Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

 

 

Wyobrażasz sobie takiego gagatka ładującego brudny ekogroszek, ludzie z taką kasą nie bawią się w palaczy :)

 

taki gagatek ma swojego palacza, sprzątacza i kosiarza trawy w ogródku

 

po za tym co chcesz przez to powiedzieć?

że nie potrzebne takie możliwości w sterowniku?

 

ja uważam, że nie szkodzą i lepiej je mieć i z nich nie korzystać, niż chcieć z nich skorzystać i nie mieć takiej możliwości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Jarecki79

    2372

  • karoka65

    1606

  • zawijan

    1504

  • darase

    1326

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ale musi brać pod uwagę to co producent pisze w dokumentacji o dokładności pomiaru temperatury- być może uniknie rozczarowań. Żeby nie być jednostronnym należy przypomnieć, że w ecoalu również dokładność pomiaru temperatury może być różna. Aby temu zaradzić producent ecoala wyposażył sterownik w procedurę KALIBRACJI czujników czyli pisząc po ludzku UWIARYGODNIENIA pomiarów.

 

Typowa dokładność powszechnie stosowanych czujników KTY to 2'C

(1'C dla 25'C). Pt100 lub Pt1000 są dokładniejsze, ale droższe.

 

Należy pamiętać, że niewłaściwe zamocowanie czujnika (lub niewłaściwe

poprowadzenie przewodu czujnika, przez który "ucieka" ciepło) prowadzi

do znacznie większych błędów pomiaru.

 

W grzaniu nie ma potrzeby osiągania większej dokładności, jak komuś

jest zimno, to podnosi nastawę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znów patrzysz ze swojej perspektywy, ja zresztą też nie potrzebuje 4 obiegów mi wystarcza jeden.

 

ale jak trafi się gagatek-bogatek i postawi sobie chatkę np 500-1000m2 z trzema podłogówkami powyżej 150m2 każda i instalacją grzejnikową w sypialniach i łazienkach ...

Chcąc niezależnie i automatycznie tym sterować, będzie musiał taki zestaw sobie sprawić :)

czy się skrzywi, bo drogo?

wątpię :p

 

I wyobrazasz sobie, ze instalacja bogatka-gagatka w tysiacmetrowym, nowoczesnym i wybajerzonym domu oparta jest na jakims smiesznym plumie. Niech tylko bogatek-gagatek dowie sie, ze jego biedny sasiad w stumetrowym domku ze strzechy moze sterowac instalacja grzewcza z kazdego miejsca na ziemi siedzac na kiblu, a on jak ostatni pajac musi stac przy jakiejs scianie wygladajacej jak kokpit meserszmita bo jakis pseudoinstalator wcisnal mu w jego mniemaniu supernowoczesne rozwiazania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I wyobrazasz sobie, ze instalacja bogatka-gagatka w tysiacmetrowym, nowoczesnym i wybajerzonym domu oparta jest na jakims smiesznym plumie. Niech tylko bogatek-gagatek dowie sie, ze jego biedny sasiad w stumetrowym domku ze strzechy moze sterowac instalacja grzewcza z kazdego miejsca na ziemi siedzac na kiblu, a on jak ostatni pajac musi stac przy jakiejs scianie wygladajacej jak kokpit meserszmita bo jakis pseudoinstalator wcisnal mu w jego mniemaniu supernowoczesne rozwiazania.

 

z całym szacunkiem

ale tu nie ma czego komentować

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
I wyobrazasz sobie, ze instalacja bogatka-gagatka w tysiacmetrowym, nowoczesnym i wybajerzonym domu oparta jest na jakims smiesznym plumie. Niech tylko bogatek-gagatek dowie sie, ze jego biedny sasiad w stumetrowym domku ze strzechy moze sterowac instalacja grzewcza z kazdego miejsca na ziemi siedzac na kiblu, a on jak ostatni pajac musi stac przy jakiejs scianie wygladajacej jak kokpit meserszmita bo jakis pseudoinstalator wcisnal mu w jego mniemaniu supernowoczesne rozwiazania.

Przekonań instalatorów kotłów na ekogroszek nie zmienisz,oni w to wierzą ;)

Ja się nie podejmuje zmiany ich przekonań bo nie warto...żal mi tylko inwestorów.

No ale to nie temat na żale ;)

 

1 pompa kotłowa

4 pompy mieszaczy

4 siłowniki

4 zawory mieszające

moduł M1

ecoster200

3 czujniki wew.

 

A po co aż 4 mieszacze ? Nie wystarczy jeden i podłogówka odpowiednio zaprojektowana pod konkretne zapotrzebowanie na ciepło danego pomieszczenia i pod konkretną temperaturę zasilania ?

