Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

śledziłem ten wątek jakiś czas temu,niestety nie wiem jaki kocioł jest najlepszy ale mogę z czystym sumieniem stwierdzić,że w 100% odradzam kupno kotła r-eco,mimo że jest jednym z najdroższych na rynku,jest kiepskiej jakości,posiada wady,które uniemożliwiają normalna,optymalną pracę tego kotła.

Jest to po prostu "urządzenie" do utylizacji opału,a nie do ogrzewania.Kupiłem ten wątpliwej jakości "twór"myśli inżynieryjno-konstruktorskiej w 2009r. jesienią,przez cały sezon grzewczy mordowałem się z tym "urządzeniem" niestety ani ja,ani serwis fabryczny,wraz z konstruktorem tego "Kotła"? nie mógł usunąć wad fabrycznych,a wizyt tych było osiem i po sześciu brakło miejsca w karcie gwarancyjnej na kolejne wpisy."kocioł" ten ma w swojej nazwie słowo

"automat" a ja przesiedziałem w kotłowni całą zimę zmieniając ustawienia,notując parametry,czasy itd. a i tak para poszła w gwizdek bo nic to nie dało.

Estetyczny wygląd zewnętrzny tego kotła to nie wszystko,bo kocioł ma grzać,a nie wyglądać,a mój nawet już tak nie wygląda jak na stronie producenta,ponieważ ponieważ przeróbki tego kotła przeprowadzone przez serwis,zupełnie zmieniły jego wygląd zewnętrzny.Wszelkie dobre opinie o tym "produkcie" to w/g mnie kompletne bzdury i nie wierzę już,że gdzieś taki kocioł pracuje tak jak powinien.

Osobom,które chcą kupić taki produkt ze szczerego serca to odradzam,a te osoby,które już taki kocioł kupiły współczująco pozdrawiam!

wojciech

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Jarecki79

    2372

  • karoka65

    1606

  • zawijan

    1504

  • darase

    1326

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

śledziłem ten wątek jakiś czas temu,niestety nie wiem jaki kocioł jest najlepszy ale mogę z czystym sumieniem stwierdzić,że w 100% odradzam kupno kotła r-eco,Osobom,które chcą kupić taki produkt ze szczerego serca to odradzam,a te osoby,które już taki kocioł kupiły współczująco pozdrawiam!

wojciech

 

To powiedz jeszcze, kto Ci taki kocioł polecił i czemu go posłuchałeś.

Jako naukę dla innych.

Dodam także - czytajcie fachowe poradniki. Np. http://zawijan.wordpress.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nikt mi go nie polecał,stwierdziłem,że jeśli najdroższy-to jest najlepszy,przeczytałem kilka opinii i to wszystko,dzisiaj z perspektywy czasu wybrałbym raczej kocioł najtańszy,żeby go ewentualnie wyrzucić na złom,po czym kupić następny,sugerowałem się również tym,że jest to żeliwo,10 lat gwarancji,montował ten kocioł przedstawiciel tej firmy z Kalisza,

(pewnie gdyby montował ktoś inny ,producent dopatrzyłby się jakiś błędów) i również zachwalał ten produkt,a efekt?po prostu żenada i nikt się tym nie przejmuje.

pozdrawiam!

wojciech

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proszę bardzo....jakbys polecał czyjąś stronke to było by ok, ale własną??? masz sie aż za takiego fachowca?? myslisz że niema lepszych ?a Ty nie roibisz błedów?? dlatego piszę, jest takie słowo jak SKROMNOŚĆ a wiedzę i fachowość ocenią czytelnicy...

