Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Co do platformy sprzętowej może jednak warto rozważyć osobny model na arm`ie z ethernetem,SD,dual spi itd dla wygody, uniwersalności i łatowści implementacji nowych "dingsów", łatwości serwisowania (dual spi + nieśmiertelny rs chociażby do log`a )

 

Do wykonania dobrej jakości sterownika o dużych możliwościach komunikacyjnych (LAN, BT, panel obsługi) wystarczy mikroprocesor 8 bitowy, wcale nie za szybki (procesy w kotle przebiegają powoli). Nie wiem w oparciu o jakie mikroprocesory są zbudowane sterowniki Bruli lub Cobra i moje trzy grosze nie mają powodować, że wywołuję kogokolwiek do tablicy. Uważam tylko, że na przykład utrzymywanie we współczesnych konstrukcjach dwóch różnych portów , jednego dla podglądu i sterowania a drugiego dla wymiany oprogramowania jest zwiekszaniem skomplikowania sterownika i jego kosztu. A jakoś producenci nie idą w kierunku zwiększenia funkcjonalnosci któregoś z portów. Kolejna sprawa. Podgląd pracy sterownika. Gdy wykonywany jest poprzez przeglądarkę, nieuchronnie wady przegladarki mają wpływ na funkcjonowanie podglądu przysparzając pracy programistom i frustrując niektórych użytkowników. Czy tak byc musi?

 

nie, nie musi :) To tylko moje chciejstwo ;)

 

Co do WebUi przecież nie trzeba wyważać otwartych dżwi są gotowe rozwiązania typu EVK1100 + FreeRTOS i frustrować się nie trzeba, rzeźbić w C też nie :) Ja tylko chciałem pokazać że niestety trendy zmierzają w kierunku centralnego zarządzania domem (wsio w domku spięte w jedno miejsce) i zarządzane prze WebUi czy z LAN czy z WAN to juz nie istotne ... TV - linux, SAT - linux, Phone - linux, Lodówka - linux , Pralka - no zapędziłem się ;)

 

@Arturo72

Ethernet w sterowniku jest po to żebyś nie musiał biegać 3 pienter w doł żeby sprawdzić co jest z kociołkie ile zostało opału orientacyjnie itd , ale jeśli wolisz biegać , nikt filmów na sterowniku oglądać nie będzie...

 

I co policzyłeś już ile zapłacę za prąd w G11 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Jarecki79

    2372

  • karoka65

    1606

  • zawijan

    1504

  • darase

    1326

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Kominek miał być od początku i pozostanie rezerwowym źródłem ciepła lub paleniem dla przyjemności i atmosfery i atrakcyjnym wyposażeniem salonu ;)

 

Arturo, czy kominek nie jest przyłączony do komina?

Bo piszesz, że Twój dom nie ma komina.

 

Czyli rurę od kominka wypuszczasz przez okno, czy po

prostu w salonie nie masz szyb?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ethernet w sterowniku jest po to żebyś nie musiał biegać 3 pienter w doł żeby sprawdzić co jest z kociołkie ile zostało opału orientacyjnie itd , ale jeśli wolisz biegać , nikt filmów na sterowniku oglądać nie będzie...

 

 

Do tego to akurat net nie jest potrzebny.

Wystarcza funkcjonalny panel domowy, z którego korzystam, bo przebywam głównie na piętrze.... i widze kiedy pracuje dane urządzenie, mogę sobie zmienić nastawe kociołka lub pracować z temp. powietrza w pomieszczeniu

 

Net to raczej do kogoś żyjącego trybem handlowca, przedstawiciela handlowego, gdy żona sama w domu i nie do końca kumata, to wówczas taki przedstawiciel może luknąć co i jak oraz ewentualnie powiedzieć żonie, co by sąsiad wungla do kosza dorzucił.... Oczywiście to tylko moja opinia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw naucz czytać się ze zrozumieniem bo w biznesie to podstawa:

 

To ten komin coś tańszy jak ten z wyliczenia poniżej ceny pompy ...

Sam piec 7tys.zł+komin 5tys.zł=pompa ciepła Atlantic Alfea S8 :)

Celowo nie wspominam o miejscu na kotłownię i składowanie opału ;)

Realny COP średnioroczny takiej pompy to 2,8,koszt prądu biorąc pod uwagę I i II taryfę to 0,4zł

Koszt 1kWh tej pompy to 0,14zł

Komfort użytkowania bezcenny.

 

Więc jak to w końcu jest ? Skoro i tak ten komin stawiasz to wypadało by przynajmniej skorygować wyliczenia ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arturo, ja Ci niczego nie zarzucam.

 

Już prawie byłem zdecydowany na przejście na ogrzewanie elektryczne.

Wygodne, tanie i bezobsługowe! A tu masz babo placek - zamiast

kominka elektrycznego, wygodnego, taniego i bezobsługowego

zakładasz śmierdzący kominek, budujesz drogi komin i brudzisz sobie

salon popiołem i drewnem.

 

Nic nie rozumiem, szczególnie, że za cenę komina dostałbyś w Łobi

kominek elektryczny! Można powiedzieć - za darmo!