Co ma na celu taka rozbudowana instalacja ?

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry :)

Ponownie przychodzę z prośbą o pomoc, bo decyzja nadal nie podjęta. Mam na uwadze kotły, które wiodą prym w tym wątku, ale wierzę, że można tu również uzyskać obiektywną opinię o innych :D. Czy mogłabym poprosić o opinię o Tym kotle? Sterowanie to Elster Expert lub Tech ST-48.

Będę ogromnie wdzięczna za informację :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry :)

Ponownie przychodzę z prośbą o pomoc, bo decyzja nadal nie podjęta. Mam na uwadze kotły, które wiodą prym w tym wątku, ale wierzę, że można tu również uzyskać obiektywną opinię o innych :D. Czy mogłabym poprosić o opinię o Tym kotle? Sterowanie to Elster Expert lub Tech ST-48.

Będę ogromnie wdzięczna za informację :).

 

Na temat kotła nie wiem nic. Na temat palnika - to ekoenergia, więc palnik tutaj szeroko opisywany.

Ze sterowników wolę Experta od wyrobów techa.

Ja sobie z expertem dam jednak radę. Jak firma produkująca kocioł dobrze go ustawi wyjściowo, to dla użytkownika jest prosty w obsłudze, ma system podpowiedzi i wyświetlacz graficzny. Firma Elster ma także swoje forum firmowe, gdzie możesz uzyskać pomoc. Zaliczyc go można do sterowników tzw automatycznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
@Arturo 72

Przecież kupujesz kociołek z bruli.pl lub ecoal.pl i wszystko masz pod kontrolą nawet z kibla jak lubisz :D

Akurat nie o to mi chodziło w przypadku bogatego właściciela nowoczesnego i wybajerzonego domu 1000m2 ale nie będę rozwijał i tłumaczył ;)

Zapewne w takim domu jako podstawa zasilania c.o będzie kocioł na ekogroszek z jednym z w/w sterowników ;)

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

arturo

czasami nawet taki super bogaty co stawia super wybajerzony dom nie ma możliwości doprowadzenia gazu a styl w jakim swoją super "chawirę" wybuduje nie pozwala osiągnąć zapotrzebowania na ciepło na poziomie opłacalności pompy ciepła i pozostaje węgiel bo wkopanie zbiornika gazowego np nie wchodzi w grę z powodu obecności w tym miejscu basenu

i co zrobisz takiemu????

trzeba brać pod uwagę szerokie spektrum warunków wpływających na ludzkie decyzje a nie tylko kilka cyfr z jakiegoś kalkulatora czy czyjeś przekonanie o danym jedynie słusznym rozwiązaniu.

jak widzisz niektórzy nie dostrzegli nawet różnic o których pisał VLD i nadal twardo o sterowaniu z kibla piszą. bo dla nich to ma znaczenie a dla pana co ma miliony to nieistotny szczegół. Jak pisał VLD jego palacz się będzie tym zajmował on nawet nie będzie wiedział co i jak u niego działa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Timon napisał "wybuduje nie pozwala osiągnąć

zapotrzebowania na ciepło na

poziomie opłacalności pompy

ciepła i pozostaje węgiel bo

wkopanie zbiornika gazowego

np nie wchodzi w grę z powodu

obecności w tym miejscu

basenu

i co zrobisz takiemu????"

 

Mam takiego znajomego ma działkę w Mikołowie 1ha to ma dużo miejsca, ma mały zameczek, psa sprowdził z Japoni i co robi ?? Tankuje raz do roku olej opałowy i ma gdzieś węgiel gaz i pompę. :)

 

Jednym słowem kasiasty gość a normalnie można z nim pogadać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wbrew pozorom ludzie bogaci umieją liczyć swój cięzko zrobiony grosz (znam kilku) oni mają kotłownie w nosie bo jak ktoś wczesniej wspomniał po prostu kogoś zatrudnią,ale lubią wszystko widzieć nawet to, jak uciekaja im pieniadze na ogrzewanie chaty,a jakie zrobią ogrzewanie??? najtańsze w eksplatacji... a to uwierzcie przeliczą bardzo dokładnie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na temat kotła nie wiem nic. Na temat palnika - to ekoenergia, więc palnik tutaj szeroko opisywany.

Ze sterowników wolę Experta od wyrobów techa.

Ja sobie z expertem dam jednak radę. Jak firma produkująca kocioł dobrze go ustawi wyjściowo, to dla użytkownika jest prosty w obsłudze, ma system podpowiedzi i wyświetlacz graficzny. Firma Elster ma także swoje forum firmowe, gdzie możesz uzyskać pomoc. Zaliczyc go można do sterowników tzw automatycznych.

