Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 22,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Jarecki79

    2372

  • karoka65

    1606

  • zawijan

    1504

  • darase

    1326

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ty Zbyszek to chyba jesteś najbardziej z wszystkich zadowolony :)

 

http://allegro.pl/kociol-skam-p-17kw-z-cobra-sterownik-kolorowy-tft-i2373843766.html

http://allegro.pl/piec-kociol-rbr-ekouniwersal-brucer-17kw-podajnik-i2377704381.html

http://allegro.pl/kociol-piec-reto-uni-duo-15-kw-groszek-mial-pelet-i2398143386.html

http://allegro.pl/kociol-z-podajnikiem-ekogroszek-ogniwo-eko-plus-16-i2333815347.html

 

Minertu, który byś wybrał i czym wg. Ciebie się różnią te piece?

Jedni piszą że ich piece mogą pracować przy temp powrotu 40c, więc nie trzeba zaworu 4D, inni piszą że obniża spalanie o 40%, inni że można palić owsem ;)

Do tego dochodzą sterowniki, który jest jaki, czym one się od siebie tak istotnie różnią?

FullyLogic, Kobra, eCoal,

 

No i ceny... poproszę oferty na wasze piece ( [email protected] ) z podziałem na golasy i ze sterami....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za bardzo sie nieznam ale piec wg mnie 10kw będzie dobry wiosną,wczesną jesienią i latem cwu ale na pewno nie da rady zimą w mrozy

 

kolego slawek1980 mam domek 250m2 (średnio ocieplony) prawie w szczerym polu, wywiew z każdej strony, kupując kociołek oparłem się o wyliczeniach fachowców -25kW

zeszłej zimy w największe mrozy (-20 oC) kocioł szedł na 50% mocy, czyli 12-14kW, więc o czym mowa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/kociol-skam-p-17kw-z-cobra-sterownik-kolorowy-tft-i2373843766.html

http://allegro.pl/piec-kociol-rbr-ekouniwersal-brucer-17kw-podajnik-i2377704381.html

http://allegro.pl/kociol-piec-reto-uni-duo-15-kw-groszek-mial-pelet-i2398143386.html

http://allegro.pl/kociol-z-podajnikiem-ekogroszek-ogniwo-eko-plus-16-i2333815347.html

 

Minertu, który byś wybrał i czym wg. Ciebie się różnią te piece?

Jedni piszą że ich piece mogą pracować przy temp powrotu 40c, więc nie trzeba zaworu 4D, inni piszą że obniża spalanie o 40%, inni że można palić owsem ;)

Do tego dochodzą sterowniki, który jest jaki, czym one się od siebie tak istotnie różnią?

FullyLogic, Kobra, eCoal,

 

No i ceny... poproszę oferty na wasze piece ( [email protected] ) z podziałem na golasy i ze sterami....

Z wymienionych godne uwagi są pierwsze dwa i ostatni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak zauważ,że cena na Ogniwo jest tylko z montażem na 8% VAT

 

Oj tam, oj tam :) Oczywiście że to zauważyłem i biorę pod uwagę. Wszak zbieram faktury i odliczam 15% VATu

I dodam że tysiak "w te czy we fte" nie robi na mnie wrażenia :)

Chcę mieć dobrze i uniwersalnie.

Czyli bezobsługowy sterownik, uniwersalną retortę (bo ciągle coś innego jest w modzie- raz pellet, raz miał , raz groszek)

Teraz mam kasę, więc mogę kupić kocioł uniwers palić ekogrochem z wora a za parę lat możliwe że będę biednym bezrobotnym i będę palił liśćmi z ogródka albo najtańszym miałem ;)

No i jakość kotła w miarę dobra aby mi się woda z pieca nie lała, bo lepiej teraz dać tysiaka więcej i mieć piec na 20lat niż co 5 lat kupować nowy, niewiele tańszy ;)

Pees: trzeci kocioł z listy wykreślony, chociaż podoba mi sie opis tego pieca "na eko groszek , pellet , miał , owies , drewno , węgiel , itp." ;) No i mają podajnik IV GENERACJI ;) a te wasze najwyżej II ;) ;) ;) ;)

Edytowane przez Vasko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kotły Pleszewskie

 