 

Fałszywa skromność nie jest raczej pozytywną cechą. W tym co piszę jestem "aż takim fachowcem". W końcu pracuję w tej branży już ponad 40 lat. Z sukcesem i udokumentowanymi osiągnięciami. Przez moje ręce przeszły setki kotłów. Niestety - prawo jest takie, że nie mogę pisać o tych złych, bo "naruszyłbym dobra" tych kiepskich firm. Właśnie dlatego, że jestem profesjonalistą i pracuję w instytucji badającej kotły. Bez zgody producenta - nie mogę nic. Dlatego przyjąłem zasadę, że piszę tylko o kotłach, które przebadałem w warunkach eksploatacyjnych na zlecenie producentów i mam ich zgodę na publikację wyników tych badań. Tylko takie wyniki są w moim poradniku (naszym, bo piszę go z kolegą, który ze mną pracuje). Kto zgłosi kocioł do badań, może być pewien, że nie ukryję tendencyjnie jego wyników.

A co do mojej - jak piszesz - stronki, proszę poleć jakąś inną o takim charakterze.

I jeszcze odpowiedz mi - jak czytelnicy, którzy wchodzą na forum, bo nie znają się na problemie, który muszą rozwiązać, mogą ocenić fachowość uzyskiwanych odpowiedzi, nie wiedząc kto ich informuje. Dlatego na tym wątku i na moim blogu (poradniku) informuję kim jestem. Nie jestem anonimem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznaję rację Zawijanowi. Jestem na etapie wyboru pieca i dzięki jego stronie mogłem w przystępnej , zrozumiałej formie zaznajomić się z tematem.

 

jak rozumiem jeszcze nie wybrałeś pieca ,więc przestrzegam cię ze szczerego serca przed wyrobami f-my MCI r-eco.

Życzę trafniejszego wyboru.

pozdrawiam!

wojciech

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

Ja w niedlugim czasie tez staje przed wyborem , nie chce kupowac czegoś drogiego, jak tu ktos zauwazył, ze wydac kupe kasy i sie męczyc z najdroższym piecem . mam tu pytanie do ekpertów tego tematu co sadzicie o tych piecach chyba nie takich najgorszych . Dom o pow ok 180m po podłogach, w tym ok 40m2 podlogówki plus garaz. moc 17kW (poz nr 1 i 19 kW poz nr 2) i koniecznie z dodatkowym rusztem - zostało troche drewna z budowy. oto moi kandydaci

http://www.heiztechnik.pl/qekoduo.php

http://allegro.pl/item1183649222_kociol_kotly_piec_piece_automat_model_astro.html

Pierwszy kociołek ma kolega i uzywl juz caly sezon grzewczy, jest zadowolony. Drugiego nikt w okolicach nie ma . POMÓZCIE, bo niebawem kotłownie trzeba skompletowac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

Ja w niedlugim czasie tez staje przed wyborem , nie chce kupowac czegoś drogiego, jak tu ktos zauwazył, ze wydac kupe kasy i sie męczyc z najdroższym piecem . mam tu pytanie do ekpertów tego tematu co sadzicie o tych piecach chyba nie takich najgorszych . Dom o pow ok 180m po podłogach, w tym ok 40m2 podlogówki plus garaz. moc 17kW (poz nr 1 i 19 kW poz nr 2) i koniecznie z dodatkowym rusztem - zostało troche drewna z budowy. oto moi kandydaci

http://www.heiztechnik.pl/qekoduo.php

http://allegro.pl/item1183649222_kociol_kotly_piec_piece_automat_model_astro.html

Pierwszy kociołek ma kolega i uzywl juz caly sezon grzewczy, jest zadowolony. Drugiego nikt w okolicach nie ma . POMÓZCIE, bo niebawem kotłownie trzeba skompletowac

 

Zobacz sobie nowy kocioł Lazara UniKomfort to porzadna konstrukcja i mozna powiedzieć ze sprawdzony bo wymiennik jest z kotła Multikomfort a palnik i podajnik to już z znany z eko-komfortów, eko-perfektów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja także proszę o radę. Powierzchnia grzewcza 110-120m2. Interesuje mnie zarazem możliwość palenia groszkiem, jak także węglem, drzewem czy miałem. Oczywiście piec z podajnikiem. Proszę o opinie :)

 

Jako użytkownik pieca na ekogroszek niezależny od żadnego z producentów czy dystrybutorów polecam Skam-P Premium 17 kW.

