Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Służą do dopalania gazów (dodatkowe powietrze) . ,,,,

 

Nie chcę się wymądrzać, bo sam jestem na etapie pobierania nauk czytając forum, ale wydaje mi się że, na tej wysokości nad paleniskiem spalanie płomieniowe będzie postępowało w tej strefie w sposób dyfuzyjny a nie kinetyczny. Więc większość tego powietrza podawanego przez te opatentowane rurki nie będzie brała udziału w procesie spalania gazów i par.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Jarecki79

    2372

  • karoka65

    1606

  • zawijan

    1504

  • darase

    1326

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Służą do dopalania gazów (dodatkowe powietrze) .Na tłokowcu też jest jedna z otworkami .;)

Ciekawe czy można stosować na tłokowcu jako paliwo również węgiel kamienny sortymentu groszek nie sortowany zwykły nie ekogroszek .

 

nie wiem jak w tym tłoku, ale w moim można tak do 4 cm, byle tłok mógł go ugryźć. Większy kawałek będzie skakał nad szczeliną i blokował inne. Szedł groszek i orzech II

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę się wymądrzać, bo sam jestem na etapie pobierania nauk czytając forum, ale wydaje mi się że, na tej wysokości nad paleniskiem spalanie płomieniowe będzie postępowało w tej strefie w sposób dyfuzyjny a nie kinetyczny. Więc większość tego powietrza podawanego przez te opatentowane rurki nie będzie brała udziału w procesie spalania gazów i par.

 

nie wiem dlaczego twierdzisz, że nie będzie brała. Chyba że masz na myśli średnie i małe moce przy kamiennym o małej zawartości części lotnych.

Każda biomasa, czy nawet czech bez tego dodatkowego powietrza będzie produkować masę sadzy nawet na pełnej mocy.

Zwracam też uwagę, że te rurki podczas podawania powietrza w kierunku przeciwstawnym do kierunku płomienia powodują dość duże turbulencję w płomieniu.

Podsumowując, tego typu palniki maja pracować na pełnej mocy lub w pobliżu jej.

 

info z netu : Płomień kinetyczny – płomień powstały w warunkach gdy substancja palna była już wstępnie, przed zapaleniem zmieszana z powietrzem, oznacza to, że szybkość spalania określana jest przede wszystkim szybkością przebiegu reakcji spalania.

 

Moim zdaniem w przypadku paliw stałych nie ma zastosowania, co innego paliwa gazowe i płynne.

Edytowane przez Vld
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Palnik rynnowy badała firma Pancerpol w OTGiS Łódź

 

Podobnie jak firma Klimosz, która obecnie chwali się tym na ramach prasy:

http://www.instalator.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=4751%3Anowy-niskoemisyjny-wielopaliwowy-palnik-na-paliwa-stale-firmy-klimosz-sprawne-spalanie&catid=67%3Abiezacy-numer-ogrzewanie&Itemid=134&lang=pl

 

A tutaj artykuł na temat badań kotłów.

http://www.instalator.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=4735%3Abadania-i-certyfikacja-urzadzen-grzewczych-maej-mocy-opalanych-paliwami-stalymi-1-zgodne-cechy&catid=67%3Abiezacy-numer-ogrzewanie&Itemid=134&lang=pl

 

i mały cytat:

Laboratoria i zespoły Notyfikowane laboratoria badawcze i zespoły certyfikujące - są to organizacje niezależne od ocenianej organizacji i ocenianego wyrobu. Jednostka Notyfikowana, jej ścisłe kierownictwo oraz personel odpowiedzialny za wykonywanie zadań strony trzeciej, w procesie oceny nie może uczestniczyć w żadnej fazie powstawania wyrobu, tj. nie mogą być projektantami, producentami, dostawcami, instalatorami, nabywcami, właścicielami, użytkownikami ani konserwatorami wyrobów, które oceniają. Nie mogą również być upoważnionymi przedstawicielami producenta, projektanta itp. Nie mogą się angażować w żadną działalność, która mogłaby uchybić niezależności ich opinii i uczciwości w odniesieniu do zadań, w zakresie których zostali notyfikowani.

