Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 22,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Jarecki79

    2372

  • karoka65

    1606

  • zawijan

    1504

  • darase

    1326

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

To może być całkiem niezły kocioł z dobrym sterowaniem.Fakt palnik za duży , wystarczyła by mała ekoenergia.

Jak już wiecie jeden użytkownik ma podobnego badziewiaczka i jak pięknie hula z eCoalem.

Ja tam nic złego w nim nie widzę poza tym ,że producent daje za mało informacji.

 

Producent podaje że palnik w piecu 10kW jest 15kW czyli mniejszy, sterownik na życzenie też może być inny.

Któryś z kolegów ma ten piec ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Producent podaje że palnik w piecu 10kW jest 15kW czyli mniejszy, sterownik na życzenie też może być inny.

Któryś z kolegów ma ten piec ?

Jeden z niedalekich sąsiadów kolegi Karoka65 ma ten kocioł w trochę innej obudowie.

Po tym sezonie pójdzie prawdopodobnie na złom po czteroletniej eksploatacji.

Więcej na jego temat zapewne napisze kolega Karoka65.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden z niedalekich sąsiadów kolegi Karoka65 ma ten kocioł w trochę innej obudowie.

Po tym sezonie pójdzie prawdopodobnie na złom po czteroletniej eksploatacji.

Więcej na jego temat zapewne napisze kolega Karoka65.

 

Teraz doczytałem ... no więcej nie róbcie sobie jaj z "szarych" userów , decyzja o wyborze źródła ogrzewania to nie wydatek paru stów i nie na 4 lata ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz doczytałem ... no więcej nie róbcie sobie jaj z "szarych" userów , decyzja o wyborze źródła ogrzewania to nie wydatek paru stów i nie na 4 lata ...

Nikt sobie jaj nie robi,za niewielką kasę jak ktoś chce to i taki kociołek jest w stanie udoskonalić.Pytanie tylko komu będzie się chciało?

Ta konstrukcja jest prostsza niż budowa cepa.

Karoka65 masz rację, nie muszą ale znajdują się tacy i są zadowoleni,nawet kartki z życzeniami świątecznymi przysyłają :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z kolegą, jak Ktoś żartuje to niech wstawia buźkę z przymkniętym okiem. Vld się prawie na mnie obraził za swój żart. Każdy inaczej może zrozumieć sens wpisu,a potem można klepać "nie to miałem na myśli" Skąd mam wiedzieć o czym Ktoś myśli.

Bez urazy jest takie powiedzenie

"nie wiadomo kiedy głupi żartuje" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak :)

Dlatego warto poświecić trochę czasu na wyliczenie naszego zapotrzebowania na ciepło.

Przede wszystkim przed budową,żeby nie okazało się tak,że obudzimy się z ręką w nocniku i pozostaje nam jedynie wungiel :)

Mi to zajęło trochę czasu i wyszło,że ekogroszek jest dla mnie bardzo drogim rozwiązaniem.

Nie mam do Ciebie daleko jak się wybudujesz to podjadę się ogrzać do Ciebie.Zgoda? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:)

 

Wiem że OT - jeżeli przeszkadza proszę usunąć , ale chciałbym uzyskac info od osób posiadających kotły z podajnikiem.

 

Panowie prosze napisać czy taki komin : Komin nadaję się do pieca z podajnikiem ? Jest Coś wart ? Tylko bez zartów proszę :)

Jeżeli się nadaje to jak w takim przypadku rozwiązać kanał wentylacyjny do kotłowni ? Przedwszystkim jak zmienić "końcowkę" bo jest "beee"

Edytowane przez adkwapniewski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten komin minie męczy a jeszcze bardziej POŚ ...

 

Chyba faktycznie czas wypić 2x Zgrzewkę małego Tys.iego i zrobić sobie hard reset :D

Kolego też mam ceramika. producent mojego badziewiaczka zalecał wys. min. 5 m i średnicę 150, wydawało mi się że jest za cienki i kupiłem fi 200 ale teraz widzę że te 150 na pewno by starczyło.

Co do POŚ też mogę coś polecić tylko żeby nie było że się tu reklamuję, po prostu używam 4 lata. pisałem też o tym w odpowiednim wątku.

NIE SPRZEDAJĘ OCZYSZCZALNI !!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie pada już drugi dzień ... deskę można wyciągać i śmgać po grapie.

 

Ten komin minie męczy a jeszcze bardziej POŚ ...

 

Chyba faktycznie czas wypić 2x Zgrzewkę małego Tys.iego i zrobić sobie hard reset :D

Ja mam komin 11,5 m i to z wkładem z kwaśnego. Miał być 12 lat temu zamontowany piec na olej opałowy. Średnica 130mm. Stało się inaczej i co innego się zamontowało. Inaczej miało być a inaczej wyszło. Teraz piecyk na tym hula:) Mam obok jeszcze dwa przewody 15 x 15 ale wreszcie wykorzystałem ten w który coś zainwestowałem :)

 

A co do Tys.iego http://emotikona.pl/emotikony/pic/0dance3.gif To jest "TO"

[ATTACH=CONFIG]110538[/ATTACH]

A to sem ja http://emotikona.pl/emotikony/pic/0slonce.gif

Ostatnio w supermarkecie Te... były zgrzewki po 10+2 za 25zł :)

Tak że jak masz to wciągnąć razy 2 to już szukaj kolegów http://emotikona.pl/emotikony/pic/0sarcastic.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę nieśmiało... przerywam tę miłą biesiadę, ale... potrzebuję pomocy :D.

Czy mogłabym Was poprosić o poradę odnośnie wyboru kotła?

Dom 200 m + 40 garaż. Zbudowany z Potorhermu 25 + 15 cm styropian. Okna MS trzyszybowe.

Myślimy o piecu dwupaleniskowym.

Mamy wycenę od dwóch firm - obie polecają nam piece tłokowe.

1. PROTECH 25 kW KARO DUO

2. DEFRO AKM 22 kw

Ceny porównywalne.

Co radzicie?

A może ktoś użytkuje któryś z tych kotłów i może się podzielić doświadczeniem? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czemu takie wielkie kotły????

toż na taką powierzchnię to 17KW spokojnie to pierwsze

drugie- podajnik tłokowy według wszelakich opinii jakie dane mi było tu przeczytać jest trudniejszy w prowadzeniu chociaż mniej awaryjny, na to wszystko ruszt wodny- dla mnie też mało atrakcyjna część kotła

trzecie -sterowanie, w ostateczności jeśli już to sterownik z PID - obie konstrukcje pracują ze sterownikami firmy TECH- dobre dla kogoś kto wie jak palić i jak ustawiać(osobiście miałem przyjęmność z dwoma sterownikami tej firmy i jak już się nauczyłem palić w kotle to nie sprawiały mi kłopotu- nie wiem jednak jak sprawują się w połączeniu z podajnikiem tłokowym), jeśli nie masz o paleniu pojęcia lepiej szukać czegoś z modulacją mocy a nie dwustanowego.

 

jest to moja subiektywna ocena użytkownika. gdybym miał wybierać to te pozycje nie znalazłyby się na mojej liście

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...