Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

To ja mam pytanie - czy w Skam-P bez większych utrudnień - mogę spalić to co pozostalo z budowy ?? drewno z palet, pocięte słupki z tymczasowego ogrodzenia ??

Czy ten ruszt jest na stale czy trzeba go montować wymiennie ??

Edytowane przez atika
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Jarecki79

    2372

  • karoka65

    1606

  • zawijan

    1504

  • darase

    1326

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

To ja mam pytanie - czy w Skam-P bez większych utrudnień - mogę spalić to co pozostalo z budowy ?? drewno z palet, pocięte słupki z tymczasowego ogrodzenia ??

Czy ten ruszt jest na stale czy trzeba go montować wymiennie ??

 

Można spalać to co zostało z budowy na ruszcie awaryjnym.

 

Przy modelu Skam-P w firmie SEKOM jest wybór między:

 

1. Stały, wodny ruszt awaryjny, cały czas gotowy do użytkowania, drewno czy papiery można spalać podczas pracy automatu.

Minusem tego rusztu jest fakt częstszego czyszczenia wymiennika oraz jego mniejsza pojemnośc w stosunku do żeliwnego. Większe przerwy między rusztami wodnymi pozwalają na spalanie grubszych kawałków drewna.

Ruszt wodny jest dobry, gdy chcemy często podczas pracy automatu spalić jakies papiery czy większe kawałki drewna.

 

Wodnego zatem nie musi Pan/i wyjmować i układać.

 

2. Demontowalny ruszt żeliwny. Tutaj dla użytkowania należy go układać.

Jak chcemy korzystać z automatu nalezy go demontować.

Typowo na sytuacje awaryjne lub jak chcemy raz na miesiąc czy 2m-ce spalić większą ilośc drewna w sobotę i przy okazji nagrzać bojler.

Plus to większa pojemnośc w stosunku do wodnego, spalimy drobniejsze paliwa. Minus to konieczność montażu i demontażu.

 

Żeliwny jest dla osób, które korzystają z rusztu od tzw wielkiego dzwonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja kuzynka stanęła przed problemem zakupu kotła a chce z podajnikiem i oczywiście wiedząc że ja mam przyszła po poradę co kupić. Zaglądam codziennie na forum i jestem troszkę bardziej oświecony niż każdy normalny śmiertelnik. Nie boję się żadnych nowości i zaproponowałem jej Skam-Premium tak reklamowanego przez kolegę Jareckiego. Mają jej dowieżć pod koniec tego tygodnia. Zaproponowałem jej jakiś sterownik PID, że może zamówić RT-09 albo Ognika chyba że jak chce zainwestować więcej to Pumę, przystała od razu przy PID jak jej powiedziałem ile czasu spędziłem w kotłowni żeby ujarzmić zwykły sterownik . Dzwoniłem dzisiaj ale niestety jak to kobieta nie wie co zamówiła (sterownik). No zobaczymy to cudo i jak się będzie sprawować. Jak mnie rodzina wyklnie,

Jarecki znajdę Cię.

Żartuję oczywiście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja kuzynka stanęła przed problemem zakupu kotła a chce z podajnikiem i oczywiście wiedząc że ja mam przyszła po poradę co kupić. Zaglądam codziennie na forum i jestem troszkę bardziej oświecony niż każdy normalny śmiertelnik. Nie boję się żadnych nowości i zaproponowałem jej Skam-Premium tak reklamowanego przez kolegę Jareckiego. Mają jej dowieżć pod koniec tego tygodnia. Zaproponowałem jej jakiś sterownik PID, że może zamówić RT-09 albo Ognika chyba że jak chce zainwestować więcej to Pumę, przystała od razu przy PID jak jej powiedziałem ile czasu spędziłem w kotłowni żeby ujarzmić zwykły sterownik . Dzwoniłem dzisiaj ale niestety jak to kobieta nie wie co zamówiła (sterownik). No zobaczymy to cudo i jak się będzie sprawować. Jak mnie rodzina wyklnie,

Jarecki znajdę Cię.

Żartuję oczywiście.

