Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Kaczmimo dobrze że dałeś na czerwono, nie wolno spalać plastyków w piecach, swego czasu ogrzewałew wodę w lato darmowywi kartonami i... mam serdecznie dość, masa roboty, masa popiołu i mało ciepłej wody. Koszt grzania eko czeskim dla 5osób i zmywarki to ok. 2.2 zł na 24h.

 

Przesadzasz - wypełniaczami i kartonami nieźle się pali.

 

Nawet worki po ekogroszku [z PE] pięknie się spalają bez dymienia gdy jest dobrze rozżarzony żar.

 

Pamiętaj, że czeski eko ma masę siarki zabójczej dla wymiennika kotła, więc trzeba wybrać odpowiedni [ja na lato także się nad nim zastanowię jako domieszka do Pieklorza - wtedy mniej popiołu z czeskiego osadza się na wymienniku].

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Jarecki79

    2372

  • karoka65

    1606

  • zawijan

    1504

  • darase

    1326

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Suspenser tez tak działa na swoim kociołku.... nie wkłada rusztu awaryjnego, tylko ładuje papiery w reklamówkę i spala je bezpośrednio na palniku, u niego jest mała odległość między końcem palnika a ścianami wodnymi, dlatego jest to możliwe do spalenia, same papiery jednak mu już fruwają i uciekają, muszą byc w jakiejś reklamówce.

 

Z tą reklamówką to raczej przeszłość i drobniejsze papiery trafiają do kosza, ale kartony są ok i gdy się ich nazbiera idą z dymem [gdy mam ochotę posiedzieć w kotłowni] ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje pytanie - czy dwa kolana - aby doprowadzic rure od czopucha do komina to spory problem dla ciągu i wogóle dla pracy kotła? Mówie tu bardziej w kontekście ogniwa - bo gdybym kupił ten piec to właśnie musiałbym tak zrobić........

 

U mnie to żaden problem - jedno kolano 90 st mam za czopuchem, potem rura 0,5 m w pionie i drugie kolano 90 st [mam wysoko wlot do komina] - dzięki temu bardzo mało popiołu dolatuje do komina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ale ile trzeba spalić kartonów żeby mieć 150l ciepłej wody a potem tyle popiołu, aa trzeba także je pociąć lub porwać, szkoda cennego czasu dla 2,2zł.

 

Uwaga dla kupujących piece, dzisiaj rozmawiałem z kobitką pytam jak zima jej minęła, a ta mówi strasznie 6t eko spaliła, 4,5t eko po ok. 1000zł i 1,5t tańszego, jak jej powiedziałem że na podobną powierzchnię spaliłem 2t eko po 690zł/t i 1,2t eko po 820zł/t (średni koszt 24h -ok. 14zł) to powiedziała żebym jej nie denerwował i wyszła.

 

Taka przestroga dla kupujących co nie wiedzą jaki np. jest sterownik a potem wychodzi gorzej niż na automacie eCoal.

 

Temperatura w pomieszczeniach od 23st. do 24st. jestem ciepłolubny :)

Dom 9.5m na 11m razy dwie kondygnacje plus dwie przybudówki, plus woda dla 5osób i zmywarki.

Edytowane przez darase
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ale ile trzeba spalić kartonów żeby mieć 150l ciepłej wody a potem tyle popiołu, aa trzeba także je pociąć lub porwać, szkoda cennego czasu dla 2,2zł.

 

Uwaga dla kupujących piece, dzisiaj rozmawiałem z kobitką pytam jak zima jej minęła, a ta mówi strasznie 6t eko spaliła, 4,5t eko po ok. 1000zł i 1,5t tańszego, jak jej powiedziałem że na podobną powierzchnię spaliłem 2t eko po 690zł/t i 1,2t eko po 820zł/t (średni koszt 24h -ok. 14zł) to powiedziała żebym jej nie denerwował i wyszła.

 

Taka przestroga dla kupujących co nie wiedzą jaki np. jest sterownik a potem wychodzi gorzej niż na automacie eCoal.

 

Trza było z obcymi babami nie gadać :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ale ile trzeba spalić kartonów żeby mieć 150l ciepłej wody a potem tyle popiołu, aa trzeba także je pociąć lub porwać, szkoda cennego czasu dla 2,2zł.

 

Uwaga dla kupujących piece, dzisiaj rozmawiałem z kobitką pytam jak zima jej minęła, a ta mówi strasznie 6t eko spaliła, 4,5t eko po ok. 1000zł i 1,5t tańszego, jak jej powiedziałem że na podobną powierzchnię spaliłem 2t eko po 690zł/t i 1,2t eko po 820zł/t (średni koszt 24h -ok. 14zł) to powiedziała żebym jej nie denerwował i wyszła.

 

Taka przestroga dla kupujących co nie wiedzą jaki np. jest sterownik a potem wychodzi gorzej niż na automacie eCoal.

