Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 22,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Jarecki79

    2372

  • karoka65

    1606

  • zawijan

    1504

  • darase

    1326

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Na każdym kotle pisze: Używać tylko suchego paliwa.

Właśnie dlatego jest ta kierownica spalin żeby się tam nie kleiło, zobacz jeszcze raz jak przebiega droga spalin w obu przypadkach.

Widziałem, tylko dym przy paleniu na ruszcie awaryjnym na pewno też będzie docierał -stał w tym kanale pionowym .

A kierownica przyda się też jak w lecie czy przy rozruchu ktoś rozpala palnik ,potem po rozpaleniu może przymknąć ją .

Edytowane przez animuss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawijan dzięki za podpowiedź:wave:, w tym momencie zostały mi już faktycznie tylko 3 kotły do wyboru tj. RBR Ekouniwersal:confused:, EKR Tlinger:confused:Ogniwo Eko Plus:confused: więc jeszcze trochę o nich poczytam, zapytam hydraulika-instalatora i będę kupował. Co do karoka65:cool: to od początku służy radą i zaprasza na bezpośrednie spotkanie z kotłami(żeby nie kupić kota w worku):D. Pozdrawiam:D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EKOGREŃ? Dlaczego jest godny? Ma sterownik z dostępem przez internet? W czym jest lepszy? Ma lepszy palnik od Burner-S?

Wybacz, polecasz bo masz go w ofercie, bo masz najlepszą marżę? :D

 

Opinie handlujących są mało wiarygodne :D

 

Nie widziałeś go a piszesz,ze nie jest godny.

Ma bardzo dobry wymiennik,palnik ekoenergii i może być z sterownikiem bruli.pl

W ofercie mam kotły dobre i to je polecam,nic nie faworyzuję a akurat marżę od nich mam najniższą :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybką odpowiedź Piotrek42:D, a propos zakupu (RBR) wiem, bo jest to we wcześniejszych postach:D a jak wyglądają rankingi reszty specjalistów:confused: Serdecznie pozdrawiam:D

 

Suspenser napisał tutaj:

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?65781-RANKING-KOT%C5%81%C3%93W-NA-EKO-GROSZEK&p=5423369&viewfull=1#post5423369

 

Karoka tutaj:

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?65781-RANKING-KOT%C5%81%C3%93W-NA-EKO-GROSZEK&p=5428310&viewfull=1#post5428310

 

Zawijan walnął swój elaborat reklamowy

 

Więc teraz ja napiszę dlaczego na to 135m2 warto pomyśleć o Skam-P Premium 12kW, ten kocioł możesz zamówić u Karoki, na chwilę obecną tego mniejszego modelu z tym konkretnym palnikiem nie ma u siebie:

 

- Kocioł przepracował na rynku 2sezony grzewcze i jest już poza fazą wieku dziecięcego, dopracowany. Wielu użytkowników ogrzewało nim swoje domy o powierzchniach 160m2, w praktyce a nie tylko teorii kociołek świetnie dał sobie z tym radę.

 

- Posiada indywidualnie przygotowany palnik żeliwny, gdzie mamy szerszą gardziel na zejście paliwa z kosza, ale przede wszystkim odpowiednio dobrana wielkość głowicy spalającej, gdzie nie ma problemów z paleniem się tylko przy koszu zasypowym czy niedopałkach na końcu.... został starannie sprawdzony i dobrany dla kotłów mniejszych mocy

 

- Jest atest z badań tej mocy

 

- Wyniki osiąga następujące: praca z nadmiarem mocy 15kW - 2,49kg/h, praca z mocą 12kW - 2,01kg/h, 2gi pomiar 1,98kg/h, praca z moca 3,6kW 1pomiar 0,61kg/h, 3,4kW 0,58kg/h 2pomiar

 

- Wygodnie się go czyści tylko od przodu z dostępem do każdego kanału.

 

- Posiada dwupoziomowy awaryjny ruszt żeliwny odlany z dwóch płyt, którymi można wpływać na temperaturę spalin wylotowych przy pracy na niskich mocach, górne mocowanie zostaje na stałe i pomaga w pracy kotła. W dolnej części kotła wypala się to co musi i powinno, płyty żeliwne pomagają w dalszej części, na wymiennik idzie już dużo mniej pyłów i są one szare... Dodatkowo na tym górnym mocowaniu można podczas pracy spalić drobną ilość papierów. Pracując natomiast na dolnym mocowaniu rusztu otrzymujemy zasyp awaryjny o wielkości 36cm szer. na 36cm głęb oraz 32cm wysokość.

Co ważne przy dolnym mocowaniu ruszt wykorzystane jest 100%powierzchni wymiennika wodnego i spaliny mają do pokonania taką samą drogę jak w przypadku automatu.

 

- Pod względem bezpieczeństwa nawet zrównanie się popiołu z linia palnika nie odetnie drogi spalin do komina

 

- Wybrać możesz obecnie między sterownikami: RT09pid, Ognik PID-II, za dopłatą: Cobra, Puma, Bruli.

Trwają jeszcze prace nad rozszerzeniem oferty o w sumie 3nowe sterowniki, ale dopóki się wszystko nie zakończy nie będę wymieniał nazw modeli oraz producentów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3.Nie zgadzam się też z twierdzeniem SUSPENSERa, że kotły z poziomymi ciągami wymiennika (jak Tilgner i Bałka) są w czyszczeniu łatwiejsze i mniej brudzące, bo jak twierdzi SUSPESER wyciąga z nich pył delikatnie na śmietniczkę i może to robić w białej koszuli i białych skarpetkach.

