Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

To może poleć jakiś konkretny. Buduję dom na wsi, i tylko piec na ekogroszek biorę pod uwagę, Wiem, że jest problem z tym zasypywaniem ale jakoś sobie poradzimy. Zależy mi na piecu wydajnym, tanim w eksploatacji, nie musi być tani piec lepiej teraz zapłacić a później mniej wydać na ekogroszek. Bardzo proszę o konkretną odpowiedź. Kasia

 

To może rusz trochę w "teren" i pooglądaj coś na żywo. Nie polegaj bezwzględnie na propozycjach innych, bo TY a nie Oni będziesz później ten kocioł obsługiwała. Co wygodne dla jednego nie musi być takie dla drugiej osoby. Radzę oglądać, dotykać,pytać i jeszcze raz pytać. W tym przypadku nie ma głupich pytań. Uwierz, że zasypywanie to w tym przypadku nie największe wyzwanie z jakim przyjdzie Ci się zmierzyć.

Jakieś 2 miesiące wstecz Piotrek42 założył taki temacik na FM który traktuje o tym jak wybierać pierwszy piecyk, jeśli ktoś się na tym nie zna. Nie powinnaś mieć problemów z jego odnalezieniem. Jest tam kilka ciekawych rad. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Jarecki79

    2372

  • karoka65

    1606

  • zawijan

    1504

  • darase

    1326

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ja mam w domu piec na eko-groszek-dom ok.140 m2 w poprzedni sezon zimowy spaliliśmy ok 3 ton,jest bardzo wydajny,kupiony od producenta,za 5900zł,

można kosz napełniać ekogroszkiem jak również miałem(bo tańszy-ale mniej wydajny),ze sterownikiem PIDem-który sobie sam wszystko programuje,super sprawa:),my mamy taki z dodatkowym rusztem,że w okresie letnim(gdy były upały) paliliśmy tradycyjnie drewnem(wieczorem,żeby ciepła woda była-trzymało do następnego dnia do południa-na jednym koszyku drewna!)Teraz już odpaliliśmy piec normalnie-bo kupiliśmy groszek:)

wejdź na ich stronę http://www.anjas-kotly.pl lub http://www.kotly-anjas.pl i zadzwoń sobie do właściciela to Ci doradzi,pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smykasia,

jak są dwie kobietki w domu, to fajną propozycją może być sztoker-mini.

Praktycznie nie trzeba czyścić w nim kanałów dymnych, wystarczy pewnie raz w sezonie.

Odpadną Ci sprawy związane z zawleczkami a i sterowanie jest automatyczne i proste w obsłudze

 

Kocioł jest tez zgrabny i estetyczny, jakby co możesz napisac na priva, czy wejść na stronę www.

Edytowane przez Jarecki79
uzupełnienie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może poleć jakiś konkretny. Buduję dom na wsi, i tylko piec na ekogroszek biorę pod uwagę, Wiem, że jest problem z tym zasypywaniem ale jakoś sobie poradzimy. Zależy mi na piecu wydajnym, tanim w eksploatacji, nie musi być tani piec lepiej teraz zapłacić a później mniej wydać na ekogroszek. Bardzo proszę o konkretną odpowiedź. Kasia

Odpisałem na priva, nie będziemy robić tutaj targowiska :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpadną Ci sprawy związane z zawleczkami a i sterowanie jest automatyczne i proste w obsłudze

 

Z tym stwierdzeniem nigdy się nie zgodzę, jak coś wlezie pod ślimak, zerwie jak w każdym innym.

Cudów nie ma, mniejsze opory owszem ale nie że zabezpieczenia nie zerwie.

Palę teraz piąty sezon, zakładałem raz zawleczkę jak wkręcił się w ślimak klucz oczkowy 13-ka, drugim razem kamor.

Jak nie ma takich niespodzianek w paliwie to można spać spokojnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz się nie zgadzać, przy Sztokerze jest jednak mniej kłopotów z zawleczkami.

Zgadzam się też, że spora część osób z klasycznym palnikiem fajkowym, takim jak posiadasz też nie musi mieć z tym kłopotów.

 

Przy palnikach żeliwnych bywa jednak,że zawleczka pada częściej a skoro to kobiety są, to można polecić coś mniej pod tym względem wymagającego czy problemowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz się nie zgadzać, przy Sztokerze jest jednak mniej kłopotów z zawleczkami.

Zgadzam się też, że spora część osób z klasycznym palnikiem fajkowym, takim jak posiadasz też nie musi mieć z tym kłopotów.