To znowu ja :) cieszycie sie??;) Ktoś mi kiedyś zarzucił że wystawiam opinię o kotłach które znam i które widzę na targach a nie uwzględniam zagłębia kotlarskiego czyli rejonu pleszewa,no to naprawiam ten błąd :) jako że byłem kilka dni własnie w rejonie pleszewskim to odwiedziłem 7 wytwórców i jeden zakład kotlarski(ale o nim w następnym poście bo tego wymaga) u każdego wytwórcy robiłem niczym ZORRO- pełna anonimowośc i zupełne zagubienie w branży kotlarskiej (kazałem sobie tłumaczyc dosłownie wszystko, nawet to czy woda jest w kotle;) ) faktycznie w tym rejonie jest mase wytwórców kotłów (jeden wytwórca wspomniał cos o 50) moje kroki były całkiem bez ładu i skladu- jechałem przez Pleszew (swoja drogą zakorkowany jak diabli -ciasne i wąskie uliczki) widziałem warsztat to wjeżdżałem do niego i mówiłem że chcę kupić kocioł,przy okazji wchodziłem na hale produkcyjną żeby zobaczyć jak powstaje kocioł, nie będę pisał z nazw bo nie chce komuś robić krypto czy reklamy,teraz meritum.. firmy w których byłem to przeważnie firmy rodzinne lub kilkuosobowe, mają swoje zamowienia i produkują kotły, z tego co widziałem sa to kotly na bazie tz kotłów smieciuchów (bez urazy) do nich dostawiony jest palnik i sterownik wg upodobań wytwórcy lub nabywcy, czyli robiny jest kocioł a w razie co można zrobić z niego i smieciucha i kociol na ekokroszek, materiały-w celu zmiejszenia kosztów wykonania producenci uciekaja się do pewnych trików a mianowicie kocioł robi sie z kilku rodzajów blach (cena blachy) 4,5 i 6mm ale jak sie ktoś nie dopyta to wszędzie pisze że z 6mm ;) jakość- jakośc wytworzonych kotłów jest indywidualna;) tz jak sie uda kocioł zrobić,małe firmy nie mają zaawansowanych maszyn, np do cięcia czy gięcia blach, wiec tu już jest róznie, spawanie też swoje robi, bo niektórzy spawają ręcznie inni maszynowo, w jednych są spawy jak posmarkane w innych książkowe,ładne proste ( jak wyjdzie-farba i tak wszystko przykryje) detale- wszystkie elementy dekoracyjne tu już króluje chińszczyzna , malowanie - u małych producentów nie spotkalem profesjonalnej hali do malowania,co jeszcze widziałem?? a no widzialem dużo np ,nieodtluszczone blachy pospawane i dawane bezpośrednio do malowania, wkrecane na siłę palniki,(w razie awarii ciekawe kto to odkreci) krzywe detale, w 2 zakładach widziałem arkusze blach z napisem MADE IN CHINA itd itp... wnioski, osobiscie balbym sie kupić kocioł od takiego wytwórcy, brak stanowisk pomiarówych, barak jakiegokolwiek stanowiska z kontrolą jakości, (w razie co to farba i gra), tylko oko własciciela i kocioł idzie na świat.....

 

Ps co żałuję? żałuje że brakło mi czasu na odwiedzenie elektro-miz ale kiedys to nadrobię;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto bogatemu zabroni bawić się w palacza ;)

Kilka postów temu była dyskusja na ten temat czy bogatemu zależy na bezobsługowości czy zatrudni palacza na etat.

Odpowiedź już znamy :D

A ja bidny zamiast zatrudnić palacza muszę(chcę) grzać prądem ;)

P.S.

To taki przerywnik,który za chwilę będzie usunięty ;)

Nie no, bez jaj, aż tak bogaty to ja nie jestem aby grzać prądem :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no, bez jaj, aż tak bogaty to ja nie jestem aby grzać prądem :))

E no co Ty według prądowców - nie musisz robić kotłowni, zainwestujesz pare tysiaków w ocieplenie i grzejesz prądem za 600 zł rocznie - bo nawet tyle usłyszałem.

Hm tylko jak się zaczałem z gośćmi wykłócać o koszty - to i tak żaden jawnie nie przyznał racji że niestety biedny kredytowiec to za swego życia inwestycji nie odzyska - a jak odzyska to pod koniec swego pięknego życia......... :) Moi hydraulicy - już po wykonaniu inwestycji ,dzisiaj się z nimi rozliczałem- na postawione pytanie o ogrzewanie prądem - stwierdzili jedynie że jedynych którzy znali że grzali prądem - już maja kotłownie :) A dom pasywny - cóż - może i fajnie ale koszt przeraża.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A brunatny z Czech ? Na rybnickim forum jest używany i nie mają większych zastrzeżeń.

A przy okazji,mi każdy,bez wyjątku mówił,że zbankrutuje na prądzie :)

 

gadalem z jednym gosciem dzisiaj ze składu - fakt prawie połowa tanie- ale jak sam stwierdził max do -10C - poniżej znika w moment:). Dobry na okresy letnie wiosenne i jesienne. Napewno przetestuję i zobaczę jak to się ma do realiów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E no co Ty według prądowców - nie musisz robić kotłowni, zainwestujesz pare tysiaków w ocieplenie i grzejesz prądem za 600 zł rocznie - bo nawet tyle usłyszałem.

Hm tylko jak się zaczałem z gośćmi wykłócać o koszty - to i tak żaden jawnie nie przyznał racji że niestety biedny kredytowiec to za swego życia inwestycji nie odzyska - a jak odzyska to pod koniec swego pięknego życia......... :) Moi hydraulicy - już po wykonaniu inwestycji ,dzisiaj się z nimi rozliczałem- na postawione pytanie o ogrzewanie prądem - stwierdzili jedynie że jedynych którzy znali że grzali prądem - już maja kotłownie :) A dom pasywny - cóż - może i fajnie ale koszt przeraża.

 

Tiaaaa - pasywnie, jasne. Niektórych mostków termicznych nie da się wykluczyć, chociaż z nimi ostro walcze na każdym etapie budowy :)

Po kilku latach styrodur jednak namięknie albo krety go zjedzą ;) Wełna na poddaszu zawilgotnieje, panele na dachu straca swoją efektywność a prąd wciąz droższy. teraz jak trzeba płacić haracz za wyimaginowany CO2 to już w ogóle masakra a będzie jeszcze gorzej. Przyszłość w pelletach - słoma, liście, wierzba itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś dla szukających:

 

"Jeżeli mogę prosić jeszcze o

radę, który kocioł eko plus 10

kW czy 16 kW. Dom 180m2 ,

dobrze ocieplony, obecny

kocioł zużycie szczytowe ( luty

2012 )przy - 20 C około 33 kg

( dobry groszek 27MJ ).

Posiadam kocioł tłokowy moc

25 kW,mocno

przewymiarowany , stąd sadza -

mocne zabrudzenie kotła, dym.

6 lat zmiany ustawień,

przeróbek , itd. dość! Wymiana

kotła.

Pozdrawiam J...."

 

Lepiej nie przewymiarowywać :)

Po 6latach można się zdenerwować :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...