Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

W wyborze kotła nigdy jakoś nie brałam pod uwagę tego wymienionego powyżej . Nie wiem czy jest dobry czy nie .Koleżanka poleciła mi kocioł firmy EKOWITT . Tak go chwaliła ,że sama go w końcu kupiłam . Sprawuje się bardzo dobrze . Wybrałam ten z podajnikiem tłokowym .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Jarecki79

    2372

  • karoka65

    1606

  • zawijan

    1504

  • darase

    1326

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

W wyborze kotła nigdy jakoś nie brałam pod uwagę tego wymienionego powyżej . Nie wiem czy jest dobry czy nie .Koleżanka poleciła mi kocioł firmy EKOWITT . Tak go chwaliła ,że sama go w końcu kupiłam . Sprawuje się bardzo dobrze . Wybrałam ten z podajnikiem tłokowym .

 

Jak jest taki super to wklej proszę zdjęcia z Twojej kotłowni. Jak nie wklejisz to pewnie nie masz tego kotła tylko Ktoś Ci płaci za tą "piękną" reklamę.

 

Wymienionego powyżej ? Kocioł Brucer tak ? Masakra :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w załączniku zdjęcie

witam w tym korpusie podajnika miałem jeszcze pod koniec kariery jego zamontowaną kwadratową dużo mniejszą tak jak ma teraz mała ekoenergia głowicę 25kv z podajnika żywiec i z przerobionym ślimakiem z brucera -przeciwzwuj i paliłem samym orzechem 2 do miału sie nie nadawał napiszę krutko THE-BEST tylko orzech 2 zawieszał sie w nierdzewnym zbiorniku ponieważ gardło w brucerze było za małe-wąskie i piec gasł lub pracował nie stabilnie ten przerobiony ślimak-przeciwzuj z dorobionym sprzegłem i zasłonietym odpowienio w zbiorniku wlot do ślimaka bo slimak z brucera jest krutrzy o 4 cm zdał egzamin w tegoroczną zime w palniku burner-s paląc orzechem 2 do miału sie nie nadawał-musiałem zamontowc oryginalny z burnera-s pałąc dobrym płukanym dużo tańszym miałem od orzecha 2 to takie moje chobby może namówie jedną z moich inż-ek to mi wklei zdjęcia bo na komp sie nie znam i nie pragne tego ustrojstwa-uzalerznienia pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAM TIMON ja mam 4-segmentowy z 4-rzędami dysz czyli wg producenta 25kv on może pracować nawet na oko i 40kv i na oko 5kv-odpowiednio zaklejając dysze ja palnik-podajn kosz i ster-niestety nie oryginalny lecz pid -testowałem na podwurku chyba z tydzien paliłem orzechem 2 miałem płukanym i widziałem zachowanie żaru w palniku i to jakie masz spaliny czyste -masz łatwy dostęp do zaklejania i do udrążania odpowiednich dysz i muszę przyznać racje koledze MINERTU moje dysze -rozłorzenie są zbliżone do dysz nowej głowicy kolegi tylko na wyższej edległości od ślimaka do góry palnika dopiero wtedy założyłem palnik do pieca a to miało miejsce w zeszłym roku w lato w brucerze terz tak testowałem z mniejsza głowicą z palnika z żywca a robiłem to na węglach nie spiekających czyli z kwk-piast i weglach z kwk-brzeszcze - bardzo spiekających palnik to jest najważniejsze urządzenie i to on odpowiada za poprawne działanie w każdym piecu a robiłe to po to gdyż węgjel jest coraz gorszej jakości z niższych pokładów jak do tej pory burner-s jest nr1 na mojej liście a miałem ich łącznie 5 pozdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

muszę przyznać racje koledze MINERTU moje dysze -rozłożenie są zbliżone do dysz nowej głowicy kolegi tylko na wyższej odległości od ślimaka do góry palnika dopiero wtedy założyłem palnik do pieca a to miało miejsce w zeszłym roku w lato w brucerze też tak testowałem z mniejszą głowicą z palnika z żywca a robiłem to na węglach nie spiekających czyli z kwk-piast i węglach z kwk-brzeszcze - bardzo spiekających palnik to jest najważniejsze urządzenie i to on odpowiada za poprawne działanie w każdym piecu a robiłem to po to gdyż węgel jest coraz gorszej jakości z niższych pokładów jak do tej pory burner-s jest nr1 na mojej liście a miałem ich łącznie 5 pozdr

Dla wyjaśnienia dysza to głowica a ona nie jest moim pomysłem.To nie ja ja wymyśliłem.

Dzięki Panom zawijanom dotarłem do pomysłodawcy tej dyszy-nasadki.

Okazało się,że owa dysza-nasadka pracuje od kilku sezonów na palniku Brucer i to z dużym powodzeniem.Sam twórca potwierdził moje obserwacje,że Brucer jest za dużym palnikiem , sama dysza pozwala na sprawniejszą jego pracę .

Przeszła nie mały lifting wg mojego pomysłu ,który również spodobał się samemu pomysłodawcy i z ochotą zostanie on wdrożony do produkcji.

Mam nadzieję,że nie jednemu rozwiąże problemy ze spalaniem,spiekami itp.

