Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 22,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Jarecki79

    2372

  • karoka65

    1606

  • zawijan

    1504

  • darase

    1326

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Dlaczego wszystkich oceniasz swoją miarką z punktu widzenia swojego kotła?

 

Czy wszystkie inne mają takie same rozwiązania jak Twój?

 

To kwestia rozwiązań, można to zrobić troszkę lepiej lub troszkę gorzej.

Nie oceniam swoją miarką ale widzę te kotły na bieżąco, twojego Skam-p też.

I podtrzymuję to co napisałem troszkę wcześniej.

W takim kotle nie ma na tyle miejsca żeby miał godziwy zasyp zapewniający stałopalność przez kilka godzin.

Ruszt jest ale nie nastawiajcie się na jakieś wielkie palenia na nim i dotyczy to wszystkich kotłów tego typu.

To czy tam można włożyć jeden patyk drewna więcej czy mniej czy jedną łopatkę węgla więcej czy mniej to i tak jest wszystko gówno warte, biegać trzeba.

To jest moje zdanie czy się komuś podoba czy nie a chcę żeby ludzie mieli tego świadomość niż mają być niemile zaskoczeniu że miało być tak pięknie a wyszło jak zawsze.

I jak napisałem nie piję tylko do twojego kotła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Górne mocowanie nie zapewni kilku godzin spokoju, dolne owszem tak.

Powtarzam wyraźnie,że to ma więcej stron jak tylko samo awaryjne palenie.

Nie sprowadzaj wszystkiego tylko do jednej funkcjonalności.

 

- podczas pracy automatu spełnia konkretne zadania

- umożliwia dodatkowo spalanie papierów bez potrzeby wygaszania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba pamiętać, że taki ruszt ma tez inną cechę ważną w uzytkowaniu.

Stale dostępny na górnym mocowaniu jest miejscem montażu defletora, dba o wyższe temp. w strefie spalania....

W jednej konstrukcji jest to zbędny i mniej przemyślany gadżet a w innej spełnia konkretne zadania przy okazji umożliwiając spalanie papierów.

 

To nie ma tylko jednej funkcji. Każdy wybiera to, co potrzebuje.

...

 

- podczas pracy automatu spełnia konkretne zadania

- umożliwia dodatkowo spalanie papierów bez potrzeby wygaszania

Spełnia tylko rolę jaką ma deflektor, przy odprowadzaniu spalin do góry. Przy odprowadzaniu takim jak ma RBR to jest zbędne a nawet szkodliwe (moje zdanie). Jest to w przypadku rusztu wodnego dodatkowy (chyba tylko) odbiór ciepła ze spalin, natomiast w przypadku zwykłego żeliwnego, jako dodatkowa konstrukcja opóźniająca za szybkie wyprowadzenie spalin.

Spalanie papierów można robić bezpośrednio na palniku.

Przetestowałem.

Już prawie od dwóch lat ruszt awaryjny jest mi niepotrzebny, a dzięki awaryjnemu zasilaniu dalej będzie tylko dodatkiem :)

Popieram w całości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze wiesz, że to sprawa wykorzystania stref czasowych na CWU z funkcją STOP.

 

Aktualnie mam taki próbny sterownik RT09pid z softem v.5.20, jak więcej potestuję,

to pewnie od tego sezonu będzie dostępny w takim wydaniu.

Hm przypominam Ci się jako pomysłodawca tej funkcji w sterowniku . W lato chętnie go oddam do aktualizacji ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm przypominam Ci się jako pomysłodawca tej funkcji w sterowniku . W lato chętnie go oddam do aktualizacji ...

 

Pamiętam :)

 

Pomysł stref czasowych został poddany debacie, dołożyłem prośbę o możliwość powiedzenia stop w wybranych godzinach a resztę jakoś ułożył p.Grzegorz z Mikom

Nie chciał burzyć dotychczasowego układu menu ze względu na dotychczasowych użytkowników i to się akurat udało zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Minertu Skamp też ma eCoala, chyba że już nie?

