Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 22,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Jarecki79

    2372

  • karoka65

    1606

  • zawijan

    1504

  • darase

    1326

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

81marek Jestes krótko na forum wiec nie wiesz że w lutym zakupiłem drugie kociołek (dla ojca) który będzie zamontowany w budynku gospodarczym 20m od domu, jest to kocioł RBR ekouniwersal 17 Kw ze sterownikiem ecoal i dla mnie jest to nr1, po wizycie w Pleszewie na miejscu drugim uplasowałbym kocioł Tilgner ze sterownikiem,ecoal/bruli, miejsce 3 to ogniwo ze sterem ecoal/bruli i to jest moja cała lista...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

81marek Nie jestem specjalistą...jestem zwykłym użytkownikiem kotła na ekogroszek,nie mam nic wspólnego z produkcją, dystrybucją i sprzedażą kotłów, moj ranking to wypadkowa, 1-ilosci spalonego eko,2-jakością spalania,3-funkcjonalnością sterownika,4-jakością wykonania,5-funkcjonalnoscią czyszczenia kotła,i kilkoma dodatkowymi ''pierdołami '' o których sprzedawcy czasami (lub często) ''zapominają'' dodac :) Edytowane przez Piotrek42
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do darase, Piotrek 42 i zawijan jaki kocioł obecnie byście wybrali:confused:

 

Jak to - jaki? Oczywiście swój - OGNIWO EKO PLUS. Gdybym go nie wybrał, to co byłoby warte to moje całe pisanie.

A dlaczego OGNIWO EKO PLUS? Już mówię.

1. Jest to kocioł specjalnie zaprojektowany do palnika BURNER-S. Kształt i wymiary komory dopalania, rusztodeflektor, prędkości spalin w ciągach wymiennika - to wszystko zostało zaprojektowane jako kompleks z palnikiem. I zostało wszechstronnie przebadane i potwierdzone w długotrwałych eksperymentach z pełnym badaniem wszystkich istotnych parametrów pracy kotła.

2. Kotły Tilgnera i Bałki powstały poprzez przekonstruowanie kotłów zasypowych komorowych (RBR Bałki na pewno, bo sami maczaliśmy palce w tej przeróbce, Tilgner prawdopodobnie, bo nie wiem tego na pewno). Kotłów Tilgnera i Bałki nie miałem okazji poddać takim badaniom jak OE+, więc nie mam o nich tak dokładnej wiedzy. Nie mogę więc dokonać konkretnych merytorycznych porównań. Nie mogę ich więc ani pochwalić, ani zganić.

Spełniają one - oczywiście - kryteria IChPW "na znak bezpieczeństwa ekologicznego", jedna takie kryteria spełniają prawie wszystkie kotły automatyczne.

3.Nie zgadzam się też z twierdzeniem SUSPENSERa, że kotły z poziomymi ciągami wymiennika (jak Tilgner i Bałka) są w czyszczeniu łatwiejsze i mniej brudzące, bo jak twierdzi SUSPESER wyciąga z nich pył delikatnie na śmietniczkę i może to robić w białej koszuli i białych skarpetkach.

Chciałbym zwrócić uwagę, że pył z czyszczenia OE+ zrzuca sie po prostu do wnętrza kotła i wyciąga dopiero przy opróżnianiu popielnika, razem z popiołem. Nie wiem, czy SUSPENSER opróżnia popielnik w białej koszuli i skarpetkach. Nie wiem także, czy czyścił własnoręcznie OE+. Ja jednak nie uważam, że czyszczenie OE+ jest trudniejsze i bardziej brudzące. Może jest tylko o kilka minut dłuższe, ale to też kwestia wprawy. Natomiast zdecydowanie pionowe kanały wymiennika można czyścić rzadziej, niż poziome - o czym kilkakrotnie pisałem i z czym większość się zgadza.

 

Podsumuję tak:

Wszystkie te trzy kotły są dobre. Sądzę, że wybierając którykolwiek z nich - nie zawiedziesz się. Różnice w zużyciu paliwa będą z pewnością nieistotne i bardziej zależne od Twoich umiejętności, niż od konstrukcji tych kotłów. Wybierz ten, który Ci się bardziej podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest to kocioł RBR ekouniwersal 17 Kw ze sterownikiem ecoal i dla mnie jest to nr1, po wizycie w Pleszewie .

 

Nieźle wygląda ten wymiennik ,tego kociołka RBR ekouniwersal zastanawia mnie jedynie ten w plecach pionowy kanał ,który czyści się specjalnym czyszczakiem i nie ma możliwości oceny tej czynności w tym miejscu a przy paleniu na ruszcie awaryjnym drastycznie spada sprawność - b .krótki obieg .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to - jaki? Oczywiście swój - OGNIWO EKO PLUS. Gdybym go nie wybrał, to co byłoby warte to moje całe pisanie.

A dlaczego OGNIWO EKO PLUS? Już mówię.

1. Jest to kocioł specjalnie zaprojektowany do palnika BURNER-S. Kształt i wymiary komory dopalania, rusztodeflektor, prędkości spalin w ciągach wymiennika - to wszystko zostało zaprojektowane jako kompleks z palnikiem. I zostało wszechstronnie przebadane i potwierdzone w długotrwałych eksperymentach z pełnym badaniem wszystkich istotnych parametrów pracy kotła.

 

no chyba, że zamkniesz oczy przez miesiąc nie czyszcząc kotła to zasmakujesz 50% sprawności>

 

Podsumuję tak:

Wybierz ten, który Ci się bardziej podoba.

 

ViVa marketnig!

ViVa Porefesore!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

animuss hehe a co ci sie tam nazbiera???? fajne, proste tanie i szybkie rozwiązanie.

Mam nadzieję że nic że to jest przemyślane ,chyba ze się urwie ,ale bez lusterka ani rusz nie podejrzysz .Czyszczak ten w plecach musi oczyścić obie powierzchnie pionowe kanału a jest na sztywno na drążku czyli jak jest za bardzo spasowany to przy systemie zamkniętym może spuchnąć i skrobak nie będzie mógł przesuwać się po całej powierzchni .Jeżeli jest spory luz to nie zgarnie wszystkiego w kanale .Będzie trzeba chyba jeszcze wymieniać uszczelnienie drążka .

Edytowane przez animuss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki test jest najlepszy najbardziej wiarygodny ,jednak nie możesz pozwolić sobie na palenie czymś mokrym nawet z przypadku na ruszcie awaryjnym jak tam się coś zaklei to wtedy dopiero zrobi się problem .

Na każdym kotle pisze: Używać tylko suchego paliwa.

Właśnie dlatego jest ta kierownica spalin żeby się tam nie kleiło, zobacz jeszcze raz jak przebiega droga spalin w obu przypadkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki test jest najlepszy najbardziej wiarygodny ,jednak nie możesz pozwolić sobie na palenie czymś mokrym nawet z przypadku na ruszcie awaryjnym jak tam się coś zaklei to wtedy dopiero zrobi się problem .

 

hmm ja tam mam swój sposób na zaklejenie scianek... oczywiście z lenistwa:) bo mi sie czyscić nigdy nie chce ;) podawanie-max, dmucha -max ze 2-3 łyżki sadpalu na palnik i tak z 20-30min, ani to ekonomiczne ani ekologiczne ale pożadany efekt przynosi...poprostu przepalam kocioł na ostro..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...