Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

...W przeciwieństwie do drugiej strony, gdzie bez żądnych oporów w podpisie widnieje link do własnej strony reklamującej ogniwo a także na konkurencyjne forum.

 

Czy ja Cię zaczepiam?

Czy Elektro-System Cię zaczepia?

Czemu Ty się nas czepiasz?

Masz jakiś powód ku temu?

 

A może brakuje Ci mojego towarzystwa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Jarecki79

    2372

  • karoka65

    1606

  • zawijan

    1504

  • darase

    1326

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

I co tam jest w tym luksusowym sterowniku?

 

To ty Zawijan nie wiesz co jest luksusowego w cobrze?? cena jest luksusowa !!! ze wszystkimi bajerami które ma ecoal ( jak autorzy w koncu dodadzą moduły)sterownik bedzie kosztować kolo 2000!! bedzie to NAJDROŻSZY sterownik na rynku !!!

Edytowane przez Piotrek42
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam ten wątek od dłuższego czasu, ale na litość, dajcie już sobie spokój z tymi waśniami na łamach tego wątku. Macie swoje adresy pocztowe i tam wymieniajcie swoje racje.

Cieszę się tylko z jednego powodu. Ja już jestem po zakupach a nawet jak bym jeszcze nie kupił, to ciężko bym się zastanawiał.

Nie mam nic do nikogo, piszę do wszystkich. Ale we wskazanym problemie właściwe osoby będą wiedziały do kogo ten apel.

Nowy człowiek który chce wybrać kocioł ze sterownikiem będzie miał was za niezbyt wiarygodnych, takie przepychanki to bardziej na bazar się nadają. I czy macie nadzieję że ludzie będą wybierać wasze wyroby po takiej dyskusji?.

Wiem że kotły (a o nich ten wątek) same nie będą pracowały, potrzebny jest sterownik. Każdy pisze o swoim kotle ze sterownikiem i innych się nie czepia i o nich nie pisze. Wtedy dyskusja będzie i na temat i na tyle czytelna że kupiec będzie miał w czym wybrać.

To się tyczy producentów, wytwórców itp.

Natomiast co do zwykłych użytkowników to jak najbardziej jest aby wyrażali swoje opinie, jednak też było by miłe aby nikogo nie obrażać.

Myślę że nie macie do mnie pretensji. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam ten wątek od dłuższego czasu, ale na litość, dajcie już sobie spokój z tymi waśniami na łamach tego wątku. Macie swoje adresy pocztowe i tam wymieniajcie swoje racje.

Cieszę się tylko z jednego powodu. Ja już jestem po zakupach a nawet jak bym jeszcze nie kupił, to ciężko bym się zastanawiał.

Nie mam nic do nikogo, piszę do wszystkich. Ale we wskazanym problemie właściwe osoby będą wiedziały do kogo ten apel.

Nowy człowiek który chce wybrać kocioł ze sterownikiem będzie miał was za niezbyt wiarygodnych, takie przepychanki to bardziej na bazar się nadają. I czy macie nadzieję że ludzie będą wybierać wasze wyroby po takiej dyskusji?.

Wiem że kotły (a o nich ten wątek) same nie będą pracowały, potrzebny jest sterownik. Każdy pisze o swoim kotle ze sterownikiem i innych się nie czepia i o nich nie pisze. Wtedy dyskusja będzie i na temat i na tyle czytelna że kupiec będzie miał w czym wybrać.

To się tyczy producentów, wytwórców itp.

Natomiast co do zwykłych użytkowników to jak najbardziej jest aby wyrażali swoje opinie, jednak też było by miłe aby nikogo nie obrażać.

Myślę że nie macie do mnie pretensji. :)

Ja nie mam :) I doskonale rozumię co piszesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Każdy (niech) pisze o swoim kotle ze sterownikiem i innych się nie czepia i o nich nie pisze. Wtedy dyskusja będzie i na temat i na tyle czytelna że kupiec będzie miał w czym wybrać.

To się tyczy producentów, wytwórców itp.

 

Kilka razy proponowałem kolegom producentom, aby pozakładali swoje blogi/poradniki (takie, jak mój) i prezentowali tam wszystko o swoich kotłach. Jak groch o ścianę.

Niestety. Wolą pisać o kotłach (i sterownikach) cudzych. Tak, jakby to oni znali je najlepiej (te cudze). A może nie mają nic ciekawego do napisania o swoich kotłach? Za to często i ostro krytykują mnie za to, że podaję linki do swoich materiałów.

Więc też ich skrytykuję.

