Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 22,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Jarecki79

    2372

  • karoka65

    1606

  • zawijan

    1504

  • darase

    1326

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Widzisz ja mam kocioł z dolnej półki a nawet jak żartuję spod regału ale jeszcze przez 4 lata serwisu nie wzywałem.

Wsypać węgiel, wysypać popiół co jakiś czas i jakoś pracuje jak widać.

 

A ja miałem telefon pod tytułem szuflada nie chodzi, silnik spalony, zawleczkę zrywa trzy razy dziennie albo 2 letnie kotły a już mają dziurkę i ciekną...

Po takich dwóch sezonach nie mam zaufania do producentów tzw. bezobsługowych kotłów z podajnikami itp. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem w Rybniku około 30 kotłów z podajnikiem w serwisie i też mogę zacząć używać może :)

Kurde ja mam serwis dwóch firm które produkują sterowniki i jednej kotły i jakoś całą zimę nigdzie nie miałem szczęścia wyjechać.

Wy chyba sami na tych serwisach te kotły psujecie żeby znowu jechać i kaskę doić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde ja mam serwis dwóch firm które produkują sterowniki i jednej kotły i jakoś całą zimę nigdzie nie miałem szczęścia wyjechać.

Wy chyba sami na tych serwisach te kotły psujecie żeby znowu jechać i kaskę doić.

Zaraz będę dzwonił do ciebie że mój kocioł cieknie. Qrde ale mi dałeś pomysła :) Wtedy na pewno dojedziesz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde ja mam serwis dwóch firm które produkują sterowniki i jednej kotły i jakoś całą zimę nigdzie nie miałem szczęścia wyjechać.

Wy chyba sami na tych serwisach te kotły psujecie żeby znowu jechać i kaskę doić.

 

No problem polegał że to był w 90% gwarancyjne i stawki bardzo niskie więc zarobić na tym nie wiadomo ile nie było można...

Średnio miesięcznie 42 reklamacje na terenie śląska i małopolski...

Na samochodzie miałem z 500kg części i do domu wracałem jak górnik...

Jako serwisant miałem gazówki i mało problemów a paliwa stałe sobie wrzuciłem tak dla uzupełnienia przy pierwszej zimie były już podstawą a gaz stał się uzupełnieniem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miki dlaczego post skasowałeś ?

Może zarzucisz nazwę tego co serwisowałeś ?

Szuflady nie da rady wyciągnąć, silnik spalony ? no o zawleczkach słyszałem, sam nawet dwie założyłem jak z węglem klucz 13-tkę oczkową wciągło.

 

Nic nie kasowałem ????

A nazwy producenta nie wiem czy chcę podać bo to trochę antyreklama by była...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miki przepraszam, przesunął się.

 

A najbardziej podobał mi się hit związany z głowica do palnika uniwersalnego który według producenta miał palić: miałem, ekogroszkiem, pelletsem, owsem itp.

Po tym jak sprzedałem kilku szczęśliwym posiadaczą retory obrotowej palniki uniwersalne aby mogli palić pelletem dowiedziałem się od jednego z klientów że go oszukałem bo producent podaje na stronie że nie służy do tego...

Po rozmowie z działem projektowym o co chodzi dowiedziałem że to decyzja szefa bo sprzedaż pelaciaków spadła i to się nazywa uczciwe podejście do klienta...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymyśl coś lepszego :)
Muszę pomyśleć i może coś wymyślę :)

Obok mnie w Nysie i Otmuchowie mam kolegów pracujących przy spawaniu pieców. Wiem jak to robią. Jedno co to one nie sprzedają gotowych pieców. Z tych dwóch firm piece jadą w Polskę do wiodącego producenta, on ładnie wykańcza i sprzedaje. Takich mamy wiodących producentów. Miałem raz wiadomości o jednym spawaczu że pospawał on 14 pieców a z tego próby ciśnieniowej nie przeszło 11, a ile jeszcze padnie po rozpaleniu i pod wpływem temperatury?

Już ten spawacz nie pracuje. Pracował tam aż 5 miesięcy, to ile mógł pospawać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i dlatego było pytanie skierowane do Jareckiego i innych,którzy zgłaszają moje posty.

