Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

sterowniki nie są te same ani takie same, eCoal, bruli i Cobra to różne konstrukcje,

co do kotłów zapytaj karoki jareckiego i minertu podeślą Ci kwity to sobie porównasz konstrukcje chociaż i one były porównane w tym wątku tylko trochę wcześniej i dość burzliwie zresztą

Co do zaworu n-drogowego to raczej Twoja instalacja a nie konstrukcja kotła determinować będzie konieczność jego montażu. wielu użytkowników nie posiada zaworu 3D, 4D i nic złego się z tego powodu nie dzieje w ich układach, możesz wykorzystać pompę CWU jako mieszającą jeśli zajdzie potrzeba. wszystko zależy od tego jak złożona będzie Twoja instalacja(jakie temperatury powrotu będą)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Jarecki79

    2372

  • karoka65

    1606

  • zawijan

    1504

  • darase

    1326

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

sterowniki nie są te same ani takie same, eCoal, bruli i Cobra to różne konstrukcje,

co do kotłów zapytaj karoki jareckiego i minertu podeślą Ci kwity to sobie porównasz konstrukcje chociaż i one były porównane w tym wątku tylko trochę wcześniej i dość burzliwie zresztą

Co do zaworu n-drogowego to raczej Twoja instalacja a nie konstrukcja kotła determinować będzie konieczność jego montażu. wielu użytkowników nie posiada zaworu 3D, 4D i nic złego się z tego powodu nie dzieje w ich układach, możesz wykorzystać pompę CWU jako mieszającą jeśli zajdzie potrzeba. wszystko zależy od tego jak złożona będzie Twoja instalacja(jakie temperatury powrotu będą)

A Ty Timon, jaki sterownik byś wybrał do swojego domu? Ja już się mentalnie nastawiłem na eCola, ale chcę mieć najmniej obsługowy, bo często wyjeżdżam na parę dni i lepiej aby żona nie majdrowałą nic przy piecu :)

 

A przy okazji, w jaki sposób można wykorzystać pompę CWU jako mieszającą?

Poproszę o wytłumaczenie, takie łopatologiczno-fizyczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vasko jeśli masz blisko pieca zbiornik Cwu to ustawiasz pracę pompy Cwu jako Cwu+mieszająca i jedna pompa robi za dwie tzn. dogrzewa Cwu do np. 50st i pilnuje tem. powrotu :)

 

A tak fizycznie, mamy rurę wychodzącą z piecyka i rurę do niego powracającą

mamy też Boilej CWU z pompką tuż obok piecyka, a teraz co z czym połączyć aby było dobrze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak fizycznie, mamy rurę wychodzącą z piecyka i rurę do niego powracającą

mamy też Boilej CWU z pompką tuż obok piecyka, a teraz co z czym połączyć aby było dobrze?

Jeśli masz jedno zasilanie to musisz zrobić odczep na obieg CWU. W kotle RBR-Ekouniwersal masz standardowo dwa wyjścia i dwa powroty.

Na jednym zasilaniu podłączasz CO a na drugim osobny obieg na CWU, na tych obiegach 2 pompki.

Tak jak napisał ci darase możesz pompkę CWU wykorzystać dwojako czyli jako samą CWU lub zaznaczyć w parametrach CWU+mieszająca i wtedy pilnuje ci tepm. CWU a dodatkowo temp. powrotu. W kotle RBR nie ma jakiegoś minimum temp. powrotu i nie trzeba montować zaworu N-drożnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Ty Timon, jaki sterownik byś wybrał do swojego domu? Ja już się mentalnie nastawiłem na eCola, ale chcę mieć najmniej obsługowy, bo często wyjeżdżam na parę dni i lepiej aby żona nie majdrowałą nic przy piecu :)

 

A przy okazji, w jaki sposób można wykorzystać pompę CWU jako mieszającą?

Poproszę o wytłumaczenie, takie łopatologiczno-fizyczne.

 

ja zaczynałem od zwykłego sdwustanowego z obsługa jednej pompy, potem był również dwustanowy ale bardziej rozbudowany, teraz jest jak w stopce. a jak będzie nowy kociołek to zapewne na rynku pojawi się coś nowszego niż to co do tej pory lub te konstrukcje się rozwiną. będę wybierał na pewno coś co da mi możliwość wyboru trybu pracy(automat+ dwustanowo)

ale to dla Ciebie nie powinno żadnego mieć znaczenia co ja chcę. To jest Twój wybor i ma odpowiadać Twoim preferencjom i oczekiwaniom. Jeśli jak piszesz będziesz często wyjeżdżał to weź eCoala lub Bruli- masz dostęp przez internet z kazdego miejsca. Cobry kontrolować tak nie możesz na razie ale ona również pracuje w automacie i nie będzie musiała Twoja połowica w niej grzebać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przeglądałem DTRkę RBRa i mam pytanie, jak się czyści kanał wylotu spalin z tyłu pieca? Dostęp zerowy a syfki i smoła mogą osiadać.

Jeśli chodzi ci o kanał pionowy wymiennika to tak jak pisze minertu a jeśli o samą rurę wylotu spalin do komina to jest na kolanie otwór rewizyjny z zaślepką na dwie śrubki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arturo

nie dość że masz komin w salonie suszarnię(czy pralnię-dla mnei bez różnicy bo to Twój dom-będzie) w kotłowni to z chwilę mieć będziesz kotłownię w sypialni:lol2::lol2::lol2:

skoro kominek dla ozdoby to trzeba było narysować albo fototapetę sobie strzelić

zaoszczędziłbyś na kolejnym kominie i na koszcie kominka.

zejdź na ziemię i wróć jak zbudujesz i pierwszy raz odpalisz kominek bo Twoje urządzenie grzewcze nie da rady albo będzie Ci zimno w pierwszej taryfie

 

darase

ja też się zastanawiam jak ten "czyścik" da radę po kilku sezonach zwlaszcza gdy nie będzie ktoś palił suchym eko i zanieczyszczenia mocno okleją wymiennik.

poczekam jednak z ferowaniem wyroków na opinie użytkowników za sezon lub dwa. mam jeszcze czas bo moja bestia ma się całkiem nieźle na razie.

 

Vasko

uwierz mi lub nie ale ja przez cały ten watek przebrnąłem i jeszcze kilka innych zanim wogóle pisać zacząłem. czasem warto się poświęcić żeby potem nie pluć sobie w brodę że się nie próbowało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z waszych wypowiedzi widzę, że powinienem się raczej skupić na 6 kotłach tj.

-RBR Ekouniwersal

-Skam Premium

-Ogniwo Eko Plus

-Opal uni

-Cichewicz mini

-EKR Tilgner

czy jeszcze coś z podanej przeze mnie listy jest godne uwagi, zgodnie z parametrami które podałem?

Edytowane przez 81marek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...