Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 22,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Jarecki79

    2372

  • karoka65

    1606

  • zawijan

    1504

  • darase

    1326

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Badania przeprowadzą Twórcy Algorytmu na państwowym sprzęcie.

 

Zwracam Ci uwagę, że właścicielem patentu, na którym oparty jest ten "Algorytm", jak również licencjodawcą jest państwowy instytut badawczy. Twoja - grubymi nićmi szyta - insynuacja jest nie trafiona.

 

Szkoda, że nie stać Cię na taki sprzęt. Nic na to jednak nie poradzę. Trzeba się było lepiej starać.

Edytowane przez zawijan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZawiJan oszczędny w słowach. Pisze jedynie o tym, że opublikuje pomiary. To dobrze, ale jak wiemy pomiary są jedynie fragmentem wiedzy pozwalającej ocenić współpracę kotła ze sterownikiem i to jedynie w zakresie poprawności spalania paliwa. A tym sie wojny nie wygra. Z braku informacji muszę posiłkować się tym co przypadkowo wyczytałem gdzieś na forum. Podobno w nowym Brulim ma być wejście USB, bo uzytkownicy zgłaszali problemy z aktualizacja oprogramowanie. Ale tym też wojny się nie wygra. Podobno Bruli ma spalać do około 30% mniej węgla niż spalają obecne tłokowe kotły Tilgnera. Ale to też za mało na wygranie wojny "We wszystkich kotłach" . Ktoś coś pisał o próbach adaptacji WiFi. Chodzi pewnie o to, żeby nie ciągnąć do kotłowni kabelka. Ale czy tym wygra się wojnę "We wszystkich kotłach"?

 

Uważam, że nawet włączenie do Bruliego tych wszystkich nowości o których pisałem nie zapewni mu zwycięstwa "We wszystkich kotłach"

Niech mi ktoś pomoże (ponieważ Zawijan milczy) czym mozna wygrać wojnę "We wszystkich kotłach"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiście że możesz. chwała Ci za to że jesteś nastawiony na sukces bo to zdrowe podejście tylko żebyś się nie przejechał

 

Już mi to Koledzy Antagoniści prorokowali trzy lata temu. Także tu, na tym forum. Można to sprawdzić, jak kto chce. I co?

Kilkaset sterowników obserwowanych on-line przez cały sezon oraz bieżące dyskusje z ich użytkownikami - to naprawdę ogromny materiał do wykorzystania w kierunku doskonalenia produktu. Ci, którzy próbują deprecjonować rolę modułu internetowego sterownika, zdają sobie doskonale sprawę o ile - dzięki temu - jesteśmy przed nimi. I to ich strasznie boli, co widać wyraźnie w ich wpisach. Portal eSterownik.pl to bezkonkurencyjny poligon badawczy. Jak dotąd - mamy go tylko my.

I dlatego my jesteśmy skazani na sukces, timonie. Kto jak kto, ale Ty (który w tym sezonie zrobiłeś ogromny postęp w zakresie wiedzy i praktyki technologicznej) powinieneś to rozumieć najlepiej. Wszak osiągnąłeś to dzięki "badaniom", które prowadziłeś, pomimo swoich niewielkich możliwości technicznych w tym zakresie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie myślę,aby na tym etapie zakończyć konwersację na temat który będzie lepszy.

Każdy jest dobry ale tez każdy jest inny.

Czas to oceni i zweryfikuje.Nie ma sensu więcej na ten temat się spierać.

Jest esterownik.pl i po ukazaniu się nowego softu do bruli.pl zapewne znajda się użytkownicy chcący z niego skorzystać.

Będzie możliwość podglądać jak do tej pory ich pracę ba nawet można do każdego z nich napisać zapytanie o opinię.

Czas wszystko zweryfikuje.

Cierpliwości i przepraszam za zamęt bo chyba był nie potrzebny , produkt oceni rynek a sprzeczki można odstawić na bok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spróbuje może ja???

