Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 22,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Jarecki79

    2372

  • karoka65

    1606

  • zawijan

    1504

  • darase

    1326

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

z całą resztą Twojego postu czywiście się zgadzam, może poza ciągłym doglądaniem i doregulowaniem kotła. jeśli dobrze się dobierze parametry to można spokojnie całą zimę palić

 

Zgadza się, ale żeby tak ustawić trzeba mieć wprawę - podobnie jak przy ręcznej korekcie map wtrysku w silniku spalinowym.

 

Wyobraź sobie, że sprzedajesz silniki w których każdy kto kupi samochód w nie wyposażony sam musi sobie ustawić wtrysk paliwa ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca wiem bo nie ma pewności czy wygasł czy wydawało się, że wygasł bo żaru nie było widać [mnie to kiedyś też zastanawiało czy kocioł ruszy skoro na palniku ciemno].

eCoal rozpalił kocioł po 9h postoju ale to nie zależy tylko od sterownika ale od samego opału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co jeśli w okolicy nie ma sąsiada z takim kotłem( w mojej okolicy wszyscy mają kotły ze sterownikami dwustanowymi -do kogo miałbym dzwonić????) ??? co jeśli sąsiad jest pijany chory albo nie żyje albo tysiąc innych jeszcze powodów dla których ten sąsiad pomóc nie może???? ten wysłany sms nic nie zmieni, może poza faktem że jak nie będzie miał Ci kto do kociołka zajrzeć to będziesz bardziej wkurzony.:(

 

Na takie argumenty to ja cytuję klasyka: "matka siedzi z tyłu" ;)

 

w temacie świeżych użytkowników. wszystkie sterowniki mają instrukcje a część świeżych użytkowników ma dar szybkiego uczenia się i dodatkowo część z nich ma ochotę nauczyć się obsługi w taki sposób by mieć kontrolę nad swoim kociołkiem a nie ufać w pełni automatyce.

 

A co z pozostałymi ???

 

Mój teść stoi przed koniecznością zakupu kotła. pokazałem mu eCoala i jego stronę i powiedziałem że nie będzie musiał schodzić nawet do kotłowni, poza koniecznością dosypania opału i wybrania popiołu. powiedział że on musi sam zobaczć jak się w kotle pali a nie gapić się w wykresy, poza tym jego zdolności obsługi komputera są mocno ograniczone i to co dla innych jest zaletą w jego przypadku jest wadą. I co mam mu nadal wciskać ten najlepszy produkt po zakupie którego będzie miał same negatywne odczucia?????

 

Czy wiesz, że eCOAL-a można używać w sposób klasyczny tj bez komputera ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, ale żeby tak ustawić trzeba mieć wprawę - podobnie jak przy ręcznej korekcie map wtrysku w silniku spalinowym.

 

Wyobraź sobie, że sprzedajesz silniki w których każdy kto kupi samochód w nie wyposażony sam musi sobie ustawić wtrysk paliwa ;)

Właśnie twórcom sterownika eCoal.pl głównie o to chodzi aby nie było ingerencji użytkownika w proces spalania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sterownik Cobra czy Puma można rozbudować, jeżeli istnieje taka potrzeba.

Jak ktoś potrzebuje, to dokupi moduł zaworu mieszającego Alligator (369zł), skoro nie potrzebuję sterowania zaworem, obsługi kolejnej pompy za zaworem czy obsługi pompy cyrkulacyjnej, to tego nie kupię - proste jak drut.

 

Jak ktoś będzie potrzebował moduł GSM Spider, bo ma budowę i wprowadzi się za rok czasu, czy tez pracuje w delegacjach, to go sobie kupi (wycena 381zł)

itd.

 

Można część rzeczy upchać w jedno urządzenie i kasowac więcej z góry niezależnie od tego, czy ktoś tego potrzebuje czy też nie.

Można wybrac pasujące elementy i zapłacić tylko za to, co jest mi do szczęścia potrzebne. Co więcej inwestycję można rozłożyć w czasie.

