Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 22,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Jarecki79

    2372

  • karoka65

    1606

  • zawijan

    1504

  • darase

    1326

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Dzięki, czyli kiszka ;)

Nie do końca bo przychodzą mi w tym momencie dwa pomysły do głowy .

Jeden zastosować czujnik poziomu cieczy - choć ten stosowany wewnątrz kotła wydaje się za skomplikowany i nie wróżę mu długiego żywota w niesprzyjających warunkach jakie panują w kotle.

Ale są przecież najzwyklejsze czujniki zalania wodą ( wujek Google daje coś około 80 tys wyników). Koszt niewielki a można taki zintegrować czy to z centralką alarmową , czy z phonem który wyśle SMS - możliwości jest pełno i to rozwiązanie jest w miarę tanie.

Znalazłem na necie : http://www.eres.alpha.pl/elektronika/articles.php?article_id=161

Edytowane przez pawelo_pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy woda może być przewodnikiem w czujniku tem. KTY w sterowniku eCoal. Jeden przewód od tego czujnika przecinam na pół, jeden koniec przewodu dałbym na dno naczynka drugi koniec przewodu wyżej, gdy poziom wody rozłączy dwa przewody piec po przez st. eCoal wysyła alarm o uszkodzonym czujniku tem. wtedy dostaję powiadomienie na telefon i wiem że brakuje wody . Będzie działać?

 

Do tego celu spokojnie można wykorzystać wyjście alarmowe które już jest fabrycznie w ecoal-u . trzeba zastosować do tego manometr kontaktowy lub tzw. "zabezpieczenie sucho obiegu" najprościej mówiąc coś co jest w stanie przerwać obwód przy wzroście lub spadku ciśnienia albo w obydwu przypadkach przy zastosowaniu manometru kontaktowego .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzam czy kociołek odpalony... ;)

 

Hubertus_ czekam na fotki po podłączeniu 12-ki w tej ładniutkiej mini kotłowni

;)

 

Witam, kotłownia jeszcze wymaga dopieszczenia...

Na pewno prześle zdjęcia z dokładnymi wymiarami jak już wszystko będzie zrobione na gotowo.

Do odpalenia kotła to pewnie trochę czasu jeszcze minie (czekamy na lepszą pogodę aby otworzyć dach i dokończyć komin).

 

Dodam, ze posiadam kociołek ze sterownikiem Cobra i modułem Alligator:)

Edytowane przez hubertus_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie zabezpieczenia pieca to przegrzanie pieca grozi tylko w przypadku tzw. śmieciuchów w przypadku pieca z podajnikiem jak ubędzie wody w układzie temperatura na piecu wzrośnie i piec przestanie podawać opał. Jak pęknie rurka to to że dostanę sms to i tak będzie po wszystkim, podejrzewam że nie zdążymy dojechać i ją uszczelnić zanim woda nie wypłynie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie zabezpieczenia pieca to przegrzanie pieca grozi tylko w przypadku tzw. śmieciuchów w przypadku pieca z podajnikiem jak ubędzie wody w układzie temperatura na piecu wzrośnie i piec przestanie podawać opał. Jak pęknie rurka to to że dostanę sms to i tak będzie po wszystkim, podejrzewam że nie zdążymy dojechać i ją uszczelnić zanim woda nie wypłynie.

 

Samo przegrzanie kotła to pikuś . prawdziwe niebezpieczeństwo to wzrost ciśnienia nie tyle w instalacji co w samym kotle i wtedy sytuacja staje się niebezpieczna .

Niestety mamy w ostatnim czasie ogromny wysyp fachowców od wszystkiego którzy nie mają podstawowej wiedzy na temat zabezpieczenia instalacji i samego kotła .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety mamy w ostatnim czasie ogromny wysyp fachowców od wszystkiego którzy nie mają podstawowej wiedzy na temat zabezpieczenia instalacji i samego kotła .

