Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 22,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Jarecki79

    2372

  • karoka65

    1606

  • zawijan

    1504

  • darase

    1326

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Arturo zachowanie obrażonego chłopca? :D

Wybór kotła to również wybór sterownika. Opisuję swój piec i sterownik, nikt mi za to nie płaci. Ogniwo eko 15kw ze sterownikiem eCoal pracuje u mnie już drugi sezon czyli kończy mi się gwarancja, jeśli padnie po gwarancji to nie pozostawię suchej nitki na producencie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

darase

po to jest gwarancja abyś nie miał szansy zostawiać suchych nitek na producentach po jej upływie. więcej powiem nawet przed jej upływem jest sporo możliwości nie uznania gwarancji z wielu powodów. czasem nawet nie z naszej czy producenta winy a z czystej nieświadomości. mógłbyś nie zostawiać suchej nitki jakby się sypał w okresie gwarancyjnym.

potem już niestety nie duże mamy pole manewru

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Użyłem błędnego słowa - nie steruje, a komunikuje się z użytkownikiem.

Bardzo przepraszam, to nie było celowe, a tym bardziej perfidne.

 

Sterownik eCoal wcale nie komunikuje się z użytkownikiem. eCoal tylko i wyłącznie steruje kotłem i zapisuje w pamięci wszystkie swoje czynności oraz istotne parametry procesowe. eCoal nie potrafi komunikować się z użytkownikiem, tzn. zapytać użytkownika na przykład "co mam zrobić w danej sytuacji", poprosić użytkownika o ingerencję itp. To tylko użytkownik ma możliwość komunikacji ze sterownikiem (kiedy użytkownik ma taką ochotę). Użytkownik może sprawdzić w pamięci sterownika, co się działo. Może sprawdzić, co się dzieje aktualnie. Może zmienić zadane temperatury w domu w przypadku niespodziewanej zmiany planowanego czasu powrotu do domu. itp.

Użytkownik nie ma możliwości ingerencji w pracę sterownika eCoal, tzn. nie ma możliwości ingerencji w algorytm sterowania.

Te korekty podawania i wentylatora, którymi próbujesz zdyskredytować automatyzm eCoala, nie zmieniają niczego w algorytmie pracy sterownika. Sterownik dalej prowadzi kocioł w taki sam sposób. Bo taki ma algorytm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Timon jesteś w błędzie :)

Kto kupi piec który padnie np. po 4latach? Gwarancję na piec mam 5lat a na osprzęt 2lata.

 

nikt nie kupuje kotła który padnie po 4 latach ale wielu właśnie po 4 pada i wtedy zaczyna się wojna. zbierasz faktury za opał zakupiony??? zbierasz certyfikaty jakości węgla którym palisz??? stosujesz się do wszystkich zaleceń z instrukcji oraz przestrzegasz dokładnie warunków gwarancji???

sam napisałeś wcześniej że kupujesz czeski eko na lato - sprawdź czy wolno Ci go stosować bez utraty gwarancji???

To się nazywa mój drogi życie. producent kotła nie da sobie łatwo odebrać kasy - to Ty będziesz musiał udowodnić ze przestrzegałeś i stosowaleś a w przypadku tej gałęzi rynku jest to dość trudne podejrzewam

Obym nie miał racji i obyś nie musiał poczuć tego na właśnej skórze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiadomo, że z wypromieniowania działa efekt bazy i mimo iż sama w sobie się nie zmienia, to baza maleje. Powiedzmy z 1% na 5-7%.

kominowa z 11,5% na 15,5% => ledwie 4%

niezupełnego CO z 0,001 na powiedzmy 0,1 => ile to da straty 1-2%

razem może 12%, a wcięło ponad 40%

 

No masz. Rozgryzłeś mnie.

Myślałem sobie, że jeśli napiszę o tym, że w kotłach OGNIWO EKO PLUS sprawność spada w miarę obniżania się mocy kotła - to ludzie pomyślą, że nie warto kupować tych kotłów i będą kupować inne, takie w których sprawność nie spada w miarę obniżania mocy. I ten cholerny ZawiJan dostanie za swoje. I nie będzie już tak się mądrzył.

