Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 22,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Jarecki79

    2372

  • karoka65

    1606

  • zawijan

    1504

  • darase

    1326

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Nie, to co piszesz to sprawa naturalna jak zetnie zawleczkę.

Sa jednak przy tłokach mechanizmy pozwalające na odwrócenie pracy tłoka, jak przy szczelinie coś przyblokuje, taki dwukierunkowy ruch tłoka obsługuje m.in. Tango i chyba menuet Fostera. Nie wiem, czy ta opcja nie jest też czasem przy titanicu. Jak jest blokada, to autmatycznie włączają się obroty wsteczne i jest kilka razy podejmowana próba ruchu w tył i przód, bo może element obcy ułoży się inaczej i przejdzie, w innym wypadku wywala alarm pozycjonowania tłoka.

 

Na podobna modłę w jednym typie palnika ślimakowego wymyślono przy konkretnej przekładni taki dynks, który blokuje się na mniejszej sile niż zerwanie zawleczki i piszczy, podchodzisz wówczas do silnika i przełączasz pstryczek na obroty wsteczne, sęk w tym,że to może chodzić do tyłu póki nie wyłączysz a to już jest szkodliwe przy retortach.

 

Wiem że jeden z producentów silników ma wprost taki silnik do podajnika, który umożliwia zmianę kierunku pracy. Jego koszt to tylko +15PLN więcej w katalogu w stosunku do tych najczęściej zamawianych przez producentów kotłów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za te porady. Przesłałem już do niego moje wymagania co do mocy kotła. Instalacja jest już rozprowadzona. Ktołownia jest troche słaba, bo w nominalnym projekcie jest na gaz i z tego powodu nie zmieścił się SAS tłokowy 15KW i dlatego szukam dalej, bo naciskają na mnie abym wziął HEIZTECHNIK, który wychodzi ponad 10k plnów.

 

Czy oprócz tego powinienem jeszcze zwrócić uwagę np na grzejniki? Czy radson faro v jest ok (bo to i tak drogi grzejnik około 3 tys zl szt, a mają być 2, a nawet 3 do łazienki, tylko węższy niż 600)

 

bardziej istotne od tego "kaprysu małżonki" jest właściwe dobranie mocy tych grzejników do powierzchni. jeśli ta część eksperymentu zakończy sie powodzeniem to nie musisz się obawiać wywiewania ciepła przez duże drzwi, no chyba że je niewłaściwie zamontują:(

tłoka przy tak małej powierzchni odradzam jeśli nie jesteś wprawnym palaczem- mozesz mieć spore kłopoty z opanowaniem bestii zwłaszcza w okresach przejściowych. kociołek jak koledzy piszą 10KW. mniejszych niestety nie robią:(. zwróć również uwagę na to co pisze Jarecki odnośnie rozplanowania kotłowni. żeby nie było kłopotów z ustawieniem kotła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Animuss o tym palniku też już rozmawialiśmy, to rozwiązanie firmy Stalkot, "dziura" paleniska jest większa jak w brucerze....

 

Ta ramka na zejście paliwa jest na wzór palników Ardeo

 

Czyli nic nowego nie odkryłem :(

 

Został jeszcze taki podajnik :

BRASTAL

EKO MAX 19 kW

 

http://global.images10.fotosik.pl/1258/c1d5e70990516d76.jpg

 

http://allegro.pl/kociol-eko-max-19kw-podajnik-wieloslimakowy-nowosc-i2548776816.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, to mój pierwszy wpis na tym forum. Chciałbym podziękować wszystkim specjalistom wypowiadających się w tym długi wątku - to wiele cennych informacji!

 

Mam pytanie o dobór pieca na ekogroszek z drugim paleniskiem, mój dom w akebiach (link) ma 105 użytkowej + garaż i kotłownia - razem tak:

Powierzchnia zabudowy 164,41 m2

Powierzchnia podłóg 127,44 m2

 

wykonany z porotherm + 15 cm styropianu, strych nieużytkowy docieplony 2x15cm

 

z góry dziękuję!

 

Przy takiej powierzchni pomyśl nad powietrzną pompą ciepła i podłogówkami - będzie sporo taniej skoro grzejniki po 3 tys zł/szt chcesz dać i będziesz miał nowoczesne, bezobsługowe ogrzewanie.

 

Link do odpowiedniego wątku:

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?171750-Pompy-ciep%C5%82a-powietrze-woda/page159

Zaoszczędzone pieniądze włóż w ładne meble do łazienki zamiast tracić je na grzejniki ;)

 

Heiztechnik za 10k PLN - masakra.

