Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

tak ale ty musis otworzyc drzwi i d-pa blada i dostaje lewe powietrze ja mam zamątowaną na stale i drzwi nie otwieram piec musi byc zamknięty ,,,,

 

Masz całkowitą rację. Dlatego tak ważne jest prawidłowe uszczelnienie drzwiczek.

 

Ja oprócz bardzo dokładnego dopasowania tej ścianki termicznej widocznej na zdjęciu, stosuje jeszcze strefę o podwyższonym ciśnieniu w komorze spalania. To wyższe ciśnienie częściowo niweluje zaciąganie lewego powietrza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Jarecki79

    2372

  • karoka65

    1606

  • zawijan

    1504

  • darase

    1326

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Obejrzałem podgląd Internetowy sterownika Techa pod linkiem podanym przez Jareckiego79. Wygląda na to, że Tech opiera działanie sterownika na temperaturze mierzonej z dokładnością do 1 stopnia (albo tylko tak wyświetla temperatury na wykresach). Czy nie jest to zbyt mała rozdzielczość wskazań? I kolejna sprawa. Wykresy są generowane przez usługę amCharts.com. Co będzie jeśli zabraknie Internetu? Czy wykresów nie będzie? Jest ktoś, kto wie coś na ten temat?

 

Wcześniej pisałem o próbach st81zpid i nie byłem tym zachwycony. Było to dawno.

Mam zbyt słaby kontakt i za daleko do tego producenta.

 

Dla jednego instalatora zamawiam experty i wbrew temu, co sugeruje zawijan nie uważam, aby były proste w obsłudze.

Ja mimo dużego doświadczenia motam się w ich menu. Dla mnie część spraw jest tam mało logiczna, ale skoro instalator to obejmuje, to proszę bardzo.

Pewnie zaczął przygodę od tego sterownika i "czuje się w nim" najlepiej

 

Od 2008r mam kontakt z p.Idzikowskim z Mikom, który jest głównym programistą RT09pid. Rozwój tego stera był pod kątem moich potrzeb i cieszę się,że wysłuchano kilku uwag.

 

Producenta Cobry i Pumy mam pod nosem, korzystam z ich usługo od ponad 15lat, kontakt z Włodkiem dobry. Też wiem, co "w trawie piszczy".

Podobny napis amCharts był przy pierwszych wykresach na buranie....

 

Mi pasują te dwa sterowniki, bo zwyczajnie najwięcej o nich wiem i mam z nimi największe doświadczenie.

 

Trzeba jednak wyraźnie zaznaczyć,że tego typu sterowań jest więcej, inny producent będzie miał dobry kontakt z Plumem i będzie zadowolony z dopasowania softu do swoich kotłów i palników, inny producent będzie zadowolony z pracy z techem i ich pid, inny producent będzie zadowolony z Elstera i współpracy z nimi. Prosta sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla jednego instalatora zamawiam experty i wbrew temu, co sugeruje zawijan nie uważam, aby były proste w obsłudze.

 

Producenta Cobry i Pumy mam pod nosem, korzystam z ich usługo od ponad 15lat...

Mi pasują te dwa sterowniki, bo zwyczajnie najwięcej o nich wiem i mam z nimi największe doświadczenie.

 

Czy Ty masz kompleks zawijana?

Gdzie i kiedy napisałem, że experty są proste w obsłudze? Ja piszę tylko o tym, co znam.

 

Może byś też przyjął taką zasadę i pisał tylko o tych, które znasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w rezerwie mam takiego kopciucha co ty

 

Tym sformułowaniem mi podpadłeś :p

 

Ha ha - też trzymam w kotłowni takiego kopciucha z podajnikiem - ale nie jest aż tak źle i da się z nim żyć:) no i ile jeszcze można w nim zastosować przeróbek i różnych usprawnień - toż to czysta satysfakcja jak udaje się poprawić producenta.:)

 

Ponadto nazwa handlowa tego wymiennika budzi szacunek "żeliwny wymiennik produkcji Fonderie SIME z Włoch" i brzmi lepiej niż "kopciuch" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Ty masz kompleks zawijana?

Gdzie i kiedy napisałem, że experty są proste w obsłudze? Ja piszę tylko o tym, co znam.

 

Może byś też przyjął taką zasadę i pisał tylko o tych, które znasz?

 

Napisałeś, że oferuję to, co komu pasuje i wszystko chwalę. To nieprawda.

