Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 22,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Jarecki79

    2372

  • karoka65

    1606

  • zawijan

    1504

  • darase

    1326

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Nie tak dawno timon120777 pisał

zobacz ile osób bierze udział w dyskusjach na tym forum w tematach o paleniu - na tym wątku nie więcej niż 15 osób robi to systematycznie i od czasu do czasu ktoś nowy wpadnie spyta i znika najczęściej

No to zostało 14, i ja -pilny słuchacz tego i innych wątków z waszym udziałem,od czasu jak jeszcze Ogniwo EKO raczkowało.

Najpierw Bobek Budowniczy,Zawijan 2 , teraz Andrzej, kto będzie następny.

Wyświetlacze kolorowe pozostaną a ludzi będzie brakowało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko tyle, że są już na rynku w zadowalającej producentów sterowników cenie. Nic więcej.

I rzeczywiście - nie ma powodów do burzy.

 

 

No właśnie nie wiem o co te krzyki.

 

Przeciez nikt nie odbiera firmie Elektro-System palmy pierwszeństwa w komercyjnym oferowaniu dostępu do internetu.

Jasno i klarownie zaznacza się, że jest to sterownik internetowy. Kto potrzebuje- ten wybiera. Sprawa prosta.

Ja czekam na rozwój bruli. Sterownik można także samodzielnie aktualizować, czasami trzeba do tego dokupić przejściówkę, ale to żaden kłopot.

Obudowę z tyłu kotła za kosz i po sprawie, albo mocowac do ściany jak kolega tesel, co by dostęp do serwisu był (przypadki wymiany płyty głównej).

 

Elektro-Miz pierwszy na dużą skalę zaprezentował sterowania z tzw. pid i jest prekursorem w stosowaniu takich a nie innych wyświetlaczy.

Oni pierwsi dali ludziom wyjście usb do samodzielnej aktualizacji softu.

 

Jeden pracuje z Elsterem (np.Galmet), inny z recalartem (np. Klimosz), inny z Plumem, inny z techem (np.Defro czy Zębiec) itd.

 

Twój znajomy z Kutna mówił, że też problemy były, ale partnerzy wspólnie się wspierają. O to chyba chodzi.

Wdrożenia bywają trudne.

 

Jakaś burza w szklance wody po zwykłej i prostej informacji z targów.

Psycholog by się większości przydał, chyba za długo przed komputerem....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Jarecki a co z nowym softem w RT09PID - juz te testy coś za długo trwają ( chodzi o wyłączanie pompy obiegowej w określonych godzinach - konieczne w okresie wiosennym) ? .

 

Problem jest taki, że nie ma czasu a raczej możliwości testowania w tej chwili.

Musze w tym celu troche przerobić instalację.

 

:(

 

Zawijan uwaga była ogólna, nie skierowana do Ciebie w tym ostatnim wpisie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz przetestować u mnie jak wybierasz się na długi weekend :) .

 

Ostatnio byłem właśnie na weekendzie (aquariusa i sixto zaliczyłem ;) )

Poczekaj jeszcze kilka dni, musze kilka spraw dokończyć, jak mi się nic nie zmieni, to wówczas mogę Ci ten sterownik na jakiś zasadach wysłać, skoro chcesz sobie sprawdzić. Podstawowa obsługa jest taka sama, doszedł tylko kolejny poziom menu ze strefami CWU i funkcją STOP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak z boku czytam i się zastanawiam jakby zima trwala 2 miesiące to byście się pozabijali chyba:bash:

 

Piotrek42

testy są właśnie po to żeby wykrywać błędy i nanosić korekty. to że u Ciebie 3 sztuki padały oznacza że pewnie był jakiś problem z oprogramowaniem lub napięciem - domysły ponieważ się nie znam

dobrze że miałeś możliwość testowania, tak jak inni testują eCoala czy brulli. o to w tym chodzi żeby wykrywać i usuwać błędy i żeby wdrażać usprawnienia i nowe funkcjonalności. może inni producenci wychodzą z załozenia że ich produkty sa idealne i już nie trzeba testować ????

 

jedni wykorzystują do poprawiania swoich produktów "testerów" inni mają testy na żywym organiźmie i z nich czerpią inspirację i informacje o uwagach i poprawkach

 

sposób nie jest ważny

liczy się efekt końcowy

 

 

Arturo

Twóje ciepło jest tak samo ekologiczne jak nasze. również powstaje z węgla a że mniej bezpośrednio niż nasze nie oznacza że również mniej negatywnie dla środowiska

elektrownie korzystają z gorszych paliw(przypuszczenie) i mniejsza sprawność daje w efekcie te same negatywne skutki dla środowiska

miałbyś prawo pisać o ekologii gdybyśmy mieli prąd do zasilania naszych źródeł ciepła z wody wiatru lub słońca

niestety jest z węgla

czekam kiedy się wprowadzisz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

timon120777 widzisz ja wiem po co sa testy,sam lubie testowac rózne sterowniki do kotłów (takie hobby) mam zabawę jak znajde buga,czasami tesując sterownik wymuszam sytacje z pogranicza S-F ale o to chodzi w testach, dlatego pozyczyłem sobie cobrę żeby nie być gołosłowym albo żeby ktoś mi nie zarzucił że wypowiam sie nie mając sterownika, zauwazyłes gdzies żebym zle pisał o płomyku pid( a też produkt elektromizu), albo tatarku czy ecoalu bruli?? widze wady- punktuje ich wady i zaletyi tyle, a na krytykę sterów ZAWSZE odzywają sie jarecki i włodek pid....zamiast wziąsć sie za robotę to doszukują sie drugiego dna w moich wypowiedziach..nie zmienia to faktu że cobra (pumy nie testowałem ) to dla mnie g.... w ładnym papierku i tyle. Edytowane przez Piotrek42
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piotrek

