Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 22,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Jarecki79

    2372

  • karoka65

    1606

  • zawijan

    1504

  • darase

    1326

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam,

Jak zaśmiecać to na całego, ja z kolei wierzę, że w gronie forumowiczów, użytkowników kotłów z podajnikiem, z których wielu zgromadziło zaiste imponującą wiedzę, mającą oparcie zarówno w teorii jak i własnych doświadczeniach związanych z procesem spalania(to ogromny potencjał, prostu wiedzą czego oczekują od programu), wyłoni się osoba gotowa przeżyć sporo emocji przy tworzeniu autorskiego programu, która wykorzystując możliwości dostępne dzisiaj zasobniejszym hobbystom amatorom stanie w szranki z zawodowcami, twórcami eCoala, Cobry itp.

Przewagą takiego amatora nad profesjonalnymi programistami będzie możliwość wprowadzania błyskawicznych korekt do sposobu działania sterownika, przemyślenia wynikające z gromadzonych na bieżąco obserwacji pracy kotła można dokonywać bezpośrednio w programie i szybko eliminować błędy. Być może za pomocą tego, co jest aktualnie dostępne(za jakieś realne kwoty), trudno będzie napisać tak obszerne „dzieło” jak program eCoala, ale to, co jest jądrem każdego dobrego sterownika, czyli program kierujący kotłem wg mnie tak. Są oczywiście przykłady osób tworzących sterowniki i programy od podstaw, ale z jakichś powodów nie ujawniły się w tym wątku, a przecież wielu, mimo iż nie są zaawansowanymi elektronikami, mogłoby spróbować powalczyć o coś „uszytego na miarę”. To by była dopiero jazda, gdyby taki ktoś opisał efekty pracy kotła pod kierunkiem własnego programu i wykazał wyższość własnego dzieła nad znanymi produktami.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czepiam się ponieważ jest to nużące

podniecacie się dostępem do internetu i kolorowymi wyświetlaczami zapominając o podstawowym zadaniu sterownika.

Ma prowadzić proces spalania. do tego nie jest mu potrzebny internet ani cała reszta. różnica polega na tym ze każdy z producentów inaczej rozwiązał kwestię ułatwienia życia użytkownikowi. jeden zrobił kolorowy wyświetlacz drugi dał możliwość programowania sterownika z poziomu komputera czy telefonu. nie zmienia to faktu że najważniejsze i tak jest prowadzenie procesu spalania.

O tym co niektórzy nie mają pojęcia.

o tym który z ostatnio wziętych na tapetę sterowników robi to lepiej chyba nie wie nikt ponieważ nie zostały porównane w warunkach dających wymierne wyniki- przynajmniej ja o takim porównaniu nie słyszałem.

Nie zamierzam tłumaczyć co mam na myśli pisząc o dennym kotle. wszyscy którzy wiedzą co nieco o spalaniu sami udzielą sobie odpowiedzi

 

to jest mój ostatni post w tym temacie o sterownikach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

podniecacie się dostępem do internetu i kolorowymi wyświetlaczami zapominając o podstawowym zadaniu sterownika.

Ma prowadzić proces spalania. do tego nie jest mu potrzebny internet ani cała reszta. różnica polega na tym ze każdy z producentów inaczej rozwiązał kwestię ułatwienia życia użytkownikowi. jeden zrobił kolorowy wyświetlacz drugi dał możliwość programowania sterownika z poziomu komputera czy telefonu. nie zmienia to faktu że najważniejsze i tak jest prowadzenie procesu spalania.

Timon zgadzam się z tym co tutaj napisałeś ale co do twojego uprzedzenia do pisania o sterownikach to już tak nie całkiem bo jest on integralną częścią każdego kotła z podajnikiem i nie sposób pisać o kotle nie wspominając o jego regulatorze.

Co do założenia nowego wątku jak zaproponowałeś " Ranking sterowników" to dlaczego nie, zobaczymy jak się przyjmie na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie zmienia to faktu że najważniejsze i tak jest prowadzenie procesu spalania.

O tym co niektórzy nie mają pojęcia.

o tym który z ostatnio wziętych na tapetę sterowników robi to lepiej chyba nie wie nikt ponieważ nie zostały porównane w warunkach dających wymierne wyniki- przynajmniej ja o takim porównaniu nie słyszałem.

 

Ja porównałem je u siebie i pisałem jakiś czas temu jakie były różnice - jak poszukasz to znajdziesz [nie mam czasu szukać tych wpisów].

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze wiesz, że to sprawa wykorzystania stref czasowych na CWU z funkcją STOP.

 

Aktualnie mam taki próbny sterownik RT09pid z softem v.5.20, jak więcej potestuję,

to pewnie od tego sezonu będzie dostępny w takim wydaniu.

 

Tu nie tylko o strefy chodzi, ale o dobór parametrów [wg mnie miał je kiepsko ustawione w tym Tatarku - pewnie za dużo powietrza i dużo ciepła wylatywało kominem].

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu skoro masz podłogówkę na całej powierzchni nie rozważasz opcji bufora ciepła ? Kocioł nie będzie się tak męczył i będzie pracował cały czas z pełną mocą a w podłogę wystarczy Ci 28-30st.C,przy dobrych układach naładowany bufor wystarczy Ci na kilka dni do tygodnia a plus taki,ze nie musisz mieć super sterownika z wodotryskami i podobnego kotła,wystarczy prosty kociołek a ciepło z bufora bierzesz sobie kiedy potrzebujesz a nie jedynie wtedy kiedy grzeje kocioł czyli zero strat do komina.

