Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 22,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Jarecki79

    2372

  • karoka65

    1606

  • zawijan

    1504

  • darase

    1326

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Normalnie nie ten wątek ale muszę ;)

Dom 105m2,zakładając,że budowany jest teraz wg obecnie obowiązujących norm,bez zmian w projekcie musi posiadać zapotrzebowanie max.80kWh/m2/rok,czyli,że za ogrzewanie za sezon grzewczy wyjdzie nam 8400kWh zużytej energii.

Zakładając,że w tym domku,bez zmian w projekcie, grzejemy prądem w II taryfie w cenie 0,4zł/kWh,koszt rocznego ogrzewania wyjdzie nam 3360zł,przy inwestycji w c.o i cwu tylko 4tys.zł i oszczedności na kominie aż 4tys.zł czyli system c.o mamy w koszcie komina do kotła na węgiel !!!

Koszt 1kWh przy grzaniu węglem to 0,18zł czyli 8400kWh*0,18zł=1520zł

Taniej ale o ile drożej w inwestycji !!

 

W tak małym domu zejście do 40-50kWh/m2/rok to groszowe sprawy a rachunki przy takim zapotrzebowaniu ?

40kWh/m2*105m2*0,4zł/kWh=1680zł !!!

Koszt przy węglu to 4200kWh*0,18zł=756zł,taniej ale o ile drożej w inwestycji :)

Warto się pchać w drogie kotły,kominy i utrapienia związane z węglem ??

Już deklarowałem że dla mnie jesteś transparentny, ale nie mogę wytrzymać jak ludzi wprowadzasz w błąd.

Gdzie ty chłopie tak mało płacisz za energię to może ja się podepnę?

Dla mnie te twoje 0,18zł za kWh to jest 1/3 z tego co ja płacę. Dlaczego?

Weź sobie chłopie rachunek i przelicz.

Ja tak zrobiłem .

Dane z rachunku czyli kWh podzieliłem przez sumę na końcu rachunku. W sumie końcowej nasz wszystkie sumy, za licznik, przesyłowe itd. I mnie wyszło że ja za 1kWh płacę nie jak ty 0,18zł a 0,55zł.

Czyli ja płacę prawie 3 razy drożej za energię jak twoje wyliczenia.

Czy do ciebie też dochodzi prąd internetem?

Ty nie musisz płacić abonamentu za licznik, składników stałych stawki sieciowej, stawki opłaty przejściowej, stawki jakościowej za noc, stawki jakościowej za dzień, skł. zmiennego stawki sieciowej za noc, skł. zmiennego stawki sieciowej za dzień ????

Ty płacisz tylko za energię czynną nocną bo już za energię czynną dzienną nie płacisz?

Q.wa zmieniam zakład pracy.

Podaj gdzie ty pracujesz bo te przywileje mnie się podobają.

Jeżeli nie masz takich to płacisz tak jak wszyscy czyli razem z tymi składnikami zmiennymi i stałymi.

Jeżeli nie masz takich to wreszcie wylicz poprawnie ile będzie kosztowała ta twoja 1 kWh.

Jak już wyliczysz to podaj tą faktyczną cenę.

Nie wprowadzaj ludzi że to tylko 0,18 zł

Na koniec, dane z mojego rachunku i to nie jest za piec, to jest liczone z licznika : 0,57zł za 1kWh

Tą sumę pomniejsz o zastosowanie taryfy nocnej dla pieca. Ile groszy ci odejdzie?

Moja suma za 1 kWh jest wysoka, wiem i wiem dlaczego. Mam w dupie taryfy. Kiedy chcę coś robić to robię i nie czekam do nocy.

Jeszcze raz napiszę, nie wprowadzaj ludzi w błąd że to jest 0,18zł

 

Jak już wyliczysz z tymi wszystkimi dodatkowymi obciążeniami ile wynosi 1kWh to wtedy to przelicz ile jest różnicy dla węgla.

Jak to wtedy będzie wyglądało porównanie tych dwóch składników i co za tym idzie zwrot nakładów?

