Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 22,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Jarecki79

    2372

  • karoka65

    1606

  • zawijan

    1504

  • darase

    1326

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Jarecki chyba nie zrozumiałem, możesz wyjasnić bardziej szczegółowo?

 

Tak, mam kilka znajomych, sam tez tak robiłem w tłoku na hali produkcyjnej.

 

Suspenser tez tak działa na swoim kociołku.... nie wkłada rusztu awaryjnego, tylko ładuje papiery w reklamówkę i spala je bezpośrednio na palniku, u niego jest mała odległość między końcem palnika a ścianami wodnymi, dlatego jest to możliwe do spalenia, same papiery jednak mu już fruwają i uciekają, muszą byc w jakiejś reklamówce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej te papiery dać na makulaturę albo do toalety :) :D

Najlepiej rozpala się olejem napędowym plus benzyna, dwie minuty :) tylko trzeba uważać ofkorse :)

 

Srajtaśma to do toalety :)

Ale to po niszczarce fajna podpałka jest.

 

Benzyny czy oleju nie polecam, zbyt niebezpieczne, zakazane są takie metody także w DTR.

Z tych niebezpiecznych metod sam rozpalałem kilka podajników takim małym palnikiem :) :) też szybko idzie, ale jest równie niebezpieczne i tez nie polecam.

 

Najlepiej, najwygodniej podpałka do grilla w kostkach - szybko, wygodnie, bezpiecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z DTR ogniwa czyramy..."użytkowanie kotła przy zbyt małym odbiorze ciepła (okres letni) moze powodować wykrapanie sie kondensatu na zew. powierzchniach płaszcza wodnego i przyspieszone zużycie kotła" --> każdy kocioł tak ma czy inni producenci tego nie piszą?

Może co nie znaczy,że musi.

U mnie tego nie zauważyłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z DTR ogniwa czyramy..."użytkowanie kotła przy zbyt małym odbiorze ciepła (okres letni) moze powodować wykrapanie sie kondensatu na zew. powierzchniach płaszcza wodnego i przyspieszone zużycie kotła" --> każdy kocioł tak ma czy inni producenci tego nie piszą?

 

Każdy kocioł tak ma, chodzi głównie o tzw punkt rosy spalin.

Najlepiej, jakby kotły pracowały między 100-200st.C spalin w zależności od wykorzystania mocy.

Z własnych doświadczeń moge powiedzieć, że przy odpowiednich warunkach pracy, paliwa, ciągu kominowego... nie ma tego kłopotu do ok.70st.C spalin, kłopot może być przy przeciągających się temp. <70st.c spalin. Trzeba wówczas myslec i zmieniac warunki pracy kotła, aby sytuacje zmienić/poprawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy kocioł tak ma, chodzi głównie o tzw punkt rosy spalin.

Najlepiej, jakby kotły pracowały między 100-200st.C spalin w zależności od wykorzystania mocy.

Z własnych doświadczeń moge powiedzieć, że przy odpowiednich warunkach pracy, paliwa, ciągu kominowego... nie ma tego kłopotu do ok.70st.C spalin, kłopot może być przy przeciągających się temp. <70st.c spalin. Trzeba wówczas myslec i zmieniac warunki pracy kotła, aby sytuacje zmienić/poprawić.

 

Czyli aż tak źle nie jest :) Dzięki za informacje kolego. Twoja wiedza to spora skarbnica:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...