Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 22,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Jarecki79

    2372

  • karoka65

    1606

  • zawijan

    1504

  • darase

    1326

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Jeśli jest organizowane centrum szkolenia to znaczy, że ci co je organizują mają wiedzę na temat POPRAWNEGO wykonania instalacji. A jeśli tak to mogli by odrobinę tej wiedzy przekazać także na forum. W takim wypadku jestem zainteresowany.

 

Niestety taka wiedza kosztuje.

Są pewne różnice miedzy w przekazywaniem wiedzy a praktyką.

Tam będzie nie tylko teoria ale i praktyka.Będzie instalacja z problemem i instalator musi go rozwiązać.

Będą różne sterowania,instalacje itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak z innej beczki chciałem pokazać, co tam nowe w Elsterze wyszło:

1. Prosty do podajnika

Luksus Eko RT PID Dynamic

http://www.elster.w.com.pl/images/prod/prod10a.jpg

2. Expert PID Dynamic

http://www.elster.w.com.pl/images/prod/prod4a.jpg

3. Expert Eko PID Dynamic

http://www.elster.w.com.pl/images/prod/prod2a.jpg

 

i na koniec z kolorowym wyświetlaczem:

4. Expert Q PID Dynamic:

http://www.elster.w.com.pl/images/prod/prod1a.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy że na ruszt awaryjny załadujesz za dużo drzewa i będziesz miał uchylone drzwiczki ( zamiast dmuchawy ) , a sterownik będzie szedł w trybie ręcznym z priorytetem lato - zagotujesz na bank - bo zanim sterownik ruszy wszystkie pompy woda w kotle momentalnie podskoczy ponad krytyczną - wiem bo mi się tak zdarzyło ...

 

Nie wiem jak to jest, ale mnie się nawet latem i na ruszcie awaryjnym paląc drewnem nie udało zagotować wody. Mam żeliwniaka klimosza 35kw ze standardowym dwustanowym sterownikiem dostarczanym razem z kotłem. Przy 85 st włączają się wszystkie pompy i siłownik z zaworem kulowym się otwiera. Momentalnie temperatura spada. W trybie zimowym u mnie zagotowanie wody jest już w ogóle niemożliwe. A cha, nie wiem czy to ma jakieś znaczenie, ale mam instalację otwartą.

Edytowane przez zyzolek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może się mylę lub też włożę kij w mrowisko. Nie chcę też nikogo obrazić ale prawda jest taka, że wielu "instalatorów" to myśli, że jak potrafi parę rurek skręcić, zlutować czy co tam jeszcze to już mogą nazywać się instalatorami. Ilu z tych ludzi posiada wykształcenie w kierunku? A po za tym i tak wiadomo, że odpowiedzialność zawodowa w naszym pięknym kraju to istnieje tylko na papierze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może się mylę lub też włożę kij w mrowisko. Nie chcę też nikogo obrazić ale prawda jest taka, że wielu "instalatorów" to myśli, że jak potrafi parę rurek skręcić, zlutować czy co tam jeszcze to już mogą nazywać się instalatorami. Ilu z tych ludzi posiada wykształcenie w kierunku? A po za tym i tak wiadomo, że odpowiedzialność zawodowa w naszym pięknym kraju to istnieje tylko na papierze.

 

Nie obrażasz nikogo- stwierdzasz fakt, jak zauwazył zyzolek to cała prawda...a pozniej jest płacz,a to kocioł za dużo opału spala,a to gdzieś coś nie dogrzewa, a to przegrzewa nie wspominając o bezpieczeństwie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może się mylę lub też włożę kij w mrowisko. Nie chcę też nikogo obrazić ale prawda jest taka, że wielu "instalatorów" to myśli, że jak potrafi parę rurek skręcić, zlutować czy co tam jeszcze to już mogą nazywać się instalatorami. Ilu z tych ludzi posiada wykształcenie w kierunku? A po za tym i tak wiadomo, że odpowiedzialność zawodowa w naszym pięknym kraju to istnieje tylko na papierze.

 

Hm......... ja to wogóle nie znam żadnej szkoły co to uczy instalatorów robic instalacje :) Większość z panów hydraulików uczy się od swojego pracodawcy - i jak ma szczęście że pracodawca jest kumaty - to tez o ile mu pozwoli na to wrodzona inteligencja - będzie kumaty. Pozostali tworzą grono tzw fachowców :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm......... ja to wogóle nie znam żadnej szkoły co to uczy instalatorów robic instalacje :) Większość z panów hydraulików uczy się od swojego pracodawcy - i jak ma szczęście że pracodawca jest kumaty - to tez o ile mu pozwoli na to wrodzona inteligencja - będzie kumaty. Pozostali tworzą grono tzw fachowców :)

 

... raczej fahofcuf... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież założyłeś wątek o sterownikach.

 

To wątek ogólny i skoro ktoś robi coś nowego, to warto taką zajawkę podać.

 

Jak będę w stanie przedstawić rzetelnie informacje, tak jak o pozostałych, to dodam którąś wersję do prowadzonego przez siebie wątku.

Chyba, że ktoś sprzedaje lub korzysta ewentulanie serwisuje któryś z tych sterowników i może w identyczny sposób jak pozostałe je opisać - wówczas zapraszam.

Nie mam stałego kontaktu ze sterowaniami firmy Elster.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątek założyłem po to, aby w sposób identyczny w/g tych samych kryteriów podawać informacje o sterownikach - różnych.

 

Pełne, nie wyrywkowe, bez zbędnych komentarzy i pitolenia, aby każdy bez kopania 350stron mógł sobie samodzielnie w/g tych samych punktów dokonac przeglądu i dopasować coś do własnych potrzeb, kieszeni itd..

 

Zasady są przedstawione w pierwszym poście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

muszę się z wami niezgodzić

skoro nie pasuje wam że Jarecki wrzucił informacje o sterownikach i wytykacie mu że jest oddzielny wątek to czemu piszemy tutaj o eCoalu brulim cobrze pumie brucerze burnerze i ekoenergiach skoro w większości są oddzielne wątki????

albo piszemy wszyscy o wszystkim albo kasujcie (ja również) wszystkie wpisy niezwiązane z tematem z ostatnich 200 stron(jak nie więcej)

nawet jeśli dla jednych czyjeś produkty są lepsze lub gorsze od innych nie oznacza to konieczności zarzucania niezasadnej ich obecności na tym watku.

więcej poprawności Panowie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

muszę się z wami niezgodzić

skoro nie pasuje wam że Jarecki wrzucił informacje o sterownikach i wytykacie mu że jest oddzielny wątek to czemu piszemy tutaj o eCoalu brulim cobrze pumie brucerze burnerze i ekoenergiach skoro w większości są oddzielne wątki????

albo piszemy wszyscy o wszystkim albo kasujcie (ja również) wszystkie wpisy niezwiązane z tematem z ostatnich 200 stron(jak nie więcej)

nawet jeśli dla jednych czyjeś produkty są lepsze lub gorsze od innych nie oznacza to konieczności zarzucania niezasadnej ich obecności na tym watku.

więcej poprawności Panowie

 

A dlatego, ze jak juz zrobiłi wątek o sterownikach to niech tam pisze o sterownikach....chociaz to raczej ranking pudełek,wymiarów i jak duzy jest wyswietlacz (taka moja uwaga) jesteśmy dobrze wychowani wiec nie chcemy mu przeszkadzać w JEGO rankingu...swoją drogą byłem ciekawy kiedy zabierzesz głos i napiszesz że jarecki to super gość a my zli, niedobrzy i paskudni..:lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...