Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Czy ten sterownik, który ES"ma zamiar zrobić " będzie dostępny na sezon grzewczy 2012/2013?

Jaki został w umowie podpisanej pomiędzy ZawiJanem a ES określony termin zakończenia prac?

 

Ciekawi mnie to co z tego wyjdzie, bo jak na razie ogłaszane są zapowiedzi i to dość radykalne więc chcę śledzić rozwój wypadków aby wiedzieć, czy wynikają ( zapowiedzi) z wiedzy i umiejętności przewidywania czy jedynie z zarozumialstwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Jarecki79

    2372

  • karoka65

    1606

  • zawijan

    1504

  • darase

    1326

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Właśnie to napisałem.

 

A E-S ma zamiar zrobić właśnie taki, który będzie odpowiadał znacznej większości.

 

P.S.

Znacznej większości spośród tych, którzy nie będą preferować eCoala.

Czyli co?

Zdaje się że gdzieś doczytałem że do eCoala ma zostać dołożona funkcja Bruli i teraz ten post temu zaprzecza :confused:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie to napisałem.

 

A E-S ma zamiar zrobić właśnie taki, który będzie odpowiadał znacznej większości.

 

P.S.

Znacznej większości spośród tych, którzy nie będą preferować eCoala.

 

I bardzo dobrze, trzymam kciuki za sukces.

Fajnie,że nikt nie spoczywa na laurach i stara się zrobić coś, co zaspokoi potrzeby większości.

 

Mnie do tej zadymy proszę jednak nie mieszać, ja w ostatnim czasie mam totalny luzzz i dystans.

 

Nie wiem, co Cię tak wyprowadza w ostatnim czasie z równowagi, czym Ci Cobra po piętach depcze, może tym sterowaniem zaworu... totalnie mnie to nie interesuje.

 

To produkt ma spełniac oczekiwania i trafić w gusta, Twoje prywatne animozje w stosunku do Włodka_pid nie są ważne.

 

LATO idzie, trochę dystansu, jest czas na złapanie powietrza, jakies nowe pomysły...

Edytowane przez Jarecki79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie to napisałem.

 

A E-S ma zamiar zrobić właśnie taki, który będzie odpowiadał znacznej większości.

 

P.S.

Znacznej większości spośród tych, którzy nie będą preferować eCoala.

 

Proszę o odpowiedź na kilka pytań :

 

1. Jak to możliwe, że ktoś nie preferuje sterownika automatycznego?

Pamiętam, jak zawijan_2 pisał, że ten sterownik spala dobrze każdy opał.

Chyba, że nie spala...

 

2. Czy celem nadrzędnym Porozumienia jest Zniszczenie (wiadomo kogo),

czy też Stworzenie (nie wiadomo, czego)?

 

3. Czy w sterowniku automatycznym będą dokładane kolejne nastawy?

 

4. Kiedy nastąpi Wielki Wybuch, po którym nastanie Jedynie Słuszny Sterownik?

 

Życzę Ci dużo zdrowia i sił. Niezależnie od głupot, które wciskasz klientom

i niedoświadczonym forumowiczom, nie życzę Ci źle. Nie zamierzam też

kogokolwiek niszczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę zrobić z Ciebie idioty ZawiJanie. Uważam, że obecność Twoja, Włodka_PID i Jareckiego 79 jest tym co przyciąga na strony forum bardzo dużo osób w tym mnie. Jest to chyba jedyne miejsce gdzie wymieniacie uwagi i niech tak zostanie. Moje pytanie wynikało jedynie z koniecznośći zaspokojenia ciekawości . Jestem jak dziecko, które wie, że zbliża się Boże Narodzenie i że będą niespodzianki i prezenty. To moja elektroniczna ciekawość.I tyle.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli co?

Zdaje się że gdzieś doczytałem że do eCoala ma zostać dołożona funkcja Bruli i teraz ten post temu zaprzecza :confused:

 

Też wyluzuj, sam widzisz, że to jakaś prywatna wojenka między dawnymi znajomymi.

 

Masz dobre wsparcie, do nowego sezonu masa czasu, zawsze będziesz mógł z niebieskiego zrobić pomarańczowego/zielonego...

podobnie jak Sebsa.

 

Ludzie o co te wojny??

