Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 22,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Jarecki79

    2372

  • karoka65

    1606

  • zawijan

    1504

  • darase

    1326

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Włodek internet w Pumie jest zbyt trudnym wyzwaniem to czemu czepiasz się eCoala.

Twoje sterowniki nie są oszczędniejsze. Atakując konkurencję nie powiększysz sprzedaży swoich sterowników.

:)

 

Ja się po prostu pytam, jak to możliwe, że sterownik z optymalnym

spalaniem spala o 30% opału za dużo?

Nie sprzedaję swoich sterowników, staram się nawet unikać podawania

ich nazwy. Nie lubię nachalnego marketingu i plecenia bzdur.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Minertu napisał: "Wkrótce na rynku pojawi się nowe oprogramowanie do sterowników firmy E-S ,które pozwoli zaoszczędzić do 30% paliwa niż jest to obecnie."

 

Ale przecież nie napisał :"Wkrótce na rynku pojawi się nowe oprogramowanie do sterowników firmy E-S ,które pozwoli zaoszczędzić do 30% paliwa niż jest to obecnie SPALANE".

 

Może chodziło mu o to, że nowe oprogramowanie "pozwoli zaoszczędzić do 30% paliwa niż jest to obecnie" OSZCZĘDZANE?

 

Ale tak rozumując, można dojść do wniosku, że jeśli przykładowo oszczędzaliśmy 9 kg na dobę to teraz będziemy oszczedzać jedynie 3 kg na dobę. Nie....

 

Minertu. Napisz co miałeś na mysli i gdzie zostanie zaprezentowane to osiągnięcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

,,,, W tzw. międzyczasie spotkaliśmy się właśnie z instalatorem. Dzielnie odpowiadał na moje wątpliwości i został przy swoim ;), że dla naszego domu lepsze jest 25 kw :(. Nie wiem czy dobrze powtórzę, ale odwoływał się do gorszej jakości paliw i do tego, że w mniejszych kotłach są mniejsze zasobniki, więc częściej trzeba dokładać... Coś mi tu samej nie pasuje, ale nie wiem do końca co ;). ,,,,

 

Julianna16 proponuje Ci abyś przy najbliższym spotkaniu z Twoim instalatorem aktorsko napomknęła następującą kwestie.

 

"Przemyślałam sobie Pana sugestie dotyczące zasadności zakupu większego kotła i zgadzam się na montaż sugerowanego kotła, lecz pod jednym warunkiem.

W okresie gwarancji będzie mi szanowny Pan dostarczał odpowiedni opał a w pierwszym sezonie grzewczym doglądał kotła.

Myślę, że nie będzie to za bardzo absorbujące dla Pana zajęcie, bo ten duży zasobnik przecież rzadko zasypujemy"

Na zakończenie miły uśmiech na Twych ustach a kątem oka obserwuj reakcje Twojego instalatora.

 

Możesz jeszcze tak przelotnie wspomnieć , "czy nie było by wskazane zamontowanie ciepłomierza"

 

 

Andrzej

Mało merytorycznie, ale życiowo.

Edytowane przez Andrzej_M_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki jest sens zastosowania zasobnika np. 500kg jak w tym czasie i tak trzeba będzie iść do kotła ze 4 razy żeby wybrać popiół. Zasobniki powinien być takiej wielkości żeby po jego wypaleniu popiół zmieścił się w szufladzie albo chociaż w komorze popielnika.

A co do serwisowania to pan instalator chce sobie zapewnić kaskę na przyszłość, wpadnie po sezonie, obejrzy kociołek, walnie kawkę i skasuje ze 3 czy 4 stówki.

Ech...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to możliwe??? Przecież eCoal był sterownikiem idealnym, zapewniającym

optymalne spalanie w każdych warunkach.

A tu nagle - skok o 30%. Czyli ideał spalał o 30% za dużo???

Ludzie, czy Wasze kotły spalają o 30% węgla za dużo??? ;)

 

Przeczytaj jeszcze raz, co napisał minertu.

 

Jeżeli chodzi o Tilgnera to sytuacja się zmieniła.

Z obecnym sterowaniem bruli.pl kocioł ten poza rozpalaniem oczywiście pracuje bezdymnie (chodzi o kopcenie z komina) spalając miał węglowy.

Wkrótce na rynku pojawi się nowe oprogramowanie do sterowników firmy E-S ,które pozwoli zaoszczędzić do 30% paliwa niż jest to obecnie.

Dla ciekawych jest to obecnie testowane na kotle tłokowym firmy Tilgner 20kW.