 

Porównajcie z nim inne zwracając uwagę na: palnik, dodatkowy ruszt wodny, sterownik, zakres regulacji generowanej mocy, łatwość czyszczenia - jak znajdziecie lepszy to przekonajcie mnie, bo niedługo pomogę wybrać piec kolejnemu sąsiadowi i chcę mu dobrze doradzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównajcie z nim inne zwracając uwagę na: palnik, dodatkowy ruszt wodny, sterownik, zakres regulacji generowanej mocy, łatwość czyszczenia - jak znajdziecie lepszy to przekonajcie mnie, bo niedługo pomogę wybrać piec kolejnemu sąsiadowi i chcę mu dobrze doradzić.

Tilgner EKR ma to wszystko czyli Brucera , ruszt wodny ( ogrzewam nim całe lato wodę ) , sterownik - co prawda ja mam Tango- Negro ale słyszałem jest już stosowany sterownik PID ( współpracują z FOSTER-em ) . No i czyszczenie - bardzo proste i zajmuje góra 20 min i co było dla mnie najważniejsze gabaryty - udało się go wstawić do nieszerokiej kotłowni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tilgner EKR ma to wszystko czyli Brucera , ruszt wodny ( ogrzewam nim całe lato wodę ) , sterownik - co prawda ja mam Tango- Negro ale słyszałem jest już stosowany sterownik PID ( współpracują z FOSTER-em ) . No i czyszczenie - bardzo proste i zajmuje góra 20 min i co było dla mnie najważniejsze gabaryty - udało się go wstawić do nieszerokiej kotłowni.

 

Faktycznie jest prawie jak Skam-P, ale na pewno nie lepszy.

Zaletą jest niższa moc nominalna 15 kW, ale nie podali w jakim zakresie mocy pracuje.

 

Co do sterowników to sam się przekonałem, że PID to podstawa, a teraz to już warto byłoby mieć sterownik z możliwością aktualizacji oprogramowania po podłączeniu się do własnego komputera, czyli np. PUMA - oprogramowania są ciągle udoskonalane, chyba, że wolisz co pół roku wymontowywać i wysyłać sterownik do zmiany softu i jeszcze za to płacić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Suspenser!

No wlasnie, poniewaz slyszalem, ze przy tych slimakach cos sie tam urywa gdy znajdzie sie w miale jakies zanieczyszczenie typu sruba, gwozdz lub kamien. Przy tlokowcach moze najwyzej wygasnac piec jesli sie tlok zablokuje. Pytam oczywiscie dlatego, gdyz to moj pierwszy piec ktory chce kupic i nie mam za duzo pojecia (moze nawet wcale).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Suspenser!

No wlasnie, poniewaz slyszalem, ze przy tych slimakach cos sie tam urywa gdy znajdzie sie w miale jakies zanieczyszczenie typu sruba, gwozdz lub kamien. Przy tlokowcach moze najwyzej wygasnac piec jesli sie tlok zablokuje. Pytam oczywiscie dlatego, gdyz to moj pierwszy piec ktory chce kupic i nie mam za duzo pojecia (moze nawet wcale).

 

zrywa sie zawleczka, a raczej zostaje ścieta i jest to zwykła śruba którą można kupić w każdym sklepie z art metalowymi..

Edytowane przez jack18
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam domek z poddaszem użytkowym powierzchnia użytkowa 134 m po podłogach 162 m

fundament 10 cm styro elewacja 15 cm

na podlodze na na dole 17 cm styro u gory 3 cm

30 cm wełny w dachu

na całości podłogówka

przymierzam się od jakiegoś czasu do kociołka ogniwo eco 15 kw

rozmawiałem nawet z inż maconiem z ogniwa za radą zawijana jak go umieścić w mojej kotłowni (chodziło o wyjście czopucha)

pasuje mi gabarytowo ten kociołek, jest niewielki

czy sądzicie że te 15 kw da rade ? ? ?

Edytowane przez TomiAyomi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...