Edytowane przez Jarecki79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwierz mi,że mam luz, a Wam chłopaki odrobina przerwy będzie pomocna.

Taka temp. dyskusji nie jest potrzebna.

 

ps.

Żaden ze mnie psycholog.

 

Rozumiem, kotły wygaszony i coś robić trzeba, ale może przejdźmy do jakiegoś Hyde Parku.. np. na wątek Tesela, tam może się wszyscy zrelaksujecie/my.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę zrobić z Ciebie idioty ZawiJanie.

 

Wiem Wojtku.

Trochę się tu z tymi EKSPERTAMI bawię. Są tacy pocieszni.

Możesz mi jednak wierzyć, ze nie cały czas spędzam na zabawie. Pracujemy na poważnie i niedługo zobaczysz (wraz z innymi) wyniki tych prac. Twoja ciekawość zostanie zaspokojona.

 

I nie wierz w te wojenki, o których piszą EKSPERCI. To żadna wojenka. To NORMALNY BIZNES. Taki mecz, w którym jeden wygrywa a drugi przegrywa. Bez remisów. Jak w siatkówce. SKRA Bełchatów - być może - nie zdobędzie dziewiątego mistrzostwa. Wieloletni mistrzowie też przegrywają. Przychodzą nowi. To normalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zachowujecie się trochę jak dzieci w piaskownicy

jednemu mamusia kupiła wiaderko a drugiemu grabki

teraz się spieracie co lepsze choć to dwa rózne narzędzia

to moje zdanie użytkownika ale wyrażę je głośno jesli powolicie

sterownik eCoal w zamyśle miał być automatem. zawijan sam przyznał że w wyniku larum podniesionego przez część użytkowników dokonano zmian w nim ktore sprawiły że już nie do końca spełnia rolę jaką On w nim pokładał

Cobra czy Puma nie mają dostępu przez neta ale również pracują z modulacją mocy choć w oparciu o inne założenia programowe i inne dane. czy lepsze czy gorszę nie mnie oceniać bo się nie znam

każdy z tych sterownikow ma wady i zalety i każdy jest dla innego grona uzytkowników przeznaczony

oba mają także tą zaletę że są wokół nich ludzie którzy chcą aby dalej ewoluowały i były jeszcze lepsze

moim zdaniem spór toczy się o marchewkę ponieważ są to 2 różne produkty skierowane do róznych odbiorców.

jeden nie ma dostępu do sieci co może być dla niektórych wadą drugi nie ma możliwości wprowadzania odpowiednio dużej ilości korekt co może być wadą dla innych

jeden daje możliwość korekt co lubią ci co "cóś tam" o paleniu w kotle wiedzą drugi daje szansę kontroli z każdego miejsca na ziemi co osobom zapracowanym oferuje komfort. ale o tym który jest lepszy niech zdecyduje rynek- uzytkownicy.

A forum niech będzie miejscem do dyskusji a nie wojny o dwie różne sprawy????????????

 

ja osobiście pracowałem na dwustanowym oraz na sterowniku z PID. znam różnice i znam swoje oczekiwania odnośnie tego czego chcę od sterowania kotłem. jeśli uzytkownik jest świadomy czego chce i wybierze produkt który będzie spełniał te oczekiwania to będzie zadowolony i nieważne czy to będzie ster dwustanowy, pid fl czy "automat"(eCoal)

 

tak trochę przekornie na koniec napiszę

chyba najwięcej kotłów na rynku korzysta ze sterowania firmy TECH(nawet ogniwo)

Więc może to one są najlepsze i nie ma potrzeby toczyć wojen na forum gdyż rynek sam się broni??????????

 

pozostawiam do dyskusji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co..... najwiekszym producentem sterów do kotłów jest chyba tech.... a ja jeszcze nie testowałem ich wyrobu... aż normalnie głupio...płomyk,tatarek,ecomax,cobra,bruli,ecoal już były na tapecie a stera techa jeszcze nie miałem... dziwne nie??

 

Już dość długo, także na tym forum pojawiały się wpisy n/t tech-a

Jest już chyba rodzina 2sterów z modułem internetowym, który Ciebie tak interesuje.

ST-707zPID oraz ST 709

Baaa w tym tygodniu był nawet na TVN Turbo!!

 

http://zdalnie.techsterowniki.pl/

Edytowane przez Jarecki79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...