Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Co raz bardziej zaczynam rozumieć, dlaczego pierwszych sztuk sterowań nie chciano tak szybko dawac do testowania.

Rozumiem także dlaczego softy testowe są przekazywane konkretnym osobom a nie pojawiają się jeszcze na oficjalnej stronie.

 

Tyle,że dla jednego produktu jest to traktowane jako coś normalnego a przy drugim jest inaczej.

 

Piotrek, jakbyś napisał, że dla Twojej instalacji zbudowanej tak i tak najlepiej sprawdził się Bruli czy RT09pid, to byłoby to obiektywne.

To co robisz, to najczęściej zwyczajne krzykactwo.

 

 

Suspenser akurat dobrze wie, że i eCoal potrafi kocioł wygaszać.... i myślę, że każdy użytkownik coali czy bruliego wie, że należy odpowiednio w tym momencie dobrać parametry podtrzymania, więc z tym bezobsługowy to byłbym ostrożniejszy.

 

Wszystkie te rt09pid, cobry, pumy, plumy oraz coale mają za zadanie ułatwić życie użytkownikowi a każda firma ma na to swój sposób. Każdy użytkownik może wybrać, co mu bardziej odpowiada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Jarecki79

    2372

  • karoka65

    1606

  • zawijan

    1504

  • darase

    1326

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

 

Piotrek, jakbyś napisał, że dla Twojej instalacji zbudowanej tak i tak najlepiej sprawdził się Bruli czy RT09pid, to byłoby to obiektywne.

To co robisz, to najczęściej zwyczajne krzykactwo.

 

 

Nie kolego, u mnie sa opisy, krzykactwo to Ty uprawiasz, ja akurat nie mam żadnego biznesu w kotłach czy sterach- ale ty juz masz,np mogłbys sie ustosunkować do tego- ze twoje kotły nie będą już mieć sterownika ecoal??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kolego, u mnie sa opisy, krzykactwo to Ty uprawiasz, ja akurat nie mam żadnego biznesu w kotłach czy sterach- ale ty juz masz,np mogłbys sie ustosunkować do tego- ze twoje kotły nie będą już mieć sterownika ecoal??

 

 

Na temat zachowania E-S oraz zmiany zasad gry w "trakcie trwania meczu" oraz próby wymuszania pewnych zachowań nie mam nic dobrego do powiedzenia.

Sytuację uważam za wysoce niepoważną i z tego powodu sterowniki (oba) wyleciały ze strony głównej (nie wspomnę o instrukcjach), bo nie wiem kiedy i w jaki sposób im się znowu zmieni polityka. Jestem zły na ich zachowanie.

 

Daruję sobie większe opisy, podchodzę do tego z wielką rezerwą, bruli może zostanie, choć całkowicie straciłem na chwilę obecną zaufanie do firmy.

 

Nadal uważam,że Bruli jest lepszy ale sam eCoal jest również dobrym produktem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na temat zachowania E-S oraz zmiany zasad gry w "trakcie trwania meczu" oraz próby wymuszania pewnych zachowań nie mam nic dobrego do powiedzenia.

Sytuację uważam za wysoce niepoważną i z tego powodu sterowniki (oba) wyleciały ze strony głównej (nie wspomnę o instrukcjach), bo nie wiem kiedy i w jaki sposób im się znowu zmieni polityka. Jestem zły na ich zachowanie.

 

Daruję sobie większe opisy, podchodzę do tego z wielką rezerwą, bruli może zostanie, choć całkowicie straciłem na chwilę obecną zaufanie do firmy.

 

Nadal uważam,że Bruli jest lepszy ale sam eCoal jest również dobrym produktem.

Nie powinienem tego pisać tutaj ale skoro wywlokłeś to na wokandę.

Zapomniałeś dodać,że w tym meczu miałeś dużo fauli więc nie pisz o zmianach zasad gry bo ich po prostu nie przestrzegałeś.

Z tym co się stało E-S nie ma nic wspólnego.To czy polityka się zmieni to wiesz sam,że zależała ona od samego Ciebie.Moim zdaniem

po tych faulach oddałeś mecz walkowerem.A eCoal.pl miał wylecieć i wiesz dla czego.Jeżeli chodzi o bruli.pl to sprawa jest otwarta.

Edytowane przez minertu
zmiana w tekscie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem o jakich faulach mówisz.

 

Kupione zostało kilka sztuk na próbę, przepracowały sezon, jak zaczęliśmy wprowadzać wszystko na stronę i wyprodukowaliśmy ileś DTR to raptem się zmienia polityka.

