Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Taaak??? a ja zalewam równiez glikolem z innej przyczyny:D zobacz ile st bedziesz miał zanim zagotujesz glikol :) a swoją drogą to nie macie co robic??? :D

 

Masz rację Piotrek.

Pytanie jest, czy da się zagotować wodę w kotle? Moim zdaniem nie, chyba że jest niepoprawnie wykonana cała instalacja grzewcza i nie mogą zadziałać żadne zabezpieczenia, jak awaryjne załączenie pompy CO, CWU, bo np użytkownik je odłączył od prądu, dał jakieś dodatkowe sterowanie czasowe itp. albo pozamykał ręcznie zawory, albo dał zawory termostatyczne tam, gdzie ich nie powinno być, czyli przekombinował całą instalację.

Edytowane przez zyzolek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Jarecki79

    2372

  • karoka65

    1606

  • zawijan

    1504

  • darase

    1326

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

:) a swoją drogą to nie macie co robic??? :D

Na urlopie jestem :) http://emotikona.pl/emotikony/pic/04icon_rotfl.gif

Rano padało i faktycznie nie miałem co robić :) http://emotikona.pl/emotikony/pic/04icon_rotfl.gif

Teraz mam słoneczko i dam wam trochę spokoju http://emotikona.pl/emotikony/pic/04icon_rotfl.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko tyle komentarza?

starałem się, liczyłem na więcej :D

 

3 lutego mam adnotację brak paliwa

12 jak i 3 zresztą palone było również drewnem. Tak się złożyło że 12 było cieplej i dochodziło do częstego przekraczania temperatury 85C na kotle i zrzucania nadmiaru na instalację, poprzez otwarcie mieszacza.

 

Już w nadchodzącym sezonie zaobserwuję te dane u siebie i wtedy sam się przekonam jak to jest :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację Piotrek.

Pytanie jest, czy da się zagotować wodę w kotle?

Wystarczy że na ruszt awaryjny załadujesz za dużo drzewa i będziesz miał uchylone drzwiczki ( zamiast dmuchawy ) , a sterownik będzie szedł w trybie ręcznym z priorytetem lato - zagotujesz na bank - bo zanim sterownik ruszy wszystkie pompy woda w kotle momentalnie podskoczy ponad krytyczną - wiem bo mi się tak zdarzyło ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy że na ruszt awaryjny załadujesz za dużo drzewa i będziesz miał uchylone drzwiczki ( zamiast dmuchawy ) , a sterownik będzie szedł w trybie ręcznym z priorytetem lato - zagotujesz na bank - bo zanim sterownik ruszy wszystkie pompy woda w kotle momentalnie podskoczy ponad krytyczną - wiem bo mi się tak zdarzyło ...

 

Powyżej 65deg na kotle w trybie ręcznym sterownik uruchamia pompę CO i nie da się jej wyłączyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powyżej 65deg na kotle w trybie ręcznym sterownik uruchamia pompę CO i nie da się jej wyłączyć.

 

Minertu. Tu nie chodzi o sprawność sterownika. Norma przewiduje zastosowanie regulatora temperatury ale także w niektórych rodzajach instalacji także

ogranicznik temperatury bezpieczeństwa z automatycznym powrotem do pozycji wyjściowej.A w niektórych rodzajach instalacji ogranicznik temperatury bezpieczeństwa z ręcznym powrotem do pozycji wyjściowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli dojdzie do temp CO na kotle powyżej 90deg zadziała termik i wywali alarm.Sterownik przechodzi w tryb ręczny z pracującymi pompami.

Może być tak,że pompę trafi szlak ale podajnik i dmuchawa stoi więc nie ma groźby przegrzania kotła na tyle aby coś się stało.Co innego jeżeli przepalamy drewnem ale wtedy to już jest tak jak ze zwykłym śmieciuchem.Przypominam ,że w kotle z podajnikiem zazwyczaj jest ruszt awaryjny służący nam do palenia awaryjnego więc sami musimy mieć nad nim kontrolę.

Powrót do ustawień wyjściowych wydaje się być bez sensu.Jeżeli coś jest nie tak to użytkownik powinien to sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co mam sprawdzać jak Ci piszę że już mi się kilka razy zdarzyło zagotować ( oczywiście pompa CO była wetknięta w sterownik ) . Raz tak bulgało że myślałem już że rozpie... piec - na szczęście po tym wszystkim puścił tylko zawór kulowy na rurze.

 

Możesz pokazać choć jeden wykres oraz alarmy?

A może to nie woda bulgotała tylko zawór różnicowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no jasne - jesteśmy w temacie ogólnym "Ranking ... " więc nie ograniczamy się do jednego pieca czy jednego sterownika :D z stąd nadawanie na innych falach. Ale ogólnie jest tak jak napisałem - zanim się "bujnie" pompa CO ( jest lato więc termostaty w grzejnikach samoistnie zamknięte poza łazienkowymi ( brak termostatów ) ) to na piecu ponad 100 stopni :(.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

.Przypominam ,że w kotle z podajnikiem zazwyczaj jest ruszt awaryjny służący nam do palenia awaryjnego więc sami musimy mieć nad nim kontrolę.

Powrót do ustawień wyjściowych wydaje się być bez sensu.Jeżeli coś jest nie tak to użytkownik powinien to sprawdzić.

To jest coś podobnego do auta :)

Jak ci nawali i zaprzęgniesz konia to nie miej pretensji że auto nie jedzie tam gdzie ty chcesz, a jedzie tam gdzie ciągnie koń :)

Awaryjny to jest "awaryjny" i trzeba samemu sterować i pilnować.

Trzeba pilnować tego konia aby jechał tam gdzie chcemy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie czytam... widzę że częsć uzytkowników kotłów wymaga od sterowników ( nie ważne jakiej firmy) zabezpieczeń zle zrobionych instalacji ,głupoty lub niewiedzy instalatorów czy użytkowników kotła, i nie wiem co jeszcze ...generalnie tego- że sterownik ma być panaceum na WSZYSTKO... a to tylko urządzenie elektroniczne... które jak ustawimy (my lub producent) tak będzie pracowac..Sterownik będzie pracował dobrze przy POPRAWNIE zrobionej instalacji,błedy to wybaczaja rodzice jak jesteśmy dziecmi :D Edytowane przez Piotrek42
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Sterownik będzie pracował dobrze przy POPRAWNIE zrobionej instalacji,........................................."

 

Sterownik , jeśli nie jest sprzedawany z kotłem, musi mieć informację w jakiej instalacji, jak zabezpieczonej może pracować. W zależności od instalacji zmieniają się bowiem wymogi zabezpieczeń.

To temat na dobrą dyskusję, bo pojęcie POPRAWNIE zrobionej instalacji chyba na forum nie było zdefiniowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Sterownik będzie pracował dobrze przy POPRAWNIE zrobionej instalacji,........................................."

 

...

To temat na dobrą dyskusję, bo pojęcie POPRAWNIE zrobionej instalacji chyba na forum nie było zdefiniowane.

 

Bo to powinien być oddzielny temat :)

Piszemy o kotłach, ale jak kocioł jest sprzedawany ze sterownikiem to jest to temat wspólny, co do instalacji to już inna para kaloszy i powinna być oddzielona.

Dobrze dobrany kocioł w dobrze zrobionej instalacji zapewnia spokój i bezpieczeństwo użytkownika. Czasami nawet użytkownik zapomina że ma jakąś tam instalację i dopiero jakiś SMS przypomina że coś tam ma http://emotikona.pl/emotikony/pic/0dance3.gif :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...