Musiałeś mi zepsuć tak misterny plan?

 

Ale żarty na bok.

Nie masz tego kotła, więc możesz tego nie wiedzieć. Jeśli zdejmiesz górną pokrywę wyczystkową i zdejmiesz pokrywę rur wymiennika - to zobaczysz, że tam jest czarno. To jest czarna dziura, przez którą energia wali do innego świata. To taka moja wojna światów. Chcę w ten sposób przemieścić do innego świata efekt cieplarniany, który jest naszą zmorą XXI-go stulecia.

 

P.S.

Nie mogę uwierzyć, że nie potrafisz określić przyczyn spadku sprawności. Ty?

Nie mówię o zmierzeniu tych strat, bo mierzenie sprawności jest - jak nie jeden raz pisałem - niezmiernie trudne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konstrukcja kotła nie zmieniała się w miarę zabrudzenia wymiennika. To był cały czas ten sam kocioł.

 

Mówiąc dokładniej - to palnik ma wpływ na możliwe do uzyskania współczynniki nadmiaru powietrza. Konstrukcja wymiennika kotła nie ma na to wpływu.

Jeżeli dobrze rozumuję to fajnie jest mieć poczucie ,że choć w małym stopniu przyczyniło się do polepszania sprawności kotła za pomocą palnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawijan napisał: "eCoal nie potrafi komunikować się z użytkownikiem, tzn. zapytać użytkownika na przykład "co mam zrobić w danej sytuacji", poprosić użytkownika o ingerencję itp. To tylko użytkownik ma możliwość komunikacji ze sterownikiem (kiedy użytkownik ma taką ochotę). "

 

Kto w takim razie wysyła do użytkownika esemesy gdy ma na to ochotę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sterownik eCoal wcale nie komunikuje się z użytkownikiem. eCoal tylko i wyłącznie steruje kotłem i zapisuje w pamięci wszystkie swoje czynności oraz istotne parametry procesowe. eCoal nie potrafi komunikować się z użytkownikiem, tzn. zapytać użytkownika na przykład "co mam zrobić w danej sytuacji", poprosić użytkownika o ingerencję itp. To tylko użytkownik ma możliwość komunikacji ze sterownikiem (kiedy użytkownik ma taką ochotę). Użytkownik może sprawdzić w pamięci sterownika, co się działo. Może sprawdzić, co się dzieje aktualnie. Może zmienić zadane temperatury w domu w przypadku niespodziewanej zmiany planowanego czasu powrotu do domu. itp.

Użytkownik nie ma możliwości ingerencji w pracę sterownika eCoal, tzn. nie ma możliwości ingerencji w algorytm sterowania.

Te korekty podawania i wentylatora, którymi próbujesz zdyskredytować automatyzm eCoala, nie zmieniają niczego w algorytmie pracy sterownika. Sterownik dalej prowadzi kocioł w taki sam sposób. Bo taki ma algorytm.

 

Sterownik Cobra wcale nie komunikuje się z użytkownikiem. Cobra tylko i wyłącznie steruje kotłem i zapisuje w pamięci wszystkie swoje czynności oraz istotne parametry procesowe. Cobra nie potrafi komunikować się z użytkownikiem, tzn. zapytać użytkownika na przykład "co mam zrobić w danej sytuacji", poprosić użytkownika o ingerencję itp. To tylko użytkownik ma możliwość komunikacji ze sterownikiem (kiedy użytkownik ma taką ochotę). Użytkownik może sprawdzić w pamięci sterownika, co się działo. Może sprawdzić, co się dzieje aktualnie. Może zmienić zadane temperatury w domu w przypadku niespodziewanej zmiany planowanego czasu powrotu do domu. itp.

Użytkownik nie ma możliwości ingerencji w pracę sterownika Cobra, tzn. nie ma możliwości ingerencji w algorytm sterowania.