Tak robimy zawsze, także w kwestii palników...

 

W rozmowie telefonicznej z właścicielem usłyszałem zdanie, które zaważyło o mojej opinii na temat firmy. Konkretnie,że ich nasze inwestycje nie interesują.

Zmiana warunków w trakcie trwania meczu to zwykłe świństwo, a te kilka pracujących sztuk nie daje też podstawy do takiego stawiania spraw.

Skoro się coś zaczyna i na jakieś warunki zgadza, to się tego nie zmienia. Takie jest moje zdanie.

 

Cały czas uważałem i nadal uważam, że wybór jest w rękach kupującego i nie zgadzam się na narzucanie woli.

Cieszę się, że dotychczasowi użytkownicy byli zadowoleni, sam na chwilę jestem wściekły na całą sytuację i nic dobrego nie mam do powiedzenia.

 

Nie stawiam wszystkiego jeszcze na spalonej ziemi i czekam po tej rozmowie na rozwój bruli, nie powtórzę już jednak w najbliższym czasie błędu polegającego na dodawanie takich informacji na stronę główną czy produkcję dtr-ek. Najpierw musi wrócić zaufanie, które zostało mocno nadwyrężone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno, sprzedawcy sprzedają RÓZNE kotły im wszystko jedno co i jakiego producenta sprzedadzą i tak dostaną prowizję od sprzedaży, ( wcisną komuś badziew- to na forum -nie będą mieli życia) aTy sprzedajesz swoj produkt i trudno żebyś zle o nim pisał,przecież nie będziesz podcinać gałęzi na której siedzisz..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaak .... ja tendencyjny, e-s niepoważny,nie masz dostepu do ecoala to nagle ster niedobry....a że bruliego mozna kupic to bruli jest ok... ciekawe..piszesz po prostu, to co ci w danej chwili jest na ręke i byle towar się sprzedal...niech czytelnicy sami wyciągną wnioski....

 

 

Głupoty piszesz, od samego początku mówiłem, że mi się bardziej Bruli widzi i zdania nie zmieniam.

Napisałem także, że eCoala uważam za dobry produkt, co Ci pewnie uciekło.

 

Nie podoba mi się natomiast zachowanie samej firmy i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpis 11700, ostatnie zdanie.

 

Piotrek jest ładna pogoda, grill właśnie dogasa.

Można rozmawiać o przyjemnych sprawach bez szarpania.

Mi nie przeszkadza duża obudowa sterowników E-S, nie wiem czy widziałeś pierwsze eCoale, obecny panel jest już całkiem fajny w stosunku do tego pierwszego.

To przecież fajna sprawa jak obserwuje się rozwój, to z korzyścią dla Wszystkich.

 

Życzę firmie E-S wszystkiego dobrego, napisałem tylko,że ja osobiście się nieco zawiodłem i jestem jeszcze zły, nic więcej. Potrzebuję czasu, aby to przetrawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Ci odpowiem, bo wiem jak to działa:

- gdy wygaśnie dostanę sms-a o tym i przedzwonię do sąsiada mającego podobny kocioł, żeby poszedł zobaczyć co się stało i uruchomił kocioł.

 

Czy inny sterownik wyśle mi sms-a, że coś złego się dzieje ?

 

 

 

Ja tak wybrałem - dlatego, że potrafię ustawić Bruli tak, że spali o kilka % mniej węgla niż eCOAL [oraz wygodniej mi sterując nim spalać kartony] - jak sądzisz ilu "świeżych" użytkowników będzie w stanie to zrobić ?

 

a co jeśli w okolicy nie ma sąsiada z takim kotłem( w mojej okolicy wszyscy mają kotły ze sterownikami dwustanowymi -do kogo miałbym dzwonić????) ??? co jeśli sąsiad jest pijany chory albo nie żyje albo tysiąc innych jeszcze powodów dla których ten sąsiad pomóc nie może???? ten wysłany sms nic nie zmieni, może poza faktem że jak nie będzie miał Ci kto do kociołka zajrzeć to będziesz bardziej wkurzony.:(

Dla mnie to zadna zaleta. Każdy sterownik ma zabezpieczenia zapobiegające zapłonowi opału w koszu czy przegrzaniu instalacji niezależnie czy potrafią przy tym wysyłać sms-y czy nie.

