Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 22,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Jarecki79

    2372

  • karoka65

    1606

  • zawijan

    1504

  • darase

    1326

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Koala 1,05kg/h a na brulim niech mu wychodziło powiedzmy 1kg/h

Skoro na nowej wersji bruli jeszcze zaoszczędzimy 30%, to zamiast 1kg/h wyjdzie 0,7kg/h, czyli w skali doby oszczędzamy aż 7kg opału, w ciągu 10dni 70kg a na 100dni 700kg. Brzmi fantastycznie!! W skali sezonu tona opału gratis.

 

Czy mam rozumieć, że potwierdzasz te minertowe 30%?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mam rozumieć, że potwierdzasz te minertowe 30%?

 

To pisałem zakładając,że ma rację. Mnie ciekawi co Ty na to 30% masz do powiedzenia :)

 

Wychodzi,że Bruli będzie oszczędniejszy od koali w skali doby o 8,4kg przy wyjściowych założeniach 1,05kg/h dla koali do 1kg/hBruli a nowym Bruli 0,7kg/h (przy tych 30%oszczędności)

 

W skali 100dniowej 840kg robi wrażenie.

Miłego dnia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Timon nie pękaj ;)

Sterownik eCoal nie jest do wszystkiego, nie sypie ekogroszku, nie wynosi popiołu :D

Ma dodatkowe wejście na alarm zewnętrzny do którego jak wcześniej napisałem można podłączyć czujnik np. :

 

dymu, czadu, otwarcia klapy, braku prądu, poziomu cieczy, zalania cieczy,ruchu, otwarcia drzwi, po zadziałaniu któregoś czujnika może włączyć się syrena a genialny eCoal wyśle nam sms lub/i email z powiadomieniem.

Cała praca ster. eCoal jest zapisywana na karcie SD.

Wiemy kiedy skończy nam się ekogroszek bez zaglądania do kosza.

 

 

Dla mnie i dla moich dzieci eCoal to "namber łan" :)

 

Darase, wprowadzasz Julanne16 w błąd. W sumie jedziesz po bandzie dokładnie

tak, jak Jej instalator, który mówił, że musi być 25 kW.

 

Z Twojego postu wynika, że eCoal nie ma wad, jest genialny itd. To nieprawda.

Nie chce mi się więcej pisać. Może Ty napisz, czy to sterowanie ma jakieś wady?

 

Dlaczego powstał Bruli, skoro eCoal wszytko robi sam? Dla pasjonatów, którzy

lubią spędzać wolny czas w kotłowni? Czy też dla tych użytkowników, u których

eCoal się nie sprawdza?

 

SMS potrafi wysłać wiele innych sterowników. Dlaczego nie piszesz, że bez Internetu

i komputera przestawienie czegokolwiek na tym sterowniku, który jest wyposażony

w bardzo ubogi ekran, jest niesłychanie trudne?

 

Julanne16, nie wierz w łatwe rozwiązania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włodek aż tak Ciebie boli sterownik eCoal?

 

W odróżnieniu od Ciebie jestem użytkownikiem sterownika eCoal w zestawie z Ogniwem eko 15kw. W/w zestaw pracuje u mnie drugi sezon bez problemów, palę różnymi ekogroszkami i nic nie ustawiam :)

Wybór takiego sterownika to był strzał w 10-kę. Małe spieki które powstają, powstają w każdym piecu, nawet w piecu prowadzonym przez Pumę.

Ustawianie kotła bez pomocy internetu jest równie proste, nawet mój 70cio letni tata bez okularów odczyta tem. CO.

Teraz jestem 350km od domu i widzę w telefonie jak pięknie pracuje eCoal.

 

Włodek wymyśl inną bajkę :)

Edytowane przez darase
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Z Twojego postu wynika, że eCoal nie ma wad, jest genialny itd. To nieprawda.

Nie chce mi się więcej pisać. Może Ty napisz, czy to sterowanie ma jakieś wady?

 

Dlaczego powstał Bruli, skoro eCoal wszytko robi sam? Dla pasjonatów, którzy

lubią spędzać wolny czas w kotłowni? Czy też dla tych użytkowników, u których

eCoal się nie sprawdza?