 

Witam!

Czy możesz powiedzieć jak się kuzynka nazywa lub z jakiego jest miasta, wtedy powiem z jakim sterownikiem to będzie jechało.

Możesz napisać na priva, tak chyba lepiej, aby pozostała anonimowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Czy możesz powiedzieć jak się kuzynka nazywa lub z jakiego jest miasta, wtedy powiem z jakim sterownikiem to będzie jechało.

Możesz napisać na priva, tak chyba lepiej, aby pozostała anonimowa.

 

Odpisałem ci na priva. Jak będziesz wiedział co dostanie to napisz. Niby wszystko ma działać ale na pewno jakieś podstawowe wartości trzeba wprowadzić a podejrzewam że przyjdzie mi w udziale pomóc w uruchomieniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do pleszewskich kotłów to mamy (jeszcze w starym domu) sterowany elektronicznie kocioł z Pleszewa firmy Gielniak Kotły. Piec o mocy 50kW - bardzo dobrze się sprawuje, można w nim palić wszystko co tylko da się spalić. Przykładowo zasyp węgla wystarczy nawet na dwa dni w zależności od ustawionej temperatury. Z tego co widzę mają teraz nową ofertę pieców (zupełnie inny design) - piece klasy A, posiadające 5-letnią gwarancję.

Za jakiś czas stanę przed wyborem pieca, niewykluczone że tą firmę wezmę pod uwagę ze wzgl. na bezawaryjność, chociaż na pewno inne firmy (tylko te najlepsze) również.

Edytowane przez maestrod
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpisałem ci na priva. Jak będziesz wiedział co dostanie to napisz. Niby wszystko ma działać ale na pewno jakieś podstawowe wartości trzeba wprowadzić a podejrzewam że przyjdzie mi w udziale pomóc w uruchomieniu.

 

Też odpisałem na priva, kocioł będzie jutro a sterownik został wybrany Ognik PID-II, miał być najprostszy w obsłudze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też odpisałem na priva, kocioł będzie jutro a sterownik został wybrany Ognik PID-II, miał być najprostszy w obsłudze.

 

Jeszcze raz serdeczne dzięki. Instrukcja na pewno się przyda, lepiej mieć w skrócie co ważne niż tracić czas na przeczytanie całej książki jak było w moim przypadku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz sie prawie zdecydowalem lecz im blizszy jestem decyzji wtedy znajduje cos co mnie bardziej zaczyna interesowac,moze ktos swoim fachowym okiem popatrzy na to i napisze co mysli dziekje z gory

http://www.kostrzewa.com.pl/opis-kotla-5387.html

http://www.hef.com.pl/master_m_uni,2,04.html

 

Chcesz kocioł na ekogroszek czy pellety (pierwsze rozwiązanie jest tańsze w zakupie pieca i eksploatacji) ?

 

Moc dobrałeś sam czy masz okresloną w projekcie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też odpisałem na priva, kocioł będzie jutro a sterownik został wybrany Ognik PID-II, miał być najprostszy w obsłudze.

 

No muszę powiedzieć że jeśli chodzi o dostawę to muszę wyrazić moje uznanie. Pisałeś że około 8 rano. Kuzynka dzwoni do mnie o 8,20 i mówi że kociołek ma już wniesiony do domu, także zegarek można nastawiać. Jeśli będzie równie dobrze pracował to będzie na pewno zadowolona. Była tylko zdziwiona skąd wiedziałem bo wieczorem wysłałem jej SMSa że kocioł będzie rano. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No muszę powiedzieć że jeśli chodzi o dostawę to muszę wyrazić moje uznanie. Pisałeś że około 8 rano. Kuzynka dzwoni do mnie o 8,20 i mówi że kociołek ma już wniesiony do domu, także zegarek można nastawiać. Jeśli będzie równie dobrze pracował to będzie na pewno zadowolona. Była tylko zdziwiona skąd wiedziałem bo wieczorem wysłałem jej SMSa że kocioł będzie rano. :)

 

Tak wiem, śmiała się właśnie z tego. Dzisiaj tez się byłem przejechać, trzeba czasami też od papierów i telefonów odpocząć.

