Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 22,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Jarecki79

    2372

  • karoka65

    1606

  • zawijan

    1504

  • darase

    1326

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Zawijan a Twoja reakcja jest najdziwniejsza. Jak o 30%oszczędności w roku 2008 pisano przy Ogniku w odniesieniu do zwykłych, wówczas dostępnych sterowań, to twierdziłeś, że to marketing. Teraz jak o 30% pisze się przy sterowniku E-S, to jest miód.

 

A gdzieś Ty wyczytał, że ja pisałem o jakichś 30%-ach?

Moja odpowiedź dotyczyła tylko i wyłącznie tego, co Włodek_PID napisał o ecoal-u. Czy byłoby to 3%, czy 30%, czy 300% - dla mnie to wszystko jedno, dopóki nie zobaczę wyników stosownych badań. Możecie sobie pisać, co się Wam zechce. Mam jednak nadzieję, ze po tych kilku latach "mojego szkolenia" czytelnicy już nie dadzą nabrać się na marketingowe plewy.

 

A tak na marginesie.

Jakiś czas temu - tu, na tym forum - napisałem, że walka na rynku sterowników już się zaczęła. Pamiętacie?

I napisałem także, że my nie mamy zamiaru tej wojny przegrać.

I napisałem także Włodkowi_PID, żeby się tak strasznie nie bał eCoal-a, bo konkurentem dla Pumy i Cobry będzie bruli, a nie eCoal. Pamiętacie?

Dzisiaj potwierdzam to z siedziby Elektro-Systemu, gdzie spędzam właśnie poświąteczny tydzień. I spędzę jeszcze kilka tygodni. A potem - "na materace".

Zapamiętajcie to.

A zresztą - przypomnimy Wam niebawem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie chce mi się dyskutować o czyichś znajomych, ich domach, kotłach i umiejętnościach w nich palenia.

Różnica w kosztach wynika wprost z ceny, a ta jest obecnie mniej więcej 30% niższa niż ekogroszków.

 

Miał o tej samej kaloryczności jest o 30% tańszy ?

 

Czyli skoro Pieklorz bytomski workowany kosztuje 900 zł to miał z niego workowany jest po 600 - dobrze obliczyłem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instalator może wcale nie chcieć Cię oszukać, tylko po prostu się nie zna jak forumowicze ;) - zawsze doświadczeni pasjonaci wiedzą więcej na dany temat niż montażyści - ciekawe czy on ma pojęcie o możliwościach eCOAL, Bruli, odróżnia Burnera od Brucera itp. ?

Jak zwykle trafnie. Nie powiem że wszyscy ale duża rzesza instalatorów starszego pokolenia po prostu całe życie montowała tzw. śmieciuszki i w ich przypadku przewymiarowanie nie było złe, dał większy kocioł którego powierzchnia zasypowa była dość pokaźna i ludzie nie narzekali bo rzadziej chodzili do kotłowni.

Tak im to pozostało do dzisiaj, nie wszystkim zaznaczam.

Sytuacja wymusiła że trzeba było zacząć montować kotły z podajnikiem i tak dalej dobierają moc a jest to wielkim błędem.

Potrafią zamontować i zrobić poprawnie instalacje ale niektórym uczyć się nie chce.

Najlepiej montować jeden kocioł który się dobrze zna a jak się często bierze od hurtownika to i coś w kieszeń wpadnie.

Może trochę brutalna ale myślę że w wielu przypadkach prawda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miał o tej samej kaloryczności jest o 30% tańszy ?

 

Czyli skoro Pieklorz bytomski workowany kosztuje 900 zł to miał z niego workowany jest po 600 - dobrze obliczyłem ?

 

co chcesz dowieść?

 

nie napisałem "o tej samej kaloryczności", a ni że z tego samego węgla!

 

co do rachunków, to 30% z 900zł wynosi 270zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzieś Ty wyczytał, że ja pisałem o jakichś 30%-ach?

Moja odpowiedź dotyczyła tylko i wyłącznie tego, co Włodek_PID napisał o ecoal-u. Czy byłoby to 3%, czy 30%, czy 300% - dla mnie to wszystko jedno, dopóki nie zobaczę wyników stosownych badań. Możecie sobie pisać, co się Wam zechce. Mam jednak nadzieję, ze po tych kilku latach "mojego szkolenia" czytelnicy już nie dadzą nabrać się na marketingowe plewy.