Dobrze by było dodawać do tych opisów utrzymywana temperaturę w pomieszczeniu ja tez mogę napisać,że spaliłem 3 tony groszku ale,że w tym czasie chodziłem w korzuchu po domu juz nikt ni9e bierze pod uwagę.

Darase nie mam na myśli Ciebie ale ogólnie jak ktoś pisze ile spalił niech również napisze przy jakim zapotrzebowaniu i jaka utrzymywał temp wewnętrzną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Minertu podsumowanie sezonu zrobię w kwietniu, chodziło o pokazanie pracy dwóch sterowników: mojego automatu i drugiego kóry jest źle ustawiony i połyka groszek jak ciepłe bułeczki. Kobitka nie wie jaki ma piec a tym bardziej jaki sterownik :)

Dobrze że chociaż wie ile wydaje miedzi na sezon zimowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uffff... dobrze że w naszym społeczeństwie mamy światłych i oświeconych ludzi którzy uważają że wszystko robią najlepiej, sa trendy i na czasie....

Nie martw, Się większość tych trendy ma w domu kominek i jak bieda przyciśnie jest gdzie co łatwopalniejsze, a kaloryczniejsze śmieci upchnąć ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie martw, Się większość tych trendy ma w domu kominek i jak bieda przyciśnie jest gdzie co łatwopalniejsze, a kaloryczniejsze śmieci upchnąć ;)

Mam również kominek zrobiony dużo wcześniej przed wymiana kotła.Przez dwa sezony odpaliłem go bodajże 3 razy.

Wydałem na niego 8tyś zł.

Ustawiam na nim pamiątki z wczasów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem ,że gdyby się w gminie postarali to było by stać wszystkich i to właśnie dzięki gminie,niech rusza dupy,kasa z środków unijnych przepada bo tylko kombinują jak i ile do siebie nagrabić.

Przekręty są wszędzie,nawet w mojej gminie.

Inwestycje fikcyjne i nikt tego nie kontroluje.

Powiem tak. Im się nie chce.to jest chore,a dla mnie przykre.To jest walka z wiatrakami a ja Don Kichotem nie jestem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ARTURO SPAMUJESZ NA TYM WĄTKU

 

Nie wstawisz sobie kotła do swojego domu, bo nikt tak małego nie produkuje.

Nie ma kotła z podajnikiem o mocy 4kW, możliwe jest wykonanie czegoś koło 7kW razem z zapotrzebowaniem na CWU.

 

U Ciebie jednak żadne ogrzewanie centralne tj. pompa ciepła, gaz, olej, groszek nie powinno wchodzić w rozważania.

System niecentralny, elektryczny, precyzyjnie sterowany, jakiś reku, woda podgrzewana punktowo. Budowa kominka i komina do niego to głupota w takim domu.

 

Dlatego ostatni raz proszę, abyś tutaj nie spamował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej te papiery dać na makulaturę albo do toalety :) :D

Najlepiej rozpala się olejem napędowym plus benzyna, dwie minuty :) tylko trzeba uważać ofkorse :)

 

a czy ta wypowiedź była na temat?

Tak jak 90% pozostałych na tym wątku i kilku innych podobnych tasiemcach?

Taka jest niestety prawda i by chcieć zapanować nad prywatnymi pogawędkami tej czy innej grupki osób, trzeba by nic nie robić jak tylko siedzieć i usuwać.

A tak łatwiej skasować wpis jednego czy drugiego odmieńca, który zwróci na to uwagę i pozorny spokój forumowych wyjadaczy zaburzy.

 

Widzę darase, że i twoje wypowiedzi nie są ze spiżu :)

Edytowane przez Vld
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem pilny wyjazd i mnie nie było więc jeżeli mogę to dopiero dzisiaj odpowiem.

Panowie zostaje pytanie - Zbigmaz- może jakiś szkic jak drogi spalin wyglądają w automacie oraz na ruszcie awaryjnym u Ciebie

Tylko jedno pytanie dlaczego z tym zwracasz się do mnie? Co ja jestem jakiś specjalista w budowie pieca? To nie jest mój wyrób, ja go tylko użytkuję więc proszę zadawać te pytania właściwym osobom a ja taką nie jestem, zresztą szkic to już masz. Jako kumaty człowiek w posługiwaniu się internetem chyba nie trudno znaleźć DTR :???: (bo ta jest dostępna :lol:w przeciwieństwie do innych)

 

Tak jak u kol. Zbigmaz tem. spalin w porywach 200st. ale zapewne ma kolega czujnik zkalibrowany ;) tylko w dół czy w górę? :)
Czujnik skalibrowany i pokazuje tyle ile jest (spaliny). Wzrastają tak dużo bo dostają dużo zimnej wody z CO i podłogówki. To jest naprawdę dużo wody i trzeba ją nagrzać co jak widać nie stważa żadnego kłopotu :)

