Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Kiedyś były dwie,jedna Sośnica a druga Makoszowy,teraz jest Sośnica-Makoszowy (ich wyrobisko mam pod domem),obok w Ornontowicach jest kopalnia Budryk,w Knurowie jest kopalnia Knurów i Szczygłowice,niedaleko jest kopalnia Bielszowice i Bobrek.

Wszystkie w promieniu 10km od mojego domu :)

Nie dość że się spóźniłem, to jeszcze Knurów pominąłem. No ale to mimo wszystko trochę dalej niż Makoszowy lub Bojków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Jarecki79

    2372

  • karoka65

    1606

  • zawijan

    1504

  • darase

    1326

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Już przeskoczyłem,w "kotłowni" nie ma komina a dorabiać nie zamierzam ;)

 

Tfu, tfu. Na psa urok.

Żebyś tego kiedyś nie musiał żałować.

Byłem kiedyś na takiej konferencji kominiarskiej, gdzie mówiono o tym, że po awariach sieci elektrycznych w zimie (z ofiarami śmiertelnymi) w USA nie wolno budować domów z ogrzewaniem elektrycznym bez alternatywnego zasilania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak ocieplę styropianem,ja nie jestem z tych co wierzą,że ściany mają płuca czy skrzela i oddychają ;)

Od "oddychania" będę miał sprawną wentylację a nie ściany.

Ja chcę mieć termos w domu...nawet strop ocieplam styropianem 40cm :)

No cóż,są różne zboczenia a moje jest takie,żeby mieć niskie rachunki za ogrzewanie teraz i w przyszłości :)

A wełna jest tańsza od styro z niską lambdą,którym będę ocieplał :)

 

 

A komina nie robię,jestem pewny za dom i za niskie zapotrzebowanie :)

Nawet jakby mnie ktoś kroił to w moim domu nie będzie brudnego paliwa,bo dom się zagotuje ;)

 

A policzyłeś kiedys ile to ekstra docieplanie Cie będzie-lub kosztowało - za ile lat sobie je odbijesz w tych rachunkach? bo podejrzewam że życia Ci braknie chłopie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ocieplenie zewnętrzne to 12,2m3 więcej styropianu niż w projekcie a to jest ok.2tys.zł.Dodając do tego dodatkowy styro w stropie i w płycie wyjdzie w sumie ok.5tys.zł więcej(koszt komina ? ).Zważywszy,że cena energii grzewczej w przyszłości nie będzie taniała a rosła uważam,że zmniejszenie rachunków o 50% w stosunku do projektowych uważam za dobre posunięcie :)Nie patrzę na to w perspektywie zwrotu chociaż gołym okiem widać,że nie będzie to długi czas.

 

No tak ale uwzględniasz to pod kątem braku komina itp "części budynku w standardowym domu". Przyczepiłem się do tego bo powzyżej pewnych wartości - czy konkretniej grubości - dokładanie kolejnych centymetrów docieplenia mija się kompletnie z celem. To tak trochę jak z oknami 3 szybowymi. Ja takowe sobie załozyłem - zapłaciłem za to jakieś 3,5 tysiaka więcej a okazuje się że zysk z tych okien w stosunku do kosztów odrobię po 30 latach - mega biznes:) Komin schiedla płaciłem 3 tysiaki więc tragedii nie ma:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z drugiej hydraulik który jest młodym człowiekiem przed 30 i raczej tak mi się wydawało i wydaje, że ma pojęcie o tym co robi i jest z tej innej szkoły o "świeżym spojrzeniu" mówi, że nie mniej niż 19kW jeśli chodzi o Defro. Jest serwisantem pieców tylko innej firmy na moje województwo, a także montuje najwięcej kolektorów w województwie i ogólnie siedzi non stop w tym temacie dodatkowo jego zdaniem sterowniki, które niby mają wejście pod internet są zbędne. Powtarzam jestem laikiem i być może trochę upierdliwym, ale chciałbym żeby w moim wymarzonym domu było wszystko tak jak trzeba i nie chciałbym polegać tylko i wyłącznie na jednej opinii w tym wypadku "mojego hydraulika".

Tak się zastanawiałem .......... to po co wchodzisz na forum i zawracasz gitare skoro Twój hydraulik jest mądrzejszy? Dalej , skąd wiesz że jest mądrzejszy? Jakieś certyfikaty, egzaminy etc? Bo z mojego doświadczenia wynika że panowie hydraulicy -jak ktoś już to wcześniej zauważył - uczą się od swoich starszych kolegów i często przejmują ich metody pracy uzupełniając o nowinki - no bo świat idzie do przodu. Co nie zmienia faktu że jak montują jeden piec to do innego juz sie nie dają łatwo przekonać. Do pieca, technologi, alternatywnych rozwiązań...... Nie brałbym pana hydraulika za eksperta:) bo ja już wziąlem sobie tynkarzy - ekspertów co to mi mówili jak będzie gładko i ładni - i ich do tej pory ścigam aby mi w końcu kąty w paru pomieszczeniach wyprowadzili - bo przed tynkowaniem były:D

Edytowane przez Xerses
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oby nie zaproponowali pomalowania wszystkich ścian na biało i nie będzie widać ,że rogów nie ma.

 

Koledze flutebox się nie dziwię,że pyta.Ma internet i korzysta z niego czytając fora ,widocznie jego hydraulik tego nie robi a szkoda.

Parę rzeczy się dowie bo każdy coś podpowie.

Jak aż tak się obawia to może zakupić coś pomiędzy 15-17kW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie to kocioł 15kW, w/g obliczeń mój dom potrzebuje mocy ok. 9-10kW plus C.W.U. trzeba liczyć 3-4kW daje to mniej więcej wynik na poziomie 12kW. Piece 12 kW o ile się orientuję mają mniejsze palniki itd. więc wygodniejszy będzie o mocy 15, chyba że jestem w błędzie. Mimo wszystko dziękuję za zainteresowanie. Edytowane przez pawko_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...