Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Kotły Pleszewskie c.d.

 

Jak wspomniałem odwiedziłem też jeden zaklad kotlarski w Pleszewie był to zaklad TILGNER , nie znalem wcześniej tej firmy, widziałem ją tylko raz czy 2x na jakiś targach z ogrzewaniem, a warto o nim wspomnieć dlaczego? otóż byl to jedyny zaklad z prawdziwiwego zdarzenia jaki widzialem w Pleszewie, zatrudniał kilkudziesieciu pracowników,(nie wiem dokladnie ilu ale stawiam na jakieś( 60-70osob) po wyjasnieniach o jaki kocioł mi chodz,i zwiedzilem sobie zakład zobaczyłem halę z profesjonalnymi maszynami do cięcia,giecia blach,widzialem spawanie maszynowe (spawy równiotkie aż miło spojrzec) widzialem powstawanie każdego elementu,widzialem stanowsko pomiarowe i stanowisko do tworzenia nowych konstrukcji,co mnie zaciekawio? zaciekawiła mnie rownież wieloprzedmiotowość produkcji, od kotłów śmieciuchów, po kotły na ekogrszek, miał i kotły na pelet!! i każdy kocioł miał inną konstrukcje (nie była to jedna matryca ale całkowicie inne kotły) wszystko wykonane ,ładnie równo z poczuciem dobrego smaku, jako nieliczni z Pleszewa mieli koncesje na ecoala,(praktycznie na zamowienie mogą wsadzic dowolny sterownik) ale widziałem też sterownik lokalny elektr-mizu i również sterownik techa, malo tego wg zapotrzebowania użytkownika mogą zrobic wymiennik rurowy (wieksza sprawność=wiekszy bród podczas czysczenia) albo wymiennik półkowy (czystość w kotlowni),mozliwość załozenia dowolnego palnika, czy to brucera,burnera albo ekoenergii, widziałem sprawność kotła na pelet 94%!!!!! potwierdzoną zewnetrznymi badaniami, powiem szczerze bylem w szoku,Generalnie wizyta w tym zakładzie zachwiała mocno moim rankingiem pozycja nr 1 jest niezmienna ( rbr-ekouniwersal) ale w pozycji nr 2 skłoniłbym sie bardziej do kotłów Tilgnera niż Ogniwa może są porównywalne, ale mozliwośc wyboru i jednak jakość wykonania przemawia za Tilgnerem, szkoda tylko że firma jest malo znana, bo faktycznie warto zainteresowac się nią bliżej,to tyle z moich raidow po ziemii Pleszewskiej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Jarecki79

    2372

  • karoka65

    1606

  • zawijan

    1504

  • darase

    1326

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Coś dla szukających:

Lepiej nie przewymiarowywać :)

Po 6latach można się zdenerwować :D

Pogadaj z moim sąsiadem o tym ... :)

Zbudował dom 4 lata temu, 180m2. Ma piec 16kW. Żona ciągle go gnębiła że w domu jest za zimno a dzieci małe, więc podkręcił piec na maxa.

Efekt jest taki że on pali 7 ton ekogrochu rocznie a zamiast garstki popiołu w popielniku ma wegiel zgazowany ;)

Wcześniej utwardzał nim drogę dojazdową a teraz składuje na kupie a "popiół" odbiera moja matka, która ma piec zasypowy i pali tym popiołem w piecu ;)

 

A może skojarzymy ze sobą tych naszych znajomych i sie zamienią na piece?;))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gadalem z jednym gosciem dzisiaj ze składu - fakt prawie połowa tanie- ale jak sam stwierdził max do -10C - poniżej znika w moment:). Dobry na okresy letnie wiosenne i jesienne. Napewno przetestuję i zobaczę jak to się ma do realiów :)

Możesz zaufać opinii tego człowieka. Kocioł poniżej tych -10 oczywiście da radę trzymać temperaturę ale ze względu niższej kaloryczności tego paliwa będzie duże zużycie.

W okresach przejściowych, wiosna-jesień jest dobrze, latem do grzania CWU super sprawa.

Wiem bo palę nim od chyba prawie 3 lat.

Tylko ten czech to nie marketowy.

Edytowane przez karoka65
błąd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vasko, twój sąsiad powinien zainwestować w dobre sterowanie a problem zniknie a mama będzie miała okazję kupić wungiel :)

To może lepiej mu nie mów hehe.

Jemu tylko się wydaje że podkręcił na maxa, on nie spala tego węgla tylko go niszczy.

Dokładnie.Odgazował a to najlepsze do popielnika.

Znam takich co produkują koks w kotłowni bo rady nie mogą sobie dać z sterowaniem.Żal mi ich bo po nocach w kotłowni siedzą i majstrują.Albo zgaśnie albo albo za koksuje i pożera co mu się nasypie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe sterowanie zastosowane w kotłach przez firmę GREŃ

obsługuje do 16 obiegów .

Jak dla mnie za dużo ale jak ktoś ma tych obiegów sporo no to jest to alternatywa.

Tak wygląda kocioł,może być w dwóch kolorach jak na zdjęciach.

2012-06-04 14.09.52.jpg

greń 1-2.jpg

kocioł ma dwie wersje palników I i II generacji,ciekawy sposób czyszczenia wymiennika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kotły Pleszewskie c.d.

