Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam! Na forum jestem od kilku dni ale dzisiaj postanowiłem zapytać.Mam dom z lat 80tych ok.180mkw /docelowo ok.220mkw./ocieplony 10cm styropianu,okna wymienione,instalacja starego typu grawitacyjna i chciałbym przy takiej pozostać.Planuję wymianę pieca na piec z podajnikiem.I teraz zobaczyłem problem ponieważ tam gdzie pytam się o najlepszy kocioł to albo Defro albo Sas teraz jeszcze doszedł RED lub Elektromet.Miałem chęć na Termikę z Jarocina ale po przeczytaniu kilku stron forum straciłem całkowicie orientację.W sklepach na mój metraż każdy doradza mi 25kw ale czytając na forum zastanawiam się czy nie za duży.Bardzo bym prosił o pomoc w doborze odpowiedniego kotła który będzie dobry,oszczędny w miarę łatwy w obsłudze i za normalne pieniądze.

Z góry dziękuję i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Jarecki79

    2372

  • karoka65

    1606

  • zawijan

    1504

  • darase

    1326

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

miki

masz domek 180m2 więc bez ocieplenia potrzebowałbyś 18KW +3 do 4KW na CWU a Ty dorzucasz 10cm styro więc Twpje zapotrzebowanie na ciepło spadło

nawet dla docelowych 220m2 maksimum co bym polecił to wliczając grzanie CWU 19KW

Ja też mam dom z połowy lat 80-ych i instalację grawitacyjną. Uważam że takie rozwiązanie ma swoje plusy zwłaszcza gdy występują braki w dostawie prądu

w Twoim zasięgu masz zatem Skam-P, RBR Ekouniwersal i OE+. mówimy w każdym przypadku o modelach poniżej 20KW

 

PS

ograniczyłem powyższe tylko do góry tego rankingu ale nie skreślałbym również kilku modeli defro, czy zebca ale tylko jeśłi chcesz palić dobrym ekogroszkiem bez kombinacji z paliwami mocno spiekającymi i tylko ze sterownikami z algorytmem PID, chyba że lubisz sam wprowadzać korekty wtedy oferowane przez tych producentów sterowniki dwustanowe też nie powinny Cię na zimę zamknąć w kotłowni. Jeśli jednak pojęcia o paleni nie masz to opinia moja jest kilka zdań poniżej

 

 

Marek

Nie słuchaj darase

szukaj kotła ze sterownikiem który spełni Twoje oczekiwania w temacie spalania. eCoal to nie wszystko. Nie oznacza to że jest zły. Jeśli nie masz o procesie spalania pojęcia to jest to doskonały wybór dla Ciebie, ale jeśli lubisz dłubać, umiesz dłubać i chcesz mieć kontrolę i możlwość regulowania samemu to jest kilka innych sterowników które spełnią Twoje oczekiwania

Edytowane przez timon120777
dopisałem PS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marek nie wypinaj języka bo Ci ...

 

Szukaj kotła ze sterownikiem eCoal :)

 

Wszystko na ten temat.

Znajomy też rozgląda się za kotłem i jego hydraulik radzi mu 25kw na 150m2 :D

 

Nie znam się za bardzo na polecany przez Ciebie sterowniku, więc

proszę o wyjaśnienie :

 

1. Sterownik przez większą część sezonu steruje kocioł na małej i średniej mocy,

przeważnie poniżej 30% mocy maksymalnej.

 

2. Poniżej pewnego progu (30%, 25%) eCoal przechodzi w podtrzymanie ognia.

Czy to jest prawda?

 

3. Czy zatem nie jest tak, że przez większą część sezonu ten sterownik pracuje

2-stanowo?

 

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Timon napisał "Piotrek

są ludzie którzy słyszeć nie chcą

o innym niż dwustanowe

sterowaniu, nie wierzą że może

być coś lepszego. "

 

Timon powiedz jak to się ma do Kogoś Kto po raz pierwszy kupuje piec?

