Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 22,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Jarecki79

    2372

  • karoka65

    1606

  • zawijan

    1504

  • darase

    1326

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

A mnie bardziej interesuje po ile będzie Buran.Wiadomo już? A może już jest?

 

Już jest bo z tej wypowiedzi tak wynika

Inny sterownik z opcja podglądu pracy kotła przez internet to PUMA pid adc, dokłada się do niej moduł buran i łączy poprzez router z netem.

PUMA ma do 24stref czasowych na C.O. i do 24stref czasowych na CWU

Z tego co kojarze producent nie chciał się zgodzić na możliwośc grzebania przez internet, umożliwiał podgląd pracy.

Zobacz sobie na stronę:

http://www.elektro-miz.pl/pol/produkty/regulatory_temperatury/regulator_puma_pid.html

 

Tutaj sa PUMY podłączone poprzez Buran i router:

Podgląd pracy PUMY PID w internecie:

serwer.itask.pl/buranco

Login: test

Hasło: test

Stara wypowiedź ale chyba jeszcze aktualna.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie bardziej interesuje po ile będzie Buran.Wiadomo już? A może już jest?

 

Buran jest starszym pomysłem, który służył do rozwoju.

Burana podłączonego ma m.in. Karoka, korzystał z niego też Suspenser.

Z panelu admina np. Włodek może odczytać nieco więcej informacji... zobaczy także więcej kotłów...

 

Coś bardziej komercyjnego pojawi się nieco później, musi się dobrze przetestować, zanim trafi w pierwsze ręce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Softy eCoala oraz Bruli także są w wersjach nieoficjalnych, także tablety, które dostała część osób nie są oficjalnie dostępne na stronie producenta i nikt nie wypisuje,że pochodzą z wietnamskiego bazaru czy, że oferuje się towar, którego nie ma. Edytowane przez Elfir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie tak na marginesie to wszelkie ustne umowy są w 100% wiążące i mogą być przez strony co do zasady dowolnie formułowane i nie potrzeba tu żadnych kwitków ani rachunków. Są jednak dziedziny w których co do ważności umowy wymagana jest forma pisemna notarialna np. zakup czy też sprzedaż naszego domku. :)

 

Z ciekawostek to np. możemy całkiem legalnie kupić lub sprzedać na podstawie ustnej umowy samochód i umowa ta będzie w 100% ważna - pozostanie jedynie mały problemik w zakresie postępowania administracyjnego co do przerejestrowania samochodu - ale też jest to do skutecznego przeprowadzenia.

 

No tam pomijam tu prowadzenie działalności gospodarczej bo to zupełnie inna sprawa :)

 

Sorki za ten Off-topic ale tak mnie jakoś naszło :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarecki napisał "Sterownik Cobra

czy Puma można

rozbudować,

jeżeli istnieje

taka potrzeba.

Jak ktoś

potrzebuje, to

dokupi moduł

zaworu

mieszającego

Alligator (369zł),

skoro nie

potrzebuję

sterowania

zaworem,

obsługi kolejnej

pompy za

zaworem czy

obsługi pompy

cyrkulacyjnej, to

tego nie kupię -

proste jak drut.

Jak ktoś będzie

potrzebował

moduł GSM

Spider, bo ma

budowę i

wprowadzi się za

rok czasu, czy

tez pracuje w

delegacjach, to

go sobie kupi

(wycena 381zł)

itd.

Można część

rzeczy upchać w

jedno urządzenie

i kasowac więcej

z góry

niezależnie od

tego, czy ktoś

tego potrzebuje

czy też nie.

Można wybrac

pasujące

elementy i

zapłacić tylko za

to, co jest mi do

szczęścia

potrzebne. Co

więcej inwestycję

można rozłożyć

w czasie.

Drugą metodę

wybrano w

Elektro-Miz"

 

Nie wprowadzaj ludzi w błąd, moje Ogniwo 15kw ze ster. eCoal kosztowało 6500, czy za tą cenę sprzedasz swój piec z Pumą i dostępem do sterowania przez internet? trzeba słono dopłacić :) a i tak będzie tylko podgląd przez internet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

darase - skoro tak mówisz, że uchroni od paserstwa.

 

Wracając jednak do tematu kociołków - to sobie myślę, że skoro mój producent Kielara podchodzi, nadal tak, rzetelnie do serwisu kotłów i gwarancji z czego jestem bardzo zadowolony to nawet w tym wypadku nie musiałbym mieć dowodu zakupu - jeżeli honorowałby ustna umowę i realizował serwis.

 

To już całkiem w temacie przypominam, że są żeliwne kotły Kielar i jak ktoś stawia na trwałość i solidność wykonania to jak najbardziej można zainwestować. Kotła jednak nie polecam bo wymaga sporo uwagi i doprecyzowania niektórych rzeczy aby można z niego być zadowolonym :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darese nikogo w błąd nie wprowadzam, eCoal kosztował 1300zł.

 

Te Twoje 6500zł to jak pamiętam po Twoim odliczeniu VAT-u...

Nie interesuje mnie gdzie, jak załatwiasz sobie upusty na wyrób, który zastępuje coś nowszego. To Twoja sprawa.