 

Komisja Europejska na swoich stronach internetowych powiadamia społeczność europejską m.in. o ustanowieniu Jednostek Notyfikowanych w krajach Unii Europejskiej oraz systematycznie informuje o powstawaniu nowych Jednostek Notyfikowanych - adres strony internetowej: http://ec.europa.eu/enterprise/newapproach/nando/. W kraju są tylko dwie Jednostki Notyfikowane w zakresie kotłów i urządzeń grzewczych: UDT NB Nr 1433 i IEn NB Nr 1452.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawijan

Swoje o Brulim i eCoalu wiem, więc jak najbardziej wypowiadać się mogę.

Uważam i uważałem Bruli za nieco lepszy wyrób, ale podkreślam wyraźnie,że lepszy dla mnie.

 

Może jednak się pokuszę w tygodniu o coś nowego, aby w sposób obiektywny kilka rzeczy usystematyzować, jak inni tego nie rozwalą.

 

Swoje uwagi o brucerze pisałem od początku i tu pewnie Cię najbardziej bolało.

Zawaliliście sprawę z jego dopracowaniem i poprawieniem.

Dalej szopki po raz nasty się mi nie chce rozkręcać.

 

Inny kolega (Vasko) pytał o palnik mała ekoenergia,- od tego tygodnia powinien byc oficjalnie dostępny z nową wersja ślimaka.

Edytowane przez Jarecki79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak w tym tłoku, ale w moim można tak do 4 cm, byle tłok mógł go ugryźć. Większy kawałek będzie skakał nad szczeliną i blokował inne. Szedł groszek i orzech II

 

U mnie jest groszek tak że i do 7 cm x 4 cm w prostokącie się trafia .Musiał by go tłuc a jest po 589 zł .Przynajmniej był w sezonie .

 

A na takim da się palić miałem ?

Podajnik ślimakowy Pancerpol Duo do kotła 50 kW

http://www.nowy.domer.pl/product/image/592/03.jpg

 

http://www.nowy.domer.pl/product/attachment/2709/pl_PL/50-kw-wymiary-bok-mialowy.pdf

Edytowane przez animuss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest groszek tak że i do 7 cm x 4 cm w prostokącie się trafia .Musiał by go tłuc a jest po 589 zł .Przynajmniej był w sezonie .

 

A na takim da się palić miałem ?

Podajnik ślimakowy Pancerpol Duo do kotła 50 kW

http://www.nowy.domer.pl/product/image/592/03.jpg

 

http://www.nowy.domer.pl/product/attachment/2709/pl_PL/50-kw-wymiary-bok-mialowy.pdf

 

Tak na palniku typu Duo oraz Trio można palić miałem.

Było tutaj dwóch userów jak dobrze pamiętam.

m.in. korzysta z nich Sas, Galmet, Heiztechnik itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

choć nie paliłem w pozostałych, to uważam, że lepiej w tłoku

ciekawe czy Jarecki potwierdzi:)

 

A paliłeś -palisz w tłoku non stop samym miałem czy masz jakiś wyszukany przepis robisz mix z czymś albo miał jakiś specjalny ,mocno przesuszony płukany itd... czy co popadnie z piachem Czesiem itd..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A paliłeś -palisz w tłoku non stop samym miałem czy masz jakiś wyszukany przepis robisz mix z czymś albo miał jakiś specjalny ,mocno przesuszony płukany itd... czy co popadnie z piachem Czesiem itd..

 

palę miałem, prosto z lokalnego składu i nic z nim nie mieszam, staram się kupować suchy, dodatkowo w workach dosycha tak, że się kurzy przy wsypywaniu.

bawiłem się antracytem, peletem, czechem, bobrkiem, orzechem i trocinami z miałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A lepiej (mniej niespodzianek ) palić miałem w ślimaku Pancera czy w , tłoku-szufladzie albo rynnie -korycie .

 

Nie wiem co masz na myśli mówiąc o niespodziankach.

Paliłem wcześniej miałem w tłoku, w brucerze, ekoenergii, obrotówce pancerpola, obrotówce ardeo oraz stałym palniku ardeo jak też w rynnie pancerpola.

 

Tłok miał najmocniejszy mechanizm podający.... a odpad wyglądał różnie w zależności od jakości miału, w rynnie pancerpola, w której paliłem i którą mieliśmy na badaniach popiół wyglądał nieco lepiej ze względu na rodzaj zakończenia żeliwnej końcówki ślimaka.

