Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 22,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Jarecki79

    2372

  • karoka65

    1606

  • zawijan

    1504

  • darase

    1326

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Możliwe,że i tak to jest jak piszesz.Ale zapewne to szare to jest zsyp na opał bo inaczej po co by to było?

To zapewne do palenia tradycyjnego lub pod wentylator.

 

Czyli zamieniasz wentylator z podajnika na drzwiczki a klapkę przykręcasz tam gdzie wisiał wentylator i kocioł działa dalej na ruszcie awaryjnym ale ze sterownikiem i wentylatorem poza podajnikiem? odkręcasz tą klapę z rynną do szybkiego opróżniania spuszczasz opał ładujesz go wiadrami na ruszt awaryjny podpalasz i idziesz do domu.

 

Sorry że tak dopisuję ale myśl się dopiero tworzy a nie chcę napakować więcej postów .

Edytowane przez animuss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można i tak ale wtedy trzeba by zaślepić podajnik z góry paleniska.Defro takie zaślepki ma w wyposażeniu.

To kawał blachy żeby popiół się nie sypał do podajnika ,zresztą jak jest zawalony opałem nie dopalonym to też nic się nie stanie .

Edytowane przez animuss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To kawał blachy żeby popiół się nie sypał do podajnika ,zresztą jak jest zawalony opałem nie dopalonym to też nic się nie stanie .

 

Kładzie się ja luzem na dyszę palnika.To tylko zaślepka.Podejrzewam,że służy do palenia na ruszcie.Nie chodzi o popiół ale o ciąg powietrza przez kanały powietrzne z podajnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kładzie się ja luzem na dyszę palnika.To tylko zaślepka.Podejrzewam,że służy do palenia na ruszcie.Nie chodzi o popiół ale o ciąg powietrza przez kanały powietrzne z podajnika.

 

Małe przeróbki można zrobić ale mogą się przydać ,na ciężkie czasy .

Po śmieciuchu pozostał mi sterownik z wentylatorem ,który można założyć na drzwiczki taki :

 

http://www.metrixab.pl/foto_dane/foto/maxi/342_0_e3c5bf0bd0a79f2283e0d8c05c813e3c.jpg

10 lat chodził bezawaryjnie czasami oskrobałem mu łopatki bo miał grubo pyłu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

licząc procentowo ustawienie na mieszaczu

trudno mi dalej dyskutować, bo nie znam takiej miary oporów hydraulicznych

jedni podają w kPa inni w metrach słupa wody, a tu % otwarcia zaworu liczony od jego Kv ...

 

Chciałbym żebyście dobrali kocioł ,mam tu obliczenia -gotowca z dobranym kotłem nie powiem ile kW

Zapotrzebowanie ciepła :

Qco. -71,0 kW

Qco..-4,5 kW

Qco.bud.gosp. -7,0 kW

Qwent. 14,0 kW

Qcwu. 25,0 kW

-----------------------------------------

razem 122,0 kW

 

już masz 122, weź poprawkę na sprawność, komin, paliwo, spieki, umiejętności palacza, fazy księżyca itd...

bez kotła 200kW raczej bym nie podchodził.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trudno mi dalej dyskutować, bo nie znam takiej miary oporów hydraulicznych

jedni podają w kPa inni w metrach słupa wody, a tu % otwarcia zaworu liczony od jego Kv ...

uż masz 122, weź poprawkę na sprawność, komin, paliwo, spieki, umiejętności palacza, fazy księżyca itd...

bez kotła 200kW raczej bym nie podchodził.

Myślałem o założeniu ale w ten sposób żeby zrobić obejście i na nim założyć ciepłomierz,pomęczyć się kilka dni tygodni na obejściu da to jakiś obraz zużycia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak twój schemat instalacji jest taki jak na forum info, to najlepszym miejscem jego montażu to byłby obieg kotłowy z pompą mieszającą.

Ale jak zrobisz na bypassie, to tuż za 4d by zasilanie wszystkich obiegów przez niego przechodziło. Wtedy będziesz widział i swój aktualny przepływ i pobieraną moc chwilową. Zawsze też możesz kupić ciepłomierz o przepływie 2,5 m3/h skoro obawiasz się, że 1,5 będzie za mało. Takie też na allegro bywają.

Swoje realne zapotrzebowanie na ciepło będziesz mógł obliczyć już w pierwszych dniach sezonu wystarczy kilka odczytów dobowego zużycie ciepła i średnią dobową temperaturę w tych dniach. Na tej podstawie będziesz mógł policzyć moc kotła i dla - 25C i na cały rok dla np 200 dni sezonu ze średnią temperaturą np dla mazowieckiego ok 1 C

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak twój schemat instalacji jest taki jak na forum info, to najlepszym miejscem jego montażu to byłby obieg kotłowy z pompą mieszającą.

Ale jak zrobisz na bypassie, to tuż za 4d by zasilanie wszystkich obiegów przez niego przechodziło. Wtedy będziesz widział i swój aktualny przepływ i pobieraną moc chwilową. Zawsze też możesz kupić ciepłomierz o przepływie 2,5 m3/h skoro obawiasz się, że 1,5 będzie za mało. Takie też na allegro bywają.