 

w temacie świeżych użytkowników. wszystkie sterowniki mają instrukcje a część świeżych użytkowników ma dar szybkiego uczenia się i dodatkowo część z nich ma ochotę nauczyć się obsługi w taki sposób by mieć kontrolę nad swoim kociołkiem a nie ufać w pełni automatyce. oni mimo niewiedzy na starcie mogą chcieć móc wybrać. Nie muszą wybierać sterowania dwustanowego, jest kilkanaście sterowników z PID czy FL które mogą im dać to czego oczekują. nie należy ich wszystkich skazywać na jeden sterownik tylko dlatego że dla mnie czy dla Ciebie jest on najlepszy.

Mój teść stoi przed koniecznością zakupu kotła. pokazałem mu eCoala i jego stronę i powiedziałem że nie będzie musiał schodzić nawet do kotłowni, poza koniecznością dosypania opału i wybrania popiołu. powiedział że on musi sam zobaczć jak się w kotle pali a nie gapić się w wykresy, poza tym jego zdolności obsługi komputera są mocno ograniczone i to co dla innych jest zaletą w jego przypadku jest wadą. I co mam mu nadal wciskać ten najlepszy produkt po zakupie którego będzie miał same negatywne odczucia?????

 

Napisałem tyle razy i jeszcze raz napiszę. Jeśli chcecie być rzetelni do doradzajcie a nie naganiajcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Timon tylko że internet nie jest czymś co musi być wykorzystywane ani w żaden sposób nie ma wpływu na prawidłową pracę kotła, kto chce to sobie podłączy kto nie chce z jakiegoś powodu nie musi.

Jak piszesz jest wiele sterowników z których ludzie są zadowoleni, czasami dlatego że nie wiedzą jak działają inne, sam wiesz ile trzeba posiedzieć nad dwustanowym, a co z takimi którzy nie mają internetu ani żadnego innego wsparcia, nie wiedzą nawet że to czy inne fora istnieją i że można takie wsparcie czy pomoc uzyskać, pomijam już czas który trzeba spędzić przy ciągłym doglądaniu i doregulowywaniu kotła.

Z tym szybkim uczeniem to byłbym ostrożny, nie którzy może to lubią ale zazwyczaj ludzie teraz są zabiegani i zapracowani, nie chcą i nie mają czasu na siedzenie przy piecu. Kupują coś co w opiniach sprzedawców jest proste w obsłudze i bezobsługowe, tego oczekują po zakupie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Timon tylko że internet nie jest czymś co musi być wykorzystywane ani w żaden sposób nie ma wpływu na prawidłową pracę kotła, kto chce to sobie podłączy kto nie chce z jakiegoś powodu nie musi.

.

 

więc nie traktujmy dostępu do internetu jako czegoś niezbędnego i wyznacznika jakości produktu.

 

z całą resztą Twojego postu czywiście się zgadzam, może poza ciągłym doglądaniem i doregulowaniem kotła. jeśli dobrze się dobierze parametry to można spokojnie całą zimę palić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karoka65 w tej chwili to jak polski pilot, nawet na drzwiach od stodoły poleci.

Jednym tylko nie wyszło bo ten co prowadził nie a za bardzo wiedział co robi, ja wiem :)

 

Karoka, jeśli pracujesz na Cobrze, to jest nowy soft do grzania

w trybie letnim. Jeśli to możliwe, sprawdź proszę jak sterownik

pracuje na nastawach zimowych.

 

Wiem, że poradzisz sobie - podobnie jak inni koledzy - z każdym

sterownikiem. Ja ze swojej strony dążę do tego, aby zmiana

sezonu z zimy na lato nie wymagała od użytkownika żadnych

działań (czy to zmiany nastaw, czy przesłaniania dmuchawy).

 

Pozdrowienia,

 

Włodek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więc nie traktujmy dostępu do internetu jako czegoś niezbędnego i wyznacznika jakości produktu.

 

z całą resztą Twojego postu czywiście się zgadzam, może poza ciągłym doglądaniem i doregulowaniem kotła. jeśli dobrze się dobierze parametry to można spokojnie całą zimę palić

 

Cześć Timon, jeśli pracujesz na Cobrze, to jest nowy soft do grzania

w trybie letnim. Jeśli to możliwe, sprawdź proszę jak sterownik

pracuje na nastawach zimowych.

 

Wiem, że poradzisz sobie - podobnie jak inni koledzy - z każdym

sterownikiem. Ja ze swojej strony dążę do tego, aby zmiana

sezonu z zimy na lato nie wymagała od użytkownika żadnych

działań (czy to zmiany nastaw, czy przesłaniania dmuchawy).

 

Pozdrowienia,

 

Włodek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...