Gdy sąsiadowi powiedziałem o sterowniku eCoal to zapytał ile kosztuje z piecem bo nie chciał wierzyć że tak tanio. :) Nawet nie ma pojęcia jakie sterowniki są.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam się za bardzo na polecany przez Ciebie sterowniku, więc

proszę o wyjaśnienie :

 

1. Sterownik przez większą część sezonu steruje kocioł na małej i średniej mocy,

przeważnie poniżej 30% mocy maksymalnej.

 

2. Poniżej pewnego progu (30%, 25%) eCoal przechodzi w podtrzymanie ognia.

Czy to jest prawda?

 

3. Czy zatem nie jest tak, że przez większą część sezonu ten sterownik pracuje

2-stanowo?

 

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Chodzi 2-stanowo gdy mamy źle dobrany kocioł do powierzchni grzewczej inaczej przewymiarowany.

Jakimś cudem (choć u mnie też jest przewymiarowany ) 2-stanowo pracować nie chciał,chodził sobie w trybie ciągłym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włodzimierzu i tak nie zrozumiesz ;) bo pewnie wiesz że Twój sterownik jest "lepszejszy" bo można z niego zrobić tani dwustanowy ster.

 

Nie "dziwuj" się, też sobie kup ster. eCoal i chociażby traktuj go jak moduł internetowy do Pumy i Cobry. :)

 

Piszesz do użytkowników "jeśli nie chcesz mieć problemów, kupuj eCoal".

Wziąłem pierwszy sterownik z listy : - - Żory - dom OE+25 - -

 

Wykresy z dnia 24 maja 2012

 

Temperatura zadana CO = 45'C

Temperatura zadana CWU = 40'C podniesienie do 50'C od 20:00 do 22:59

 

Temperatura na kotle średnio ok. 68'C, ale dochodzi do 80'C

 

Czy Twoim zdaniem ten użytkownik nie ma problemów ze sterowaniem????

I co ma Internet do prawidłowego spalania i prawidłowej regulacji temperatury?

Czy jeśli kocioł się zagotuje, kłopot będzie mniejszy, bo mamy Internet?

 

To jest pierwszy użytkownik z listy. Chce Ci się sprawdzić, jak jest dalej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre Panie Włodzimierzu :)

 

Nie zauważyłeś że kolega ma wersję testową dla zaawansowanych userów.

 

Zobacz jak u mnie śmiga eCoal, utrzymuje tem. w okolicach 42st. Nigdy nie miałem problemu żeby tem. CO była w ok. 80st.

 

Włodku masz kompleks st. eCoal.

:)

 

Nie chce mi się szukać jakie kwiatki mają ludzie z Pumą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre Panie Włodzimierzu :)

 

Nie zauważyłeś że kolega ma wersję testową dla zaawansowanych userów.

 

Zobacz jak u mnie śmiga eCoal, utrzymuje tem. w okolicach 42st. Nigdy nie miałem problemu żeby tem. CO była w ok. 80st.

 

Włodku masz kompleks st. eCoal.

:)

 

Nie chce mi się szukać jakie kwiatki mają ludzie z Pumą.

 

Nie mam żadnych kompleksów :yes: Być może moi klienci mają problemy,

ale ja nie piszę, że "kupując sterownik Włodka masz problemy z głowy"

 

Uprawiacie - co już wielokrotnie pisałem - nieuczciwy marketing,

czyli po prostu piszecie nieprawdę, niezależnie od tego, jaką wersję

softu ma ten klient.

Edytowane przez Wlodek_PID
układ tekstu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Na forum jestem od kilku dni ale dzisiaj postanowiłem zapytać.Mam dom z lat 80tych ok.180mkw /docelowo ok.220mkw./ocieplony 10cm styropianu,okna wymienione,instalacja starego typu grawitacyjna i chciałbym przy takiej pozostać.Planuję wymianę pieca na piec z podajnikiem.I teraz zobaczyłem problem ponieważ tam gdzie pytam się o najlepszy kocioł to albo Defro albo Sas teraz jeszcze doszedł RED lub Elektromet.Miałem chęć na Termikę z Jarocina ale po przeczytaniu kilku stron forum straciłem całkowicie orientację.W sklepach na mój metraż każdy doradza mi 25kw ale czytając na forum zastanawiam się czy nie za duży.Bardzo bym prosił o pomoc w doborze odpowiedniego kotła który będzie dobry,oszczędny w miarę łatwy w obsłudze i za normalne pieniądze.