Dlaczego - u licha - nie podajecie linków do swoich poradników? Czyżbyście nie chcieli, aby użytkownicy powiększali swoją wiedzę o użytkowanych urządzeniach?

A może myślicie, że użytkownik to taki ..., który jest najszczęśliwszy, jak dostanie gołe baby na wyświetlaczu swojego sterownika? Oczywiście w wysokiej rozdzielczości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak w kotle sterownik to mózg, nawet "badziewiaczek" kolegi Karaoka świetnie się spisuje.

 

Elfir proszę o ponowne przemyślenie tematu sterownik, najwidoczniej komuś nie pasuje temat sterownika.

 

W kotle najważniejszą rolę odgrywa sterownik, potem palnik i cała reszta. Dla mnie wyznacznikiem była również mała ilość wody w kotle, teraz w trybie lato podgrzanie wody z tem. 42 st do 50st jest błyskawiczne a i podtrzymywanie tem. małej ilości wody mniej kosztuje. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja powiem tak ;)

Ranking kotłów na Paliwa Stałe to jest mit ...

Każda mała zaczynająca walczyć o klienta firma robi na początku kotły porządnej jakości, buduje swoją opinię na rynku i przychylność instalatorów, użytkowników, sprzedawców.

Sprzedaje coraz więcej i więcej i nagle pojawiają się pomysły:

- wejdźmy do marketu - nowa linia;

- zacznij kupować stal za granicą będzie taniej;

- zlecamy coraz więcej i więcej na zewnątrz;

- zatrudniamy np 50 spawaczy - na początku było 15 porządnych fachowców a przy 50 niższa stawka większe limity - więcej spier..... kotłów..

- brak serwisu - często stworzony przez instalatorów z łapanki którzy nie zawsze wiedzą jak zamontować kocioł a co dopiero naprawić :)

 

Mógłby pisać tak do jutra..

Kocioł jest dobry wtedy jak przez 10 lat działa bez żadnych wad i poważnych awarii ale niestety takich kotłów jest coraz mniej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gumterowo :)

pozdro

 

Mój ranking :mam piec Ogniwo 15kw ze ster. eCoal

 

Number 1 kotły ze sterownikiem eCoal (działa u mnie drugi sezon bezproblemowo dalej jestem zadowolony i ponownie kupiłbym go, działa w automacie, dostęp przez telefon, laptopa i internet)

 

Number 2 kotły ze sterownikiem Bruli(napisany przez tych samych panów co eCoal)

 

Number 3 kotły ze ster. Puma (Włodek fajny gość)

 

Number 4 kotły ze ster. Cobra(jak wyżej)

 

Number 5 kotły z innymi sterownikami (nie znam ich)

 

Mój mały ranking. Cdn. :)

Edytowane przez darase
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To moze o palnikach też nie bedziemy pisać??? przeciez sterownik to integralna część kotła...ehhhhh
\

 

Jeśli będziesz pisał o sterowniku w konkretnym modelu kotła, który polecasz do rankingu, nie zamierzam się wtrącać. Ale dotychczas była to kłótnia między producentami sterowników i tobą jako głównym podżegaczem. Naprawdę, osoba zainteresowana tematem zauważy gdzie kończą się rady a zaczyna marketing.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mna szanowna Elfir a gupą osób którzy na siłe chca wypromować i sprzedać dzięki FM swoje wyroby- to subtelna róznica, ja jestem uzytkownikiem kotła a nie wytwórcą, wiec- kocioł ogniwo ze sterownikiem ecoal jest bardzo dobry,dlaczego? bo ma sterownik ecoal :) a kocioł skam-p jest do d...dlaczego bo ma sterownik cobre...moze byc???

 

Ps nazwy sa przypadkowe chciałem pokazać tylko bezsens rozmow o kotłach bez sterowników!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to pisz o kotłach z danym sterownikiem a nie czepiaj się właściciela firmy, że zachwala swój towar. Jak to sobie wyobrażasz, że będzie zachwalał konkurencję?

Wszystko byłoby dobrze jak by to tak wyglądało.

Lecz najgorsze jest to że zaczyna się dobrze a potem następuje pisanie o konkurencji, opisywanie co ON ma a co JA mam.

Tego nie powinno być. No może nie w takiej formie jak tutaj.

Niech wszyscy piszą TYLKO O SWOIM. Dla użytkowników lub potencjalnych kupujących jest dopuszczana krytyka, a dla nich odpowiedzi na nią. A nie między sobą.

Chociaż z drugiej strony zawsze to mobilizuje do dalszego rozwoju swojego wyrobu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...