Swoje realne zapotrzebowanie na ciepło będziesz mógł obliczyć już w pierwszych dniach sezonu wystarczy kilka odczytów dobowego zużycie ciepła i średnią dobową temperaturę w tych dniach. Na tej podstawie będziesz mógł policzyć moc kotła i dla - 25C i na cały rok dla np 200 dni sezonu ze średnią temperaturą np dla mazowieckiego ok 1 C

 

Mój schemat jest tu :

http://img152.imageshack.us/img152/504/nowekolektory.png

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?197915-Czy-to-b%C4%99dzie-dzia%C5%82a%C4%87-poprawnie/page2

I żeby złapać jeszcze cwu to musiał bym założyć na wyjściu z kotła

 

 

Może sprzedają razem z podajnikiem taśmowym lub windą?

 

nie jest tak żle wsyp opału do kosza jest na wysokości około 1,15m

 

już masz 122, weź poprawkę na sprawność, komin, paliwo, spieki, umiejętności palacza, fazy księżyca itd...

bez kotła 200kW raczej bym nie podchodził.

Kto jeszcze się wypowie ?

Edytowane przez animuss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy w kolecie z kotłem dają drabinę do obsługi sterownika?

 

Wszystkim zawsze mówię że Defro są ładne, wielkie i czerwone ( podobają się kobietom)

Widziałem taki kocioł a raczej kotlisko w Zabrzu przed halą jak oczekiwał na badania, faktycznie drabina przydałaby się w zestawie gratis :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomalowane to wszystko pewno ze zwykłej stali ,tylko palnik obłożony ceramiką .

A podajnik wygląda na tłoka ? a co to jest Trójciągowy kocioł "?

 

napisał byś konkretnie co, do czego i po co szukasz. Bo raz piszesz, że masz kocioł tylko z koroną problem, teraz znów szukasz nowy. Inym razem że już kilka sezonów grzejesz, poźniej pytasz jak instalacje zbudować, jakie zawory, jakie sterowanie podłogą. Jak wiesz ile spalałeś w poprzednich sezonach, to czemu pytasz jakiej mocy kocioł potrzebny? I to smieszne wyliczenie Q, wierzysz że mając pojemnościowe ogrzewanie cwu potrzebujesz 25 kW? A może to ma być wymienik płytowy i podgrzewanie przepływowe?

Jak widać pytania można mnożyć, ale by ktokolwiek sensownie odpowiedział na twojd musi wiedzieć co kombinujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisał byś konkretnie co, do czego i po co szukasz. Bo raz piszesz, że masz kocioł tylko z koroną problem, teraz znów szukasz nowy. Inym razem że już kilka sezonów grzejesz, poźniej pytasz jak instalacje zbudować, jakie zawory, jakie sterowanie podłogą. Jak wiesz ile spalałeś w poprzednich sezonach, to czemu pytasz jakiej mocy kocioł potrzebny? I to smieszne wyliczenie Q, wierzysz że mając pojemnościowe ogrzewanie cwu potrzebujesz 25 kW? A może to ma być wymienik płytowy i podgrzewanie przepływowe?

Jak widać pytania można mnożyć, ale by ktokolwiek sensownie odpowiedział na twojd musi wiedzieć co kombinujesz.

Po kolei

Mam kocioł Rakoczy Gigar tylko z koroną problem ,koronę dam do frezowania ale muszę mieć 2 podajnik na podstawkę .

Grzeję kilkanaście sezonów ale przedtem był śmieciuch.Przy nowych oglądam podajniki i inne możliwości związane z awaryjnym przejściem na inny opał.

Chciałem ulepszyć-zabezpieczyć trochę instalację pisaliście o zabezpieczeniach kotłów.Nie jakiej mocy kocioł chcę ustalić o ile mój kocioł jest przewymiarowany żeby założyć-kupić mniejszy palnik do niego .

A to wyliczenie to przypadkiem trafiłem w internecie zwróciłem uwagę na dobór kotła

a konkretnie na pomniejszenie mocy przez sprawność kotła ,czyli mój kocioł 38 kW X 0,883 był by zasugerowany do mocy 33,5 kW .

sami zobaczcie :

https://docs.google.com/viewer?a=v&q=cache:yZIXZPRZMzQJ:bip.powiat.kielce.pl/bip_admin/zdjecia_art/6270/02technologia%2520kot%25B3owni.pdf+Grundfos+Pompa+UPS+25-60+ile+m3/h+przep%C5%82ywu&hl=pl&gl=pl&pid=bl&srcid=ADGEESj6JmFYPouEnAKz2-ibPdRzPOmB8_XQN8rCZIFihhyt6rBbcq95zzA1UrkYeWpuN4LSlaUfC7QVdMy1LlzAU6cqqhgSD_qfWb0xESo1bWgTakoA8S9YiSKZbdvD83q3X1I7qeon&sig=AHIEtbQDIj0yZseWFUBPD75J0RF52Sab0A

 

to tyle ,jak jeszcze masz pytania to śmiało :yes:

Edytowane przez animuss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...