Widzę chłopie, że coś Cię ugryzło i na siłę chcesz udowodnić, że jestes najmądrzejszy i najlepszy.

 

Napij sie jakiegoś piwa albo cosik, bo przesadzasz. Jeszcze Ci drzew zabraknie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pisząc poprzedni post nie widziałem wpisu Piotrka a też pomyślałem o TECHU

coś w tym musi być..........................................

 

Zwykle najwięcej sprzedaje się najtańszych, ale przecież "tanie mięso psy jedzą" - a przynajmniej powinny ;)

 

Czy masz kocioł taki jakich sprzedaje się najwięcej w Polsce i to było głównym kryterium wyboru ?

 

Zobacz które kotły stoją najwyżej w rankingu - przecież to są mali producenci [może właśnie dlatego muszą się starać i mieć lepsze produkty od tych największych].

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem w taki sposób...

 

Sam mam dużo cierpliwości i wytrwale pracuję, aby cały zestaw dobrze pracował. Chodzi szczególnie o sterownik z modulacją mocy.

Mam znajomych u tzw dużych producentów i odeszli od sterowań tzw automatycznych, bo nie mieli czasu na tłumaczenia, współpracę, dopasowywanie wszystkiego. W jednej z firm, gdzie stosowane sa palniki żeliwne II-ej generacji powrócono całkowicie do dwustanowych, bo jak stwierdził właściciel - jest spokój i nikt nie narzeka na kopcenie... oczywiście można dobrać soft, aby pracował na małej mocy z nadmiarem powietrza i się odstawiał, ale moim zdaniem nie o to chodzi.

Jednak tutaj rodzi się kolejny problem przy dwustanowym, bo sterowania dwustanowe z palnikami II-ej generacji w ciepłym okresie powodują intensywne nagrzewanie obudowy palnika... więc to tez nie jest takie idealne wyjście.

 

Minertu sam się na własnej skórze przekonał co znaczy mniejsze palenisko i jak fajnie praca całości może się poprawić...

To naprawdę mozolna praca i trzeba liczyć na siebie i swoja wytrwałość.

 

Dalej zobaczmy przykład firmy HT, był okres, gdzie masowo stosowane były Plumy, wrócono do klasycznych sterów ht tronic (menuety), bo jest mniejszy kłopot...

 

Sam od ok.roku rzeźbię przy sterowaniu tłoka, bo wymaga innego sterowania.... czegoś mi brakuje w dotychczasowym podejściu.

Z tej zabawy wyjdą chyba dwa nowe pomysły i nie tylko na tłoka....

 

Czekam także ze spokojem na nowego Bruli i zobaczymy co będzie.

Na chwilę obecną cieszę się ze spasowania zestawu palnik żeliwny+dmuchawa+sterownik.

W kwestii innych palników nadal szukam "czegoś więcej"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarecki79. Możesz napisać jakie parametry ma mieć ustawiane sterownik tłoka?

 

Na podstawie badań w OTGiS:

- podbicie po dawce paliwa i długość tego podbicia

- dalej tryb podtrzymania (dla wersji dwustanowej) podzielony na co ile dmucham, jak długo oraz jaka krotność dawki

- dalej algorytm przeliczający %wykorzystania mocy w trybie grzania dla korekcji dawki po przejściu w podtrzymanie oraz algorytm przeliczający %paliwa pozostającego w podtrzymaniu dla powrotu do trybu grzania

 

Tłok ma zasadniczo dwa problemy:

1. Podtrzymanie żaru w trybie letnim, szczególnie dla obsługi bojlera

2. Problem czystości pracy, chodzi o podawania świeżej dawki...

 

Minertu, to że napisali soft na tłoka to jeszcze nie wszystko. Niech to zweryfikuje rynek, bo w tłoku błędów można popełnić dużo więcej i ich tak szybko nie wyłapać. Szczególnie chodzi o sprawę pozycjonowania tłoka na przejściach i w sytuacjach alarmowych, o dokończenie ruchów tłoka w konkretnym momencie pracy itd. Z tym entuzjazmem to się wstrzymaj. Nie mówię tego złośliwie, tylko z perspektywy 11lat doświadczeń z taką konstrukcją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co nabroiliście że podpadliście Arturo72 ???

 

Żeby sprawiedliwości stało się zadość ;)

Duże pole do działania dla Moderatora/Administratora:

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?65781-RANKING-KOTŁÓW-NA-EKO-GROSZEK&p=5340279#post5340279

 

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?183958-Moderacja-forum/page2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...