 

we wszystkich kotłach można wygrać oferując taki sterownik który obsłuży każdy zestaw czy to będzie zwykła faja czy rynna czy brucer burner ekoenrgia obrotówki czy jeszcze inne cudo i niezależnie od tego jaka dmuchawa współpracuje z zestawem

nie wydaje mi się aby eCoal dał radę

Bruli - daję mu ciut większe szanse ponieważ jako sterownik dwustanowy (podobno niezwykły) ma możliwośc ręcznego wprowadzenia nastaw- będzie więc można niezależnie od palnika i dmuchawy zastosowanej znaleźć jakieś dobre(powiedzmy) parametry. tylko czy to pomoże wygrać wojnę???? zapędzając znów ludzi do kotłowni??? a może będzie kamera w środku i bedę mógł siedząc w fotelu patrzeć jak się w moim kotle pali i oceniając wygląd wprowadzać korekty online??

tylko że na rynku jest kilka innych sterowników różnych firm które w oparciu o inne rozwiązania programowe oferują możliwość pracy automatycznej i dwustanowej w zależności od chwilowej zachcianki operatora

 

ps

druga część mojej wypowiedzi trąca odrobinę sarkazmem ale jakoś nie widzę przyszłości dla sterowników dwustanowych

chyba że bruli zaskoczy czymś zupełnie nowym

al jak pisałem wcześniej zaczekam na efekty.

Edytowane przez timon120777
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZawiJan oszczędny w słowach. Pisze jedynie o tym, że opublikuje pomiary. To dobrze, ale jak wiemy pomiary są jedynie fragmentem wiedzy pozwalającej ocenić współpracę kotła ze sterownikiem i to jedynie w zakresie poprawności spalania paliwa. A tym sie wojny nie wygra. Z braku informacji muszę posiłkować się tym co przypadkowo wyczytałem gdzieś na forum. Podobno w nowym Brulim ma być wejście USB, bo uzytkownicy zgłaszali problemy z aktualizacja oprogramowanie. Ale tym też wojny się nie wygra. Podobno Bruli ma spalać do około 30% mniej węgla niż spalają obecne tłokowe kotły Tilgnera. Ale to też za mało na wygranie wojny "We wszystkich kotłach" . Ktoś coś pisał o próbach adaptacji WiFi. Chodzi pewnie o to, żeby nie ciągnąć do kotłowni kabelka. Ale czy tym wygra się wojnę "We wszystkich kotłach"?

 

Uważam, że nawet włączenie do Bruliego tych wszystkich nowości o których pisałem nie zapewni mu zwycięstwa "We wszystkich kotłach"

Niech mi ktoś pomoże (ponieważ Zawijan milczy) czym mozna wygrać wojnę "We wszystkich kotłach"?

Małe sprostowanie.

Bruli .pl nie będzie oszczędzał tylko w kotłach Tilgnera.

Na nim był testowany i użyto go jako przykład kotła Tłokowego.

Bruli będzie miał zastosowanie w każdym kotle.Nie tylko tłokowym ale i ślimakowym a możliwe,że i w rynnowym a może z każdym?

 

Można być najlepszym kierowcą (sterownik),mieć najlepsze auto (kocioł) wraz z najlepszym paliwem (np groszek)i najlepszą drogę (instalacja) wtedy taką wojnę można wygrać. Jeżeli choć jedno zawiedzie a w większości przypadków zawodzi droga (instalacja) to z pozostałymi atutami możesz przegrać tę wojnę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli choć jedno zawiedzie a w większości przypadków zawodzi droga (instalacja) to z pozostałymi atutami możesz przegrać tę wojnę.

 

święta racja

jak instalator skopie robotę to żeby skały srały to żaden sterownik choćby wysadzany diamentami był i nawet taki co krawaty wiąże i usuwa ciąże nie da rady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Minertu napisał "Można być najlepszym kierowcą

(sterownik),mieć najlepsze auto

(kocioł) wraz z najlepszym

paliwem (np groszek)i najlepszą

drogę (instalacja) wtedy taką

wojnę można wygrać. Jeżeli

choć jedno zawiedzie a w

większości przypadków zawodzi

droga (instalacja) to z

pozostałymi atutami możesz

przegrać tę wojnę."