 

pancerpol obrotowy z racji koronki obrotowej produkuje ładny popiół, do obrotowych palników mam jednak ostrożne podejście i polecam je osobom wprawionym w obsłudze sterownika, to samo mogę powiedzieć o tłokach. Pancerpol typu duo lub trio ma średnią wielkość na zejście paliwa z kosza, suche miały schodza a wilgotne mogą się przywieszać. Lepiej wygląda to w palnikach obrotowych ardeo....

 

fajnie wyglądało to natomiast także w ardeo bez obrotu z przeciwzwojem i głowicą żeliwną, ten palnik ma najszersze zejście na paliwo z kosza oraz odpowiednio wykonany ślimak w tej części, więc nie ma bóli z zawieszaniem paliwa, mniejsza komplikacja mechaniczna pozwala zarekomendować to mniej wprawnym użytkownikom

 

kilka osób także z tego wątku pali na brucerze czy ekoenergii miałem, kłopotem jest zawieszanie się drobniejszych oraz wilgotnych frakcji a także średniej jakości wygląd popiołu dla gorszego miału, stosujemy jednak od jakiegoś czasu palnik z szerszym zejściem na paliwo z kosza i dobraną mniejszą głowica spalającą i tutaj już kłopotów z zawieszaniem w koszu nie notuję a i popiół ładniejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co masz na myśli mówiąc o niespodziankach.

Paliłem wcześniej miałem w tłoku, w brucerze, ekoenergii, obrotówce pancerpola, obrotówce ardeo oraz stałym palniku ardeo jak też w rynnie pancerpola.

 

Tłok miał najmocniejszy mechanizm podający.... a odpad wyglądał różnie w zależności od jakości miału, w rynnie pancerpola, w której paliłem i którą mieliśmy na badaniach popiół wyglądał nieco lepiej ze względu na rodzaj zakończenia żeliwnej końcówki ślimaka.

 

pancerpol obrotowy z racji koronki obrotowej produkuje ładny popiół, do obrotowych palników mam jednak ostrożne podejście i polecam je osobom wprawionym w obsłudze sterownika, to samo mogę powiedzieć o tłokach. Pancerpol typu duo lub trio ma średnią wielkość na zejście paliwa z kosza, suche miały schodza a wilgotne mogą się przywieszać. Lepiej wygląda to w palnikach obrotowych ardeo....

 

fajnie wyglądało to natomiast także w ardeo bez obrotu z przeciwzwojem i głowicą żeliwną, ten palnik ma najszersze zejście na paliwo z kosza oraz odpowiednio wykonany ślimak w tej części, więc nie ma bóli z zawieszaniem paliwa, mniejsza komplikacja mechaniczna pozwala zarekomendować to mniej wprawnym użytkownikom

 

kilka osób także z tego wątku pali na brucerze czy ekoenergii miałem, kłopotem jest zawieszanie się drobniejszych oraz wilgotnych frakcji a także średniej jakości wygląd popiołu dla gorszego miału, stosujemy jednak od jakiegoś czasu palnik z szerszym zejściem na paliwo z kosza i dobraną mniejszą głowica spalającą i tutaj już kłopotów z zawieszaniem w koszu nie notuję a i popiół ładniejszy.

Sam zauważyłem że zejście w Pancerku ma wąskie gardło w podajnikach kotłow HEF widziałem dużo większe .Rynny Pancerpola nie ma na stronie firmy

nie wiem gdzie można ją podejrzeć .Generalne zastanawiałem się nad przeróbką zejścia i końcówki kosza ,chyba że można dokupić pasuje od innego podajnika .

Może lepiej zastosować inny podajnik dokupić pozostawić motoreduktor oraz przerobić-dopasować zejście od zasobnika do nowego podajnika .

Do sezonu grzewczego jeszcze trochę czasu ,a chciałbym zacząć palić miałem .

Może któryś od Defro czy inny podajnik z dużym zejściem są warte modernizacji .

Ważne żeby współpracował z kotłem http://eko-kotly.pl/media/catalog/product/cache/4/image/5e06319eda06f020e43594a9c230972d/g/i/gigar_rys_1_1.gif

Rakoczy Gigar 38kW dobrze dopalał gazy nie chcę wędzarni w domu .

Noszę się jeszcze z zamiarem wymiany sterownika z dojściem do internetu mam ST-37 .

Edytowane przez animuss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a po to żeby nikt nie zarzucił ze sobie wyniki "podrasowali"

ja też mogę stworzyć coś

potem otworzę swoje laoblatorium i sobie w tym swoim labolatorium coś przebadam

wyniki oczywiście będą rewelacyjne bo przecież jam ci to nie chwaląc się sprawił więc nie moze być inaczej

potem puszczę w świat jako cud techniki i jedynie słuszne rozwiązanie.