ja już dawno temu nie pamiętam ile dzisiąt stron to było uznałem ze jesteś uprzedzony do tego sterownika na skutek jakichś przyczyn które niech zostaną między Tobą a Jareckim

nie jest możliwe aby płomyk czy tatarek były bez wad więc to że nie piszesz o nich złego słowa dodaje mi tylko pewności mojemu przekonaniu o podłożu uprzedzenia.

Również eCoal ma wady co widać po postach jego uzytkowników

nie ma sterownika doskonałego i nie będzie

Twierdzenie zatem że jeden jest super a drugi do d... trąca mi trochę piaskownicą

 

ja pracowałem na 2 sterownikach z wyświetlaczami jak w eCoalu i dla mnie akurat ta paczka papierosów wydaje się lepsza

sam sterownik również - w porównaniu z tymi których używałem wcześniej.

czy jest lepszy od eCoala- nie wiem nie mam porównania

dobrze prowadzi proces spalania - mimo mojego przewymiarowanego kotła nie zdarzyło się że zgasł albo że spaliny miałem 300st

nie zdarzyło się że miałem spieki wielkości neptuna a raczej ładnie dopalony popiół. oznacza to że u mnie spalanie według oceny wzrokowej prowadzone było poprawnie. nawet z bobrkiem sobie poradziłem mimo że musiałem go spalić w trybie dwustanowym- w automacie bym miał jeden wielki kalafior

 

dla mnie to dobry sterownik

dla Ciebie może byc najgorszy ale podaj argumenty merytoryczne na poparcie swojego zdania. sam wyświetlacz to nie wszystko. dostęp do sieci również.

liczy się prowadzenie procesu spalania.

oba sterowniki robią to dobrze a że w oparciu o inne oprogramowanie to już inny temat do dyskusji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

timon120777 nie bede znowu nowej wojny tworzył.. nie raz pisałem o wadach cobry.. i co? i nic ..nie chodzi równiez o to że inne stery nie mają błędów (bo mają wszystkie) lub wad, jak wady wyłapuje piszę o tym na forum i tyle, nie zależnie jaki to sterownik czy jaki producent... wyłapałem kiedys wady w innych sterach ,pokazałem niedoskonałości na forum (wg mnie) czy proponowane zmiany i gra, jak tylko napiszę coś zle o cobrze lub pumie zaraz podnosi się larum w postaci postów jareckiego i wlodka_pid-a a niejednokrotnie pisałem że totalnie nie trawie chamskiej reklamy na forum i dopóki jarecki z włodkiem bedą jechac na ogólnym (w rankingu) z reklamą to będę po nich jechał...(zresztą nie tylko po nich) ale co jarecki wyprawia to przesada (zauważyłeś żebym gdzieś sie odezwał na reklamę w watkach tematycznych?? gdzie autorami są użytkownicy danej marki lub producenci..To tyle jezeli chodzi o wyjasnienie, swoje zdanie mam i tak łatwo nie zmienię...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rutinowa żona Titanik nie jest wcale złym sterownikiem ( koles ma taki) ale jest dość trudny do prowadzenia dla nie wprawnego użytkownika, zawsze możesz sobie zmienić na tatarka ( i poprosić żeby wgrali Ci ustawienia pod dany kociołek) a o kocioł to pytaj jareckiego , to jest blisko Pleszewa a więc jego obszar.. Edytowane przez Piotrek42
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

timon120777 nie bede znowu nowej wojny tworzył.. nie raz pisałem o wadach cobry.. i co? i nic ..nie chodzi równiez o to że inne stery nie mają błędów (bo mają wszystkie) lub wad, jak wady wyłapuje piszę o tym na forum i tyle, nie zależnie jaki to sterownik czy jaki producent... wyłapałem kiedys wady w innych sterach ,pokazałem niedoskonałości na forum (wg mnie) czy proponowane zmiany i gra, jak tylko napiszę coś zle o cobrze lub pumie zaraz podnosi się larum w postaci postów jareckiego i wlodka_pid-a a niejednokrotnie pisałem że totalnie nie trawie chamskiej reklamy na forum i dopóki jarecki z włodkiem bedą jechac na ogólnym (w rankingu) z reklamą to będę po nich jechał...(zresztą nie tylko po nich) ale co jarecki wyprawia to przesada (zauważyłeś żebym gdzieś sie odezwał na reklamę w watkach tematycznych?? gdzie autorami są użytkownicy danej marki lub producenci..To tyle jezeli chodzi o wyjasnienie, swoje zdanie mam i tak łatwo nie zmienię...

 

O kryptoreklamie i ofertowaniu na priva nie wspominam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie czytam te wszystkie posty od ostatniego razu jak tu byłem - a pare strone sie z tego zrobiło - i jedno w tym wszystkim jest pewne....... jeszcze sie taki nie narodził co by wszystkim dogodził :) I tym optymistycznym akcentem zakończyłbym ten mój skromny wywód:P

Masz całkowita rację.Dodam,ze taki się nie urodzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...