 

Coś ściemniasz z tym prądem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie intersuje mnie czym obrabiasz komin, nie przyczepiam się do ceny komina tylko do wyliczenia :

piec + komin = pompa

 

Skoro stawiasz komin to : piec +komin < pompa + komin

 

Dodatkowo robisz sobie z salonu kotłownie ... popiół walający sie po salonie to przesada ale kurz ...

Edytowane przez adkwapniewski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tego to akurat net nie jest potrzebny.

Wystarcza funkcjonalny panel domowy, z którego korzystam, bo przebywam głównie na piętrze.... i widze kiedy pracuje dane urządzenie, mogę sobie zmienić nastawe kociołka lub pracować z temp. powietrza w pomieszczeniu

 

Net to raczej do kogoś żyjącego trybem handlowca, przedstawiciela handlowego, gdy żona sama w domu i nie do końca kumata, to wówczas taki przedstawiciel może luknąć co i jak oraz ewentualnie powiedzieć żonie, co by sąsiad wungla do kosza dorzucił.... Oczywiście to tylko moja opinia.

 

elektronik lub informatyk też doceni ethernet ;)

 

Możesz wrzucić zdjęcia takiego panelu ? Dotykowy jest ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrek42, jak sądzisz, czy to nie jest reklama?

 

Minertu, może napisz tak :

 

Jak nie chcesz przesiadywać w kotłowni, kup kocioł z dobrym sterownikiem.

 

Żaden sterownik nie daje gwarancji, że nie będziesz musiał przy nim siedzieć.

Użytkownicy polecanego przez Minertu sterownika też mają problemy.

 

No fakt, TO jest reklama! masz na 100% racji, ale ja nie siedze 24h przed kompem,NIe umiejsza to jednak faktu że pewien uzytkownik forum i tak jest lepszy od minertu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie rozumiem, szczególnie, że za cenę komina dostałbyś w Łobi

kominek elektryczny! Można powiedzieć - za darmo!

 

Coś ściemniasz z tym prądem...

 

Fakt.... syf, brud w salonie, sąsiadą bedzie kopcił mokrym drewnem( a wtedy gorszy smród jak z eko -a jak jeszcze bez powietrza...masakra!!)popiół na dywanie kurz w domu, dodatkowy komin ,koszt kominka.... a tak kominek prądowy, same plusy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arturo, a miało być tak pięknie. Już ci dawno pisałem co koledzy dzisiaj, ja kotłownię mam za domem a ty w jego centrum.

Dołożyli ci chłopaki aż mi cię żal.

Tak jak ci pisałem jak będziesz szukał jakiegoś porządnego kociołka to wal jak w dym :)

Jak nie zmienisz do tej pory nicka to dostaniesz specjalną promocję hehe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrek42, jak sądzisz, czy to nie jest reklama?

 

Minertu, może napisz tak :

 

Jak nie chcesz przesiadywać w kotłowni, kup kocioł z dobrym sterownikiem.

 

Żaden sterownik nie daje gwarancji, że nie będziesz musiał przy nim siedzieć.

Użytkownicy polecanego przez Minertu sterownika też mają problemy.

Uczepiłeś się jak "rzep psiego ogona".

Czyli Twoim zdaniem poleciłem zły sterownik!!!

A może zanim cokolwiek napiszę to zapytam Ciebie czy dobrze napisałem?

Jestem użytkownikiem kotła Ogniwo z palnikiem Brucer i sterownikiem eCoal.pl gdybym go nie użytkował to bym go nie polecał.

Czy Twoim zdaniem nie mam prawa polecać czegoś co jest dobre?

A może tak będziemy bez sensu śmiecić ? Kup kocioł z dobrym sterownikiem.I co? Za chwilę padnie pytanie a jaki to jest ten dobry sterownik?

Co odpowiesz?

Polecam bo użytkuję,co robię poza tym to inna sprawa.Ty jak zwykle interpretujesz to tak jak Ty chcesz a nie jak chcą inni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tego to akurat net nie jest potrzebny.

Wystarcza funkcjonalny panel domowy, z którego korzystam, bo przebywam głównie na piętrze.... i widze kiedy pracuje dane urządzenie, mogę sobie zmienić nastawe kociołka lub pracować z temp. powietrza w pomieszczeniu

 

Net to raczej do kogoś żyjącego trybem handlowca, przedstawiciela handlowego, gdy żona sama w domu i nie do końca kumata, to wówczas taki przedstawiciel może luknąć co i jak oraz ewentualnie powiedzieć żonie, co by sąsiad wungla do kosza dorzucił.... Oczywiście to tylko moja opinia.

To ile taki panel kosztuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciągle jest pięknie i nie czuje się posiniaczony,po prostu nie odpowiadam ;)

Odpowiedzi będą konkretne jak otrzymam pierwsze rachunki,łącznie ze zdjęciem stanu licznika.

Nie będę mógł sobie tego odmówić ;)

 

Skąd będziemy wiedzieć, czy Twoje niskie rachunki za prąd nie

wynikają z dogrzewania kominkiem? :p

 

Jeśli chcesz być wiarygodny, musisz wybudować dom bez komina,

tak, jak to pisałeś w poprzednich postach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arturo - co mają twoje wypowiedzi do kotłów na ekogroszek?

Przestań spamować.

A pozostałych proszę o nie reagowanie na zaczepki Arturo, bo potem nie ma jak oczyścić wątku z postów nie na temat, skoro się cytujecie nawzajem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...