 

A tak na marginesie.

Jakiś czas temu - tu, na tym forum - napisałem, że walka na rynku sterowników już się zaczęła. Pamiętacie?

I napisałem także, że my nie mamy zamiaru tej wojny przegrać.

I napisałem także Włodkowi_PID, żeby się tak strasznie nie bał eCoal-a, bo konkurentem dla Pumy i Cobry będzie bruli, a nie eCoal. Pamiętacie?

Dzisiaj potwierdzam to z siedziby Elektro-Systemu, gdzie spędzam właśnie poświąteczny tydzień. I spędzę jeszcze kilka tygodni. A potem - "na materace".

Zapamiętajcie to.

A zresztą - przypomnimy Wam niebawem.

 

Nie piszę złośliwie tylko z ciekawości.

 

Bruli ewoluuje do czegoś nowego ? Czy źle zrozumiałem słowa klucze [wojna,nie przegrać,konkurent,bruli]? Nowy soft ?

Tak więcej szczegółów by się przydało :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ Wy pędzicie :) - i jak tu nadążyć?

 

Tak jest ok,co tam chcecie przesuwać?

Chodzi o górny wylot spalin :)

Pięknie dziękuję za podpowiedź - no banalnie oczywista :D.

 

Przepraszam, bo nie doprecyzowałam o co chodzi. Dla mnie układ z projektu jest idealny - pozwala pomieścić skład opału, małe wc, prysznic i umywalkę - bo to chcielibyśmy tam mieć (ale nie wiem czy ostatecznie się uda). Wejście do kotłowni jest przez garaż (nie można wejść bezpośrednio z domu). Mąż często coś tam dłubie. Czasem będą mu pomagać inni i to miało być dla nich miejsce na "awaryjne lądowanie", umycie psa, opłukanie brudnych sprzętów, itp.

 

http://desmond.imageshack.us/Himg600/scaled.php?server=600&filename=dexeotb.jpg&res=landing

 

Dzisiaj instalator (mam nadzieję, że go uszy nie pieką, bo to naprawdę całkiem sympatyczny, młody człowiek :)) stwierdził, że oczywiście można tak postawić, ale będą niepotrzebne kolanka od górnego wylotu do komina i sugerował, że lepiej będzie postawić piec tak, by załadunek był od strony, gdzie w moim pięknym projekcie jest skład opału. Piec nadal się zmieści, ale co z "awaryjnym aneksem higienicznym" ;)? Trzeba inaczej zaplanować i dlatego trzeba by przesuwać drzwi :(.

 

 

Kocioł z podajnikiem z lewej i górny wylot spalin,wystarczy miejsca dla niego.

 

Skoro jest ratunek dla mojego zamysłu projektowego ;) to bardzo się cieszę :D.

 

Nie będę się rozpisywał bo to nie ten temat ale ja mimo,że mam gaz przy działce to buduje dom pod ogrzewanie prądem.Dla mnie gaz i ekogroszek to są drogie sprawy ;)

 

Tak wiem Arturo :). Czytałam nie tylko w tym wątku. Trzymam mocno kciuki, tym bardziej, że mamy całkiem blisko do siebie :).

Widzisz, dla mnie nawet wybór kotła jest kłopotem, a co dopiero taka "rewolucja", jaką Ty u siebie planujesz :D. Nie dam rady ogarnąć więcej pomysłów ;).

 

julianno

jesteś w błędzie

(...)

Twój hydraulik chce ciągnąc kasę z Ciebie.

serwis kotła na paliwo stałe dla mnie to abstrakcja- jeśli padnie zawleczka wymieniasz sama bez wzywania serwisu, awarie sterowników zdarzają się rzadko a nawet jeśli takowe nieszczęście Cię spotka to masz ruszt awaryjny i dasz radę to przetrzymać

wymiany kondensatorów też nie wymagają wzywania serwisu - zresztą nie podlegają gwarancji jako elementy eksploatacyjne(chyba) koszt wymiany 12zł i 2 minuty ze śrubokrętem w dłoni.