 

Gdzie widziałeś, czy czytałeś, o eCoal-u pracującym z kotłem tlokowym?

 

P.S.

Nie bądź taki nerwowy.

To nic nie pomoże.

Edytowane przez zawijan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Druga sprawa,jesli ma pracować tylko w I taryfie to zakup takiej pompy może być nieopłacalny.

 

Pompy ciepła z 200 czy 300l zasobnikiem mają ten plus,że możesz do nich podłączyć przez drugą wężownicę ciepłą wodę z ekrogroszka grzejąc w zimie.

Arturo widzę że i ciebie jakoś chyba święta odmieniły.

Dobrze że zaczynasz trochę rzeczy rozumieć.

Może wyda ci się trochę dziwne ale ja nigdy nie byłem przeciwnikiem PCi ale tam gdzie jest sens jej zastosowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Minertu napisał: "Wkrótce na rynku pojawi się nowe oprogramowanie do sterowników firmy E-S ,które pozwoli zaoszczędzić do 30% paliwa niż jest to obecnie."

 

Ale przecież nie napisał :"Wkrótce na rynku pojawi się nowe oprogramowanie do sterowników firmy E-S ,które pozwoli zaoszczędzić do 30% paliwa niż jest to obecnie SPALANE".

 

Może chodziło mu o to, że nowe oprogramowanie "pozwoli zaoszczędzić do 30% paliwa niż jest to obecnie" OSZCZĘDZANE?

 

Ale tak rozumując, można dojść do wniosku, że jeśli przykładowo oszczędzaliśmy 9 kg na dobę to teraz będziemy oszczedzać jedynie 3 kg na dobę. Nie....

 

Minertu. Napisz co miałeś na mysli i gdzie zostanie zaprezentowane to osiągnięcie.

 

Widzę, że Zawijan powrócił... :no: Jak zwykle, nie rozumie prostych pytań:

Jak można sprawić, żeby coś, co działa optymalnie czyli najlepiej, jak się

da, działało o 30% lepiej?

 

To w ogóle ciekawa historia, kto jest autorem wynalazku? Czy E-S zrobił

lepszy proces spalania od IChPW? Nie mogę się doczekać na szczegóły...

Edytowane przez Wlodek_PID
błąd językowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że Zawijan powrócił... :no: Jak zwykle, nie rozumie prostych pytań:

Jak można sprawić, żeby coś, co działa optymalnie czyli najlepiej, jak się

da, działało o 30% lepiej?

 

To w ogóle ciekawa historia, kto jest autorem wynalazku? Czy E-S zrobił

lepszy proces spalania od IChPW? Nie mogę się doczekać na szczegóły...

 

Piszesz trochę bez sensu.

 

A ja nie wychodziłem, więc i nie wracam. Jestem cały czas.

I rozumiem pytania. Nie tylko proste. Jednak tylko te z sensem. Pytań bez sensu nie próbuję nawet rozumieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włodek i widzisz,nikt się niczego nie czepia a Ty zaraz wyskakujesz i zamęt siejesz.

Poczekaj cierpliwie jak my wszyscy.Poza tym poczytaj dokładnie o eCoalu.

Czy Twoim zdaniem źle się stało,że np silniki samochodowe są ulepszane i spalają mniej.

Tylko dlaczego nie są montowane w samochodach?

Dlaczego eCoal nie może wraz z brulim spalać mniej a nikt go chował nie będzie.

I nie pisz mi o marketingu bo już mnie to nudzi ok?

Czy ja się Ciebie czepiam?Nie.

Chyba nie potrzebnie to napisałem i popsułem Ci humor :).

Człowieku wyluzuj i idź za postępem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

karaoka65. W zasadzie to po tym co napisał ZawiJan nieco przestało mnie to interesować. Bo zrozumiałem z jego postu, że dotyczy to adaptacji ecoala do tłokowych kotłów Tilgner. Czy tak?

Do kotłów TŁOKOWYCH i nie eCoal tylko bruli.pl

eCoal.pl już nie będzie dostępny.

Oczywiście chodzi mi o innych producentów niż dotychczas także TESEL ciesz się ,że go masz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstyd się przyznać ale ja też nie siedzę technicznie w kotłach na ekogroszek,ba neguje nawet zasadność ich stosowania w nowych domach ;)

Dławienie mocy kotła źle wpływa na żywotność kotła jak i na jakość i temperaturę spalin co ma znaczenie w kominie.

Szczegóły może koledzy wyjaśnią.