 

Ptaszki ćwierkają ze skam-p już nie ma ecoala.... ale może się myle?? Może jarecki wypowie się w tej kwestii?? i druga sprawa ,wszelki dyskusje z Arturo72 proponuje wklejać i przenoscic na ten wątek... http://forum.muratordom.pl/showthread.php?181569-D%C4%85%C5%BCenie-do-spe%C5%82nienia-marzenia-Mila-IV-raczej-energooszcz%C4%99dna-)&p=4776212#post4776212

 

wg wzoru który zamieściłem na ww stronie ;)

Edytowane przez Piotrek42
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pi druga sprawa ,wszelki dyskusje z Arturo72 proponuje wklejać i przenoscic na ten wątek... http://forum.muratordom.pl/showthread.php?181569-D%C4%85%C5%BCenie-do-spe%C5%82nienia-marzenia-Mila-IV-raczej-energooszcz%C4%99dna-)&p=4776212#post4776212

 

wg wzoru który zamieściłem na ww stronie ;)

 

Dobra.. akcja promocyjna przynosi rezulataty :) biedny arturo nie nadąża zgłaszac postów do administracji:) moim zamysłem było własnie pokazanie ze jezeli ktoś przychodzi w celu,porady, wymiany doświadczeń,poszerzenia swojej wiedzy czy innych takich celów to można z tą osobą rozmawiac a jak ktoś przychodzi tylko po to żeby ''rozpieprzyc'' wątęk ,żadna prośba i grozba nie pomaga, to poprostu trzeba tak robić...administracja olewa takich userów a biedna Elfir nie nadąży kasowac postów;) skopiowac wypowiedz arturo wkleić na JEGO wątęk i tam mu odpowiedzieć...jak kuba bogu....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam ciekawą ofertę na kocioł 22kW z montażem od firmy Barthez. Ciężko cokolwiek znaleźć w internecie na temat tej firmy i jakości świadczonych przez nią usług. Wiem, że są z Chocza, niedaleko Pleszewa. Stąd moje pytanie, czy ktoś z szanownych forumowiczów korzystał z ich usług?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra.. akcja promocyjna przynosi rezulataty :) biedny arturo nie nadąża zgłaszac postów do administracji:) moim zamysłem było własnie pokazanie ze jezeli ktoś przychodzi w celu,porady, wymiany doświadczeń,poszerzenia swojej wiedzy czy innych takich celów to można z tą osobą rozmawiac a jak ktoś przychodzi tylko po to żeby ''rozpieprzyc'' wątęk ,żadna prośba i grozba nie pomaga, to poprostu trzeba tak robić...administracja olewa takich userów a biedna Elfir nie nadąży kasowac postów;) skopiowac wypowiedz arturo wkleić na JEGO wątęk i tam mu odpowiedzieć...jak kuba bogu....

No ale przecież my piszemy mu w wątku na temat .... jego temat więc o co chodzi ??? A jak Kuba bogu ... no tak .... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam ciekawą ofertę na kocioł 22kW z montażem od firmy Barthez. Ciężko cokolwiek znaleźć w internecie na temat tej firmy i jakości świadczonych przez nią usług. Wiem, że są z Chocza, niedaleko Pleszewa. Stąd moje pytanie, czy ktoś z szanownych forumowiczów korzystał z ich usług?

A co to za kocioł jeśli można wiedzieć?Może warto go w ranking wrzucić bo to taki temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ooo widze Skam-p zaczyna montowac zawór dbv,ciekawe rozwiaznie, ooo jaka ładna fotka z potężnym wyświetlaczem, widze pierwszą taką fotke zamieszczoną z realną wielkoscia sterownika cobra...aż zamieszcze w tym wątku

 

Bardzo dziękuję za reklamę mojego sterownika!!!

Myślałem, że go nie lubisz....

 

Zdradź tajemnicę - czy ta wielkość jest dla Ciebie OK, czy też

lubujesz się w bardziej zwalistych kształtach?

 

Co do wyświetlacza - wyświetlacz 2x16 znaków ma 3 razy mniejsza

powierzchnię...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...