Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

TY, wiesz co?? ja chyba elektro-miz sobie odwiedzę i zweryfikuje twoje opowieści ze sprzedawanym stanem faktycznym :) a że wprawe mam (spytaj Jareckiego czy remont zrobił ;) ) więc jedna wycieczka turystyczna więcej jedna mniej nie robi róznicy.

 

Serdecznie zapraszam. Nawiasem mówiąc, chętnie bym Cię

poznał osobiście. Taka dyskusja mogłaby być ciekawa..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Jarecki79

    2372

  • karoka65

    1606

  • zawijan

    1504

  • darase

    1326

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

No dobra, wiem że jestem upierdliwy ale jutro kupuję piec ... i mam jeszcze jedno a w zasadzie dwa pytania:

 

1. czy w standardzie RBR ma palnik nowa-mała-ekoenergia?

 

2. jakie znaczenie ma ilość wody w piecu?

Z jednej strony większa bezwładność czyli brak pocenia się i korozji a z drugiej tak na zdrowy rozum... latem, gdy kocioł pracuje głównie na podtrzymaniu, to pewnie straty ciepła na piecu będą zdecydowanie większe. jaka pojemność wody w piecyku jest optymalna? Ktoś to obliczał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może Sztoker? Ma palnik rynnowy, więc spali każdy opał.

I ma podajnik ślimakowy, więc nie gasnie latem.

I ma znakomity sterownik... :yes:

 

U kolegi teraz latem pali 3kg / dobę na nastawach fabrycznych

bez wyłączania funkcji CWU strefą czasową. (3 osoby - kaczki).

Wiem, że koledzy spalają mniej, ale trochę pomaga im wyłączenie

CWU w pewnych godzinach i zmiana nastaw.

 

Jeszcze raz podkreślam - pracuje tak na nastawach fabrycznych,

na których pracował przy -20'C.

 

Moje nie spełnione marzenie http://zawijan.wordpress.com/poradnik-uzytkownika/

Dać na swoim blogu wyczerpującą, udokumentowaną informację o pracy Sztokera w warunkach testów długotrwałych ze zmiennymi warunkami pracy.

Zresztą nie tylko Sztokera. Innych kotłów także.

Zrobić taki ranking.

Czy takie marzenia mają szansę się spełnić?

Jak myślisz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje nie spełnione marzenie http://zawijan.wordpress.com/poradnik-uzytkownika/

Dać na swoim blogu wyczerpującą, udokumentowaną informację o pracy Sztokera w warunkach testów długotrwałych ze zmiennymi warunkami pracy.

Zresztą nie tylko Sztokera. Innych kotłów także.

Zrobić taki ranking.

Czy takie marzenia mają szansę się spełnić?

Jak myślisz?

 

 

Braknie CI Zawijan zycia....nawet na to nie licz....producenci kotłów niechętnie zrobią takie testy bo za dużo dziur wyłapiesz w ich wyrobach... co to za testy które sie robi w 8 godzinach????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Braknie CI Zawijan zycia....nawet na to nie licz....producenci kotłów niechętnie zrobią takie testy bo za dużo dziur wyłapiesz w ich wyrobach... co to za testy które sie robi w 8 godzinach????

 

To ja włożę kij w mrowisko... Piotrek dlaczego tak bezrefleksyjnie podchodzisz to tego tematu. Nie masz obiekcji, nie przeszkadza Ci, że te badania produktu o których pisze Zawijan, choćby trwały i cały miesiąc są prowadzone przez osobę która jest jednocześnie twórcą/współtwórcą palnika, kotła sterownika itd. Może odwrócimy pytanie i zaproponujemy testy Ogniwa np w OTGiS lub w innych tego typu instytutach w Polsce...

Piszesz o dziurach w innych produktach - dziwne że podczas tych długotrwałych testów kotłów jeszcze z Brucerem nikt chociażby nie wyłapał, że tak się kopci w zasobniku. Ja niewprawny palacz już po pierwszym dniu użytkownika to zauważyłem. Być może testującym ktoś dosypuje opał do zbiornika i nie mieli okazji tego zjawiska zaobserwować. Pytanie do refleksji. Pozdrawiam.

Edytowane przez sebsa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja dodam jeszcze pytanie na drugą nóżkę

czy ktoś widział kocioł defro, klimosza, zębca, czy lazara z palnikiem brucer lub pochodne?

 

Ja mam klimosza, ale jaki tam palnik jest nie mam zielonego pojęcia. W instrukcji też ani słowa na ten temat. Wiem tylko od serwisanta, że wszystkie od 15 do 35 KW mają identyczne palniki 25 KW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,,,, dziwne że podczas tych długotrwałych testów kotłów jeszcze z Brucerem nikt chociażby nie wyłapał, że tak się kopci w zasobniku. ,,,,

 

Spróbuje teoretyzując rozwikłać tą zagadkę, chociaż kotła na oczy nie widziałem.