 

Nie wiem czy wiesz, ale moc kotła nie zależy od temperatury, a podłogówka to taki średniej wielkości bufor tyle, że na niższą temperaturę.

 

Solary w niczym nie przeszkadzają ale są nieopłacalne,no chyba,ze masz dopłatę 90%.

Za 3tys.zł masz pompę ciepła do cwu pracującą cały rok,niezależnie od pogody.

 

 

Po pierwsze nie za 3 tylko za 3,6 tys zł, po drugie nie przez cały rok bo przy temp. na zewnątrz <-7 st jej używanie przestaje mieć sens [moc i COP drastycznie spada] - domyśl się dlaczego [ciekawe czy Ci się uda wymyślić skoro PPC chciałeś ustawiać na strychu żeby grzać nią CWU przez cały rok czym rozbawiłeś/oburzyłeś kolegów].

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

wyłoni się osoba gotowa przeżyć sporo emocji przy tworzeniu autorskiego programu, która wykorzystując możliwości dostępne dzisiaj zasobniejszym hobbystom amatorom stanie w szranki z zawodowcami, twórcami eCoala, Cobry itp.

 

Był taki jeden na forum... mowił że powie kolegom, to napiszą mu w 2h taki program... ale słuch na forum po nim zaginął ;) a jakoś nie obiło mi sie o uszy że by ktos wypuścił jakiś nowy mega super soft :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czepiam się ponieważ jest to nużące

podniecacie się dostępem do internetu i kolorowymi wyświetlaczami zapominając o podstawowym zadaniu sterownika.

Widać, że jesteś jednym z tych, którzy nie zrozumieli co chciałem przekazać. To nie ma nic wspólnego z Internetem. To nie była reklama sterowników eCoal/Bruli.

 

Co do reszty: sterownik jest integralną częścią kotła. To nie jest wątek "RANKING KOTŁÓW NA EKO GROSZEK, ALE BEZ STEROWNIKA".

Czy jak ktoś pisze w tym wątku np. o rozmiarze zasobnika, to też nie na temat? A przecież sterownik ma dużo wspólnego z procesem spalania, a zasobnik już nie.

 

Moim celem było tylko wyjaśnienie tematu podłączenia KOTŁA do komputera. Komuś się przyda, dla innego było to oczywiste, inny się obrazi (bo ma inny sterownik). To właśnie Ty zachowujesz się jak dziecko w piaskownicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolorado

Twój post zrozumiałem doskonale a ten komentarz który cytujesz nie dotyczy Twojego postu i jego zalet które i mi więcej światła rzuciły na sprawę

 

tylko że tutaj zamiast rzetelnej dyskusji o kotłach zrobiła się przepychanka handlarzy którzy tylko dodają że są również użytkownikami,

 

nieważne

to nie moja wojna wrócę na jesieni może

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrek 42, to był na pewno żart, podanie takiego terminu realizacji programu już z góry dyskwalifikuje jego wartość a pośrednio i autora. Czytam ten wątek, (mimo, iż sam nie posiadam takiego kotła) i na mnie amatorze robi olbrzymie wrażenie wiedza i łatwość posługiwania się nią przez wielu tutaj piszących, nie myślę oczywiście o znanych zawodowcach, oni już tworzą swoje bo z tego żyją, stąd ten mój luźny wakacyjny pomysł. Zapewne sam doskonale wiesz, że nie jest problemem napisać te części programu które są związane ze sterowaniem pomp, programatorami czasu, pomiarami, zabezpieczeniami itp., rdzeń programu to proces spalania, i stąd wg mnie oczywista przewaga osób czujących te „klimaty”.

Ponieważ po chwilowej kwarantannie dyskusja znowu zjechała na pobocze i dotknęła po raz kolejny sterowników więc puściłem wodze wyobraźni i zamarzyłem żeby między tych dwóch potentatów wkroczył samotny amator i swoim wspaniałym dziełem rozpętał „piekło dyskusji”. Było mi łatwo wykonać ten wpis, bo pewnie wiem za mało żeby przewidzieć czyhające przed tym kimś trudności, ale wiem również, iż przy dostępnych dzisiaj narzędziach dla sporej grupy nie jest to zupełnie niemożliwe. Każdy sezon, nawet ogórkowy ma swoje granice, myślę, że na tym poprzestanę a nadzieja i tak zawsze umiera ostatnia.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolorado

Twój post zrozumiałem doskonale a ten komentarz który cytujesz nie dotyczy Twojego postu i jego zalet które i mi więcej światła rzuciły na sprawę

 

tylko że tutaj zamiast rzetelnej dyskusji o kotłach zrobiła się przepychanka handlarzy którzy tylko dodają że są również użytkownikami,

 

nieważne

to nie moja wojna wrócę na jesieni może

W takim razie przepraszam, Twoją wypowiedź odebrałem jako komentarz do mojego postu.

Co do przepychanki o której wspominasz, to masz rację. Tyle że chyba nie będzie łatwo się "tego" pozbyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawiązując do tematu : Ranking kotłów na eko groszek , muszę napisać ,że kocioł Witkowskiego jest niezły . Mam go od jakiegoś czasu i nie mam żadnych zastrzeżeń . Nie psuje się ,wszystko działa jak trzeba . Plusem jest też to ,że łatwo i szybko się go czyści .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawiązując do tematu : Ranking kotłów na eko groszek , muszę napisać ,że kocioł Witkowskiego jest niezły . Mam go od jakiegoś czasu i nie mam żadnych zastrzeżeń . Nie psuje się ,wszystko działa jak trzeba . Plusem jest też to ,że łatwo i szybko się go czyści .

Od jakiego czasu bo to można różnie rozumieć rok , dwa , tydzień?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...