 

Każdy ma swoje zdanie i Twoje także szanuję chociaż dalej się z nim nie zgadzam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy ma swoje zdanie i Twoje także szanuję chociaż dalej się z nim nie zgadzam :)

 

Miejcie litość dla Pań, dla dwóch kobietek to widział bym kocioł na pellety popiołu mało i paliwo lżejsze do wsypywania do niego a jak z zapalarką to super wygoda.:yes:

Edytowane przez animuss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w domu piec na eko-groszek-dom ok.140 m2 w poprzedni sezon zimowy spaliliśmy ok 3 ton,jest bardzo wydajny,kupiony od producenta,za 5900zł,

można kosz napełniać ekogroszkiem jak również miałem(bo tańszy-ale mniej wydajny),ze sterownikiem PIDem-który sobie sam wszystko programuje,super sprawa:),my mamy taki z dodatkowym rusztem,że w okresie letnim(gdy były upały) paliliśmy tradycyjnie drewnem(wieczorem,żeby ciepła woda była-trzymało do następnego dnia do południa-na jednym koszyku drewna!)Teraz już odpaliliśmy piec normalnie-bo kupiliśmy groszek:)

wejdź na ich stronę www.anjas-kotly.pl lub www.kotly-anjas.pl i zadzwoń sobie do właściciela to Ci doradzi,pozdrawiam

 

Trochę to brzmi jak reklama a kierowanie do rozmowy z właścicielem firmy to już przegięcie - przecież on za diabła nie będzie obiektywny i nie poleci lepszego produktu konkurencji - no nie ?

 

Chciałbym widzieć jak ten sterownik "sam sobie wszystko programuje" przy zmianie paliwa z ekogroszku na miał ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz dziękuję za pomoc, na dzień dzisiejszy najbardziej do mnie przemawia RBR, ale się nie poddaję i czytam tony informacji dalej, aby wybrać najlepiej.

 

Z kotłów na ekogroszek także do mnie najbardziej ten przemawia [z palnikiem Ekoenergii oraz wewnętrzną wężownicą do CWU] - moc 11 kW bo 17 kW to na 300 m2 ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buduję dom z córką. Nie mamy doświadczenia i nie wiemy jaki piec byłby najlepszy do naszego domku. Powierzchnia domu to 110 m2, pewnie będę potrzebowała bojler na wodę ze 100 l. Polecają mi piec firmy Hef. Zależy mi na piecu wydajnym i niezbyt skompilikowanym w obsłudze. Bardzo proszę o odpowiedź. Kasia

 

Tak jak pisałem forumowiczowi RBR Ekouniwersal 11 kW z palnikiem Ekoenergia i wężownicą do CWU [o ile montują je przy tej mocy].

 

Jeśli nie montują to zasobnik CWU 120 lub 140 litrów [różnica w cenie niewielka] - polecam ten większy bo mam 120 i to trochę mało [pamiętaj, że pobierając wodę do zasobnika wlatuje zimna, z sieci, więc ze 120 litrowego o temp. 50 st pobierzesz maksymalnie z 60 litrów o temp. 45 st.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ja napisałam,że w momencie przejścia z ekogroszku na miał sam sobie programuje?(prosze czytać uważnie)

Wyjaśniam:miałam na myśli sam sobie reguluje czas podawania,czas przedmuchu i moc przedmuchu:)

Jeszcze jedno -gdy jestem zadowolona z jakiegoś produktu,to ten produkt chwalę,tak jest i w tym przypadku,a jak to Pan odbiera,to już nie moja sprawa:)

No widzę,że też paru kotlarzy się tutaj odezwało-toteż,żeby faktycznie nie "drażnić lwa" kończę ten temat,pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też bym wybrał takie mniejsze zło wśród paliwa stałych,skoro Panie nie chcą płacić niższych rachunków za ogrzewanie przez zmniejszenie zapotrzebowania na ciepło :)

 

Każdy dom,nawet dom 110m2 wg obowiązujących norm musi spełniać warunki dot.przenikania ciepła przez ściany <30W/m2K a co się z tym wiąże siłą rzeczy,że zapotrzebowanie takiego domu na moc cieplną będzie ok.5-6kW.

Proponowanie kotła o 100% przewymiarowanego czyli 11kW to wpakowanie delikwentów na minę i spore rachunki.

 

Proponuje ci zbudować elektrownię i zaopatrywać klientów w prąd wg Twoich wyliczeń.

Nie ma kotłów mniejszych niż 10kW a Ty dalej o tym prądzie smucisz.

Gdyby ktoś nie szukał kotła na eko-groszek to by tu nie zaglądał.

Poczekajmy na Twoje rachunki i oby to nie była Twoja "mina".

Jak to mawiają "nie chwal dnia przed zachodem słońca".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mocy 2-3kW też wciśniesz klientowi kocioł 10kW,tym razem o 300% przewymiarowany bo o mniejszej mocy nie robią ?

Jeżeli zastosuje bufor to taka składanka będzie dobra.

Zastanawia mnie jedno, po co tu znowu piszesz? My na twoich stronach się nie wypowiadamy. Nie agitujemy o kotłach na stronach o PC. Jedną stronę którą czytałeś ogołocili ci już z najważniejszych postów. Pewnie nie chciał byś aby na twojej stronie zrobił się taki bajzel jak tam? To nie rób tego tutaj.