Drugą metodę wybrano w Elektro-Miz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A cóż Ty tak się dopytujesz?

Czyżbyś się na tym nie znał?

 

Kto pyta, nie błądzi. :) Działamy w przeciwnych kierunkach,

stąd moje zainteresowanie.

 

Ja zmniejszam ilość nastaw, na ile potrafię.

 

Nie wiem, czy robię dobrze, skoro w Twoim sterowniku

nastaw przybywa? W końcu Twoje działanie jest na

pewno poparte wieloletnimi badaniami...

 

Wiem, napiszesz, że Ty nie produkujesz żadnego sterownika.

Takie odbijanie piłeczki, jak nie ma argumentów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, napiszesz, że Ty nie produkujesz żadnego sterownika. Takie odbijanie piłeczki, jak nie ma argumentów...

 

Tak właśnie napiszę. Nie produkuję żadnego sterownika. Ani go nie projektuję. Ani go nie programuję. Ani go nie sprzedaję. Itd.

Źle adresujesz swoje pytania. Ale przecież Ty doskonale to wiesz.

Ja natomiast doskonale wiem , po co te pytania wypisujesz. I inni też doskonale to wiedzą.

Właśnie dlatego, że nie masz argumentów. Ale to Twoja sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

timon120777

Mam pytanie co do grawitacji ponieważ ostatnio ktoś mi powiedział iż trzeba będzie przerobić instalację na obieg wymuszony bo w innym wypadku będą duże straty ciepła a co za tym idzie i opału.Jak masz to rozwiązane u siebie

 

chyba już Ci odpowiadałem na to pytanie ale powtórzę

u siebie mam obieg zamknięty z naczyniem przeponowym. czy obieg otwarty to wieksze straty tego nie wiem ponieważ się na tym nie znam

skieruj pytanie do instalatorów bo ja mogę tylko jakąś głupotę w tym temacie palnąć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jak ktoś będzie potrzebował moduł GSM Spider, bo ma budowę i wprowadzi się za rok czasu, czy tez pracuje w delegacjach, to go sobie kupi (wycena 381zł)

itd.

 

 

 

hehe ,,wycena''!!! wiec jednak nie ma w sprzedaży -sprzedajesz jak na alegro towar którego nie ma :jawdrop: taaaa za cobre ( moge sie mylic) 860zł +moduł którego nie ma 381zł moze kiedys wyjdzie moduł do internetu pewnie nastepne ze 400zł i sterownik będzie kosztowac ze 2tys....maskara jakaś!! a w ecoalu te funkcje masz w standardzie czy chcesz używać czy nie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe ,,wycena''!!! wiec jednak nie ma w sprzedaży -sprzedajesz jak na alegro towar którego nie ma :jawdrop: taaaa za cobre ( moge sie mylic) 860zł +moduł którego nie ma 381zł moze kiedys wyjdzie moduł do internetu pewnie nastepne ze 400zł i sterownik będzie kosztowac ze 2tys....maskara jakaś!! a w ecoalu te funkcje masz w standardzie czy chcesz używać czy nie...

 

Ty chyba jednak czytac nie umiesz albo zwyczajnie jakiś sfrustrowany jesteś.

 

Co Cię interesuje jak i gdzie dana osoba coś oferuje, skoro tego nie użytkujesz i nie masz zamiaru kupić?

 

eCoal kosztował wcześniej 1300zł i co z tego? Jak ktoś ma ochotę to kupi.

 

Przy Cobrze czy Pumie zdecydowano się, aby to inwestor sam decydował, co chce kupić, kiedy chce kupic i jaki ostatecznie zestaw chce posiadać.

Tobie pasować nie musi. Za ile- co Cie to interesuje, skoro nie kupisz?

 

Dodaj sobie Włodka czy mnie do ignorowanych i po sprawie.

Nie będziesz się musiał denerwować, bo Ci jeszcze pikawa siądzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...