Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Dwukrotnie wyższa sprawność czyli coś koło 160 % przyjmując, że nasze kotły mogą mieć do 80 % sprawności - dobre.

Ciekawi mnie jednak jak wygląda palnik czy tez ruszt na którym odbywa się proces spalania - może jest jakiś użytkownik takiego kotła i się podzieli swoimi spostrzeżeniami :)

Porównując zasyp "zwykłego" kotła na ekogroszek do 7 dni ten ma 1 zasyp spala się od 7 do 14 dni ,czyli sprawność coś koło 160 % :)

napisane że drewno do 1 metra długości tam włazi !

Edytowane przez animuss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Jarecki79

    2372

  • karoka65

    1606

  • zawijan

    1504

  • darase

    1326

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Nie, to co piszesz to sprawa naturalna jak zetnie zawleczkę.

Sa jednak przy tłokach mechanizmy pozwalające na odwrócenie pracy tłoka, jak przy szczelinie coś przyblokuje, taki dwukierunkowy ruch tłoka obsługuje m.in. Tango i chyba menuet Fostera. Nie wiem, czy ta opcja nie jest też czasem przy titanicu. Jak jest blokada, to autmatycznie włączają się obroty wsteczne i jest kilka razy podejmowana próba ruchu w tył i przód, bo może element obcy ułoży się inaczej i przejdzie, w innym wypadku wywala alarm pozycjonowania tłoka.

 

Na podobna modłę w jednym typie palnika ślimakowego wymyślono przy konkretnej przekładni taki dynks, który blokuje się na mniejszej sile niż zerwanie zawleczki i piszczy, podchodzisz wówczas do silnika i przełączasz pstryczek na obroty wsteczne, sęk w tym,że to może chodzić do tyłu póki nie wyłączysz a to już jest szkodliwe przy retortach.

A to się przydaje do czegoś pożytecznego ? 200zł a na aledrogo 250zł

Sterownik cofania podajnika (ślimaka) kotła .

http://sterowniki.co/sklep/files/Fx10.JPG

http://sterowniki.co/sklep/?7,sterownik-cofania-podajnika-(slimaka)-kotla-fx10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tse... ciekawe rzeczy wynajdujesz animuss, przynajmniej takiego jeszcze mało kto widział.

Interesujące ;)

Czy jak by dorobił sobie taką kopułę napowietrzającą nad palnikiem to proces spalania będzie efektywniejszy ?

http://www.junkers.com/de/media/bilder/presse/6111-2_Suprapellets-Kessel_Unterschubfeuerung_beschriftet.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, ale równie dobrze może być odwrotnie (nadmiar powietrza)..

 

Ciekawe z czego to jest wykonane i czy jest stale napowietrzane, czy dobrze została dobrana ilość powietrza wtórnego do tej strefy górnej.

Jak ten materiał reaguje na wysokie temperatury.

Wygląda jednak ciekawie :)

 

To jednak jakaś konstrukcja na pellet z dodatkowym mechanizmem odpopielania

 

Na naszym rynku pod względem głównego kształtu podajnika przypomina to retorty skośne, których głównym paliwem jest węgiel.

 

Ogólnie mam mieszane uczucia odnośnie spalania pelletu w konstrukcjach opartych na retortach.

Edytowane przez Jarecki79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe

Ciekawe z czego to jest wykonane i czy jest stale napowietrzane, czy dobrze została dobrana ilość powietrza wtórnego do tej strefy górnej.

Jak ten materiał reaguje na wysokie temperatury.

Wygląda jednak ciekawie :)

 

To jednak jakaś konstrukcja na pellet z dodatkowym mechanizmem odpopielania

 

Na naszym rynku pod względem głównego kształtu podajnika przypomina to retorty skośne, których głównym paliwem jest węgiel.

 

Ogólnie mam mieszane uczucia odnośnie spalania pelletu w konstrukcjach opartych na retortach.

A dodatkowy mały ślimak pozycja (2) porcjujący ,kruszący węgiel czy miał ,który w mniejszej ilości przesuwając się rozluźniony nie zapychał -zrywał by ślimaka ?

Edytowane przez animuss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta pozycja 2 to nie jest ślimak, takie coś stosuje się przy kilku konstrukcjach pelletowych. Dla pelletu to się sprawdzi, dla węgla niekoniecznie...