 

ale w pozycji nr 2 skłoniłbym sie bardziej do kotłów Tilgnera niż Ogniwa może są porównywalne, ale mozliwośc wyboru i jednak jakość wykonania przemawia za Tilgnerem, szkoda tylko że firma jest malo znana, bo faktycznie warto zainteresowac się nią bliżej,to tyle z moich raidow po ziemii Pleszewskiej :)

Ale mnie podbudowałeś od czterech lat w nim palę . A dowiedziałem się o nich na naszym forum - ktoś robił kiedyś ranking podobny do Twojego .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pogadaj z moim sąsiadem o tym ... :)

Zbudował dom 4 lata temu, 180m2. Ma piec 16kW. Żona ciągle go gnębiła że w domu jest za zimno a dzieci małe, więc podkręcił piec na maxa.

Efekt jest taki że on pali 7 ton ekogrochu rocznie a zamiast garstki popiołu w popielniku ma wegiel zgazowany ;)

Wcześniej utwardzał nim drogę dojazdową a teraz składuje na kupie a "popiół" odbiera moja matka, która ma piec zasypowy i pali tym popiołem w piecu ;)

 

A może skojarzymy ze sobą tych naszych znajomych i sie zamienią na piece?;))

 

Może trzeba mu podpowiedzieć że piec trzeba od czasu do czasu czyścić.

Jak ma w popielniku węgiel skoksowany to ewidentna przyczyna braku tlenu przy spalaniu (albo piec/komin zatkany lub nieszczelny - brak ciągu lub za mało dostarcza powietrza to paleniska).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może trzeba mu podpowiedzieć że piec trzeba od czasu do czasu czyścić.

Jak ma w popielniku węgiel skoksowany to ewidentna przyczyna braku tlenu przy spalaniu (albo piec/komin zatkany lub nieszczelny - brak ciągu lub za mało dostarcza powietrza to paleniska).

 

Sąsiad jest delikatnie mówiąc "specyficzny" :) Wolę się pośmiać z jego metod i sposobów :)

Z tego co mówił, wiele razy majdrował przy ustawieniach pieca i albo jemu gasł, albo płomień się cofał albo było za zimno, więc podkręcił retortę na maxa i jest git ;)

Ogólnie cechuje go wielka pomysłowość, np w miejsce zrywających się aluminiowych zawleczek retorty wstawił wiertło hartowane ;) Raz w roku kupuje nowego ślimaka ;)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale mnie podbudowałeś od czterech lat w nim palę . A dowiedziałem się o nich na naszym forum - ktoś robił kiedyś ranking podobny do Twojego .

 

Widzisz... ja opisuję kotły z pozycji zwykłego użytkownika, co dla konstruktora,wytwórcy czy sprzedawcy moze być mało ważne dla osoby palącej w kotle może mieć olbrzymie znaczenie...np sposób czyszczenia,brud przy czyszczeniu,sposób sterownia ( czy trudny czy łatwy) wielkość zasobnika (czy ładujemy eko 1x na tydzien czy 2x w miesiacu), jakość wykonania,z jakich materiałów jest zrobiony kocioł (trwałość) wrażenia ogólne i to dla mnie jest najważniejsze a papką marketingowa niech zajmuje się ktoś inny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie wiem , więc dopytuję - pierwszy raz eko będe kupował więc warto zasiegnąć małej opini doświadczonych już kolegów

 

Polecam więc bazować na opinii tych, którzy od kilku lat palą w swoich kotłach na ekogroszek - Arturo jeszcze nie wybudował domu, ani tym bardziej go nie ogrzewał [zamierza grzać prądem] a doraaaaadza aż huczy ;)

 

Teoretycznie to ja też mogę się w kilka dni nauczyć np. jak upolować bizona, i potem doradzać jako super fachowiec ;)

 

Z dedykacją dla "super fachowców" ;):

http://demotywatory.pl/3819931/Zyciowa-prawda

Edytowane przez SUSPENSER
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A brunatny z Czech ? Na rybnickim forum jest używany i nie mają większych zastrzeżeń a cenę mają bardzo fajną na niego.

 

Cenę trzeba porównać biorąc pod uwagę kaloryczność.

 

Do tego ten Czeski ma dużo siarki, która w kotle w połączeniu z wodą zżera stal i skraca żywotność kotła.

 

A przy okazji do postu wyżej,mi każdy,bez wyjątku mówił,że zbankrutuje na prądzie,każdy powtarzał,że tylko węgiel jest najtańszy :)

 

Nie lubię oszustów i wpierania mi nie moich słów, więc oczekuję, że zacytujesz mój wpis, w którym napisałem, że "tylko węgiel jest najtańszy" lub przyznasz, że minąłeś się tym wpisem z prawdą ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale mnie podbudowałeś od czterech lat w nim palę . A dowiedziałem się o nich na naszym forum - ktoś robił kiedyś ranking podobny do Twojego .

Założyłem kiedyś wątek o nim http://forum.muratordom.pl/showthread.php?187851-EKR-firmy-TILGNER-wymiana-do%C5%9Bwiadcze%C5%84

ale nic ciekawego się na nim nie dzieje.

Moi klienci się nawet nie odzywają,chyba pracują bez problemowo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z całym szacunkiem dla osób na forum ale ja nie zwracam i nie słucham uwag na mój temat i mojego sposobu ogrzewania,także mój wpis dotyczył osób bezpośrednio związanych ze mną,z moim otoczeniem i z moją budową.

Ty taką osobą nie jesteś a więc nie mam ochoty do niczego się przyznawać :)

 

Ok wymigałeś się tym razem ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...