 

Podaj tą faktyczną cenę, bo nie jest to 0,18zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 105m2 może wstawić kocioł z podajnikiem 10 czy 11kW, stabilnie pracuje przy 4 do 5kW, koszt zależy który wybierze, może być 6500pln, z lepszym sterowaniem 6800 czy 7400. Komin ceramiczny 5m wysokości i fi 200 ( nawet za duży ten przekrój) zapłaciłem 1520 a postawiłem go z kolegą za 2 wieczory, także to daleko do twoich 5 tyś.

Tylko zaraz nie pisz że się reklamuję, pytasz to odpowiadam.

Co do wiadomości na priv to myślę że bardziej jest ok niż podawanie ofert na forum, to było by nietaktem i przegięciem.

Kto chce odpisze a kto nie to oleje, jego wola.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko dla tego że większy komfort jest z kotłem z podajnikiem.

Arturo miałem zwykłego śmieciuszka prze 17 lat i wiem ile mam teraz do roboty a ile przedtem :)

Przedtem kilka razy dziennie a teraz raz na kilka dni, a latem to blisko dwa miesiące tam nie zaglądam.

Palę non-stop już czwarty rok.

Arturo ja już kilka razy ci pisałem że nie jestem ani przeciw ogrzewaniu prądem ani żadnym innym nośnikiem ale tam gdzie jest sens jego zastosowania.

Tobie marzy się prąd, innemu gaz, trzeciemu pompa ciepła i w moim przypadku jest to wungiel który ciebie tak przeraża.

Zacytuję ci myśl jednego kolegi którego już niema na forum:

"Co jest dobre dla jednego, niekoniecznie musi być dobre dla Bobka_Budowniczego"

Jakoś tak to było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Ralf podaje, że ma 105m2, ale kotłownia jest oddalona o 22metry od domu oraz wyraźnie zaznaczono,że zimą te 33m2 kotłowni mają być dogrzewane. (105+33m2 zimą plus odległośc przesyłu 22metry)

Z pewnością będą jakieś straty na przesyle i zostaje kwestia rozwiązania ogrzewania i dystrybucji ciepłej wody. Może być tak,że w kotłowni jedna wyższa nastawa np. 60st.C a w domu bufor a za nim dopiero dalsza instalacja na dom....

 

Myślę,że 12kW razem z zapotrzebowaniem na CWU będzie dobre dla takich warunków.

Taki kocioł ma swoją modulację mocy.

Sugerowałbym komin ceramiczny fi.160mm

 

Wątek dotyczy kotłów na ekogroszek i tutaj osoby pytają o takie rozwiązania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arturo, jak tego nie pojmujesz, to Ci powiem wprost:

 

Prąd jest najdroższym rozwiązaniem, jeżeli chodzi o ogrzewanie.

Jest też najmniej sprawnym systemem ogrzewania, co Cię może zdziwić.

 

Jest najmniej sprawny, bo:

- elektrownie mamy głównie węglowe - jaka ich sprawność?

- dalej mamy straty na przesyle z elektrowni do Twojego domu

- dalej mamy przestarzałą infrastrukturę i jest ona na styku naszego zapotrzebowania na prąd, które z roku na rok rośnie

- dalej mamy całe grono pośredników sprzedaży prądu, czylie enea, taurony i inne vatenfale

 

Szacuje się, że sprawność na wejściu do domu jest na poziomie 30%, wszystkie te straty, opłaty, zyski, koszty utrzymania sieci zawarte są w opłatach za prąd.

 

Kiedy prąd ma sens, bo może być względnie tani:

- w domu pasywnym bądź energooszczędnym o małej kubaturze, do którego nie wstawimy żadnego kotła czy centralnego ogrzewania, bo tak małych urządzeń nie ma.

Dzięki minimalizacji kosztów grzewczych rachunki będą niskie, co nie zmieni faktu, że nadal prąd będzie najdroższym nośnikiem.

