Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 22,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Jarecki79

    2372

  • karoka65

    1606

  • zawijan

    1504

  • darase

    1326

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Też tak uważam. On jednak wyraźnie woli pisać o cudzych.

Co robić?

 

Nie piszę o cudzych produktach. Piszę o nieuczciwym marketingu.

Reaguję, gdy piszecie że sterownik xxx jest "bezproblemowy i w pełni

automatyczny, żadnych kłopotów" bo to jest nieprawda.

 

Niezależnie od tego, jakim sterownikim jest xxx. Tak się jednak

składa, że tylko jeden sterownik jest tak opisywany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest kompleks Włodka.

 

Przez dwa sezony eCoal pracował w moim domu, z moją instalacją CO bezproblemowo, czy Tobie Włodku się to podoba czy nie to mnie mało interesuje. Mam całą pracę zapisaną na karcie SD.

 

Czy twórcy sterownika eCoal atakują Pumę lub Cobrę?

 

Dwa: nikt nie broni użytkownikowi Pumy lub Cobry napisać że to są dla niego najlepsze sterowniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Już tu gościł jeden forumowicz, który pisał o pompach ciepła. Jego wiedza jednak była ułomna aż w końcu przestał pisać. Tak więc nie jest to dobre miejsce na zachwalanie pomp ciepła.

...

 

 

P.S.

W moim rankingu wg.najładniejszych kotłów dalej pierwszy Lazar :)

Nie znalazłem ładniejszego ;)

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,każdy kocioł nie zależnie od sterowania może ale nie musi być przegrzany.Wszystko kwestia ilości wody w kotle oraz jakości opału.

Nie piszcie o trybach letnich bo to nie ma sensu.Czy to będzie taki czy inny sterownik na tym samym kotle i opale może przegrzewać tak samo i nic nie poradzicie.

W nastawach ręcznych za dużo wymyślić się nie da.Albo przegrzejesz albo wygasisz

Każdy sterownik ma zabezpieczenie w celu wychłodzenia wody w kotle po przekroczeniu pewnej temp.

Skupcie się na sezonie zimowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Arturo a czy ładny kocioł da ci ciepło w domu?

To nie jest priorytet. Czy wygląd ma znaczenie ?

minertu-nie odczytałeś moich intencji...

Nie chcę i nie będę dyskutował :)

Ja mam własne priorytety ;)

Ten kocioł mi się podoba i tyle i jest pierwszy w moim rankingu wg wyglądu :)

Nie piszę nic o wydajności a jedynie o wyglądzie i nie dam się złapać w dyskusje ;)

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Z zewnątrz czy wewnątrz?

Oczywiście wygląd zewnątrz.

Skoro jest to mój ranking wg wyglądu to to co istnieje wewnątrz mnie nie interesuje ;)

 

P.S.

To taki przerywnik w sporach między sterownikami i tak ten post traktuj :)

Ja nie techniczny ale wzrokowy ;)

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Heh, to może Arturo założysz nowy wątek ?

np. Ranking najładniejszych albo urodziwych kotłów :)

Sądzę,że moje posty łapią się w temacie

"RANKING KOTŁÓW NA EKO GROSZEK" :)

U mnie musi być to coś ładne,żebym zainstalował do domu,przydactwa nie toleruje :)

 

P.S.

Szwagrowi z Heitzcośtam także zaproponowałem Lazara ze sterownikiem ;)

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarecki79

A nie ma takiego efektu jak w samochodach mała pojemność a wcale nie takie małe zużycie paliwa natomiast przy większej pojemności zużycie jest podobne jak w małym a czasami nawet niższe.Zaznaczam iż nie mam doświadczenia w sprawach ogrzewania i mogę się mylić,choć bardzo często słyszę taką opinię / że większy będzie lepszy / Zastanawiam się tylko czy 17kw nie będzie za mały na taki dom i taką instalację jaką posiadam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Timon napisał "Piotrek

są ludzie którzy słyszeć nie chcą

o innym niż dwustanowe

sterowaniu, nie wierzą że może

być coś lepszego. "

 

Timon powiedz jak to się ma do Kogoś Kto po raz pierwszy kupuje piec?

Gdy sąsiadowi powiedziałem o sterowniku eCoal to zapytał ile kosztuje z piecem bo nie chciał wierzyć że tak tanio. :) Nawet nie ma pojęcia jakie sterowniki są.

