Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 22,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Jarecki79

    2372

  • karoka65

    1606

  • zawijan

    1504

  • darase

    1326

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

A ja powiem tak ;)

Ranking kotłów na Paliwa Stałe to jest mit ...

Każda mała zaczynająca walczyć o klienta firma robi na początku kotły porządnej jakości, buduje swoją opinię na rynku i przychylność instalatorów, użytkowników, sprzedawców.

Sprzedaje coraz więcej i więcej i nagle pojawiają się pomysły:

- wejdźmy do marketu - nowa linia;

- zacznij kupować stal za granicą będzie taniej;

- zlecamy coraz więcej i więcej na zewnątrz;

- zatrudniamy np 50 spawaczy - na początku było 15 porządnych fachowców a przy 50 niższa stawka większe limity - więcej spier..... kotłów..

- brak serwisu - często stworzony przez instalatorów z łapanki którzy nie zawsze wiedzą jak zamontować kocioł a co dopiero naprawić :)

 

Mógłby pisać tak do jutra..

Kocioł jest dobry wtedy jak przez 10 lat działa bez żadnych wad i poważnych awarii ale niestety takich kotłów jest coraz mniej...

 

Samo sedno tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałaś do Piotrka42:

\

Jeśli będziesz pisał o sterowniku w konkretnym modelu kotła, który polecasz do rankingu, nie zamierzam się wtrącać. Ale dotychczas była to kłótnia między producentami sterowników i tobą jako głównym podżegaczem. Naprawdę, osoba zainteresowana tematem zauważy gdzie kończą się rady a zaczyna marketing.

 

Muszę Cię sprostować.

To była kłótnia między jednym producentem sterowników i Użytkownikami innych sterowników. Nie dostrzegłem w niej żadnego innego producenta sterowników poza tym jednym.

Edytowane przez zawijan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to pisz o kotłach z danym sterownikiem a nie czepiaj się właściciela firmy, że zachwala swój towar. Jak to sobie wyobrażasz, że będzie zachwalał konkurencję?

 

Zawsze uważałem, że zachwalanie swoich wyrobów na forum nie jest niczym zdrożnym. Pisałem o tym kilkakroć także tutaj. Co innego jednak zachwalanie swego, a co innego notoryczne "postponowanie" wyrobów konkurencji. W dodatku - mało merytoryczne, bo nie poparte żadnymi badaniami, testami itp. To mało etyczne, choć może bardzo kulturalne.

Skłaniałbym się ku opinii, że Piotrek42 wie więcej o sterownikach od tego kłócącego się z nim producenta sterowników. Bo ten producent ma wiedzę raczej tylko o swoim. Tak sądzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli najlepiej będzie, jak nikt nie zapyta o niewygodne rzeczy.

Niech każdy chwali swój towar!

 

Czy to jest bazar, czy forum?

 

Tak jest, jak ja zapytałem o niewygodne rzeczy to z odrazu donieśliście z jareckim na mnie do admina...jest coś takiego jak rzetelnośc producenta, a wy uprawiacie politkę pobożnych życzeń.jak pisze producent-sprzedawca , o swoich produktach wiec niech pisze sprawdzone, prawdziwe dane a nie dane z kosmosu.niezgodne z prawdą. Co niektórzy chą tylko złapać jelenia upchnąć mu swoj towar a pozniej...... bujaj sie kolego z kiepskim kotłem na dułgie lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli najlepiej będzie, jak nikt nie zapyta o niewygodne rzeczy.

Niech każdy chwali swój towar!

 

Czy to jest bazar, czy forum?

 

haha, ale odkrycie ...

 

Skoro na 10 piszących 6 to handlarze 3 naganiaczy-krzykaczy i tylko 1 bezstronny użytkownik, to twoje pytanie wydaje się być naiwnym!

 

 

Na szanujących się forach takie osoby są grzecznie wypraszane.

Prawda panie Zawijanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

haha, ale odkrycie ...

Skoro na 10 piszących 6 to handlarze 3 naganiaczy-krzykaczy i tylko 1 bezstronny użytkownik, to twoje pytanie wydaje się być naiwnym!

Na szanujących się forach takie osoby są grzecznie wypraszane.

Prawda panie Zawijanie?

 

Zależy, jaki jest cel forum.

Twoja statystyka jest jednak trochę koślawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie jest wejść na forum po 3 tygodniach i zobaczyc że w zasadzie nic sie tutaj nie zmieniło :D. Każdy nowy po przeczytaniu tych blisko 600 stron będzie miał jeszcze wiekszy mętlik w głowie niz przed xzytanie :p. Pozdrowienia dla wszystkich...... a..... niedługo odpale swoją maszyne to opowiem o wrażeniach:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o trwałość takiego rusztu awaryjnego.

Wiem, że w kotłach Defro są ruszty wodne tylko nie wiem jak to się sprawdza.

 

Edit.

Już doczytałem sobie zalety i wady, wiem, że żeliwny jest mniej trwały ale łatwiej go wymienić jeśli jest on rusztem ruchomym, natomiast z wodnym nie jest tak kolorowo ponieważ spada sprawność kotła i już tak łatwo wymienić tego się nie da.

Edytowane przez pawko_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o trwałość takiego rusztu awaryjnego.

Wiem, że w kotłach Defro są ruszty wodne tylko nie wiem jak to się sprawdza.

 

Edit.

Już doczytałem sobie zalety i wady, wiem, że żeliwny jest mniej trwały ale łatwiej go wymienić jeśli jest on rusztem ruchomym, natomiast z wodnym nie jest tak kolorowo ponieważ spada sprawność kotła i już tak łatwo wymienić tego się nie da.

Są tutaj użytkownicy kotłów z rusztem wodnym.Jak się pojawią to zapewne coś naskrobią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz

"W popielniku niema już

niedopalonego groszku,

natomiast są spieki. Wydaje mi

się, że żar nieznacznie się

zapada w retorte, nad żarem

pozostają spieki.

Problemem jest duże spalanie.

Zbiornik mieści 250l paliwa, czyli

ok. 200kg suchego ekogroszku.

Spala 50kg/dobe.

Czy wydłużać dalej przerwe

podawania- żar będzie się

szybciej zapadał w retorte, może

obniżyć jeszcze nadmuch?"

 

Przecenili o 500zł, dlatego zainteresowałeś się?

Z jakim sterem masz ofertę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...