 

 

Przyczyną „kopcenia w zasobniku” czyli wydostawania poprzez otwarty zasobnik produktów termicznej destylacji paliwa jest różnica ciśnień pomiędzy zasobnikiem a wnętrzem kotła.

 

 

Przy wymuszonym podawaniu powietrza do paleniska kotła, różnica ciśnień (przy otwartym zasobniku) jest zapewne wynikiem różnicy oporów jakie napotykają gazy na swej drodze.

 

 

Jeżeli przyjmiemy za punkt odniesienia naszego pomiaru ciśnień, szczeliny wlotu powietrza do paleniska to otrzymamy dwie przeciwstawne strony (drogi).

 

1 - Górną warstwę żaru, komorę spalania, wymiennik ciepła z płomieniówkami i zainstalowanymi zawirowywaczami

2 - Dolną warstwę żaru, koryto podajnika, zasobnik.

 

 

Ja skupie się tylko na przyczynach zwiększających opór w na pierwszej drodze i przyczynach zmniejszających opór po drugiej stronie naszego układu.

 

1_a - górna warstwa żaru zwiększa opór, poprzez naturalną spiekalność węgla.

1_b - wyizolowana komora spalania, poprzez ruszto-deflektor

1_c - długie płomieniówki wraz z zainstalowanymi zawirowywaczami.

 

2_a - duża powierzchnia gardzieli palnika

2_b - rozpulchniany żar poprzez przeciw-zwój na końcu ślimaka

2_c - specyficzne korytko o większym przekroju podające opał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym to wytłumaczył inaczej:

jest to błąd w założeniach, lub celowy kompromis w celu poprawy spalania tzw paliw trudnych

najpierw zrobili dużą "japę", a później pojawiła się konieczność cienką szczelinką przestrzelić w poziomie 6 cm palącego się złoża.

Stąd są problemy i płacze nad sprężem, dymieniem, spiekami i nierównomiernym spalaniu przy niższych mocach.

 

Koś chciał upolować dwa zające:

zając uno: spalanie miału i koksującego dziadostwa

zając duo: praca ciągła w sterowniku adaptacyjnym

w efekcie ma burnera i pracę dustanową w ecoal :D

ironia losu 2012 :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie masz obiekcji, nie przeszkadza Ci, że te badania produktu o których pisze Zawijan, choćby trwały i cały miesiąc są prowadzone przez osobę która jest jednocześnie twórcą/współtwórcą palnika, kotła sterownika itd. Może odwrócimy pytanie i zaproponujemy testy Ogniwa np w OTGiS lub w innych tego typu instytutach w Polsce...

 

Zarzucasz mi, że jestem oszustem, czy że nie umiem robić badań?

 

A widziałeś gdzieś wyniki takich badań robionych "w OTGiS lub w innych tego typu instytutach w Polsce"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...dziwne że podczas tych długotrwałych testów kotłów jeszcze z Brucerem nikt chociażby nie wyłapał, że tak się kopci w zasobniku. Ja niewprawny palacz już po pierwszym dniu użytkownika to zauważyłem. Być może testującym ktoś dosypuje opał do zbiornika i nie mieli okazji tego zjawiska zaobserwować. Pytanie do refleksji. Pozdrawiam.

 

Jest dym w zasobniku. No i co?

A Ty co? Mieszkasz w zasobniku?

Ile razy na tydzień dosypujesz do zasobnika? I jak to robisz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest dym w zasobniku. No i co?

A Ty co? Mieszkasz w zasobniku?

Ile razy na tydzień dosypujesz do zasobnika? I jak to robisz?

Mieszkasz chociażby w domu jednorodzinnym, żeby mi takie rady dawać. Proszę powdychaj taki dym z zasobnika przy dosypywaniu węgla - ciekawe czy przypadnie Ci do gustu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze nie muszę Ci na żadne z nich odpowiadać, bo nie czuję się w obowiązku. Po drugie próbujesz odwracać kota ogonem insynuując, że mój nieumiejętny zasyp powoduje to kurzenie. Natomiast dla mnie problemem nie jest moja "technika wsypywania węgla ", tylko to, że po uchyleniu klapy zbiornika wydobywa się co nie powinno. Tego nie ma w kotłach kolegów - uwierz. Pisałem o tym miesiąc temu jakoś nie oponowałeś w temacie. Na dalsze Twoje pytania nie mam zamiaru odpowiadać.

Ponadto nie pisałem, że jesteś jak to ująłeś oszustem ani nie podważam Twojej wiedzy. Natomiast w tym przypadku widzę pewien konflikt gdzie jeden podmiot coś tworzy i następnie sam bada taki produkt. Jeśli inni użytkownicy tego nie widzą ich sprawa. Przedstawiłem swoje zdanie- mam prawo.

Edytowane przez sebsa
interpunkcja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji gratuluję osobom, które w najbliższym czasie jadą do Kutna na zaproszenie E-S. Nie ukrywam, że sam był chciał do tego grona dołączyć. Szkoda tylko, że na FM taka cisza w temacie... Ja bym się na pewno pochwalił. Edytowane przez sebsa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...