Czy jeśli ktoś w tym temacie zapyta się o dobór kotła na ekogroszek do kawalerki 30m2 to też mu zaproponujecie jakiś kocioł czy inne,bardziej ekonomiczne rozwiązanie ? Na tym polega forum ? Na tym polega pomoc inwestorom ?

Czy ten temat jest i musi być typowo reklamowy czy ma służyć radą dla inwestorów,którzy zaczynają się budować ?

Wg mnie do tego jest i powinno być te forum !

 

Nigdy nikogo nigdzie nie zgłaszałem. Ja Tobie publicznie w twarz zwracam uwagę,że na wątku o kotłach na ekogroszek spamujesz o prądzie lub pompach ciepła.

 

Co najmniej dwukrotnie mówiłem,że do pewnych gabarytów i standardów wykonania domów centralne ogrzewanie może nie pasować.

 

Bicie piany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby wygasić tą burzę w szklance wody, przedstawiam kompromisowe

rozwiązanie dla energooszczędnych domów :

 

Kocioł z grzałką elektryczną!!!!! (np. 5kW)

 

Możliwość płynnego sterowania mocą od 50W (1%) do 5kW (100%)!

Nie trzeba dokładać węgla!!!! I można wykorzystać instalację CO

do rozprowadzenia ciepła.

 

Arturo dostarcza grzałki, kotły dostarcza reszta towarzystwa.

A użytkownik - hmm - jest szczęśliwy inaczej... :yes::yes::yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadna reklama, najchętniej Wy reklamowalibyście kotły, którymi handlujecie, piszecie jedno i to samo, a ja jestem zwykłym laikiem tylko, że dociekliwym, jak to mówią kto pyta nie błądzi, a od tego chyba jest forum. Staram się zgłębiać tą wiedzę ale z jednej strony mam informacje od Was, że kocioł maks. 12kW z drugiej hydraulik który jest młodym człowiekiem przed 30 i raczej tak mi się wydawało i wydaje, że ma pojęcie o tym co robi i jest z tej innej szkoły o "świeżym spojrzeniu" mówi, że nie mniej niż 19kW jeśli chodzi o Defro. Jest serwisantem pieców tylko innej firmy na moje województwo, a także montuje najwięcej kolektorów w województwie i ogólnie siedzi non stop w tym temacie dodatkowo jego zdaniem sterowniki, które niby mają wejście pod internet są zbędne. Powtarzam jestem laikiem i być może trochę upierdliwym, ale chciałbym żeby w moim wymarzonym domu było wszystko tak jak trzeba i nie chciałbym polegać tylko i wyłącznie na jednej opinii w tym wypadku "mojego hydraulika".

 

Z tego co piszesz wynika, że instalator zna się może na innych sprawach, ale na doborze mocy kotła na ekogroszek się nie zna.

 

W dużym skrócie - za duża moc kotła to niższa sprawność i ryzyko wystąpienia kondensatu w kominie.

 

Mam podobny dom do tego, który budujesz [tyle, że mam WM z GWC] a w nim kocioł 18 kW, którego moc zmniejszyłem jak się dało bo była dużo za duża [maks przy -25 st na zewnątrz i + 22 st wewnątrz średniodobowo generował około 7kW] i teraz spala rozsądne ilości węgla, ale poza zimą muszę zmniejszać jego sprawność wyciągając zawirowywacze bo mam niską temp. spalin co grozi wykropleniem się w kominie kondensatu.

 

Podsumowując - najlepszy dla Ciebie będzie kocioł o mocy maks. 12 kW.

 

Masz już podobne opinie kilku forumowiczów i jedną instalatora, więc wybierz to co uważasz za najlepsze, albo wiesz co - podrzuć link swojemu instalatorowi - niech nas przekona do tych 19 kW ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem w Rybniku około 30 kotłów z podajnikiem w serwisie i też mogę zacząć używać może :)

 

może z Ciebie taki serwisant jak do niedawna ze mnie palacz?????? i te Twoje 30 kotłów kopciło przez Twoją niewprawna regulację??????

 

przyjedz do mnie i zobaczysz różnicę pomiędzy tym co wydobywa się z mojego komina i z komina sąsiada. obaj mamy kotły na eko i obaj bierzemy z tego samego składu opał. tyle że mamy różne kotły o różnej sprawności z różnym sterowaniem i z różnym podejściem do tematu palenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...