Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 22,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Jarecki79

    2372

  • karoka65

    1606

  • zawijan

    1504

  • darase

    1326

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

No proszę, nawet nie wiedziałem że przez ostatnie 7 lat ryzykowałem "zdmuchnięcie" przez wiatr mojego budynku - 10 pięter, ściany 15cm...:)

 

Duży masz budynek.:D Powiedz jeszcze że jest ogrzewany energią elektryczną?

 

Edit: Jeśli chodzi o Arturo72 to najpierw niech wybuduje i pomieszka jakiś czas. Wtedy te swoje racje przedstawi na swoim przykładzie. Na razie to tylko teoretyzuje. Jestem ciekawy kiedy on to wszystko robi przy budowie, jak dużo część czasu spędza na tym forum.

Edytowane przez rybniczanin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No proszę, nawet nie wiedziałem że przez ostatnie 7 lat ryzykowałem "zdmuchnięcie" przez wiatr mojego budynku - 10 pięter, ściany 15cm :)

A tu niespodzianka :)

 

10 piętrowy budynek ze ścianami nośnymi 15 cm ?

To tylko ściana żelbetonowa o grubości 15,5 cm

Edytowane przez animuss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ten sam palnik.

 

Tak palnik ten sam różnica jednego segmentu żeliwnego ale podajnik wydaje się jakiś inny to konstrukcja spawana z blachy ?,a ślimak pozostał ten sam ?

Wiesz może jaka jest średnica wewnętrzna otworu w którym pracuje ślimak ?

https://docs.google.com/viewer?pid=bl&srcid=ADGEEShtd5OCFWgS_JIvuj88l6_UY9ci_JIRotY-hIDxVF9AQ8FBIvgmjvgNFnhzt8fqLpZ3FXyKaelu8_h9_5ivDymKuxG3kc1gg1ZrPwS-bsG0tbtsO9fbsf0npqsfZqrZ-avX3n_-&q=cache:GL2IIiLF7DoJ:www.ogniwobiecz.com.pl/pliki/dtr/dtr_eko_plus.pdf%20BURNER-S&docid=d4f8153c6c454dfd5ab623482217a492&a=bi&pagenumber=22&w=717

http://zawijan.files.wordpress.com/2011/04/wymiary.png?w=630

Edytowane przez animuss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Przepraszam. Nie przyglądnąłem się dokładnie. Ten pierwszy - to wersja historyczna. Nie myślałem, że może być w internecie.

 

Co do wymiaru - nie pamiętam dokładnie, czy ślimak ma średnicę 100mm, czy kanał ślimaka ma średnicę 100mm. Przekrój kanału - w kształcie U.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam. Nie przyglądnąłem się dokładnie. Ten pierwszy - to wersja historyczna. Nie myślałem, że może być w internecie.

 

Co do wymiaru - nie pamiętam dokładnie, czy ślimak ma średnicę 100mm, czy kanał ślimaka ma średnicę 100mm. Przekrój kanału - w kształcie U.

 

Trochę musiałem pokopać i natrafiłem na niego czyli to jakiś prototyp BURNERA ,zastanowiło mnie to że wentylatorek jest nieco niżej niż w tej drugiej czyli ostatniej wersji .

Jeżeli slimak ma 100 mm to komora w której pracuje też będzie miała tyle samo z delikatnym luzem .Kształt U jest na przestrzał w podajniku czy zaczyna się dopiero za koszem .Zdjęcia pokazują tylko od strony palnika .

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie jak to jest z tym bezpiecznikiem?

Mówimy o zabezpieczeniu odcinającym zasilanie podajnika i dmuchawy tzw STB

Rozumiem w razie błędu lub uszkodzenia czujnika temperatury kotła lub zawieszenia się sterownika, by nie doszło do przegrzania zadziała powyższy.

By zadziałał musi być podłączony do strownika, gdyż pompy nadal muszą pracować, lub na jakichś przekaźnikach odcinających dmuchawe i podajnik bez pomp.

Pytanie: dlaczego ecoal/bruli, ogniwo, tilgner, rbr i inni nie stosują tego zabezpieczenia?

Czy ich produkty nie są mniej bezpieczne?

 

Czujnik temp CO jest z termikiem.Po jego zadziałaniu sterownik przechodzi w tryb ręczny i następuje alarm co skutkuje tym iż zostaje wyłączony podajnik oraz dmuchawa a uruchamiają się pompy CO i CWU w celu wychłodzenia wody w kotle i układzie.Zarejestrowany użytkownik otrzymuje powiadomienie na maila lub sms na tel (można wpisać do trzech numerów telefonów) po czym sam musi alarm skasować i przełączyć sterownik w tryb automatyczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dokumentacji piszą, że STB rozłącza obwód wentylatora. Ale jak się wydaje sterowniki Plum są jedynie do zabudowy do kotła więc producent kotła ma gdzie podłączyć styki STB. I z wyjścia sterownika sygnał do wentylatora biegnie przez styki STB.W Brulim zdaje się tak się nie da.

 

Jest niezależne zabezpieczenie termiczne - zintegrowany jest mechaniczny czujnik temp. w jednej obudowie z czujnikiem CO i odłącza elektrycznie tor dmuchawy nawet jak sterownik zwariuje to to zabezpieczenie odłączy dmuchawę.Jest w jednej obudowie czujnika CO .Są dwa elementy. Jeden pomiarowy, a drugi zabezpieczający ,który po zadziałaniu przerywa obwód toru dmuchawy czyli ta sama zasada działania co STB.

Piszę o zabezpieczeniu w sterownikach eCoal.pl oraz bruli.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...