 

SMS potrafi wysłać wiele innych sterowników. Dlaczego nie piszesz, że bez Internetu

i komputera przestawienie czegokolwiek na tym sterowniku, który jest wyposażony

w bardzo ubogi ekran, jest niesłychanie trudne?

 

Julanne16, nie wierz w łatwe rozwiązania.

Włodek czy Ciebie ktoś ogranicza do jednego produktu?

Dlaczego nie miał powstać bruli?

Nie obracajcie kota ogonem,automaty są dla wygody tak jak skrzynie w samochodach,

nie chcesz to nie kupuj automatu i tyle.

 

A skoro przy temacie powstawania eCoal.pl i bruli.pl to popatrz do historii jaka była idea powstania eCoala,nie miał być dla wszystkich i też nie będzie.

Bruli będzie dla wszystkich i będzie miał więcej opcji niż dotychczas.Nie będę pisał jakich bo nie muszę tego robić.

Jeżeli chodzi o ekran to co z nim jest nie tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry :)

 

Heh, dobre.

A tak w ogóle to widać kto w tym domu portki nosi :)

 

Yyy... no nie... dzielimy się obowiązkami po połowie ;) - pełne partnerstwo :D. To, że zwróciłam się do Was po pomoc wynika z mojej chęci dokonania możliwie dobrego wyboru (bo najlepszego przecież nie ma - dla każdego to coś "nieco" innego :)).

Mój Najmilejszy obsłuży każdy piec niezależnie od tego czy i jaki ma sterownik, zasobnik czy inne "cuda-wianki" :). Niestety czasem udaje się do swojej samotni w górach i wtedy ja będę musiała obsłużyć źródełko ciepła. Wolałabym mieć łatwiejsze zadanie :).

 

Julianna dla swojego dobra szukaj kotła ze sterownikiem eCoal, wbrew opiniom sceptyków podgląd i sterowanie przez internet i/lub aplikację w telefonie to świetna sprawa. Sterownik eCoal po podłączeniu czujek ruchu może działać jak centrala alarmowa :)

w najbliższym czasie będzie mnie informował o braku prądu w domu.

 

Zobacz jak on pracuje u mnie:

 

http://www.esterownik.pl/remote/1249

 

Sterownik to mózg, serce palnik, najlepiej gdy sterownik ma "dużo szarych komórek" a serce jest mocne jak "żeliwo".

 

Jeśli upierasz się na pompę to poczytaj o jej awaryjności, na ile lat jest gwarancja. Nie wygląda to różowo. Może tak być, że padnie Ci pompa zanim zobaczysz zwrot inwestycji.

 

Udanego wyboru :)

Decyzja należy do Was. :)

 

Darse bardzo dziękuję za szczegóły - no prawie jakbym była u Ciebie w domu ;).

Nie upieram się przy pompie. Zastanawialiśmy się nad solarami - w naszej gminie było aż 85% dopłaty, ale niestety już się skończyły i nie ma perspektyw by pojawiły się ponownie :(. Do skorzystania z nich był warunek, że dom musi być odebrany - my jesteśmy dopiero przed instalacjami. Poczytałam i wyszło, że lepiej i taniej (od solarów) gdy będzie pompa ciepła do c.w.u. Cena tej, o której pisałam była naprawdę do przełknięcia, ale macie rację, że jej parametry nie są zachwycające :(. A uroda, to nie wszystko... niestety ;).

Obawiam się, że z pokorą pozostaniemy przy kotle + ewentualnie bojler.

 

julianno

chcesz konkretów- proszę bardzo:rolleyes:

(...)

czytaj wybieraj kupuj

 

OGROMNIE dziękuję :D :D :D

http://emoty.blox.pl/resource/friends.gif

http://emoty.blox.pl/resource/th_0girl_dance.gif

 

No to teraz zapoznam się ze szczegółami tych kotłów

http://emoty.blox.pl/resource/coffeenews.gif

 

 

Napisz, co Ci zaproponuje z Klimosza i na jakim sterowaniu. Inni producenci elektroniki też mają nowości w ofercie.