 

Darase przestan być jak papuga i powtarzać w kółko jak mantrę weź eCoal weź......

przeczytaj uważnie post który napisałem jako odpowiedź na zapytanie kolegi. Jeśli ni umie palić niech bierze z eCoalem ale jeśli umie ma duży wybór innych sterowań. nie każdy tak jak Ty ceni bardziej możliwość pochwalenia się kolegom że możesz patrzeć jak Twój sterownik pracuje, ale o paleniu nie ma pojęcia(co zresztą sam przyznałeś)

Dla mnie nie jesteś osobą wiarygodną na której opinii podczas wyboru kotła można polegać.

 

hehe gadam z gosciem na budowie... gosc wrócil ze sklepu z kotłami... zachawala mi kotły, sterowniki, ochy, achy jakie sliczne, a jakie funkconalne, sam miód cud i orzeszki , nie chcialo mi się tłumaczyć...wyjełem telefon odpaliłem aplikacje e sterownik i........ gosciowi ''cenka opadła'':wave:

 

Piotrek

telefonem domu nie ogrzejesz.

już kiedyś pisałem jaka to była panika wśród użytkowników tego sterownika jak padł serwer. nagle wszyscy zaczęli zasypywać forum postami bliskimi w swej treści panice. co nie miało przełożenia na powagę sytuacji bo przecież sterowniki działały poprawnie. tylko użytkownik był zielony bo nie wiedział co się dzieje a droga do kotłowni przecież daleka i konie trzeba zaprzęgać.

 

wielu już tutaj napisało. sterownik ma sterować procesem spalania.

reszta to dodatki.

 

 

Jeśli chcecie polecić jakiś sterownik to napiszcie że to i to robi dobrze lub robi lepiej niż taki i taki sterownik.

nie wciskajcie ludziom kitu że podgląd jego pracy przez internet załatwi wszystko bo to bzdura

pomijam że znów gadamy o steronikach a pytanie kolegi było o wybór kotła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

timon dzięki za poradę w doborze pieca czyli nie ma co się pchać w 25kw spokojnie wystarczy do 20kw.

Mam jeszcze pytanie dotyczące grawitacji ponieważ ostatnio ktoś mi powiedział że trzeba przerobić na obieg zamknięty gdyż będą duże straty ciepła.Jak masz to rozwiązane u siebie

 

 

u mnie jest układ zamknięty ze zbiornikiem przeponowym

czy będą większe straty tego Ci nie powiem- nie jestem hydraulikiem a nie chcę głupot wypisywać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarecki79

A nie ma takiego efektu jak w samochodach mała pojemność a wcale nie takie małe zużycie paliwa natomiast przy większej pojemności zużycie jest podobne jak w małym a czasami nawet niższe.Zaznaczam iż nie mam doświadczenia w sprawach ogrzewania i mogę się mylić,choć bardzo często słyszę taką opinię / że większy będzie lepszy / Zastanawiam się tylko czy 17kw nie będzie za mały na taki dom i taką instalację jaką posiadam

 

poczytaj sobie o zależnściach pomiędzy pracą na konkretnej mocy a sprawnością, im większy kocioł tym częściej będzie pracował na niskich mocach co wiąże się ze spadkiem sprawności niestety ale niekoniecznie ze spadkiem ilosci spalonego paliwa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

timon120777 przestań jak papuga pieprzyć głupoty... oczywiście że internetem domu nie ogrzeję ale....podam moze przykładzik monitorowałem cobre brulim, cobra dośc często sie wysypywała bez żadego widocznego powodu (nie wiem może miałem wadliwy egzemplarza- a może taka jej uroda) i gubiła parametry w takim wypadku kocioł albo wygasał albo wariował, w przypadku sterowaania kotła przez tel czy stronę www. nie masz czegoś takiego- poprostu zmieniasz parametry zdalnie...następna sprawa wyjazd zimą na tydzień ustawiam temp w domu na np 17st dzień przed powrotem ustawiam temp na np 22st i w domu mam cieplutko, przykłady można mnożyć... kotły na ekogroszek są NAMIASTKĄ ogrzewania bezobsługowego,jeszcze piec a jednak jego obsługa jest ograniczona do minimum majac takie sterownie moze praktycznie chodzić do kotlowni 1x na tydzień bo wszystko widzisz czy to w tel czy www nie mając takiego rozwiązania zapiepszasz codziennie do kotłowni,powiedz mi timon120777 dlaczego potentat w sterownikach firma tech wchodzi w sterowanie internetowe??moze oni się nie znaja?? nie raz , nie dwa, porównywałem inne sterowniki wiec nie pisz bzdur ze taki a taki sterownik robi to dobrze czy tamto zle...nie ma się co czarować na obecna chwile nie ma lepszego sterownika pod względem funkcjonalności,niezawodności,sposobu pracy niż ecoal i tyle,Darase ma całkowitą rację i dobrze ludziom radzi. Edytowane przez Piotrek42
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...