 

Również Ciebie proszę, abyś nie komentował czegoś, o czym nie wszystko wiesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oszczerstw... powiadasz??? podaj mi choć jeden link to modułu , reklamujesz wszedzie swój towar i twoja bezczelność nie zna granic... Ty reklamujesz swoje kotły a włodek-pid swoje sterowniki...robicie wszystko zeby tylko sprzedał sie kocioł+ sterownik...

 

1. Tłumaczyłem co i jak.

2. Mówiłem,że i tak nie kupisz, bo nie masz produktu, gdzie to można podłączyć, używasz czegoś innego

3. Prosiłem, abyś nie pisał o rzeczach, o których pojęcia nie masz, abyś nie interesował się towarami oraz sposobami ich oferowania, skoro i tak ich nie kupisz

4. Napisałem także o odwrotnej sytuacji z oferowaniem tabletów przez Elektro-System, co zostało bez echa.

 

Dalej obrażać się już nie pozwolę. Wybiórcza sprawiedliwość jakoś mi nie odpowiada. Włodek nie wkleja linków, nie ma też niczego w podpisie.

W przeciwieństwie do drugiej strony, gdzie bez żądnych oporów w podpisie widnieje link do własnej strony reklamującej ogniwo a także na konkurencyjne forum.

 

Całością niech się zajmie admin, bo Twoich obelg mam już dość a prosić i tłumaczyć więcej nie ma już sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oszczerstw... powiadasz??? podaj mi choć jeden link to modułu , reklamujesz wszedzie swój towar i twoja bezczelność nie zna granic... Ty reklamujesz swoje kotły a włodek-pid swoje sterowniki...robicie wszystko zeby tylko sprzedał sie kocioł+ sterownik...

 

Włodek niczego nie reklamuje. Jeśli uważasz inaczej, podaj

przykład - albo odwołaj i przeproś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarecki napisał : "Te Twoje 6500zł to jak

pamiętam po Twoim odliczeniu

VAT-u...

Nie interesuje mnie gdzie, jak

załatwiasz sobie upusty na

wyrób, który zastępuje coś

nowszego. To Twoja sprawa."

 

Mylisz się dostałem fakturę na 22% , kupiłem przez internet i nie złatwiłem upustów, to jest Twoje kłamstwo, czemu kłamiesz?

Gdy kupowałem Ogniwo eko to Ogniwa eko plus nie było, kolejne kłamstwo.

 

1300? może kupowałeś jako detalista? Kup 100 sztuk to i cena spadnie.

Edytowane przez darase
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darase, kup min.100szt Cobry to i jej cena nie będzie wynosić 860zł, rozmowa dotyczyła detalu!!

 

Powtarzam,że nie moja sprawa jak kupowałeś kocioł, to Twoja sprawa, wcześniej wspominałeś o odliczeniu VAT-u i nie wiem jaką to cenę podawałeś, czy to 6500zł to po Twoim odliczeniu VAT-u czy przed. Twój zakup, jestes z niego zadowolony, nic mi do tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Tłumaczyłem co i jak.

2. Mówiłem,że i tak nie kupisz, bo nie masz produktu, gdzie to można podłączyć, używasz czegoś innego

3. Prosiłem, abyś nie pisał o rzeczach, o których pojęcia nie masz, abyś nie interesował się towarami oraz sposobami ich oferowania, skoro i tak ich nie kupisz

4. Napisałem także o odwrotnej sytuacji z oferowaniem tabletów przez Elektro-System, co zostało bez echa.

 

Dalej obrażać się już nie pozwolę. Wybiórcza sprawiedliwość jakoś mi nie odpowiada.

 

Jarecki myslisz że ludzie czytający FM mają IQ<50?? myślisz że nikt nie widzi jak kłamiesz, kluczysz,podajesz nierzetelne informacje (chocby chwalenie sie modułem którego nie ma) Byle tylko sprzedać swój wyrób...skąd wiesz że nie kupię?? mamy wolny rynek mogę kupić do SWOJEGO kotla co mi żywnie podoba, choćby i sam moduł...pod warunkiem że będzie sprzedawany w normalnym obrocie, stać mnie na cobre czy pumę z dowolnymymi modulami,dla mnie jestesteś mało wiarygodny i tyle....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarecki napisał "...wcześniej wspominałeś

o odliczeniu VAT-u i nie wiem

jaką to cenę podawałeś, czy to

6500zł to po Twoim odliczeniu

VAT-u czy przed. "

 

Jeśli kolego nie wisz to nie pisz.

:)

 

6500 to cena za jaką kupiłem, do tego odliczyłem różnicę vatu którą każdemu oddają a ludzie nawet o tym nie wiedzą, kupując niejednokrotnie drożej na vat 8%

 

Jeśli Cobra kosztuje 860zł to zapewne Puma jest droższa i różnica między eCoalem maleje a cena modułów pozostaje taka sama czyli Puma +moduły= najdroższy sterownik :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sterownik cobra policzmy...860zł

moduł Alligator 369zł

moduł spiader (którego nie ma) 381zł

Już mamy najdroższy sterownik na rynku 1610zł!!! a dalej nie mamy neta

jeszcze moze dojdzie kiedyś moduł buran i mamy 2000zł!!!! za sterownik

 

Kocioł Sztoker 15 kW z Cobrą to 6760 zł u kolegi z forum Karoki, http://www.karoka.eu.

Ekskluzywny kocioł z luksusowym sterownikiem :).

Edytowane przez Wlodek_PID
zapomniałem podać moc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...