To najczęściej jest rodzaj zębatki, bębna lub tzw celek. To ma wpływ na separowanie paliwa typu pellet dla podwyższenia bezpieczeństwa dotyczącego cofki płomienia.

 

Taki palnik coś na ten wzór był w dystrybuowanym w Polsce kotle Thermostahl. Oni to chyba nazywali ślimakiem kaskadowym napędzanym jedną przekładnią, ale rodzielonym dwoma poziomami poprzez napęd przek koła zębate i łańcuch, z jednej przekładni napędzano prace dwóch ślimaków, górnego i dolnego.

Edytowane przez Jarecki79
poprawa błędu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta pozycja 2 to nie jest ślimak, takie coś stosuje się przy kilku konstrukcjach pelletowych. Dla pelletu to się sprawdzi, dla węgla niekoniecznie...

To najczęściej jest rodzaj zębatki, bębna lub tzw celek. To ma wpływ na separowanie paliwa typu pellet dla podwyższenia bezpieczeństwa dotyczącego cofki płomienia.

 

Taki palnik coś na ten wzór był w dystrybuowanym w Polsce kotle Thermostahl. Oni to chyba nazywali ślimakiem kaskadowym napędzanym jedną przekładnią, ale rodzielonym dwoma poziomami poprzez napęd przek koła zębate i łańcuch, z jednej przekładni napędzano prace dwóch ślimaków, górnego i dolnego.

Dla pelletu domyślałem się ze to przeciwpożarowo ten slimaczek ,ale do węgla takie porcjowanie zsynchronizowane na jednej przekładni nie pozwalało by do zbijania się opału przesuwającego się podajnikiem ,czemu w podajnikach węglowych nie stosuje się zagęszczenia ślimaka w początkowej części podajnika ? pozycja ( 4 ) Brak podwójnego ślimaka jego scianki w końcowej strefie rozluźnił by przesuwany opał .

Edytowane przez animuss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamontowałem wczoraj ciepłomierz - koszt materiałów [półśrubunek, redukcje, nypel] i ciepłomierza ok. 100 zł - link do aukcji:

 

http://allegro.pl/cieplomierz-supercal-539-licznik-ciepla-i2530939171.html

 

nie wiem dlaczego w opisie są jako 1/2 " skoro ma przyłącze 3/4 "

 

Czas montażu ok. 4 godziny [na powrocie pomiędzy zaworem od strony instalacji a wejściem do kotła] - chyba nieźle jak na amatora ;)

 

Polecam innym do kontroli swoich kotłów i węgla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamontowałem wczoraj ciepłomierz - koszt materiałów [półśrubunek, redukcje, nypel] i ciepłomierza ok. 100 zł - link do aukcji:

 

http://allegro.pl/cieplomierz-supercal-539-licznik-ciepla-i2530939171.html

 

nie wiem dlaczego w opisie są jako 1/2 " skoro ma przyłącze 3/4 "

 

Czas montażu ok. 4 godziny [na powrocie pomiędzy zaworem od strony instalacji a wejściem do kotła] - chyba nieźle jak na amatora ;)

 

Polecam innym do kontroli swoich kotłów i węgla.

Zgodnie z mierzalnymi przepływami min/średni/max jest to jednak 1/2 " dla mnie za mały zkryzuje mi instalację musiał bym najmarniej ze 4 szt dać.

Przyłącza 3/4 " żeby zwiększyć dokładność pomiaru .

Edytowane przez animuss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie znasz przecież jaki przepływ przez kocioł jest w twojej instalacji, to na jakiej podstawie twierdzisz, że zdławi ci instalacje?

1,5 m3/h przy delcie 20C np zasilanie 70C powrót 50C potrafi przenieść ok 35 kW

Twoje zapotrzebowanie bywa większe?

 

trochę pogmerałem w twoich postach

i tak masz 450m2 ocieplone 12 cm styro

to tak pi x oko 6,5 kW przy 0C i niecałe 13 kW przy - 20C

 

stwierdzam nieśmiało, że w zupełności by ci wystarczyło 1,5 m3/h przepływu, a jak byś jeszcze wpiął go w obieg kotłowy z pompą kotłową, to byłbyś prawie szczęśliwym człowiekiem :p

Pozdrawiam

Edytowane przez Vld
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie znasz przecież jaki przepływ przez kocioł jest w twojej instalacji, to na jakiej podstawie twierdzisz, że zdławi ci instalacje?