 

Z całym szacunkiem ale tak można powiedzieć o wszystkich sterownikach.

 

Kolega Arturo ma rację w jednej sprawie ;) chcesz mało spalać zainwestuj w docieplenie domu lub zmień miejsce zamieszkania na te bliżej równika :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojna, język wojny. Nadęte stwierdzenia, buta. Jedynie słuszna idea,

jedynie słuszny sterownik, który wygra i wykosi wszystkie inne...

 

Idea chora już w samym założeniu, trąci mi PRL'em. Tam też był front

walki - np. ze stonką...

 

Taki sam był wrzask przy eCoalu. Że jest w pełni automatyczny.

A skończyło się tak, że można nastawiać oba parametry - nadmuch i podawanie,

jak w każdym sterowniku. Czyli wyszło jak zwykle...

 

Przypominają mi się wszystkie dowcipy o żabie...;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZawiJan napisał:"Czy wojnę wygrywa się ogłaszając, jak się ją chce wygrać?". To zależy z kim ta wojna. Jeśli z kimś, kto potrafi zrobić użytek z przedstawionego rozwiązania to pewnie się nie ogłasza. Ale jeśli tak jest, to może to oznaczać, że firmy konkurujące są w stanie szybko odpowiedzieć na ową zapowiadaną nowość Brulliego. Jeśli zaś są zdolne szybko odpowiedzieć to nie jest to nowość na miarę internetowego sterowania kotłem. No i jeśli Zawijan pisze, że :"Dzisiaj potwierdzam to z siedziby Elektro-Systemu, gdzie spędzam właśnie poświąteczny tydzień. I spędzę jeszcze kilka

tygodni. A potem - "na materace". to znaczy, że długa droga do tego udoskonalenia. Może dlatego Minertu pisze, żeby już dać spokój tematowi?

Edytowane przez Wojtek_mazury
zgubione słowo pisze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojna, język wojny. Nadęte stwierdzenia, buta. Jedynie słuszna idea,

jedynie słuszny sterownik, który wygra i wykosi wszystkie inne...

 

Idea chora już w samym założeniu, trąci mi PRL'em. Tam też był front

walki - np. ze stonką...

 

Taki sam był wrzask przy eCoalu. Że jest w pełni automatyczny.

A skończyło się tak, że można nastawiać oba parametry - nadmuch i podawanie,

jak w każdym sterowniku. Czyli wyszło jak zwykle...

 

Przypominają mi się wszystkie dowcipy o żabie...;)

Czy Ty też jesteś nie rozwojowy ?

eCoal.pl jest a wymusili to na firmie E-S użytkownicy bo chcieli posiedzieć przy kotle i być lepszym.

Dostaną tę możliwość tylko oby nie zamieszkali w kotłowni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZawiJan napisał:"Czy wojnę wygrywa się ogłaszając, jak się ją chce wygrać?". To zależy z kim ta wojna. Jeśli z kimś, kto potrafi zrobić użytek z przedstawionego rozwiązania to pewnie się nie ogłasza. Ale jeśli tak jest, to może to oznaczać, że firmy konkurujące są w stanie szybko odpowiedzieć na ową zapowiadaną nowość Brulliego. Jeśli zaś są zdolne szybko odpowiedzieć to nie jest to nowość na miarę internetowego sterowania kotłem. No i jeśli Zawijan pisze, że :"Dzisiaj potwierdzam to z siedziby Elektro-Systemu, gdzie spędzam właśnie poświąteczny tydzień. I spędzę jeszcze kilka

tygodni. A potem - "na materace". to znaczy, że długa droga do tego udoskonalenia. Może dlatego Minertu pisze, żeby już dać spokój tematowi?

 

Napisałem aby dać spokój bo całe to zamieszanie jest przeze mnie.

A mogłem siedzieć cicho :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...