Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Wiesz, 7 calowy wyświetlacz nie jest częścią sterownika. Aby wyjaśnić całą sprawę,

mam prośbę do Jareckiego79 - zrób proszę to, o co prosi Piotrek42, czyli

zamieść zdjęcie Cobry i eCoala obok siebie.

 

Panel wykonawczy od eCoala możesz podłożyć pod wyświetlacz eCoala, jeśli

się zmieści w kadrze - jest odrobinę zwalisty. Ale czego się nie robi dla przyjaciół....

 

Tak samo częścia sterownika jak twój moduł aligator -za który każesz sobie dodatkowo płacić, a kto chce sobie kupic tablet za np 150zł to sobie kupi i ma 7 calowy moduł... nie odwracaj kota ogonem zrob fotkę z tabletem 7calowym !! Panel wykonanawczy w kotłach jest zamaskowany z tyłu za koszem o czym oczywiście dobrze wiesz tylko ''zapomniało ci się wspomniec".... coś nie piszesz o restartach,cobry...spalonych płytach,gównianym sterowaniu kodami, kopczykami w gore w dół ale pewnie ci sie zapomniało...coż można wymagać od konstruktora sterownika?? żeby napisał że sterownik jest bani??że sie nie sprzedaje? a ze jest tani to kilku producentów wkłada je do swoich kotłów??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Jarecki79

    2372

  • karoka65

    1606

  • zawijan

    1504

  • darase

    1326

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Tak samo częścia sterownika jak twój moduł aligator -za który każesz sobie dodatkowo płacić, a kto chce sobie kupic tablet za np 150zł to sobie kupi i ma 7 calowy moduł... nie odwracaj kota ogonem zrob fotkę z tabletem 7calowym !! Panel wykonanawczy w kotłach jest zamaskowany z tyłu za koszem o czym oczywiście dobrze wiesz tylko ''zapomniało ci się wspomniec".... coś nie piszesz o restartach,cobry...spalonych płytach,gównianym sterowaniu kodami, kopczykami w gore w dół ale pewnie ci sie zapomniało...coż można wymagać od konstruktora sterownika?? żeby napisał że sterownik jest bani??że sie nie sprzedaje? a ze jest tani to kilku producentów wkłada je do swoich kotłów??

 

Bardzo miło mi się z Tobą rozmawia, ale niestety jest już prawie północ.

Na zakończenie, w oczekiwaniu na zdjęcia Jareckiego79, mam do Ciebie

jeszcze jedną uwagę.

 

Otóż zawsze, kiedy do kogoś piszesz, rób to z Dużej litery. To świadczy

o szacunku dla rozmówcy, a przy okazji dobrze świadczy o Tobie i Twoim

wychowaniu.

 

Kiedy tego nie robisz, jest niestety odwrotnie - to świadczy tragicznie

o Tobie i Twoim wychowaniu...

 

Serdecznie Cię pozdrawiam i dziękuję za ciepłe słowa i reklamę :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś dzisiaj od południa chyba ciśnienie za wysokie bo co trochę jakiś nowa wojenka wybucha.

Proponuję położyć się do wyra i upuścić pary.

Jutro będzie lepiej.

 

karoka65 jak znowu wojenka???..... gosciu zrobił sterownik... a że zrobił gniota i się nie sprzedaje, to dzięki FM usiłuje sobie troche podnieśc krzywą sprzedaży, reklama tez nie zaszkodzi , ot życie.. z czegoś musi przecież żyć ? a że przestrzegam NORMALNYCH potencjalnych użytkowników przed chamską reklamą na forum to chyba dobrze, nie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otóż zawsze, kiedy do kogoś piszesz, rób to z Dużej litery. To świadczy

o szacunku dla rozmówcy, a przy okazji dobrze świadczy o Tobie i Twoim

wychowaniu.

 

Widzisz... na szacunek trzeba sobie zasłużyć... dla mnie jako kostruktor marnego wyrobu, który usiłuje WEPCHNAĆ użytkownikom forum swoj wyrób na takowy nie zasuguje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

już kilka razy powtórzone tutaj zostało że wyglądem sterownika chałupy się nie ogrzeje.

Piotrek - nie podoba Ci się Cobra - trudno - nie patrz na nią, nie myśl o niej zapomnij o jej istnieniu. To przecież nie dla Ciebie produkt. Jeśli znajduje nabywców i są zadowoloeni to dobrze, jeśli nie będą -trudno. Kłopot będzie miał producent.

 

Panie Włodku szkoda czasu na szampana. lepiej wykorzystać kasę i pieniądze na coś pożyteczniejszego

 

na koniec do wszystkich którzy pisali kiedyś o ilości prądu jakie zużywają ich zestawy (podajnik, dmuchawa,pompy, ) w ciągu sezonu.

jest duża szansa że zapłacimy za to sporo więcej niestety

http://biznes.onet.pl/prad-w-gore-i-to-bez-hamulca,18567,5129673,1,prasa-detal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie odrazu Rzym zbudowano :) Trzeba się nie przejmować tylko robić swoje :)

 

Jeszcze się nie zdarzyło żeby powstał produkt bez bug`ów - ile updatów biosu do płyt głownych pc, laptopów,tv, media playerów itd.

 

Najważniesze nie jest to czy sterownik będzie na starcie działał wspaniale (chociaż było by miło ;) ) , ważne żeby było wsparcie i w miare szybko update`y wychodziły.

 

Ja rozumię że produkt komercyjny i jak się zapłaciło to mozna wymagać ale każdy kto ma ochotę krytykować niech spróbuje napisać krótki programik w jakimkolwiek języku na jakikolwiek system ... zobaczy ile czasu zajmie projekt (chociażby taki w glowie) ile czasu pisanie (kodowanie) a ile czasu wyłapywanie błędów ... !