Tym większa rola fachowców z więcej niż podstawowa wiedzą na temat zabezpieczenia instalacji i samego kotła. :) I tym bardziej chwała im jeśli chcą się tą wiedzą dzielić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tego celu spokojnie można wykorzystać wyjście alarmowe które już jest fabrycznie w ecoal-u . trzeba zastosować do tego manometr kontaktowy lub tzw. "zabezpieczenie sucho obiegu" najprościej mówiąc coś co jest w stanie przerwać obwód przy wzroście lub spadku ciśnienia albo w obydwu przypadkach przy zastosowaniu manometru kontaktowego .

Do wyjścia alarmowego to raczej żadnego czujnika nie da się podłączyć. Chyba że jest te wejście.

U mnie w sterowniku jest wyjście alarmowe, które sygnalizuje wszelkie awarie. Mam je podłączone do centralki alarmowej. Ale czujnika tam na pewno żadnego nie mogę podłączyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bezpośrednio, to może niekoniecznie, chociaż nie wykluczam. Tam jest podawane napięcie 220V, ale nie wiem jakie dopuszczalne obciążenie jest. Jeśli znajdziesz taką syrenę, to jak najbardziej. Ja mam podłączony przekaźnik - podaje on sygnał na wejście centrali alarmowej, która wysyła SMS.

Mogę też zaprogramować centralkę tak, aby zadziałał sygnalizator alarmowy - czyli będzie syrena. :)

Mnie wystarczy SMS.

 

EDYCJA

Przepisane z instrukcji:

- 1 wyjście alarmowe, napięciowe 230V~, obciążalność

rezystancyjnie 2A/230V; obciążalność indukcyjnie (cos=0,8)

0,6A/230V.

 

Są trzy alarmy:

- przekroczenie temp. powyżej 95 stopni,

- przegrzanie podajnika,

- wygaśnięcie kotła.

Edytowane przez kolorado
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto jaką dostałem wiadomość na temat wejścia KONT w sterownik eCoal w moim Ogniwie :)

 

"KONT to jest wejście. Pod to wejście

możesz podłączyć tylko STYK.

Jakie są przykładowe zastosowania tego

wejścia, co można podłączyć:

- czujnik dymu, czadu, CO itp. Po

zadziałaniu - rozwarciu styku - sterownik

może zatrzymać kocioł, wysłać email, sms.

- czujnik zamknięcia klapy od zasobnika -

jeśli klapa będzie otwarta np. dłużej niż 3

min, sterownik może zatrzymać kocioł i

wysłać email, sms.

- czujnik zamknięcia drzwi w kotłowni - jeśli

drzwi będą otwarte dłużej niż X sek, to ... jw

- dowolny inny czujnik z wyjściem stykowym

NO lub NC.

Możesz stworzyć sobie pętle

bezpieczeństwa i podłączyć klika różnych

czujników z wyjściem NC szeregowo. Jeśli

choć jeden z tych czujników rozewrze swój

styk, to zostanie wygenerowany alarm,

kocioł może się zatrzymać i dostaniesz

powiadomienie na email, sms."

 

Drodzy Państwo eCoal to dużo więcej niż sterownik pieca :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam naczynie wzbiorcze z plastikowego pojemnika ( wcześniej sprawdzonego wrzątkiem) i poziom wody na bierząco widzę. Ale że jest to 12 letni miałowiec to nad naczyniem jest zamocowany włącznik krańcowy z podwieszonym pływakiem, a do tego podłączone radio ustawione na cały głos.Jak kiedyś mi ono zagra to znaczy że już czas skorzystać z wiadomości zdobytych na tym i innych forach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z najnowszymi trendami w małej energetyce przestawiam nowego kandydata w rankingu

 

Kocioł typu Green-P 10 kW z palnikiem Brucer RGM 25 o mocy do 40 kW

Według sprzedawcy ten zestaw:

"stanowi najbardziej efektywne i ekonomiczne źródło energii dostępne obecnie na naszym rynku"

 

Panie i Panowie, czapki z głów ....

 

ps: aha, link jak by ktoś był zainteresowany jedyne 4600zł za tego mercedesa

http://allegro.pl/kociol-kotly-10-kw-brucer-blacha-6-mm-greeneco-i2236812514.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...