Poza tym ładne widoki, jechałem jeszcze dalej na pkt do Otmuchowa, trzeba było wytłumaczyć co ze sterowaniami itp itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz kocioł na ekogroszek czy pellety (pierwsze rozwiązanie jest tańsze w zakupie pieca i eksploatacji) ?

 

Moc dobrałeś sam czy masz okresloną w projekcie ?

 

Dzieki za odpowedz ,buduje dom 200m ocieplony,mocy nie mam okreslonej w projekcie szukam kotła na eko groszek z mozliwoscia palenia tradycyjnego,interesuje mnie dobry piec a za cos dobrego trzeba zaplacic,wole teraz zaplcic 1000 czy 2000zl wiecej a w przyszlosci miec nizsze koszty eksploatacji.czytam to forum od pewnego czasu i wiem ze kazdy swoje chwali.czytajac niektore posty zastanawiam sie czy ten kociol jest naprawde taki dobry czy na tyle beznadziejny ze trzeba go reklamowac na forum,bez urazy ale takie sa odczucia klijenta ktory szuka obiektywnej porady i nie chce byc nabity w butelke

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli będzie to dom porządnie ocieplony tzn. min. 15 cm styropianu na elewacji, 10 cm w podłodze, 25 cm wełny nad poddaszem to wystarczy Ci Skam-P Premium 17 kW - jak możesz trochę dołożyć to ze sterownikiem PUMA - osobiście uważam ten piec za najlepszy wybór dzisiaj i taki polecam znajomym.

 

Najlepiej byłoby gdybyś wrzucił link do projektu domu, który budujesz (lub podobnego) to będzie łatwiej oszacować zapotrzebowanie na ciepło.

 

Jak już pisałem u mnie przy 185 m2 podłóg średnia moc generowana przez piec w zimie przy -25 wynosiła niecałe 8 kW a mam ocieplenie jak powyżej.

 

Co do reklamowania na forum to ja tam "swojego" (tzn. tego który kupiłem 2 lata temu do własnego domu) nie uznaję za najlepszy wybór (wtedy jeszcze nie czytałem tego forum niestety).

 

Powiem Ci jednak jako użytkownik spoza branży produkcji i handlu piecami, że gdyby ktoś polecał tu kiepski piec inni szybko by go wypunktowali, bo to nie reklama w której wszyscy się ze sobą zgadzają, a wręcz przeciwnie bardzo mocna konkurencja - dlatego producenci słabi i średni nie piszą tu o swoich wyrobach.

 

Podsumowując: czy wybierzesz Skam-P Premium czy Ogniwo z eCoal to wybierzesz wśród najlepszych.

 

PS do palenia tradycyjnego oba mają ruszty awaryjne - kwestia czy chcesz palić tak częściej (wtedy polecam wodny) czy w razie braku prądu, awarii itp. (wtedy wystarczy Ci żeliwny).

Edytowane przez SUSPENSER
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SUSPENSER dzieki za odpowiedz moj projekt to http://www.dobredomy.pl/projekt/atlas troche zmienilem niektore pomieszcenia tak ze powierzchnia to 200m .Od pewnego czasu zaczolem interesowac sie takim piecem http://www.kostrzewa.com.pl/opis-kotla-5387.html producent wymienia ze mozna paic w nim groszkiem, pellets,zboza, drewnem,ponadto piec posiada mooduł sondy Lambda.

cytat producenta

"Sonda Lambda służy do pomiaru ilości reszty tlenu w spalinach. Reszta tlenu daje doskonałą informację o tym jak przebiega proces spalania. Regulator porównuje wartość faktyczną tlenu z wartością zadaną tlenu i dokonuje stosowanej regulacji mocy dmuchawy.

Sterowanie mocą dmuchawy z wykorzystaniem Sondy Lambda polega na wprowadzaniu przez regulator korekty mocy dmuchawy.Z sada Lambda zaoszczedzisz nawet do 20% paliwa.

Co wybrac i jak byc pewnym ze dobrze sie wybrało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...