Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

 

Przecenili o 500zł, dlatego zainteresowałeś się?

Z jakim sterem masz ofertę?

 

 

Przymierzam się do zakupu kotła firmy HKS Lazar ze względu na sterownik fuzzy logic i możliwość sterowania piecem z poziomu salonu. Promocja na 500 zł nie ma żadnego znaczenia, mogę kupić droższy piec. Chcę kupić raz a dobrze . Mój dom ma powierzchnie 110 m2 ściana Ytong 30 +15 styropian, poddasze nieużytkowe (strop ocieplony 15 cm styropianem) + wełna na dachu 25 cm. Kocioł jaki wybrałem to HKS Lazar UNIKOMFORT AUTOMAT 16 KW. Proszę o informację czy są jakieś inne DOBRE kotły z podajnikiem które spełniałyby moje wymagania:

(prostota obsługi) - mój pierwszy kocioł

dobry sterownik

jakość wykonania = trwałość

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Jarecki79

    2372

  • karoka65

    1606

  • zawijan

    1504

  • darase

    1326

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

"...ze względu na sterownik fuzzy logic i możliwość sterowania piecem z poziomu salonu. "

 

Na czym polega to "sterowanie z salonu"? Jak to jest zrobione?

 

Nie wiem czy dobrze się wyraziłem chodzi o funkcję realizowane przez regulator : http://www.lumo.com.pl/pdf_techniczne/sterownik_ekoster200.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz

"W popielniku niema już

niedopalonego groszku,

natomiast są spieki. Wydaje mi

się, że żar nieznacznie się

zapada w retorte, nad żarem

pozostają spieki.

Problemem jest duże spalanie.

Zbiornik mieści 250l paliwa, czyli

ok. 200kg suchego ekogroszku.

Spala 50kg/dobe.

Czy wydłużać dalej przerwe

podawania- żar będzie się

szybciej zapadał w retorte, może

obniżyć jeszcze nadmuch?"

 

Przecenili o 500zł, dlatego zainteresowałeś się?

Z jakim sterem masz ofertę?

Martwy sezon więc czasami producenci obniżają ceny,sprzedawca ma ograniczone pole manewru,tutaj za wiele nie powojujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy dobrze się wyraziłem chodzi o funkcję realizowane przez regulator : http://www.lumo.com.pl/pdf_techniczne/sterownik_ekoster200.pdf

Jak kupisz kocioł z regulatorem internetowym to wystarczy laptop a nawet tablet.Pozostałe programatory masz w sterowaniu.Nie musisz nic dokupywać.

Poza tym wystarczy raz ustawić temp wewnętrzna a reszta ma zająć się dobry regulator kotła.Ty masz spokojnie kawkę pic a nie sterować kotłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze się wyraziłeś. Ze schematu widzę, że podłącza się do niego do dwóch dodatkowych czujników temperatury i wykonuje połączenie z regulatorem kotła.I dopiero regulator kotła steruje kilkoma obiegami (jeśli zostały wykonane). Połączenie jest przewodowe, prawdopodobnie sterowanie jest typu załacz/wyłacz obieg (pompkę) konkretny obieg. Nie wiem jak teraz, ale jakiś czas temu przeglądając dokumentację sterownika firmy Plum natknąłem sie na informację, że dokładnośc pomiaru temperatury wynosi DWA stopnie Celsiusa. Przy tak zaawansowanej elektronice spodziewałbym się dokładniejszego pomiaru.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze się wyraziłeś. Ze schematu widzę, że podłącza się do niego do dwóch dodatkowych czujników temperatury i wykonuje połączenie z regulatorem kotła.I dopiero regulator kotła steruje kilkoma obiegami (jeśli zostały wykonane). Połączenie jest przewodowe, prawdopodobnie sterowanie jest typu załacz/wyłacz obieg (pompkę) konkretny obieg. Nie wiem jak teraz, ale jakiś czas temu przeglądając dokumentację sterownika firmy Plum natknąłem sie na informację, że dokładnośc pomiaru temperatury wynosi DWA stopnie Celsiusa. Przy tak zaawansowanej elektronice spodziewałbym się dokładniejszego pomiaru.

 

dokładność wynosi 1C, a nie dwa

a sterowanie obiegami realizowane jest poprzez siłowniki na zaworach mieszających, a nie pompy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

VID.

A skąd ta informacja o dokładności 1 stopień? Bo teraz odświeżyłem sobie informację i wyraźnie napisane w dokumentacji DWA stopnie.

I skąd ta informacja o siłownikach zaworów? Bo widzisz wygląda na to, że mogą być sterowane siłowniki ale potrzebny jest inny panel rozszerzający, nie ecoSTER200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

każdy ma swoje wady i zalety, choć Wiem, tu panuje tylko jedno sterowanie.