 

Czy będziesz miał wentylację mechaniczną z rekuperatorem ?

Jeśli tak to można wykombinować klimatyzowanie domu latem przy użyciu chłodu odpadowego z powietrznej pompy ciepła - wtedy grzejąc ciepłą wodę do mycia będziesz od razu chłodził dom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Mam pytanie o dobór pieca na ekogroszek z drugim paleniskiem, mój dom w akebiach (link) ma 105 użytkowej + garaż i kotłownia - razem tak:

Powierzchnia zabudowy 164,41 m2

Powierzchnia podłóg 127,44 m2

 

wykonany z porotherm + 15 cm styropianu, strych nieużytkowy docieplony 2x15cm

 

z góry dziękuję!

Zapotrzebowanie na moc cieplną przy -20st.C na +22st.C masz ok.5-6kW,także odpowiedz sobie sam na pytanie jaką moc urządzenia grzewczego potrzebujesz :)

Instalator doradził aby to było 20-25, ja szukałem 15-17, wole polegać na Waszych opiniach, bo widze jak bardzo znacie sie na rzeczy.

 

No cóż,wg mnie jest spora różnica między 15-25kW a faktycznym zapotrzebowaniem na moc 6kW...

Przewymiarowanie jakieś 250-400% :)

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Witam, jestem nowym forumowiczem Pozdrawiam Wszystkich.

Stoje przed dylematem zakupu kotla, Sprzedawca polecil mi Hef Master univ M.

Co sadzicie o tym kotle ?

Bardzo dziwne podejście do budowy własnego domu ale jeśli to nie reklama to czysta woda na młyn dla tego wątku i sprzedawców kotów z tego wątku ;)

Wczytaj się w wątek to dowiesz się jakie kotły są najlepsze,ba,dowiesz się jakie stery do jakiego kotła są najlepsze.

W skrócie,są dwie opcje i z nich możesz wybierać ;)

Ale jeśli budujesz dla siebie to szukaj dalej :)

Wg mojego rankingu kotłów Lazar dalej pierwszy ;)

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem nowym forumowiczem Pozdrawiam Wszystkich.

Stoje przed dylematem zakupu kotla, Sprzedawca polecil mi Hef Master univ M.

Co sadzicie o tym kotle ?

Wróżenie z fusów mówi mi ze mało danych co do decyzji na en temat, co chcesz wiedzieć na ten temat? Czy ogrzeje? Sprecyzuj swoje zapytanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Generalni chodzi mi o trwalosc poprzedni cichewicz wtrzymal 7 lat wiec troche sie zrazilem. Ten kociol wciska mi sprzedawca w bardzo atrakcyjnej cenie. Sam szukalem zeliwnego, ale ta cena mnie troche kusi...

Czyli stary dom a więc pole do popisu dla innych ;)

No jest fajny wątek o jednym z kotłów tego producenta, tylko jakoś piszący nie bardzo zadowoleni.

Oooo, przepraszam, ci co po jednym poście napisali to najbardziej happy :)

Czyżbyś zapomniał,że mój ranking jest według wyglądu ?

U mnie Lazar ...Komfort jest na pierwszym miejscu ;)

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe Animuss to cudo też już było omawiane :) :) :)

 

Wspaniały palnik, który ma dodatkowo mielić i kruszyć paliwo.

Jak chcesz sobie kruszarkę do węgla w domu, kotłowni zainstalować, to czemu nie?

 

Gigantyczne a w dodatku otwarte palenisko, to dopiero będą fruwające sadze

 

A tu znalazłem kocioł

http://img16.allegroimg.pl/photos/oryginal/25/53/79/74/2553797498

co ktoś napisał :

Sprawność kotła jest dwukrotnie większa od kotłów na rynku.

Jeden zasyp wsypu spala się od 7 do 14 dni.

Podawanie opału jest tak rozwiązane że nie ma możliwości awarii.

W zależności od wymogów klienta wykorzystujemy trzy rodzaje podajników wibracyjny,tarczowy i ślimakowy

http://allegro.pl/kociol-c-o-z-podajnikiem-na-koks-groszek-pelets-i2553797498.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwukrotnie wyższa sprawność czyli coś koło 160 % przyjmując, że nasze kotły mogą mieć do 80 % sprawności - dobre.

Ciekawi mnie jednak jak wygląda palnik czy tez ruszt na którym odbywa się proces spalania - może jest jakiś użytkownik takiego kotła i się podzieli swoimi spostrzeżeniami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...