Z góry dziękuję i pozdrawiam

 

Kotły, które mają na tabliczce znamionowej 17kW, mogą pracować kilka dni z nadmiarem mocy, nie ma z tym problemu.

Mówiąc o Skam-P Premium 17kW, który był sprawdzany i badany w OTGiS Łódź mogę zagwarantować,że bez problemu może pracować na ekogroszku z mocami 21-22kW zachowując wysoką sprawność.

 

Kilka spraw dynamicznie się zmienia, modele sterowań są rozwijane.

Dla mnie przy nowych typach sterowania istotna jest możliwość aktualizacji oprogramowania czy to przez usb jak w skorpionie,cobrze czy pumie czy po rs-ie jak w brulim czy ecoalu. Resztę dodatków dobieramy do własnego upodobania i stylu życia/pracy.

Edytowane przez Jarecki79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla Pana Włodka :)

 

Znalazłem:

 

"Witam wszystkich prosił bym o

poradę co może być przyczyną

takiej sytuacji:

podłączyłem nowy piec tłokowy

35 kw + sterownik puma pid

zamknięte są zawory na

grzejniki wiec chcę grzać tylko

wodę w bojlerze 140l ale po

osiągnięciu temperatury

zadanej na bojlerze zamiast

przejść w stan podtrzymania

ognia po ok 2 godzinach

sterownik podaje dawkę paliwa

i ok 5 min rozdmuchuje mimo

temperatury na piecu 55stopni

co powoduje podniesienie

temperatury na piecu do 70

stopni czy zamiast podawać

paliwo nie powinien tylko

utrzymać temperaturę

zadaną<50stopni> i dlaczego

jest aż taka różnica między

temperaturą zadaną a tą na

piecu?

może ma ktoś ten sterownik i

wie co źle mam w nim

ustawione wkońcu ma pid więc

chyba powinien sam dobierać

sobie dawki paliwa czasy

przedmuchu żeby nie przeciągać

aż tak temperatury zadanej

proszę o poradę"

 

Przyganiał kocioł garnkowi :D

 

Pisałem o ster. eCoal bo go mam i nie mam z nim żadnych problemów. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darase, uważam,że Włodek powinien pisać o rozwoju swoich produktów.

 

Twoje porównanie jest natomiast tak dalece nietrafione, że brakuje słów komentarza.

 

Choć zgadzam się, że na niektórych instalacjach będą kłopoty i to niezależnie od nazwy na sterowniku.

 

W kwestii wyjaśnienia tego, co napisałeś:

 

1. Sterowanie tłokiem to zupełnie, zupełnie inna para kaloszy.

2. Zależy jaki tłok, jak skonstruowany jego palnik, jaki skok tłoka, jak duża dawka w cyklu ruchu. Tutaj potrzebna ścisła współpraca producenta tłoka z producentem sterownika i wiedza po stronie producenta kotła.... Tłok to nie ślimak i jego sterowanie nie jest tak proste i oczywiste.

3. Osobiście uważam, że do tłoka na chwile obecną najlepiej sprawdza się kombinacja tzw algorytmu przejścia z parametrem krotności. Tego typu kombinację uważam za najlepszą, szczególnie dla trybu letniego, wówczas dla tłoków najmniejszy problem z przypadkami wygaszania i to w zasadzie już niezależnie od skoku tłoka, dawki, prędkości obrotowej przekładni.

 

Włodku, zapraszam na wątek o Sztokerze, Skamie czy o sterowaniach z alg. pid (w mojej stopce). Tam jest miejsce na pewne zajawki dotyczące rozwoju Twoich pomysłów na sterowanie.

Czekam na intensyfikację prac na Sharkiem, aby od sezonu mógł być już oficjalnie w ofercie.

Edytowane przez Jarecki79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jest już ogrzewanie podłogowe to sensowniej jest zrobić instalacje opartą na pompie ciepła.

Już tu gościł jeden forumowicz, który pisał o pompach ciepła. Jego wiedza jednak była ułomna aż w końcu przestał pisać. Tak więc nie jest to dobre miejsce na zachwalanie pomp ciepła. Tu się pisze o kotłach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...