Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Poza tym nikt nikogo nie zmusza do zakupu takiego a nie innego kotła.Wybór zawsze podejmie inwestor.

Tutaj dowie się o wadach i zaletach.

To do czego chce wykorzystać kocioł i jak go użytkować zawsze będzie jego decyzją.

Czy miłośnika FIATA zmusisz do zakupu MERCEDESA?

Nie bo to jego kasa i to on podejmie decyzję czym chce jeździć , prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Jarecki79

    2372

  • karoka65

    1606

  • zawijan

    1504

  • darase

    1326

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

DTR-ki Ogniwa , RBR-a oraz eEKR-a są dostępne również na mojej stronie.

Nikt się z nimi nie kryje.Konstrukcje są opatentowane więc producenci strachu o podróbę nie mają.

Panie Jarecki zapytam się o znaczenie tych dróg spalin na ruszcie awaryjnym.

Ile dni w roku użytkownik z nich skorzysta biorąc pod uwagę to,że nie kupuje się kotła automatycznego po to aby palić w nim tradycyjnie.

Oczywiście każdy ma coś tam do spalenia,ale nie będzie tego spalał przez 5 lat bo wtedy w taki kocioł nie opłaci się inwestować.

 

Znaczenie było już kilka razy opisywane. W 3 z 4-ech konstrukcji spaliny mają do pokonania taką samą drogę spalin, co przy pracy automatu.

Ma to wpływ na sprawność wymiany ciepła w trybie pracy awaryjnej. Jak kto z tego korzysta, to już nie jest moja sprawa.

 

W 2 z 4-ech konstrukcji można z rusztu korzystać podczas pracy automatu.

Do tego można dodać jeszcze produkt Galmetu, który ma podobne rozwiązanie od jakiegoś czasu....

 

Czy to ma znaczenie - dla kogoś tak, dla kogoś nie. Podobnie jak z netem w sterowniku kotła, dla kogoś to ważne,a dla innej osoby zbyteczne.

 

My korzystamy z 4rozwiązań zgłoszonych w UP.

Edytowane przez Jarecki79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się dla jednych tak dla drugich nie i dlatego uważam ,że na stronach firmowych DTR kotłów powinny być ogólnodostępne.

Jak będą to szukający kotła nie będą zadawali tyle nie potrzebnych pytań.

Ja DTR produktów ,które sprzedaje udostępniam publicznie.

Ukrywanie tego przed innymi jest bez sensu.

Klient powinien mieć swobodny dostęp do informacji.

Ja kupując Ogniwo DTR kotła czytałem w sklepie.To samo mogła i może robić konkurencja.

Uważam,że producenci powinni udostępniać DTR swoich produktów w sieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Minertu odpowiem Ci tak:

- będziesz chciał - udostępnisz

Dodatkowe sprawy z obsługi stera, przykładowe schematy montażu to i tak osobne kwestie.

 

- jak ktoś potrzebuje, może napisać i dostanie, jeżeli go to interesuje.

Nie udostępniam czegoś bez zgody producenta.

Udostępniam te co są już w sieci dostępne oraz te ,na które mam zgodę na udostępnienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy uzytkownicy Skampa z eCoalem,są z niego zadowoleni ?

Oczywiście chodzi mi o wybór sterownika.

 

Tutaj możesz zapytać kolegi Tesel.

Ja mam sporadyczny kontakt z jeszcze jednym userem, co pracuje na terenie Niemiec i luka jak mu bestia w Polsce chodzi..

Dwa razy mu bez sensu wywalił alarm o czyszczeniu, ale softa zmienił i jest ok.

Reszta- nie wiem, odpalone i pewnie działają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj możesz zapytać kolegi Tesel.

Ja mam sporadyczny kontakt z jeszcze jednym userem, co pracuje na terenie Niemiec i luka jak mu bestia w Polsce chodzi..

Dwa razy mu bez sensu wywalił alarm o czyszczeniu, ale softa zmienił i jest ok.

Reszta- nie wiem, odpalone i pewnie działają.

Właśnie to pytanie zadałem tym użytkownikom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi bardzo dobrze z moim "badziewiakiem" i wiem że kolega mariusz jest zadowolony jak pracuje na jego Klimoszu również na zwykłej retorcie jak w moim przypadku.

Właśnie kolega Mariusz miał inne sterowanie a jest zadowolony z pracy eCoala.

Więc jednak są użytkownicy chcący wygody a to daje im eCoal.

Jedyne sterowanie ,do którego jestem przekonany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żyje, żyje i ma się dobrze - gdzieś zapewne jutro zakończę sezon grzewczy (bezawaryjny)

 

No na kanwie bezawaryjności to polecam swojego Kielara, któremu jeszcze od jesieni 2008 roku nie zerwała się ani jedna zawleczka a to w dużej mierze zasługa kotła noo i ekogroszku. Na dokładkę kocioł w ogóle nie rdzewieje ale przecież to żeliwo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kotła - każdy będzie chodzi bezawaryjnie ( zrywanie zawleczki ) dopóki w ekogroszku nie będzie jakiegoś syfu - kocioł nie ma tu nic do tego...

 

pawelo_pl - no nie zgadzam się z twierdzeniem, że każdy będzie chodził bezawaryjnie bo chodź parę procent zasługi ( nie zrywania zawleczek) jest po stronie kotła bo ma na to wpływ jakość i solidność wykonania podajnika a w głównej mierze zawleczka o odpowiedniej twardości.

 

Wiadomo stal zbrojeniowa w ekogroszku zrobi swoje jednak w normalnym warunkach pracy nie zrywanie zawleczki to też zasługa kotła i tu bronię swojego stanowiska. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz dzieki Jarecki.

Jeszcze raz sprawdza się zasada że jesli w najprostrzej rzeczy do zrobienia choć jeden element można zamontować źle ( bo isteje taka fizyczna możliwość ) to mimo kilkukrotnego tłumaczenia fachowcom - i tak ten element zamontują źle.

Troche przerażony złym spalaniem wungla poprosiłem Jareckiego o radę - a on następnego dnia był u mnie i naprawił to co moi fachowcy nabroili - w trybie serwisowo-gwarancyjnym ;) ( brzmi jak reklama ale co tam - w końcu zadowolony klient to najlepsza reklama :) )

Dziś chyba odpalę mój reaktor i przetestuję jego poprawki - idzie przecież zima.

 

pozdrawiam

Edytowane przez tatrzan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...