 

Timonie po raz kolejny dziękuję, że w rzeczowy sposób, cierpliwie wyjaśniasz szczegóły :). Szczególnie dziękuję za uspokojenie, że ewentualne kłopoty nie oznaczają tragedii na miarę Titanica ;).

 

Też jestem tego zdania.Bazuje na Twojej niewiedzy.

Nie wiem czy budujesz zgodnie z projektem,ale w projekcie masz wyliczone zapotrzebowanie domu na ciepło,nie sądze,że będzie większe niż 8-9kW.

Przedstaw te dane instalatorowi i zapytaj się co on na to ?

 

Mamy projekt indywidualny (nietypowa działka z wjazdem od południa) i dane jakie tam znalazłam brzmią tak: "Kocioł o sprawności 96% (są takie???) i mocy max 25 kw. Kocioł z zasobnikiem CWU wyposażonym w dodatkową grzałkę elektryczną".

Hmm...

 

i masz Kobieto odpowiedź na upór instalatora na 25KW:p

17KW i jeśli odliczyć od Twojej powierzchni 39m garażu to jest jakieś 100m więcej niż u Ciebie

mam nadzieję że to Ci daje jakieś poczucie większej pewności wyboru

 

:yes:

 

Dolicz do tego sześć dorosłych osób i trójkę małych dzieci http://emotikona.pl/emotikony/pic/0dance3.gif

 

Ooo jaka fajna rodzinka :D.

 

dlatego sugerowałem cofnięcie się kilkanaście stron do batalii o kilku kotłach których moc i sprawność będzie na taką powierzchnię wystarczająca

 

Cofnęłam się nawet więcej, ale kurcze mam problem z odnalezieniem konkretnej batalii :). Jeśli nie sprawi to Wam kłopotu to wskażcie proszę stronę, albo chociaż podajcie kłowa kluczowe ;).

 

Możesz powiedzieć, jaki kocioł Ci proponował.

Rzucimy okiem co za palnik w nim pracuje i jaki może być sterownik.

Skoro godzi się na serwis tego producenta, to pomożemy Ci wybrac może coś z jego gamy.

 

aha te mniejsze zasobniki to bzdura, najczęściej w kotłach 17-25kW kosze mają takie same pojemności.

 

Ten instalator proponował Protech karo duo 25 kw. Dzisiaj umówiliśmy się, że dostaniemy jeszcze ofertę na Viadrus/ Klimosz, ale modelu jeszcze nie znam.

 

Tak Juliano była taka mała próba porównania kilku kotłów. Średnio udana ale da się już po tym dojść do pewnych wniosków. Im więcej będziesz Czytać forum tym większy mętlik w głowie, ale koledzy tutaj dysponują sporą wiedzą. Kieruj się rozsądkiem a zapewne znajdziesz swój kociołek:)

 

Ślicznie dziękuję za wsparcie :). Tak naprawdę, to wolę się zajmować projektowaniem innych przestrzeni i wybór kotła chciałabym już mieć z głowy, no ale w końcu to wybór na kilka dobrych lat, więc chcąc nie chcąc muszę się dokształcić i w tej materii :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie piszę złośliwie tylko z ciekawości.

 

Bruli ewoluuje do czegoś nowego ? Czy źle zrozumiałem słowa klucze [wojna,nie przegrać,konkurent,bruli]? Nowy soft ?

Tak więcej szczegółów by się przydało :)

Ale Wy jesteście nerwowi hehe

Cieszcie się nadchodzącym latem, jeszcze trochę a zrobi się tu taki spokój że nawet o dupie maryni nie będzie z kim pogadać.

Wszystko w swoim czasie.

Na pewno najszybciej będziecie wiedzieć jak przyjdzie na to czas :)

Pozdrawiam i Dobrej Nocki życzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Instalator może wcale nie chcieć Cię oszukać, tylko po prostu się nie zna jak forumowicze ;) - zawsze doświadczeni pasjonaci wiedzą więcej na dany temat niż montażyści - ciekawe czy on ma pojęcie o możliwościach eCOAL, Bruli, odróżnia Burnera od Brucera itp. ?

