Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 22,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Jarecki79

    2372

  • karoka65

    1606

  • zawijan

    1504

  • darase

    1326

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Na Bruli i spalanie ok. 2 kg/dobę, ale dokładnie powiem gdy skończy się zasobnik :cool:

 

Liczył ktoś ile w ciągu doby piec zużywa prądu?

Może doliczając prąd wcale grzanie CWU nie jest takie opłacalne.

U mnie grzejąc wodę grzałką zużywam 4kW (1 godzina rano, jedna wieczorem) razy 0,6zł za kilowat to daje 2,4zł dziennie.

Grzejąc wodę piecem wychodzi około 2kg - 1,4zł + prąd = ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bojler mam 120l , aby nagrzać wodę do 47stopni schodzi z 3/4 godziny , ale wody nigdy nie grzeje od początku tylko woda ma zawsze powyżej 30stopni i wtedy wystarczy godzina aby ją podgrzać do 47stopni. Bojler spokojnie wystarczy na prysznice i mycie dla 3 osobowej rodziny, do mycia naczyń używamy zmywarki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej 4 godziny i zakładając 100% sprawność układu ... gdzieś już nie pamiętm gdzie ;) znalazłem że do ogrzania 1m3 wody z 15*C do 55*C potrzeba 210k dżuli ~59kWh. 1m3 wody to 1000l więc 59/1000 to 0,059kWh na 1l czyli na 140l potrzeba ~8,3 kWh ... przy grzałce 2kW to 4 godziny jak nic do tego straty układu.

 

Ja miałem średnio miesięcznie na 140l ~290kWh jak jeszcze prundem grzałem i wody ciepłej brakowało ... "trochę" drogo przy jednej taryfie ;) Teraz śmiechiuch do cwu a w nowym domku będzię aftomat na eko i wkońcu wygoda i taniość w jednym :)

Edytowane przez adkwapniewski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bojler mam podłączony do sterownika który steruje całym procesem grzania (włącza i wyłącza się o określonych godzinach, jeżeli nie będę korzystał z ciepłej wody mogę go zdalnie wyłączyć i nie załączy grzania, mogę też poustawiać różne warianty załączania np. nie ma mnie w domu to bojler się nie włączy itd.) Bojler jest pionowy z wężownicą spiralną którą wykorzystuje w zimie, także trzeba naprawdę brać bardzo długi prysznic aby odczuć spadek temperatury wody. Oczywiści do tego jest słuchawka prysznicowa z napowietrzaczem która powoduje że woda leci z dużym strumieniem, a w rzeczywistości wody leci dużo mniej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

darase ... :)

 

Ktoś mi kiedyś zarzucił na tym forum że mam chiński kalkulator ...

1kg wungla to 6-8kWh w zależności od wungla i kociołka (sprawność) , dobry eko (retopal ?) można teraz kupić za ~680PLN/t więc nawet przy 1kg wungla ~6kWh wychodzi że 1kWh z wungla to około 011PLN ... 11 groszy bez pie..enia się z dwoma , trzema taryfami, "lodówkami" z COP 10 ;) itd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kazdy robi jak chce jego wybór...u mnie na samo podlewanie ogrodu idzie po 2,5m3 wody (2xdziennie) ale to z mojej prywatnej studni :) a w domu 3 wanny dziennie+ jak jest gorąco to prysznice których nie licże...

 

Ale chyba ciepłą wodą ogrodu nie podlewasz?

 

A może ktoś wreszcie podać średnie zużycie prądu pieca lato/zima?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok.30zł miesięcznie(dwie taryfy) zakładając pracę pompy CO na 1biegu -30W(24h/24h), moc dmuchawy 20W(24h/24h) i pracę silnika 90W przez 60h/miesiąc. Okres zimowy.

 

Teraz pompa CO 4h/24h, piec mało pracuje, to może ok. 10zł/miesiąc.

 

Mogłem się pomylić :)

Edytowane przez darase
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...