 

W przypadku Aristona wg mnie instalator jest w błędzie,pompa ciepła jest zasadna/opłacalna jeśli sama potrafi nagrzać wodę a jak wiadomo pompy ciepła są źródłem niskotemperaturowym.Do 40st.C dają radę,pow.40st.C albo COP drastycznie spada albo wspomagane są grzałkami co mija się z celem.

120l nagrzane do 40st.C to kropla w morzu potrzeb dla rodziny 4os bo to nie tylko ranne i wieczorne mycie i Nuos z takim zasobnikiem będzie robiła jak zwykły bojler a nawet gorzej,bo ma symboliczną grzałeczkę 1,2kW.

I fragment z danych technicznych Nuos:

Czas nagrzewania [H,min]: 6,20

Dla mnie śmiech na sali ;)

Druga sprawa,jesli ma pracować tylko w I taryfie to zakup takiej pompy może być nieopłacalny.

 

Pompy ciepła z 200 czy 300l zasobnikiem mają ten plus,że możesz do nich podłączyć przez drugą wężownicę ciepłą wodę z ekrogroszka grzejąc w zimie.

 

Arturo72 Nie masz litości ;). Człowiek się cieszy, że życie sobie ułatwi, a Ty piszesz, że ZNOK? ;). Jeśli dobrze rozumiem sens pracy takiej pompy, to ma pracować tylko powyżej 5 stopni C (marzec-październik) i pobierać mało prądu, więc nie bardzo rozumiem info o I taryfie (?)

 

Argument o możliwości podłączenia drugiej wężownicy do mnie przemawia :yes: - teraz instalator zaproponował mi dodatkowy, a zatem dwa zasobniki na wodę.

 

Chętnie nie decydowałabym się na kocioł, ale... dzisiaj nie stać nas na nic innego. W naszej okolicy niestety nie ma gazu i nieprędko będzie (jeśli w ogóle). Może za 10 lat, gdy kociołek będzie wymagał wymiany to uzbieramy na coś bardziej eko :). Liczę, że będzie taniej, a doświadczenie innych (w tym Twoje) pomoże nam wybrać lepiej :).

 

Julianna16 proponuje Ci abyś przy najbliższym spotkaniu z Twoim instalatorem aktorsko napomknęła następującą kwestie.

 

"Przemyślałam sobie Pana sugestie dotyczące zasadności zakupu większego kotła i zgadzam się na montaż sugerowanego kotła, lecz pod jednym warunkiem.

W okresie gwarancji będzie mi szanowny Pan dostarczał odpowiedni opał a w pierwszym sezonie grzewczym doglądał kotła.

Myślę, że nie będzie to za bardzo absorbujące dla Pana zajęcie, bo ten duży zasobnik przecież rzadko zasypujemy"

Na zakończenie miły uśmiech na Twych ustach a kątem oka obserwuj reakcje Twojego instalatora.

 

Możesz jeszcze tak przelotnie wspomnieć , "czy nie było by wskazane zamontowanie ciepłomierza"

 

 

Andrzej

Mało merytorycznie, ale życiowo.

Andrzeju_M bardzo dziękuję za sugestię ;). Tylko obawiam się, że moja aktorska kwestia zostałaby zbyta uśmieszkiem i tyle :). Instalator stwierdził, że kiedy parametry domu są na "styku" to poleca się większy :(. Ehhh... Jak to możliwe, że są tak odmienne opinie (?).

Muszę się do czegoś przyznać - na mój zupełnie niezorientowany umysł, to gorzej gdy piec jest za słaby - będzie za zimno, a gdy jest za mocny, to najwyżej nie zostanie wykorzystana jego moc. Chyba większość osób nie znających tematu tak myśli i nie zgłębiają tematu. Na FM nie trafiają wszyscy, którzy planują zakup kotła. Ja trafiłam i mam coraz większy dysonans, bo jak tu wybrać w końcu ten właściwy kocioł?

 

 

Jaki jest sens zastosowania zasobnika np. 500kg jak w tym czasie i tak trzeba będzie iść do kotła ze 4 razy żeby wybrać popiół. Zasobniki powinien być takiej wielkości żeby po jego wypaleniu popiół zmieścił się w szufladzie albo chociaż w komorze popielnika.

A co do serwisowania to pan instalator chce sobie zapewnić kaskę na przyszłość, wpadnie po sezonie, obejrzy kociołek, walnie kawkę i skasuje ze 3 czy 4 stówki.

Ech...

