Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 22,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Jarecki79

    2372

  • karoka65

    1606

  • zawijan

    1504

  • darase

    1326

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

No, to już jakaś podstawa do wyboru kotła jest:yes:, ciekawe jak tam reszta:stereo: się wypowie. pozdrawiam:D

 

Nie traktuj tego jako reklamy kotła.Napisałem tylko jak jest u mnie.Mam palnik brucer,a on w innych kotłach może spalać całkiem inaczej.

Niech inni piszą co chcą,ale ja jestem zadowolony z kotła.Od 10 grudnia do końca maja,spaliłem 1000 kg eko z kopalni PIAST,1000kg jęcznienia,1000kg czeskiego .Wiem,że to sporo,ale przez ten okres nauczyłem się dużo i wiem już jak ustawić parametry sterownika.Nikt mi nie powie,że koalę można puścić samopas i on zrobi za nas całą robotę.Z własnego doświadczenia wiem,że trzeba go ujarzmić.Dla mnie bardzo pomocne było np. dodanie korekty dmuchawy.Czekam na dalsze opcje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arturo.Wyprzedzam Twój post.Nie pisz mi,że lepiej by mi było grzać prądem,bo tego nigdy nie zrobię.Kupiłem piec z całą świadomością i tego nie żałuję.Dostałem wczoraj rachunek za prąd.Kiedy grzałem CW prądem.Szok. W maju grzałem Cw grochem.!00kg czeskiego za 60 zł wystarczyło mi na ponad miesiąc. Edytowane przez tesel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Arturo.Wyprzedzam Twój post.Nie pisz mi,że lepiej by mi było grzać prądem,bo tego nigdy nie zrobię.Kupiłem piec z całą świadomością i tego nie żałuję.

Twój wybór,Twoja kasa,na nawracanie za późno ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Bojler 80l.jakie zużycie już pisałem

Bardzo skromniutki, nie dziwie się,że miałeś rachunki jakie miałeś :)

Ja przy prądzie zastanawiałem się czy 140l będzie nie za mały ;)

Przy PCi mam 300l...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale widzisz.Taki mały bojler mogę ogrzać takim dużym piecem.Tylko muszę c zęściej czyścić piec.Na początku bałem się o komin.moim piortytetem była wysoka temp spalin.Później przekonałem się ,że mam w d...ie komin.Mam stary poniemiecki dom i jak narazie nic złego z kominem się nie dzieje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja przy grzaniu samego CWU ze strefami (dwie godzinki rano, dwie wieczorem) zauważyłem przy górnych drzwiczkach świecące się ścianki... znaczy się na moje oko się smoła osadza i pewnikiem jak się zasobnik skończy to przejdę na prund. Zużycie jakie mam przy grzaniu samego CWU to około 3kg ekogroszku na dobę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo skromniutki, nie dziwie się,że miałeś rachunki jakie miałeś :)

Ja przy prądzie zastanawiałem się czy 140l będzie nie za mały ;)

Przy PCi mam 300l...

 

No.... nie powaliłeś mnie na kolana...zbiornik biwalentny ( 2 wężownicowy) grzanie kotłem na eko 200l (hehe brakuje ciepłej wody - bo wszyscy chca sie kąpac o jednej godzinie) lato solar 400l wody np o temp 70 st :) i na to, dla zasady, grzałaka elektryczna 250l wody:) rodzina 3 osobowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
No.... nie powaliłeś mnie na kolana...zbiornik biwalentny ( 2 wężownicowy) grzanie kotłem na eko 200l (hehe brakuje ciepłej wody - bo wszyscy chca sie kąpac o jednej godzinie) lato solar 400l wody np o temp 70 st :) i na to, dla zasady, grzałaka elektryczna 250l wody:) rodzina 3 osobowa.

Aleee o so chozii ?

Przeciez mówię,że 80l za malutki,140l grzany do 80st.C mógłby być za mały a 300l z 50st.C styknie spokojnie dla 3 osób :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aleee o so chozii ?

Przeciez mówię,że 80l za malutki,140l grzany do 80st.C mógłby być za mały a 300l z 50st.C styknie spokojnie dla 3 osób :)

 

Komuś wytykasz że ma mały a sam szału nie masz....300l cwu 50st...mi by brakło... tym bardziej że dodatkowo pralka i zmywarka podłaczona do cwu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...