Edytowane przez Jarecki79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z drugiej hydraulik który jest młodym człowiekiem przed 30 i raczej tak mi się wydawało i wydaje, że ma pojęcie o tym co robi i jest z tej innej szkoły o "świeżym spojrzeniu" mówi, że nie mniej niż 19kW jeśli chodzi o Defro. Jest serwisantem pieców tylko innej firmy na moje województwo, a także montuje najwięcej kolektorów w województwie i ogólnie siedzi non stop w tym temacie dodatkowo jego zdaniem sterowniki, które niby mają wejście pod internet są zbędne. Powtarzam jestem laikiem i być może trochę upierdliwym, ale chciałbym żeby w moim wymarzonym domu było wszystko tak jak trzeba i nie chciałbym polegać tylko i wyłącznie na jednej opinii w tym wypadku "mojego hydraulika".

 

Nie znam tego kotła, piszesz jednak, że Ty sam masz do serwisanta zaufanie.

Skoro jest serwisantem ich kotłów, to może warto go w sprawie tego konkretnego modelu kotła posłuchać.

Z Twoich wpisów wnioskuję,że jesteś przekonany do tej firmy, tylko szukasz jakiegoś potwierdzenia swojego wyboru.

 

Moja sugestia jest taka:

Porozmawiaj z tym serwisantem, zapytaj, czy możesz podjechać na 2obiekty, które on zrobił o podobnej kubaturze do Twojego domu.

Zamienisz 2-3słowa z użytkownikami, dopytasz o sprawy, które Cię interesują i na żywo zobaczysz jak Twój wymarzony wyrób pracuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypluj te słowo ;)

Po edukacji okaże się,że grzanie prądem w nowych domach może być tanie :)

A wtedy kilku forumowych sprzedawców kotłów,sterowników będzie musiało korygować plany sprzedaży ;)

 

Czasem mylisz się absolutnie.

Sprzedawca - to jest gość, co SPRZEDAJE. Sprzedaje to, co chcą klienci.

Dziś powidło, a jutro może być boczek. Sprzedawcy to wszystko jedno! Bo on jest SPRZEDAWCĄ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomijając kwestię grzania prądem, PC i inymi..

Zadam jedno pytanie:

" Przez ostatnie 10 lat które z źródeł ciepła najmniej zdrożały - ekogroszek, gaz czy np. prąd??? "

Proszę o szczerą odpowiedź :)

A co do węgla i eko groszku proponuję wjechać np. do rybnika na domki zimą i spróbować świeżego powietrza jakie mamy dzięki tym super piecą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomijając kwestię grzania prądem, PC i inymi..

Zadam jedno pytanie:

" Przez ostatnie 10 lat które z źródeł ciepła najmniej zdrożały - ekogroszek, gaz czy np. prąd??? "

Proszę o szczerą odpowiedź :)

A co do węgla i eko groszku proponuję wjechać np. do rybnika na domki zimą i spróbować świeżego powietrza jakie mamy dzięki tym super piecą

Czy byłeś i sprawdzałeś każdy dom i czy był w nim kocioł z podajnikiem?

A może był z podajnikiem tylko palacz nie wprawny?

A może kocioł z taka sprawnością ,że wszystko w komin wypuszcza?

A może to świeże powietrze to efekt pracy ELEKTROWNI RYBNIK?

Tych "a może" może być bardzo dużo.

Przyjedź do mnie i zobacz czy z komina się kopci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy byłeś i sprawdzałeś każdy dom i czy był w nim kocioł z podajnikiem?

A może był z podajnikiem tylko palacz nie wprawny?

A może kocioł z taka sprawnością ,że wszystko w komin wypuszcza?

A może to świeże powietrze to efekt pracy ELEKTROWNI RYBNIK?

Tych "a może" może być bardzo dużo.

Przyjedź do mnie i zobacz czy z komina się kopci.

 

Miałem w Rybniku około 30 kotłów z podajnikiem w serwisie i też mogę zacząć używać może :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie z odsieczą tylko z pytaniem.

A na dokładkę przez trochę czasu serwisowałem kotły jednego z największych producentów kotłów na paliwa stałe i nie zazdroszczę użytkownikom tzw. bezobsługowych kotłów :)

Widzisz ja mam kocioł z dolnej półki a nawet jak żartuję spod regału ale jeszcze przez 4 lata serwisu nie wzywałem.

Wsypać węgiel, wysypać popiół co jakiś czas i jakoś pracuje jak widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...