 

Są też różne instalacje i różne budynki nie w każdym sprawdzi się sterowanie cykliczne pompą

 

by zrozumieć czasem wystarczy spojrzeć z szerszej perspektywy, niż prosta instalacja grawitacyjna na żeliwnych grzejnikach w starym poniemieckim domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

VID.

A skąd ta informacja o dokładności 1 stopień? Bo teraz odświeżyłem sobie informację i wyraźnie napisane w dokumentacji DWA stopnie.

I skąd ta informacja o siłownikach zaworów? Bo widzisz wygląda na to, że mogą być sterowane siłowniki ale potrzebny jest inny panel rozszerzający, nie ecoSTER200.

 

tak dla ścisłości:

dokładność temp CO, CWU, kotła, temp zew to 1C

dokładność temperatury wewnętrznej na ecoster200 to 0,1C

 

skąd?

mam ten sterownik 800T z ekosterem200

 

podstawowy sterownik to jeden obieg i jeden siłownik zaworu.

 

by mieć 3 obiegi i 3 siłowniki, potrzebny tzw moduł M1 i 2 dodatkowe czujniki wewnętrzne prócz tego który znajduje się w ecosterze200

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Źle mnie zrozumiałeś. Ja nie propaguję żadnego sterowania. Forumowicz rozpoczął dyskusję o rozwiązaniach firmy Plum (bo jest tego sporo) więc dyskutujemy. Minertu informuje o ecoalu ale należy podkreślić, że jest to sterowanie dla JEDNEGO OBIEGU. Jeśli ktoś ma kilka obiegów do sterowania to może korzystać z rozwiązań Pluma, po to zostały zrobione. Ale musi brać pod uwagę to co producent pisze w dokumentacji o dokładności pomiaru temperatury- być może uniknie rozczarowań. Żeby nie być jednostronnym należy przypomnieć, że w ecoalu również dokładność pomiaru temperatury może być różna. Aby temu zaradzić producent ecoala wyposażył sterownik w procedurę KALIBRACJI czujników czyli pisząc po ludzku UWIARYGODNIENIA pomiarów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

każdy ma swoje wady i zalety, choć Wiem, tu panuje tylko jedno sterowanie.

 

Są też różne instalacje i różne budynki nie w każdym sprawdzi się sterowanie cykliczne pompą

 

by zrozumieć czasem wystarczy spojrzeć z szerszej perspektywy, niż prosta instalacja grawitacyjna na żeliwnych grzejnikach w starym poniemieckim domu.

Dlaczego tylko jedno?

Przecież każdy może pisać o sterowaniu jakim tylko chce.Nikt nikomu niczego nie broni pisać.

Tak działa większość nowoczesnych sterowników opartych o fuzzy logic

 

Tak działa bruli.pl

 

Cechy sterownika bruli.pl

 

 

 

  • zdalna obsługa i ustawianie parametrów pracy regulatora kotła z każdego miejsca na świece przy pomocy przeglądarki internetowej
  • kontrola i ograniczanie temperatury spalin w oparciu o logikę rozmytą (fuzzy logic)
  • aktualizacja oprogramowania sterownika przez internet
  • ustawianie parametrów serwisowych pracy regulatora oraz kalibracja czujników przy użyciu przeglądarki internetowej
  • rejestracja na karcie pamięci alarmów i innych zdarzeń
  • rejestracja na karcie pamięci parametrów pracy kotła
  • ustawianie temperatury normalnej (dziennej) i obniżonej (nocnej) dla centralnego ogrzewania i ciepłej wody użytkowej w cyklu dobowym i tygodniowym
  • regulator pogodowy z możliwością ustawienia temperatury normalnej (dziennej) i obniżonej (nocnej) w cyklu dobowym i tygodniowym
  • regulator pokojowy z możliwością ustawienia temperatury normalnej (dziennej) i obniżonej (nocnej) w cyklu dobowym i tygodniowym
  • możliwość współpracy z termostatem pokojowym
  • niezależne zabezpieczenie termiczne kotła przed niekontrolowanym wzrostem temperatury

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie być jednostronnym należy przypomnieć, że w ecoalu również dokładność pomiaru temperatury może być różna. Aby temu zaradzić producent ecoala wyposażył sterownik w procedurę KALIBRACJI czujników czyli pisząc po ludzku UWIARYGODNIENIA pomiarów.

być może się nie zrozumieliśmy, mi chodziło bardziej o skalowanie czujników

tobie o to czy wskazywane 20,5C rzeczywiście jest 20,5C, a nie 21,3C.

 

dokładność pomiaru - faktycznie stoi jak byk w instrukcji 2C, ale ja u siebie nie zauważyłem takich rozbieżności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego sądzisz ,że eCoal.pl jest dla jednego obiegu?

Oczywiście są sterowania nawet dla 8 obiegów,tylko pytanie czy je wykorzystamy?

Dla kilku obiegów najlepiej zastosować rozdzielacz z termostatami , mieszalnikiem i po sprawie.

Teraz praktycznie najczęściej stosowany w nowym budownictwie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...