 

Ok zatem w prostych słowach - ja wywnioskowałem że RBR ma najkrótsza drogę spalin. Mozna ten wniosek potwierdzic lub obalic jakimiś konkretnymi cyframi, danymi itd?
A o jakie cyfry lub dane ci chodzi? Masz wykresy na których wszystko widać, jaki czas jest potrzebny by po tym jak kocioł zacznie grzać a kiedy zaczyna wzrastać temperatura. Jeszcze tylko poczytać posty i wiadomo ile kto ma wody w obiegu i już widać sprawność oddawania ciepła przez (nie tylko) spaliny.

 

Kurde sytuacja jest tak że musze zmieścic się z piecem na głębokość 100- 105 cm max. komin mam w rogu kotłowni ,przy czym wlot komina nie jest przy ściane - wtedy wystarczyłoby tylko jedno kolano i prosto do otworu - tylko otwór jest odsuniety od ściany o jakieś 40 cm (przy ścianie ida kanały wentylacyje). Stąd dwa kolana i to chyba będzie kicha..........

ciąg .....hmmm komin ma 8,5 metra i jest przekroju 16x16

Mój piec ustawiony jest na głębokości 115cm (mierząc razem zrączkami drzwiczek) jednak z tyłu pieca mam jeszcze 30cm miejsca (inwerter, akumulator, pompa), a co do podłączenia komina to tu już niema żadnego kłopotu, jest od góry i skrętne :)

 

Chcieliśmy porównac różne rzeczy - zróbmy to bez gdybania czy potrzebne czy nie.

Mi jest internet nie potrzebny przy sterowniku kotła, ale część z Was nie wyobraża sobie bez tego działania a przecież sterownik węgla nie dokłada ani popiołu nie wysypuje...

Tak samo jest z rusztem awaryjnym.

 

Mozna spojrzeć na temat szerzej koncentrując się na pracy automatycznej:

Ogniwo Eko - przy pracy automatycznej nie da rady korzystac z rusztu awaryjnego

RBR jak rozumiem podobnie

ale już...

Ogniwo Eko + ma ruszto-deflektor, więc podczas pracy automatu jakies papiery spalę bez zabaw (co do tej pory możliwe było przy rusztach wodnych)

podobnie aktualny Skam-P - górne mocowanie rusztu zostaje, więc podczas pracy automatu mogę spalić jakies papiery.

 

 

GENERALNIE PONAWIAM PYTANIE, CZY DOCZEKAMY SIĘ SZKICY DO PORÓWNANIA?

Wszystko jest super, tylko ja potrzebuję około 5min na wyczyszczenie pieca i wcale się nie ukalam jak kominiarz i mogę to zrobić nawet jak jestem obkuty w Anzug :) Może robię to w nieodpowiedni sposób? A jest na to jakaś DTR? Nie wiem nie szukałem :) Mogę nawet dosypać opału i nie przechodząc na tryb ręczny, otwieram zasobnik a z niego się nie kopci ani nie dymi i w kotłowni nie ma smrodu :)

DTR nie ma na stronie i nie będzie.

Zbyt duża konkurencja miejscowa i nie mamy zamiaru komuś za friko dawać gotowych rozwiązań i efektów kilku lat własnych doświadczeń.

Może najwyższy czas aby to opatentować:???: W internecie jest tego tyle że konkurencja miejscowa tylko czeka na taki rarytas:???:

 

 

 

Przepraszam jak odpowiedziałem na pytania na które już padły odpowiedzi ale w niektórych sytuacjach nie mogłem się powstrzymać od wypowiedzi czytając tak na szybko te kilka ston :)

Edytowane przez zbigmaz01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbigmaz, to wszystko już nieaktualne, zwracałem się do Ciebie, bo często zabierasz głos.

Na pytania w międzyczasie odpowiedział Piotras i wkleił szkice.

Brakuje tylko ostatniej konstrukcji, jak ktoś chce porównywać.

 

W niedzielę na serio o kotłach, gdy taka ładna pogoda za oknem to lekka przesada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DTR-ki Ogniwa , RBR-a oraz eEKR-a są dostępne również na mojej stronie.

Nikt się z nimi nie kryje.Konstrukcje są opatentowane więc producenci strachu o podróbę nie mają.

Panie Jarecki zapytam się o znaczenie tych dróg spalin na ruszcie awaryjnym.

Ile dni w roku użytkownik z nich skorzysta biorąc pod uwagę to,że nie kupuje się kotła automatycznego po to aby palić w nim tradycyjnie.

Oczywiście każdy ma coś tam do spalenia,ale nie będzie tego spalał przez 5 lat bo wtedy w taki kocioł nie opłaci się inwestować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...