Chciałbym zwrócić uwagę, że pył z czyszczenia OE+ zrzuca sie po prostu do wnętrza kotła i wyciąga dopiero przy opróżnianiu popielnika, razem z popiołem. Nie wiem, czy SUSPENSER opróżnia popielnik w białej koszuli i skarpetkach. Nie wiem także, czy czyścił własnoręcznie OE+. Ja jednak nie uważam, że czyszczenie OE+ jest trudniejsze i bardziej brudzące. Może jest tylko o kilka minut dłuższe, ale to też kwestia wprawy.

 

Znowu to samo wałkujemy ?

 

Widziałem OE+ u Was w ICHPW, więc wiem jak się go czyści.

 

Natomiast zdecydowanie pionowe kanały wymiennika można czyścić rzadziej, niż poziome - o czym kilkakrotnie pisałem i z czym większość się zgadza.

 

Ja się nie zgadzam - przekonaj mnie.

 

Czy są jakieś badania na to wskazujące czy tylko tak się niektórym wydaje ?

 

W sumie, jakbym miał polecić kocioł z kanałami pionowymi to faktycznie byłby OE+, więc niech będzie - dołączam go do polecanych RBR i Skam-P.

 

Skam-P na razie nie można kupić z eCOAL, ale jak zwykle parametry sterownika Bruli są w nim poustawiane u producenta i użytkownik nie musi zbytnio kombinować o ile będzie używał dobrego ekogroszku.

Zobaczymy co nowego będzie w Bruli już niebawem bo ma być także sterownikiem "automatycznym" a nie 2 stanowym jak obecnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się nie zgadzam - przekonaj mnie.

 

Czy są jakieś badania na to wskazujące czy tylko tak się niektórym wydaje ?

 

W sumie, jakbym miał polecić kocioł z kanałami pionowymi to faktycznie byłby OE+, więc niech będzie - dołączam go do polecanych RBR i Skam-P.

 

.

Mam kocioł z pionowymi kanałami a przedtem miałem śmieciucha z poziomymi kanałami i na poziomych kanałach więcej odkładało się sadzy .W smieciuchu paliłem tylko groszkiem .

http://www.ekogroszekcentrum.pl/uploads/images/kotly_c_o_na_ekogroszek_rakoczy_gigar.gif

Edytowane przez animuss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

animuss Dla uproszczenia, na forum przyjelismy formułę że kanały które są wspawane do pieca poziomo to poziome, a te co stoją pionowo to pionowe (chociaz jest odwrotnie) i ten co podałeś linka jest wg naszej terminologii z pionowymi kanałami :)

Tak właśnie napisałem że teraz mam z pionowymi kanałami ten z linka czyli tak samo jak OE tylko więcej kanałów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chętnie napisałbym takie elaboraty reklamowe o wszystkich Waszych kotłach.

Niestety, nie dajecie ich do takich badań.

Piszcie więc je sami. Trudno.

 

Ja zupełnie nie rozumiem tych kotlarzy. Mają Instytut, który

im przebada kotły, wystawi opinie i jeszcze zrobi reklamę

na forum. Czysty zysk!

 

A oni nie chcą. Ciekawe, dlaczego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zupełnie nie rozumiem tych kotlarzy. Mają Instytut, który

im przebada kotły, wystawi opinie i jeszcze zrobi reklamę

na forum. Czysty zysk!

 

A oni nie chcą. Ciekawe, dlaczego?

 

 

Daj swoje dane ze sterów albo kody do np techa czy elkektro-systemu.... chcesz zeby wywalili ci wszystkie bugi? czy twoje niedociagnięcia?? TY się dziwisz????:lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znowu to samo wałkujemy ?

 

Ja się nie zgadzam - przekonaj mnie.

 

Czy są jakieś badania na to wskazujące czy tylko tak się niektórym wydaje ?

 

Jak widać - ciągle to samo.

Właśnie dlatego, że nie ma badań wskazujących na wymierne różnice. Więc tylko piszemy sobie, jak nam się wydaje. I Tobie, i mnie.

Tobie się wydaje, że poziome kanały czyści się... Mnie się wydaje, że pionowe kanały czyści się...

A jeśli się ze mną nie zgadzasz - przekonaj mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widać - ciągle to samo.

Właśnie dlatego, że nie ma badań wskazujących na wymierne różnice. Więc tylko piszemy sobie, jak nam się wydaje. I Tobie, i mnie.

Tobie się wydaje, że poziome kanały czyści się... Mnie się wydaje, że pionowe kanały czyści się...

A jeśli się ze mną nie zgadzasz - przekonaj mnie.

Witam Zawijanie masz racje że kanały pionowe czyści się dużo lepiej i dokładniej i mniej wymagają czyszczenia jak poziome sam mam piec robiony na zamuwienie -taki chciałem z pionowymi kanałami ktury morze iść na oko 5kv a morzna z niego wycisnąc nawet 50kv -wystarczy jeden ruch-wajchą -regulujesz obieg spalin w kanałach i mam zamontowany tzw czyszczak z łancuchów z prawdziwego zdarzenia wszyskie kanały są czyszczone paroma ruchami a dodatkowo są pokrywy do bardzo dokładnego czyszczenia prawie całego pieca-ręcznie -jak czyszczę zamykam czopuch żeby osad-pył nie szedł w komin-na dach a wszystko idzie do skrzynki z popiołem przez puł roku raz w tygodniu czysciłem u brata piec z kanałami poziomymi -zrezygnowałem napisze krutko to jest nieporozumienie że elita forum dalej pisze takie brednie że w bindże i białej koszuli czyści piec lepiej z poziomymi kanałami pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...