Korekty podawania i wentylatora, którymi próbujesz zdyskredytować automatyzm Cobry, nie zmieniają niczego w algorytmie pracy sterownika. Sterownik dalej prowadzi kocioł w taki sam sposób. Bo taki ma algorytm.

 

Puma i Scorpion tak samo... :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

P.S.

Nie mogę uwierzyć, że nie potrafisz określić przyczyn spadku sprawności. Ty?

Nie mówię o zmierzeniu tych strat, bo mierzenie sprawności jest - jak nie jeden raz pisałem - niezmiernie trudne.

 

ja?!

ja tylko zwykły student

mów do mnie po chłopsku, jak krowie w rowie, lub po akademicku jak do studenta

filozof ze mnie, ni w ząb!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszytkich

 

Panie Jacku, nie rozumiem Pana języka i nie widze potrzeby wojowania.

Uważam,że w przeciągu tych kilku lat obecności brucera wiele rzeczy już poprawiono, bo zweryfikował to rynek i użytkownicy.

Podobnie jest ze sterownikami, rozwijają się, bo użytkownicy i rzeczywiste warunki pracy to weryfikują.

 

Nie widzę i nie chcę tego widzieć w taki sposób,że eCoal ma konkurowac z Pumą, to głupota.

Proponuję zmienić język na bardziej przyjazny.

 

Cobrze brakuje na chwilę obecną netu a eCoalowi sterowania zaworem mieszającym. Myślę,że obaj producenci mają co poprawiać

 

Obaj producenci rozwijają swoje produktu dla użytkowników.

 

Potwierdzam też słowa Zbigmaza, jak wgrywałem nowe softy do eCoala, to nie robiłem wyboru nastaw oraz mocy kotła z poziomu sterownika, bo jest to mało czytelne. Korzystałem z nakładki programowej i ustawiałem wszystko z poziomu komputera.

 

Zgadzam się też z opinią,że najlepiej, jak samym kotłem steruje jego sterownik a resztą instalacji można wysterować inaczej.

Zgadzam się także,że idealny produkt pewnie nigdy nie będzie, ale warto pracowac na jego udoskonalaniem.

 

Miłego wieczoru wszystkim życzę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie w dalszym ciągu najlepszym piecem na ekogroszek jest:

http://www.hkslazar.pl/produkty,kotly-co-ekokomfort,6,9.html

http://images35.fotosik.pl/1314/de4cf5ced9d10983.jpg

 

 

Równie dobrze można powiedzieć,że Ty nie widzisz związku zmniejszenia zapotrzebowania domu na ciepło z kotłem na ekogroszek !! A związek z Rankingiem jest duży,większy niż jakikolwiek sterownik !!

Ty tego nie widzisz,bo nie chcesz widzieć,Ty sprzedajesz te sterowniki i Tobie nie na rękę,że ciemny lud wyjaśnieje ;)

To nie dziwne,Ty jako sprzedawca sterownika,który reklamuje się na forum nie widzisz tego a ciemny lud łyknie wszystko ;)

3 lata temu zdjęcie (może nie dokładnie to samo) robiło na mnie wrażenie ,nic poza tym.

Z prężnej firmy też już nie wiele pozostało.

Codziennie tam przejeżdżam i widzę jak się kurczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Kto w takim razie wysyła do użytkownika esemesy gdy ma na to ochotę?

Nie gdy ma ochotę ale jak wystąpi alarm i to dokładnie taki jaki sobie ustawisz w konfiguracji .Rodzaj alarmu wybierasz Ty.Co nie znaczy,że na inne sterownik nie zareaguje.Wyśle tylko te jakie sobie ustawisz.

Edytowane przez minertu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 lata temu zdjęcie (może nie dokładnie to samo) robiło na mnie wrażenie ,nic poza tym.

Z prężnej firmy też już nie wiele pozostało.

Codziennie tam przejeżdżam i widzę jak się kurczy.

 

nie wiem jak w praktyce, ale przynajmniej w teorii wymiennik w tym lazarze pierwsza klasa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...