Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 22,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Jarecki79

    2372

  • karoka65

    1606

  • zawijan

    1504

  • darase

    1326

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Idąc dalej jak myślicie dlaczego niby mały producent jakim jest firma Instalco dostał się do bardzo wąskiego grona firm które dostały możliwość instalacji sterownika eCoal.pl ano pewnie takie że ich konstrukcja jest odpowiednio dobra.

 

To producent ecoala jest takim autorytetem, że nie sprzedaje byle komu sterownika tylko sprawdzonym firmom?

Wydawało mi się że wystarczy zwykły piec z palnikiem typu brucer itd. aby można go buło wyposażyć w sterownik ecoal.

Może jak znasz to wymienisz wszystkich producentów którzy dostali się do wąskiego grona, może są lepsze konstrukcje oprócz tej trójki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super, przydałoby się coś podobnego z OE+ oraz OE

A po co jak to widać z rysunku w DTR jaki te spaliny mają obieg.

 

Czepiacie się rusztu awaryjnego,który w większości gmin gdzie są dotacje unijne do kotłów EKO jest dyskwalifikowany zaraz na starcie.

Ja mam OE 2 sezon i jeszcze na ruszcie awaryjnym nie paliłem.

Śmieci segreguję bo odbierają je za darmo.

Teściowa kupiła ELEKTROMETA (3 sezony temu) bo spełniał warunek ,że kocioł nie ma rusztu awaryjnego.Dorabiali go po odbiorze instalacji.Dopłaciła 500zł a ani razu z niego nie skorzystała :) ale ma.

Ja z gminą powalczyłem co do Ogniwa bo był zapis w DTR ,że jest ruszt awaryjny.

Zapytałem tylko "to na jakiej podstawie kocioł dostał certyfikat ekologiczny" i przestali się czepiać rusztu.Zresztą w okresie 3 lat mają prawo -bo jest to w zapisie o dofinansowaniach gdzieś- przyjść i pobrać próbkę popiołu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w Mieście jak poszedłem po dofinasownie na kocioł to zrobili TAAAAAAAKIE oczy;) i tekst w stylu Barei ,bo wie pan bo gmina biedna jest, pieniędzy nie ma i takie tam... no to zatrzymałem sie u Burmistrza, spytałem sie, co ma za leniwych urzędników że nawet nikomu nie chce się dowiedzieć o dofinansowanie ekologiczne...no i teraz juz jest dotacja....2 lata po tym jak zamontowałem kocioł:D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w Mieście jak poszedłem po dofinasownie na kocioł to zrobili TAAAAAAAKIE oczy;) i tekst w stylu Barei ,bo wie pan bo gmina biedna jest, pieniędzy nie ma i takie tam... no to zatrzymałem sie u Burmistrza, spytałem sie, co ma za leniwych urzędników że nawet nikomu nie chce się dowiedzieć o dofinansowanie ekologiczne...no i teraz juz jest dotacja....2 lata po tym jak zamontowałem kocioł:D

 

Hehe dobre. Ale nie tylko u Ciebie. U mnie jest podobnie. Jedynie dopłata do kolektorów i pomp ciepła. Co do pieców. Mam takie małe pytanka:

1. Ktoś tu wczesniej napisał że w RBR na palniku można spalić papiery itp . Czy to jest bezpieczne i dopuszczalne?

2. Pytałem kiedyś i chyba nikt nie odpowiedział. Dlaczego RBR tak dużo waży? Tylko bez ściemy że grubsza blacha. Co jest dołożone - szamot? Prosze o konkretną odpowiedź dystrybutora.

3. Kolega jarecki zarzucil krótki obieg spalin w RBR. Zatem pytanie - jaki ma to wpływ na nie wiem sprawność, wydajność? Mówie to w kontekście osoby która będzie chciała wykorzystać ruszt do przepalania jesienią i ewentualnie wiosną.

4. No a może takie przepalanie sie wogóle nie opłaca?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogniwo to duży producent , ale wydaje mi się że powinni dostosowac się do rynku i zaczać produkować kotły z wylotem spalin do góry. Zwłaszcza że coraz więcej projektów ma kotłownie projektowane pod gaz - i niestety nikt tam nie myśli że ktoś może sobie wsadzić piecyk z podajnikiem. Efekt - za cholere nie idzie wsadzić pieca z wylotem z tyłu.........
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już o tym pisałem.Napiszecie wszystko co wiecie o kotłach,porobicie tabelki ,zestawienia,porównania.Po co ?Żeby się potem pokłócić,który jest lepszy?Już wyczuwam napięcie u niektórych.

A jak ktoś będzie szukał kotła ,przeczyta te wasze tabelki to na koniec i tak zapyta Który kocioł wybrać ?

 

Może......... ale jak do tej pory nikt tej tabelki nie zrobił....... i te pytania napewno dalej będą sie pojawiać - bo ciężko znaleść hardcora który przeczyta te wszystkie posty - a tak wklejasz strone z tabelką i wszystko w temat.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Jeżeli odległości między głowica paleniska a ścianami wodnymi są odpowiednie, to na palniku spalisz papiery, jak włożysz je w plastikową rekalmówkę.

Będzie to bezpieczne

 

Tyle,że w kotłach OE+ oraz Skam możesz to zrobić wygodniej na stale zamontowanych rusztach. Ich zastosowanie ma tez wpływ na temp. dołu kotła...

 

3. Przy tym ruszcie awaryjnym i krótkim obiegu oczywiście sprawnośc będzie niższa. Czy to ważne? Nie wiem, dla kogoś, kto będzie chciał przepalac może tak, ale z drugiej strony przepalamy godzinke na sama wode w bojlerze.... Równie dobrze można zadać pytanie, czy internet w sterowniku jest ważny - dla części forumowiczów tak, ale czy dla wszystkich użytkowników? Stąd chyba wybór sterowników jest sensowny.

 

4. Jak sie komuś chce- to tak działa. Nie musisz, dobrze wykonana instalacja, wykorzystanie stref czasowych z funkcją STOP grzania CWU (Bruli, ecola, Cobra, Puma) pozwala na spalanie od 1-3kg/24h w trybie letnim przy pracy automatu. Chyba sensowniejsze jest to górne mocowanie do okazjonalnego spalenia jakiś papierów. Dolne mocowanie na sytuacje awaryjne.

 

5. Dochodzi jeszcze kwestia sytuacji awaryjnych w OE, OE+, SKAM jak zadziała np. czujnik kosza, albo nie chce Ci się często wywalać popiołu, to może nawet zasypać popielnik na równo z palnikiem i nadal będzie normalny przepływ spalin do komina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...