 

O platformie sprzętowej celowo nie wspominam :)

 

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do platformy sprzętowej wypowiadać się nie będę, ale dla mnie oczywiste jest, że wkrótce każde urządzenie w domu (i nie tylko) będzie podłączone do sieci, i nie mam tu na myśli sieci 220V.

Trzeba tutaj przede wszystkim rozróżnić 3 różne funkcjonalności zaimplementowane w sterownikach eCoal i Bruli, bo mam wrażenie że wiele ludzi myli je lub nie ma świadomości ich istnienia:

1. interfejs sieciowy Ethernet,

2. wewnętrzny serwer HTTP,

3. możliwość połączenia do platformy eSterownik.

Być może sterowniki innych firm mają zaimplementowane wszystkie bądź niektóre z tych funkcji, ale chodzi mi jedynie o rozróżnienie tych trzech funkcji na przykładzie tych sterowników.

 

ad1.

To w zasadzie interfejs jak każdy inny, RS232 czy USB. Ma służyć do połączenia sterownika z komputerem. Dlaczego więc Ethernet, a nie USB? Bo tylko on umożliwia proste wpięcie sterownika do sieci i połączenie z każdego miejsca w domu gdzie ta sieć jest rozprowadzona (niekoniecznie kablem). Zalety chyba są oczywiste - nie trzeba podchodzić do kotła i podłączać się krótkim kablem. Oczywiście można także puścić sobie kabel USB do kotłowni i wyprowadzić do w salonie czy innym miejscu, ale obecnie standardem w każdym nowym domu jest okablowanie strukturalne - popularna skrętka. Popularny jest również standard WiFi który umożliwia połączenie z urządzeniem bez konieczności kabla. Odpowiednia konfiguracja sieci i routera umożliwia także dostęp spoza sieci wewnętrznej, czyli z każdego miejsca we wszechświecie podłączonego do Internetu. Jeśli ktoś nie dostrzega tych zalet i przewagi nad USB czy RSem - nie mam zamiaru go przekonywać.

 

ad2.

Ta funkcja umożliwia podgląd pracy oraz konfigurację sterownika za pomocą zwykłej przeglądarki, bez konieczności instalowania dodatkowego oprogramowania. Zaleta oczywista - nie wymaga określonej platformy sprzętowej (na ogół programy zarządzające dostępne są jedynie na jeden system operacyjny) oraz instalacji jakiegokolwiek oprogramowania. Nie jest tak ważne jak pkt. 1, ale równie ważne.

 

ad3.

To już coś pomocnego zarówno użytkownikom kotłów, jak i ich producentom (lub bardziej producentom sterownika). Ułatwia dostęp użytkownikowi kotła z zewnątrz sieci, a także umożliwia ten dostęp dla innych. To chyba najbardziej znana przez wszystkich funkcja, często utożsamiana nieprawidłowo z dwoma poprzednimi.

 

Jeśli chodzi o mnie, to:

1. Must have.

2. Nice to have.

3. Bonus pack. :)

 

Nie rozumiem jak ktoś może pisać, że 1 lub 2 są w sterowniku wodotryskiem. Wytłumaczeniem może być jedynie brak zrozumienia tematu. Jeśli ktoś projektuje nowy sterownik i nie planuje w obecnych czasach interfejsu ethernet, moim zdaniem robi błąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaczyna to być nudne

Elfir

gorąca prośba piszę otwarcie bo już mnie to zaczyna irytować żeby nie użyć innych słów

Wydziel proszę z tego wątku wszystko co tyczy sterowników i wrzuć do innego kotła np o tytule "RANKING STEROWNIKÓW"

 

Za chwilę jakiś nowy użytkownik zwariuje zanim się połapie że kłótnia zeszła na inny niż wątku temat a jego pytania utkną w stercie przepychanek o wodotryskach.

 

Panowie

gorzej niż dzieci w piaskownicy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolorado zgadzam się w 100% :)

 

To tak jak kiedyś był nie potrzebny internet w telefonie(teraz moja mama 67lat sprawdza w telefonie dotykowym program tv, czyta wiadomości), to tak jak kiedyś telefony komórkowe były dla bogaczy. Wszystko się zmienia, można żyć bez prądu ale kto z nas nie ma prądu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i dlatego proponuję oddzielny wątek o dobrych i złych sterownikach

 

myślę

o tym co jest istotne dla prawidłowego prowadzenia procesu spalania a nie dla tego czym można się kumplom w pracy pochwalić

Napisało już wielu

wygląd sterownika czy jego zalety dodatkowe domu nie ogrzeją

Ja paliłem w kotle ze sterownikiem dwustanowym i jakoś nie zamarzłem choć na początku były problemy

Nie róbmy z tego tematu folwarku bo zaczynają wszyscy powoli przeginać

dostało się Arturowi za pisanie nie na temat powinno się tak stac i z innymi

w temacie o kotłach piszemy o kotłach w temacie o sterownikach piszemy o sterownikach

chcecie być pomocni to bądźcie a chcecie śmiecić wasza sprawa. mnie to już znudziło

Edytowane przez timon120777
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Punkt 2 też wg mnie musi być bo dzisiaj nie tylko winda, ale coraz więcej innych os`ów w urządzeniach domowych. Ktoś powie - java ... http serwer w urządzeniu jest bardzo wygodnym rozwiązaniem.

 

punkt 3 (dostęp z wan) można osiągnąć przez port forwarding + ewentualnie "dyndns" jak ktoś ma zmienne ip.

 

Czy w bruli`m | ecoal jest "wymuszone" łączenie się z platformą eSterownik ?

 

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...