 

Co prawda, to prawda, ale to raczej normalne i spotykane niestety nie tylko w tej branży. To kwestia etyki zawodowej (jeśli się naciąga świadomie niepotrzebnie) - pozostaje w kwestii sumienia, ale niestety obniża zaufanie. Z drugiej strony kto z nas będąc na miejscu instalatora nie oferowałby swoich usług? Wszak na tym między innymi polega jego praca. Jeśli robi to rzetelnie i uczciwie, to nie mam nic przeciwko.

Gorzej gdy ma inne zdanie na tematy kluczowe - jak dobór mocy kotła ;) :D.

 

Dzisiaj okazało się też, że prawdopodobnie będziemy musieli przesunąć drzwi w kotłowni by jakoś sensownie ustawić piec i nie zaburzać jego wydajności.

Teraz miałby stać bokiem, co będzie wymagało kilka zagięć :(.

 

Kotłownia wygląda teraz tak:

http://desmond.imageshack.us/Himg708/scaled.php?server=708&filename=dexeotb.jpg&res=landing

 

Pojawiła się sugestia by drzwi przesunąć na wprost komina i odwrócić kocioł. Też tak radzicie?

 

Aha... wylot do komina mamy dość wysoko - ok.175 cm, więc powinien to być piec z górnym "czymś tam" - przepraszam umknęła mi fachowa nazwa.

Edytowane przez julianna16
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arturo72 Nie masz litości ;). Człowiek się cieszy, że życie sobie ułatwi, a Ty piszesz, że ZNOK? ;). Jeśli dobrze rozumiem sens pracy takiej pompy, to ma pracować tylko powyżej 5 stopni C (marzec-październik) i pobierać mało prądu, więc nie bardzo rozumiem info o I taryfie (?)

 

Argument o możliwości podłączenia drugiej wężownicy do mnie przemawia :yes: - teraz instalator zaproponował mi dodatkowy, a zatem dwa zasobniki na wodę.

 

Chętnie nie decydowałabym się na kocioł, ale... dzisiaj nie stać nas na nic innego. W naszej okolicy niestety nie ma gazu i nieprędko będzie (jeśli w ogóle). Może za 10 lat, gdy kociołek będzie wymagał wymiany to uzbieramy na coś bardziej eko :). Liczę, że będzie taniej, a doświadczenie innych (w tym Twoje) pomoże nam wybrać lepiej :).

 

 

Andrzeju_M bardzo dziękuję za sugestię ;). Tylko obawiam się, że moja aktorska kwestia zostałaby zbyta uśmieszkiem i tyle :). Instalator stwierdził, że kiedy parametry domu są na "styku" to poleca się większy :(. Ehhh... Jak to możliwe, że są tak odmienne opinie (?).

Muszę się do czegoś przyznać - na mój zupełnie niezorientowany umysł, to gorzej gdy piec jest za słaby - będzie za zimno, a gdy jest za mocny, to najwyżej nie zostanie wykorzystana jego moc. Chyba większość osób nie znających tematu tak myśli i nie zgłębiają tematu. Na FM nie trafiają wszyscy, którzy planują zakup kotła. Ja trafiłam i mam coraz większy dysonans, bo jak tu wybrać w końcu ten właściwy kocioł?

 

 

 

 

Co prawda, to prawda, ale to raczej normalne i spotykane niestety nie tylko w tej branży. To kwestia etyki zawodowej (jeśli się naciąga świadomie niepotrzebnie) - pozostaje w kwestii sumienia, ale niestety obniża zaufanie. Z drugiej strony kto z nas będąc na miejscu instalatora nie oferowałby swoich usług? Wszak na tym między innymi polega jego praca. Jeśli robi to rzetelnie i uczciwie, to nie mam nic przeciwko.

Gorzej gdy ma inne zdanie na tematy kluczowe - jak dobór mocy kotła ;) :D.

 

Dzisiaj okazało się też, że prawdopodobnie będziemy musieli przesunąć drzwi w kotłowni by jakoś sensownie ustawić piec i nie zaburzać jego wydajności.

Teraz miałby stać bokiem, co będzie wymagało kilka zagięć :(.

 

Kotłownia wygląda teraz tak:

http://desmond.imageshack.us/Himg708/scaled.php?server=708&filename=dexeotb.jpg&res=landing

 

Pojawiła się sugestia by drzwi przesunąć na wprost komina i odwrócić kocioł. Też tak radzicie?

 

Aha... wylot do komina mamy dość wysoko - ok.175 cm, więc powinien to być piec z górnym "czymś tam" - przepraszam umknęła mi fachowa nazwa.

Tak jest ok,co tam chcecie przesuwać?

Chodzi o górny wylot spalin :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...