 

to tylko takie przypuszczenia moje które nie mają za zadanie sugerować czy zarzucać czegokolwiek komukolwiek.

pokazują tylko co może sobie człowiek pomyśleć gdy czyta że ktos coś zrobił i sam sobie to zbadał. a potem twierdzi że nie ma nic lepszego

takie opinie stają się subiektywne i nierzetelne niestety.

 

Widzisz Kolego

Być może Ty byś tak zrobił. Być może tym się różnimy.

 

To nie ja otworzyłem sobie swoje laboratorium, aby badać swoje wyroby. To jest jedno z nielicznych laboratoriów najwyższej klasy światowej.

 

Ani razu nie powiedziałem, że nasze rozwiązania to cud techniki i rozwiązania jedynie słuszne. Takie opinie przypisują mi często Ci, którzy swoich kotłów nie badają.

 

Nie musisz (i nikt nie musi) wierzyć w wyniki, które pokazałem. A Ty, jak chcesz, to możesz wierzyć wynikom tych badań, których nikt nie wykonał. Będziesz miał 100%-ową pewność, że są obiektywne i rzetelne.

 

I jeszcze zauważ (Ty i inni), że ja nigdy nie porównywałem, nie rankingowałem, ani nie oceniałem kotłów między sobą. Pisałem wyraźnie, że badam kocioł, palniki, sterownik, których jestem współtwórcą i podaję wyniki moich badań. Kto chciał, to wierzył. Kto nie chciał, nie musiał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. A propos badań.

Ciepłomierz, którym badałeś kotły, miał zakres 1MW. Gdy badasz kocioł 15kW,

pracuje on na 1.5% zakresu z ogromnym błędem pomiaru. Dlatego zadałem Ci

kiedyś pytanie : czy nie zdarzyło Ci się, że sprawność kotła wyszła 120%?

 

A gdzieś Ty u mnie widział ciepłomierz? Nie stosowaliśmy nigdy ciepłomierza w swoich badaniach.

Nie. Nie zdarzyło mi się nigdy, że sprawność kotła wyszła ponad 100%.

 

Reszta Twojego postu, to bzdety nie warte uwagi, a co dopiero odpowiedzi. Więc nie odpowiadam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam zauważyłem że zejście w Pancerku ma wąskie gardło w podajnikach kotłow HEF widziałem dużo większe .Rynny Pancerpola nie ma na stronie firmy

nie wiem gdzie można ją podejrzeć .Generalne zastanawiałem się nad przeróbką zejścia i końcówki kosza ,chyba że można dokupić pasuje od innego podajnika .

Może lepiej zastosować inny podajnik dokupić pozostawić motoreduktor oraz przerobić-dopasować zejście od zasobnika do nowego podajnika .

Do sezonu grzewczego jeszcze trochę czasu ,a chciałbym zacząć palić miałem .

 

Ważne żeby współpracował z kotłem

Rakoczy Gigar 38kW dobrze dopalał gazy nie chcę wędzarni w domu .

Noszę się jeszcze z zamiarem wymiany sterownika z dojściem do internetu mam ST-37 .

 

Jaką masz obecnie retortę pancerka w kotle?

tj. jakiej mocy 25kW czy 50kW?

 

To zejście z kosza i tak jest większe jak w brucerze, względnie suche miały węglowe schodzą z kosza bez problemu.

Nie pamiętam dokładnie nicku użytkownika obrotowego pancerka, który korzystał z miału węglowego.

 

Ten palnik, jak masz nowy - zostałbym przy ekogroszkach lub przeszedł na eko z węgla brunatnego.

Jak poważnie myślisz o przeróbce na miałowy,-to idzie to zrobić.

Ze starego zostaje motoreduktor, kosz zasypowy, rura podajnika do której przykręcony jest kosz.

Cała reszta jest wymienna na elementy z obrotówki.

 

Polecam Ci najpierw kontakt z firmą Pancerpol, p.Witold Galewski jest od spraw technicznych, powinien wiedzieć czy do Rakoczego robią jakąś wersję specjalną, czy wymiary są typowe. Później graty zamówić możesz albo u niego albo poleci Tobie odpowiedniego dostawcę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...