 

Jarecki79 pięknie dziękuję za odpowiedź i wskazówki. Jak zwykle można na Ciebie liczyć :). Czyli jak rozumiem kocioł godny rozważenia :).

 

Pozdrawiam wszystkich bywalców niniejszego wątku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vld napisał "ale jak trafi się gagatek-bogatek

i postawi sobie chatkę np

500-1000m2 z trzema

podłogówkami powyżej 150m2

każda i instalacją grzejnikową w

sypialniach i łazienkach ...

Chcąc niezależnie i

automatycznie tym sterować,

będzie musiał taki zestaw sobie

sprawić

czy się skrzywi, bo drogo?

wątpię"

 

Wyobrażasz sobie takiego gagatka ładującego brudny ekogroszek, ludzie z taką kasą nie bawią się w palaczy :)

 

Dokładnie:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

proszę o doradzenie który wybrać lub polecic coś

Dokonałeś już zakupu? jeśli nie to na 300% i z pełną odpowiedzialnością polecam EKO Plusa. Użytkowałem Ogniwo EKO 15kW z zaworem 4D, spalałem miał KWK Ziemowit 24MJ/kg , 4-4,5 tony na średnio ocieplony dom parterowy 127m2. TYLKO Brucer/Burner i eCoal ! TZLKO Ogniwo EKO z Biecza !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponoć Ogniwo mało komfortowo się czyści. Mam dom kilometr od firmy Defro, ale kotła od nich nie kupiłem ponieważ są za duże do mojej powierzchni domu, czyli dla 160m2. Dla przykładu Defro Duo zaczyna się od 15kW to samo Duo Uni. W Defro Duo masz ślimak stalowy, co moim zdaniem jest na minus i w nim można z tego, co wiem spalać tylko groszek. W Defro Duo Uni masz palnik, który jest uniwersalny i można palić tam wszystko, mój hydraulik polecał mi ten piec ze względu na palnik. Natomiast od serwismenów dowiedziałem się, że nie są to dopracowane kotły i te palniki mogą się przepalać. Dodatkowo cena Duo Uni zdecydowanie za wysoka. Ruszta wodne ponoć są chwytem marketingowym i nie pomagają, a wręcz przeszkadzają w prawidłowym spalaniu paliwa- tworzą się spieki. Kotły Defro bardzo fajnie wyglądają, duża ilość moich znajomych ma i nie narzeka mimo tego, że większość ma przewymiarowane piece. Natomiast ja na przekór znajomym i rodzinie kupiłem kocioł innej firmy, jutro powinienem go mieć u siebie (ale nie będę chwalił dnia przed zachodem słońca- jak będzie spełniał moje oczekiwania to na pewno się na forum pochwale, co to za kociołek). Jakiekolwiek spostrzeżenia będę mógł pisać po sezonie grzewczym o ile do tego czasu wyrobią się z zainstalowaniem słupa energetycznego.

 

P.S Dodam tylko, że są to informacje przeczytane i usłyszane. Jestem laikiem w tej dziedzinie także moich uwag nie musisz brać głęboko do serca.

 

edit. temat ze stycznia a ja się pocę przy klawie...

Edytowane przez pawko_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na 140 metrów w/g wszystkich znawców forum i ogólno dostępnego kalkulatora OZC kocioł 15 kW do nowo budowanego budynku jest za duży, a ogniwo to 16 kW. Jak liczyłem zapotrzebwoanie dla swojego również parterowego domu- podstawa budynku 15mx16m o powierzchni całkowitej 158m² i powierzchni zabudowy 194,5 m² (nie licze strychu, który ma patrząc po podłodze 180m², ale nie ogrzewam tego pomieszczenia i jak sama nazwa wskazuje, będzie pełnił funkcję strychu, dlatego strop włącznie ze styropianem 20cm ma grubość 40 cm, mam nadzieję, że to wystarczy, bo na dachu jest tylko folia paroprzepuszczalna i dachówka) wyszła mi szczytowa moc 8,9kW. Dom nowy, podłoga 10cm 038, porotherm 24cm, ocieplenie 15cm 030-032, 35 m² okien- pakiet 3szyby 06.

 

P.S Też było mi ciężko to przełknąć, że muszę kupić kocioł mniejszy niż 15kW, nawet polecano mi 20 kW, ale powoli z tą myślą sie oswajam i kupiłem malucha- zobaczymy jak będzie w praktyce.

Edytowane przez pawko_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...