Szczególnie pomaga na przewymiarowane kotły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

berdnard

mój palnik też pierwszej generacji- jego zdjęcia są w moim wątku(stopka)

właśnie jestem w trakcie jego liftingu. zrobilem szamotową wkładkę oraz zatkałem sporą część otworów nadmuchowych- jestem ciekaw jaki to da efekt ale o tym się przekonam jak odpalę kociołek. na razie wszystko leży w kotłowni i czeka na zamontowanie w kotle. jak już to zostanie zrobione zamieszczę na wątku opis przeróbki i fotki. podam że przed zrobieniem wkładki otwór miał wymiary 19x11cm teraz ma 14x11 więc jest dużo mniejszy i mam nadzieję że będzie lepiej prcował. ale o tym jak zacznie być dużo zimniej na dworze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, po raz kolejny:D. Ok. miesiąc temu zwróciłem się z prośbą o pomoc w dobraniu kotła. Przypomnę dom 135 m2 + 20m2 garaż (155m2 razem) w tym ok. 70m2 podłogówki, reszta to kaloryfery. Do ogrzania również woda w bojlerze ok. 120l. (także w okresie letnim) Dom zbudowany jest z keramzytu 24 + 15 cm styropianu, ale posiada wykusz (bardzo duży mostek termiczny;))dom zaopatrzony w małą nieustawną kotłownię;). Otóż po miesiącu zadawania pytań:confused:, odwiedzeniu kilku instalatorów:wtf: i śledzenia forum "wiem że nic nie wiem:confused:" Na pewno nie upieram się już przy tłokowcu, wiem że kocioł powinien mieć od 11 do 15 Kw:yes:. Na pewno powinien być łatwy do wyczyszczenia (sadza itp.) i mieć dobry serwis, który w trakcie zimy przyjedzie i naprawi bez ściemniania:mad:. No i jak wiadomo, cena adekwatna do produktu.Chciałbym, aby kocioł był na dobre i kaloryczne paliwa, niekoniecznie ekogroszek (cena), może być groszek oraz alternatywa :drewno,pellet, zrębki. Oto zestawienie kotłów które mi doradzono:jawdrop::

 

- Ogniwo Eko Plus

 

- RBR Ekounwiersal

 

- Defro Akm Uni

 

- Zębiec Merkury

 

-Stalmark Duo Pid

 

-Klimosz Ling

 

-Eko Jastal

 

-Sztoker

 

-Opal Uni

 

-Skam p-Premium

 

-Sas Groeco

 

-Taurus Gaur

 

-Cichewicz Futura Econo Mini 16 kW

 

Dlatego właśnie zwracam się do fachowców z forum o pomoc w doborze kotła:cool:, bo jak wiadomo instalator instalatorowi nierówny o doświadczeniu nie wspomnę:wiggle:, a kocioł na lata. Wszelka pomoc i cenne uwagi, ewentualne propozycje mile widziane:wave:. Pozdrawiam:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapraszałem kolegę z wrocka do obejrzenia kociołków u mnie, niestety nie skorzystał i wpieprzył się w tłoka, wczoraj już widziałem wpis co tu teraz zrobić bo piec przeciąga do ponad 70 stopni a jak zmniejszy parametry to gaśnie i tak sobie teraz będzie kręcił całe lato. później zimę ale będzie miał o czym pisać na forum.

Masz niedaleko, możesz podjechać nawet w niedzielę, ci co nie mają czasu korzystają z takiej możliwości.

Kupić nie musisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krótko i na temat: wybrałbym pomiędzy RBR Ekouniwersal a Skam-P Premium.

 

A czym wg. Ciebie różnią się te piece?

No i sterowanie, Skam ma Cobrę, RBR ma eCola,

Który zestaw w czym jest leszy?

 

edit: Skam robią też ze sterownikiem Bruli. Do złudzenia przypomina eCola, czy to przypadkiem nie jest ten sam ster z inną nazwą handlową? ;)

Edytowane przez Vasko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vasko wstyd ;)

Jesteś na forum i nie wiesz że Bruli i eCoal jest dziełem tego samego producenta?

Bruli jest dostępny dla wszystkich, eCoal dla wybrańców i eCoal z najnowszym softem będzie miał to co Bruli. Poczytaj trochę :)

 

Z podanych kociołków wybrałbym Ogniwo.

Dostajemy w standarcie ster. eCoal i wg kolegi z forum najlepszy palnik Burner-s.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vasko wstyd ;)

Jesteś na forum i nie wiesz że Bruli i eCoal jest dziełem tego samego producenta?

Bruli jest dostępny dla wszystkich, eCoal dla wybrańców i eCoal z najnowszym softem będzie miał to co Bruli. Poczytaj trochę :)

 

Z podanych kociołków wybrałbym Ogniwo.

Dostajemy w standarcie ster. eCoal i wg kolegi z forum najlepszy palnik Burner-s.

 

Oj tam, oj tam :) Chyba nie sądzisz że przeczytałem 650 zakładek o piecach. Człowieku, ja dom buduję, nie mam za wiele czasu ;)

 

A wracając do tematu, kwestię sterownika możemy pominąć, skoro są te same.

Czyli skupmy się na samych piecach. Ceny tych kotłów są niemal takie same.

Jakie są różnice konstrukcyjne pomiędzy SKAM a RBR?

Coś mi świta że w RBR nie trzeba dawać zaworu 3drogowego, bo ma wlot wody z boku i dużą pojemność wody w środku, w SKAM też tak jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...