Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 22,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Jarecki79

    2372

  • karoka65

    1606

  • zawijan

    1504

  • darase

    1326

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

W piątek widziałem się ze znajomym, który używa naszego kociołka.

Wiosna-jesień pali czechem. Na wieczór podchodzi do stera, wyłącza go guzikiem i rano przed wyjściem do pracy załącza i kocioł po 8-9godzinach wstaje i grzeje....

Trochę byłem tym zadziwiony, bo na taki pomysł nie wpadłem.... jak widać pomysłowość ludzka jest wielka.

 

Teselos amigos ja moją przygodę życia zaczynam planowo w październiku i czekam na dwa aniołki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W piątek widziałem się ze znajomym, który używa naszego kociołka.

Wiosna-jesień pali czechem. Na wieczór podchodzi do stera, wyłącza go guzikiem i rano przed wyjściem do pracy załącza i kocioł po 8-9godzinach wstaje i grzeje....

Trochę byłem tym zadziwiony, bo na taki pomysł nie wpadłem.... jak widać pomysłowość ludzka jest wielka.

 

Teselos amigos ja moją przygodę życia zaczynam planowo w październiku i czekam na dwa aniołki :)

 

Fajnie. Nadmiar szczęścia w tym przypadku jest ok.

Gratuluję.Życzę Wam dużo pociechy z aniołków.dobre robota.gif

Edytowane przez tesel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, ile wedlug przepisów powinno miec pomeiszczenie z kotłem na ekogroszek - kociol maly taki 10 kw

 

aa i jak mozna spytac, ile kosztuje tona ekogroszku workowanego ... polskiego jak i czeskeigo czy ruskeigo ... ???

Dobre pytanie.Nie wiem jak mówią przepisy,ale z doświadczenia wiem,że musisz mieć dostęp do pieca z każdej strony.Weź pod uwagę nie tylko obsługę,ale też prace naprawcze.Węgiel kosztuje różnie w różnych częściach kraju.U nas z Piasta jest po900zł/t,Czeski 600zł/t

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy post więc witam wszystkich użytkowników ;)

Potrzebuję rady jaki kocioł wybrać bo 20letni olsztynek odmawia już posłuszeństwa ;) w domu po namysłach postanowiliśmy iść w stronę kotła na eko groszek ze względu na koszt opału podobny do obecnego ogrzewania węglem i to że będzie to mniej obsługowe ;) Dom wybudowany w 90roku, ma ok 270m2 powierzchni mieszkalnej+ 90m2 garażu, wszędzie nowe okna oknoplastu, ściany ocieplone styropianem 10cm, dach ocieplony wełną.

Kocioł o mocy 25kw będzie odpowiedni? Poszukujemy kotła jak najmniej awaryjnego z dodatkowym paleniskiem tak żeby palić od czasu do czasu zapasami drzewa i żeby był jak najmniej obsługowy- jak raz na 2dni będzie trzeba zejść do kotłowni to spoko ;) W wakacje wodę ogrzewamy za pomocą kolektorów także w okresie wakacyjnym kocioł będzie odpoczywał.

W moim mieście najbardziej znane chyba są kotły Defro, będzie to dobry wybór? mają w ofercie kocioł z podajnikiem tłokowym - to chyba dobra opcja?

Proszę o rady, każda wskazówka będzie cenna ;)

Edytowane przez arek0021
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz rozjaśnić?

Cały czas staram się czytać o różnych kotłach ale i tak nadal mało wiem i takie informacje się przydadzą ;)

Ale na tym forum to chyba nie wiele czytałeś?

 

http://emotikona.pl/emotikony/pic/21icon_search_mad.gifhttp://emotikona.pl/emotikony/pic/21icon_search_mad.gifhttp://emotikona.pl/emotikony/pic/21icon_search_mad.gif

Jest tu bardzo dużo wskazówek co do wielkości pieca i typów :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam już jakiś czas to forum, dziś dopiero się zarejestrowałem aby móc pisać. Z tego co czytałem to mało osób tutaj korzysta z kotłów defro a dla takiego laika jak ja to są całkiem ok, chodzi mi dokladnie o defro duo 25kw- taki oglądałem w sklepie. Defro ma mocno rozwiniętą sieć sprzedaży więc pewnie też w razie awarii nie będzie trzeba długo czekać na serwisanta.

P.S. Ciężko przeczytać 600 stron :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam już jakiś czas to forum, dziś dopiero się zarejestrowałem aby móc pisać. Z tego co czytałem to mało osób tutaj korzysta z kotłów defro a dla takiego laika jak ja to są całkiem ok, chodzi mi dokladnie o defro duo 25kw- taki oglądałem w sklepie. Defro ma mocno rozwiniętą sieć sprzedaży więc pewnie też w razie awarii nie będzie trzeba długo czekać na serwisanta.

P.S. Ciężko przeczytać 600 stron :p

 

Ty masz kupić piec a nie serwis :) On ma stać i palić a ty masz siedzieć w fotelu i popijać http://emotikona.pl/emotikony/pic/2piwko.gif

O tych kotłach o których tu wyczytasz serwis podgląda jak się pali na bieżąco i co komu dolega.

Pamiętaj o jednym, do tego kotła też musisz mieć sterownik. Sam piec nie będzie sobie palił, chyba że takiego zasypowwego szukasz:confused:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...