1,5 m3/h przy delcie 20C np zasilanie 70C powrót 50C potrafi przenieść ok 35 kW

Twoje zapotrzebowanie bywa większe?

 

trochę pogmerałem w twoich postach

i tak masz 450m2 ocieplone 12 cm styro

to tak pi x oko 6,5 kW przy 0C i niecałe 13 kW przy - 20C

 

stwierdzam nieśmiało, że w zupełności by ci wystarczyło 1,5 m3/h przepływu, a jak byś jeszcze wpiął go w obieg kotłowy z pompą kotłową, to byłbyś prawie szczęśliwym człowiekiem :p

Pozdrawiam

A ja nieśmiało powiem że liczysz samo zapotrzebowanie a to nie tędy droga ,jest za mały ,nie wiozłeś pod uwagę że przy takiej ilości podłogówki 1,5 m3/h przepływu to za mało .

Powiem tylko że jedna z pomp 25-60 pracuje na III biegu i to powinno ci wystarczyć :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety nie wystarcza mi to :)

w podłodze możesz mieć i 100m3/h na 20 pompach, ale przez kocioł nie idzie ci więcej niż 1,5 m3/h

druga sprawa pompa 25-60 na III równie dobrze może mieć 3 m3/h jak i 0,3 m3/h w zależności od oporów przepływu, których też niestety nie znasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety nie wystarcza mi to :)

w podłodze możesz mieć i 100m3/h na 20 pompach, ale przez kocioł nie idzie ci więcej niż 1,5 m3/h

druga sprawa pompa 25-60 na III równie dobrze może mieć 3 m3/h jak i 0,3 m3/h w zależności od oporów przepływu, których też niestety nie znasz

 

Idzie więcej bo nie grzeję na założonych przez Ciebie parametrach .Niestety u mnie opory przepływy są bardzo małe duże średnice rur zadbałem o to ,sama pompa podłogówki pobiera przed mieszaczem więcej , licząc procentowo ustawienie na mieszaczu.Nie montuje niestety żadnych świństw w instalacji najmniejszy mieszacz tu ma kV 7,0

 

Dopisałem pomyliłem się najmniejszy mieszacz to KV 8,0

Edytowane przez animuss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym żebyście dobrali kocioł ,mam tu obliczenia -gotowca z dobranym kotłem nie powiem ile kW

Zapotrzebowanie ciepła :

Qco. -71,0 kW

Qco..-4,5 kW

Qco.bud.gosp. -7,0 kW

Qwent. 14,0 kW

Qcwu. 25,0 kW

-----------------------------------------

razem 122,0 kW

A to kocioł do doboru tylko moc .

SAS GRO-ECO na paliwo stale z autom. nawęglaniem

paliwem postaw. tj. węgiel kamienny groszek 5-25 mm

Z dodatkowym rusztem do spalania paliw zastępczych np. drewna

Ciekawe co z tego wyjdzie . :)

Edytowane przez animuss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem kocioł co ma kupę bajerów, naklejek ,napisów , drzwiczek więcej niż regał z podajnikiem na zasobniku na dole jest czarna klapa -drzwiczki do czegoś a nad nią rączka jak do otwierania spadochronu :) do czego to zrobiono ?jak się odkręci to przecież wyleci opał .I ma takie małe drzwiczki na tych dolnych z dostępem do popielnika ,jeszcze owiewkę nad ostatnimi górnymi drzwiczkami .

http://img15.allegroimg.pl/photos/oryginal/24/92/41/58/2492415866

Edytowane przez animuss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne jak ja odkręcisz to masz gotowy zsyp opału z kosza zasypowego do załóżmy wiadra.

Rączka jak widać służy do podtrzymania zsypu kiedy nie jest używany.

Może jest taka też z tyłu i targa się kosz na podajnik .A reszta do czego ?

 

tak masz rację w powiększeniu widać ma boki podgięte i po otwarciu powstaje rynna do szybkiego opróżnienia opału . dlatego tak grubo wygląda

Edytowane przez animuss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...