 

Suspenser - bardzo, bardzo dziękuję za tak dużo szczegółów i to w tak przystępny sposób :D. Musimy to wszystko na spokojnie przetrawić i przemyśleć.

Obawiam się, że Twoja teoria jest trafna :(. Gdy powiedziałam dzisiaj o sterowniku Ecoal, to niestety mój instalator o nim nie słyszał... :(

 

Potrafią zamontować i zrobić poprawnie instalacje ale niektórym uczyć się nie chce.

Najlepiej montować jeden kocioł który się dobrze zna a jak się często bierze od hurtownika to i coś w kieszeń wpadnie.

 

Dokładnie to samo powiedziałam dzisiaj do Męża, po spotkaniu w sprawie kotła. W każdej branży, w każdym zawodzie trzeba się rozwijać i iść do przodu. Niestety nie każdy tak do tego podchodzi. Niektórzy trzymają się wersji, że lepsze jest to co sprawdzone. Ale tak myśląc nadal ogrzewalibyśmy się w jaskiniach przy ogniskach ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Suspenser -

Dokładnie to samo powiedziałam dzisiaj do Męża, po spotkaniu w sprawie kotła. W każdej branży, w każdym zawodzie trzeba się rozwijać i iść do przodu. Niestety nie każdy tak do tego podchodzi. Niektórzy trzymają się wersji, że lepsze jest to co sprawdzone. Ale tak myśląc nadal ogrzewalibyśmy się w jaskiniach przy ogniskach ;).

Heh, dobre.

A tak w ogóle to widać kto w tym domu portki nosi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Julianna dla swojego dobra szukaj kotła ze sterownikiem eCoal, wbrew opiniom sceptyków podgląd i sterowanie przez internet i/lub aplikację w telefonie to świetna sprawa. Sterownik eCoal po podłączeniu czujek ruchu może działać jak centrala alarmowa :)

w najbliższym czasie będzie mnie informował o braku prądu w domu.

 

Zobacz jak on pracuje u mnie:

 

http://www.esterownik.pl/remote/1249

 

Sterownik to mózg, serce palnik, najlepiej gdy sterownik ma "dużo szarych komórek" a serce jest mocne jak "żeliwo".

 

Jeśli upierasz się na pompę to poczytaj o jej awaryjności, na ile lat jest gwarancja. Nie wygląda to różowo. Może tak być, że padnie Ci pompa zanim zobaczysz zwrot inwestycji.

 

Udanego wyboru :)

Decyzja należy do Was. :)

Edytowane przez darase
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

julianno

chcesz konkretów- proszę bardzo:rolleyes:

RBR ekouniwersal

skam-p premium

Ogniwo eko plus

2 pierwsze o mocy 17KW ostatni 16KW

we wszystkich palniki z zapasem mocy

we wszystkich dobre sterowanie

czytaj wybieraj kupuj

 

darase

ja bym był ostrozny z tym obarczaniem eCoala odpowiedzialnością za wszystko

mam nadzieję że się mylę jak coś ma być do wszystkiego.....

i spieszę od razu wyjaśnić bo co niektórzy się zaraz rzucą na mnie

sterownik kotła ma sterować kotłem. jeśli się go obarczy odpowiedzialnością za system alarmowy czy kontrole prądu może się okazać że w którymś momencie będzie mu za duzo i coś sie wysypie i wtedy żadne dodatkowe źródła napięcia dostęp przez neta czy komórkę na nic się zdadzą.

rozumiem ze nalezy sobie zycie ułatwiac ale w sposób przemyślany i w granicach rozsądku żeby się nie okazało że sterownik ma tyle do zrobienia że na sterowanie kotłem brak mu sił i środków

 

ps

według mojej matematyki 30% z 900 to jest 270

300 to 33,3333333333.......% z 900

albo jak wolicie 300 to 30% ale z 1000:p:p:p

Edytowane przez timon120777
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj instalator (mam nadzieję, że go uszy nie pieką, bo to naprawdę całkiem sympatyczny, młody człowiek :)) stwierdził, że oczywiście można tak postawić, ale będą niepotrzebne kolanka od górnego wylotu do komina i sugerował, że lepiej będzie postawić piec tak, by załadunek był od strony, gdzie w moim pięknym projekcie jest skład opału.