 

Ok - napiszę jak będę znała konkretny model.

 

Darase, wprowadzasz Julanne16 w błąd. W sumie jedziesz po bandzie dokładnie

tak, jak Jej instalator, który mówił, że musi być 25 kW.

 

(...)

 

Julanne16, nie wierz w łatwe rozwiązania.

 

Dużą dziewczynką jestem :) - wiem, że nie ma nic "czary mary". Bardzo cenię sobie Wasze doświadczenie i opinie. Staram się jednak jednocześnie wypośrodkować swój entuzjazm :). Czytam nie tylko to co tu znajdę, pytam i męczę też innych ;).

Tymczasem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego powstał Bruli, skoro eCoal wszytko robi sam?

 

Wiem, że nigdy byś się tego nie domyślił, więc Ci podpowiem.

Bruli powstał po to, żeby dokopać Pumie i Cobrze. Tak do końca. We wszystkich kotłach. Nie tylko w OE.

 

Jeśli przypadkiem myślisz, że bruli.pl to będzie taki zwyczajny sterownik dwustanowy, to jesteś w grubym błędzie.

Ja zaś myślę - nie przypadkiem - że przed brulim będzie w stanie obronić się tylko eCoal.pl

Przypuszczam, że Ty też tak myślisz i dlatego tak się pieklisz.

Edytowane przez zawijan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużą dziewczynką jestem...

 

Duża Mądra Dziewczynko

 

Powiem Ci tylko tyle. Jeśli wybierzesz kocioł ze sterownikiem eCoal.pl lub bruli.pl - będziesz miała na swe usługi takie krocie operatorów tego kotła, że trudno Ci będzie odgonić się od nich. A to nie bagatela...

Nie poznałaś jeszcze chyba zawijana_2, bo już tu nie bywa. Spotkasz go jednak na esterownik.pl, gdzie Cię również zapraszam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZawiJan napisał: "Wiem, że nigdy byś się tego nie domyślił, więc Ci podpowiem.

Bruli powstał po to, żeby dokopać Pumie i Cobrze. Tak do końca. We wszystkich kotłach. Nie tylko w OE."

To mocne słowa, bo jeśli dobrze się domyślam to Bruli ma uzyskać funkcjonalnośc i jakość sterowania procesem spalania nieosiągalną przez żaden inny sterownik (no może poza ecoalem) teraz i w przyszłości. Przyszli klienci już nadstawili ucha bo jeśli pisze to ZawiJan to znaczy, że takie są plany ES. Dobrze jest mieć jasny cel do którego się dąży, dobrze jeśli się ma przeświadczenie, że można coś zrobić lepiej ( na bazie umiejętności elektronicznych ES i wiedzy ZawiJana), ale to już trzecia poważna wypowiedź w sprawie wojny sterownikowej. Czy w związku z tym, że wojny się planuje można uzyskac informację jak zaplanowano DOKOPYWANIE? Bardzo jestem ciekaw rozwiązań, które w opinii ZawiJana nie zostawią wątpliwości kto jest KRÓLEM sterowników.Chcę śledzić to na bieżąco.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wprowadzacie ludzi w błąd i prowadzicie nachalny marketing

na forum. To wszystko. Nie zauważyłem, żebym się pieklił.

Skoro Zawijan zabiera głos, sprawa musi byc poważna...:no:

 

Eee tam! Zaraz nachalny...

Dałeś głos na temat eCoal-a, to dałem i ja. Tak samo poważnie - bądź niepoważnie - jak Ty. Różnica między nami jest tylko taka, że ja piszę dobrze o swoich (o których wiem co nieco, bo je badam), a Ty wyśmiewasz cudze (o których wiesz niewiele, bo ich nie badasz, tylko tak sobie piszesz).

 

A że będzie wojna - to dobrze dla użytkowników. Prawda?

Niedługo pokażę wyniki badań naszych. Jak zwykle to robię. Ty możesz pokazać wyniki swoich. Jak będziesz je miał. A wygrają lepsi. To znaczy my.

Zobaczysz!

Edytowane przez zawijan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...