Pokaż jedno zdanie,ba wyraz,w zamieszczonym przez Ciebie moim cytacie,który służy lub sugeruje grzanie prądem lub podobnym sposobem.

A to zdanie ?
Dla mocy 2-3kW też wciśniesz klientowi kocioł 10kW,tym razem o 300% przewymiarowany bo o mniejszej mocy nie robią ?
Może jeszcze to?
Proponowanie kotła o 100% przewymiarowanego czyli 11kW to wpakowanie delikwentów na minę i spore rachunki.
To jest sugerowanie wyboru innego ogrzewania, czyli czego?

To nie jest mina, to wszystko zależy od instalacji jaką się wykona. Nawet jak zrobią to po swojemu to i tak rachunki będą płacić niższe od ciebie :)

Będą, bo i ty jeszcze nic nie płacisz i nic nie wiesz jak to działa. Tylko myślisz że tak będzie. Wiele razy ci pisali, jak będziesz grzał i sprawdzisz to wtedy to opisz, podziel się tymi informacjami. Obiecałeś że przedstawisz rachunki, my poczekamy :)

A do tej pory nie pisz tutaj bo nie masz wiedzy na ten temat, jesteś tylko oczytany a praktyki żadnej. Podpieranie się wypowiedziami innych forumowiczów nie czyni z ciebie praktyka tylko oczytannego teoretyka.

Wiem po twoich wypowiedziach na tym temacie że na pewno będzie odpowiedź. Ja na nią nie będę czekał a to z tej przyczyny że ja już to przerabiałem i wiem co to jest, ty tylko policzyłeś i myślisz że tak będzie, nie jest a będzie. Jak będzie to czas pokaże a do tego czasu to tylko twoje dywagacje. Bez żadnej praktyki.

I nie doradzaj w wyborze kotłów na ekogroszek bo się na tym nie znasz, zostaw to producentom i dystrybutorom.

Tu nie pytają o PC tylko o kotły na ekogroszek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

arturo

koleżanka zadała pytanie o kocioł na ekogroszek w wątku o kotłach.

gdyby szukała kotła ne pellet zapewne zadałaby pytanie w jakimś wątku o takowych, to samo gdyby szukała kotła gazowego.

zaczynam odnosić wrażenie że masz problem ze swoim ego i probujesz się dowartościować udajac najmądrzejszego i wiedzącego najwięcej.

chciałbym zebyś dostał porządnego kopa w tyłek od "istoty" zwanej ŻYCIE może wtedy się opamiętasz.

 

próbujesz Ją naprowadzać na inne źródła ogrzewania a nie masz podstawowych informacji na temat uwarunkowań jej decyzji.

może były już brane pod uwagę inne źródła ogrzewania i z takich czy innych powodów zostały wykluczne???? nie zadałeś sobie trudu zapytać a już ferujesz wyroki że coś za duże że wciskanie kitu i czyste robienie biznesu.

 

można do domu o niskim zapotrzebowaniu kupić kocioł na eko i w połączeniu z odpowiednio zaprojektowaną i wykonaną instalacją mieć całkiem wydajne i wymagające niewielkiego nakładu pracy do obsługi źródło ciepła.

i nie trzeba do niego dobudowywać (dla klimatu jak twierdzisz) kominka

 

więc ogranicz się do wydrukowania sobie w skali 1:1 swojego faworyta rankingu i przyklejenia go na ścianie w swojej pralnio-suszarnio- kotłowni a z doradzaniem przenieś się do swoich kolegów od pomp. czekają tam na Ciebie bardziej niż my tutaj

 

 

smykasia

nie wiem jaki konkretnie kociołek Hef-a Ci proponowano ale zerknąłem na ich stronę. ani to nie jest łatwe w czyszczeniu ani nie ma sensownych rozwiązań dla kogoś kto oczekuje minimalizacji obsługowości tego urządzenia.

poza tym namniejszy kociołek jaki oferują ma moc 12KW a dla Ciebie potrzebny jest mniejszy a najmniejsze jakie obecnie są produkowane to jednostki o mocy 10KW i były omawiane na tym wątku.

podejrzewam zresztą że już dostałaś ofertę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miejcie litość dla Pań, dla dwóch kobietek to widział bym kocioł na pellety popiołu mało i paliwo lżejsze do wsypywania do niego a jak z zapalarką to super wygoda.:yes:

Nie wiem dlaczego odniosłeś się akurat do tego mojego wpisu, dotyczył mojej odpowiedzi jareckiemu na temat zrywania zabezpieczeń ślimaka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miejcie litość dla Pań, dla dwóch kobietek to widział bym kocioł na pellety popiołu mało i paliwo lżejsze do wsypywania do niego a jak z zapalarką to super wygoda.:yes:

Tylko tu można dodać że jest drożej jak ekogroszkiem. Do tego jest jeszcze potrzebne większe pomieszczenie do składowania i bardziej suche.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...