Jak wyprowadzenie do góry czopucha twojemu instalatorowi nie pasuje, to może z boku będzie ok ;)? SKAM-P Premium w takiej wersji kupisz bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Timon nie pękaj ;)

Sterownik eCoal nie jest do wszystkiego, nie sypie ekogroszku, nie wynosi popiołu :D

Ma dodatkowe wejście na alarm zewnętrzny do którego jak wcześniej napisałem można podłączyć czujnik np. :

 

dymu, czadu, otwarcia klapy, braku prądu, poziomu cieczy, zalania cieczy,ruchu, otwarcia drzwi, po zadziałaniu któregoś czujnika może włączyć się syrena a genialny eCoal wyśle nam sms lub/i email z powiadomieniem.

Cała praca ster. eCoal jest zapisywana na karcie SD.

Wiemy kiedy skończy nam się ekogroszek bez zaglądania do kosza.

 

 

Dla mnie i dla moich dzieci eCoal to "namber łan" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,,,, Ma dodatkowe wejście na alarm zewnętrzny do którego jak wcześniej napisałem można podłączyć czujnik np. :

 

dymu, czadu, otwarcia klapy, braku prądu, poziomu cieczy, zalania cieczy,ruchu, otwarcia drzwi, po zadziałaniu któregoś czujnika może włączyć się syrena a genialny eCoal wyśle nam sms lub/i email z powiadomieniem. ,,,,

 

Darase a jaka to siła nadprzyrodzona wyśle Ci tego SMS-a, gdy brak zasilania elektrycznego.

Chyba, że posiadamy dodatkowe zasilanie awaryjne, to taka automatyka spełni swą rolę.

 

Andrzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten instalator proponował Protech karo duo 25 kw. Dzisiaj umówiliśmy się, że dostaniemy jeszcze ofertę na Viadrus/ Klimosz, ale modelu jeszcze nie znam.

 

 

Napisz, co Ci zaproponuje z Klimosza i na jakim sterowaniu. Inni producenci elektroniki też mają nowości w ofercie.

 

Zawijan, przed świętami miałem okazję rozmawiać z E-S i wiem,że w niedługim czasie ma być nowa wersja Bruli.

Jeżeli ma być tak, jak napisał miner, czyli o 30%lepiej, to na przykładzie kolegi, który zmienił koalę na bruli...

Stwierdził,że na brulim spala ok. 1-3kg mniej na dobę plus o połowę mniej popiołu, czyli zakładamy:

Koala 1,05kg/h a na brulim niech mu wychodziło powiedzmy 1kg/h

 

Skoro na nowej wersji bruli jeszcze zaoszczędzimy 30%, to zamiast 1kg/h wyjdzie 0,7kg/h, czyli w skali doby oszczędzamy aż 7kg opału, w ciągu 10dni 70kg a na 100dni 700kg. Brzmi fantastycznie!! W skali sezonu tona opału gratis.

 

:)

Miłego dnia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,,,,Ma dodatkowe wejście na alarm zewnętrzny do którego jak wcześniej napisałem można podłączyć czujnik np. :

dymu, czadu, otwarcia klapy, braku prądu, poziomu cieczy, zalania cieczy,ruchu, otwarcia drzwi, po zadziałaniu któregoś czujnika może włączyć się syrena a genialny eCoal wyśle nam sms lub/i email z powiadomieniem.

,,,,

 

Może dodam jeszcze małą uwagę.

Takie komasowanie sygnałów alarmowych na jedno wejście sygnałowe o różnym priorytecie jest nie celowe a nawet powiem jest bez sensu.

 

Bo raczej nie można porównywać ważności sygnału o niedomknięciu klapy zasobnika z otwarciem drzwi do kotłowni.

 

 

Andrzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raczej nie można porównywać ważności sygnału o niedomknięciu klapy zasobnika z otwarciem drzwi do kotłowni.

 

 

Andrzej

 

Ten sygnał z otwarciem klapy to raczej zabieg na rynki zagraniczne.

Sygnał o otwarciu klapy kosza jest też w pumie właśnie ze względu na rynki zagraniczne, gdzie jest to wymagane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...